Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2015


Joasia21

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zielooona

Halinka, cudny mis! Nie wygląda jakby mu było bardzo zle :)

Ja cierpię od 5 rano! Tak mnie cyc boli ze szok, filip nie umie go całego wypić a ja zaraz oszaleje z bólu. Boli najbardziej pod pacha aż ręką ruszać nie mogę... Wyciskanie rękami idzie mi całkiem dobrze ale jest bolesne i nic nie pomaga :( chyba jestem zmuszona kupic laktator... Za godzinkę karmienie z niego, aż niemoge się doczekać!!!

Odnośnik do komentarza

Halinka ja mam te same gacie ale nie zakładam. Tylko pieluszki na pampera zakładam. Mąż nie kazał mi tego koromysła dziecku zakładać. To jest straszne takie sztywne i wbijajace się w nóżki. Zobaczymy pójdziemy jeszcze do innego lekarza co powie. Byliśmy wcześniej na NFZ niby dobry lekarz.
Na brzuszek u Tymka stosujemy bio gai Protectis. Pomaga. Malego bolał brzuszek i nie mógł zrobić kupki chociaż nie miał zatwardzenie bo karmimy kp. Kupiliśmy też delicol ale nie przyniósł żadnych efektów.

http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5euum8xcey.png

Odnośnik do komentarza

Cześć mamusie.
Zaraz idziemy na spacerek. Nawet nie zdawałam sobie sprawy, że gdy włożę nowe ciuchy i zrobię makijaż przestanę czuć się jak mama, a zacznę jak jeszcze młoda i fajna dziewczyna :D

Mam pytanie do karmiących mm: Ile na raz zjadają Wasze bobasy? Tośka ma 2miesiace i 2dni dostaje 120ml co 2,5 - 3h. Nie wiem czy wystarczająco sie tym najadą, bo w tabelach żywienia niby piszą, żeby dawać 140 ml.
I jeszcze odnośnie pieluch, do tej pory używaliśmy Pampers Premium Care, chcemy przejść na 3ki i nie wiem czy ciągle inwestować w PC czy normalne kupić, dużo się różnią?

http://s5.suwaczek.com/201505091764.png

Odnośnik do komentarza

Darka proponuje kupic jedna paczke i sprawdzic czy Wam beda odpowiadaly bo temat niedawno byl i kazdy uwaza inaczej, dla mnie zielone byly ok, ale np Marti pisala, ze dla niej sa lepsze Premium Care, tak wiec raczej sprawdz sama, po dluzszym uzytkowaniu PPC stwierdzam, ze jednak fajny jest ten pasek od siuskow... I te wlokna tylko raz sie przykleily malej do tylka, pierwszego dnia, jednak ta siateczka sie troche na pupie odznacza, ale nie wiem czy to jest jakis dyskomfort dla dziecka... Mam jeszcze jedna pacze PC no i jedna zielona, dzis lub jutro zabieram sie za zielone i dokladnie bede obserwowac ewentualne roznice lub ich brak jeszcze raz...
Fajnie, ze sie poczulas dobrze, az zazdroszcze... Mi nowe ciuchy nawet nie pomogly zbytnio... A maluje sie prawie codziennie, tylko w upaly nie bo i tak wszystko splywa i nieestetycznie wyglada...

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza
Gość Szurpicia

Cześć dziewczyny. Czytam was mniej więcej od grudnia codziennie :-) ale dopiero teraz odważyłam się udzielić :-) mogę? Mój synek urodził się 14.05 ale ze względu na moje nadciśnienie indukowane ciążą i jego niewielka wage przy urodzeniu (2920) szczepienie mieliśmy dopiero wczoraj. Szczepiliśmy na NFZ i chyba żałuje, mały tak płakał, że aż tchu nie mógł złapać :-( na szczęście teraz czuje się ok, nie gorączkuje, nie bolą go nóżki ani rączka. Teraz wazy 5800 to nie za duzo? Z tym że niestety lub stety pogardził moja piersią i od 7dnia życia jesteśmy na mm. Hanka05 ja moim synkom podcinałam wędzidełko pierwszy miał podcięte juz w szpitalu a malutki w 7 dobie gdy do szpitala musieliśmy wrócić. Mi lekarze jak najbardziej doradzali podcięcie, ponoć wędzidełko jest bardzo mało unerwione i to maluszków nie boli. Moim zdaniem lepiej wczesniej póki maluda szybko o tym zapomni.

Odnośnik do komentarza

Hej. Któraś z Was pisala któregoś dnia o tych pieluchach flanelowych na rzepę do szerszego pieluchowania no i kupilam i rewelka!!!! :) jak wkladalam zwykla poskladana pieluszke tetrowa to mala miala pupę w gorze, jak zakladalam dodatkowego pampersa to tylek odparzony. A ta jest swietna. Polecamy!! :) i dziekuje tej z Was ktora o niej napisala :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9hugz4bmds.png

Odnośnik do komentarza

Anela ja kupilam Eldom... A mozesz napisac mi z jakiego przepisu robisz gofry? Ja robie z przepisu z ksiazeczki dolaczonej do urzadzenia... I jakbys mogla napisac jaka moc ma Twoja gofrownica o ile pamietasz...:-) lub masz pudelko...
Witaj Szurpicia, co do wagi to nie za duzo, moja Lenka, jak juz pisalam, w srode wazyla 6335 i miesci sie w siatce centylowej a jest miedzy nimi niewielka roznica 8 dni... Wiec Twoj synek napewno tez sie miesci...:-)
Moja lala jak zasnela w granicach 10 tak spi do tej pory... Az nie wiem czy jej nie obudzic na jedzenie bo jadla o 9...

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

Dominika mysle ze nie masz co sie przejmować apetytem malej, tym bardziej ze jest po szczepieniu i jak to dluzej nie będzie trwalo to moze jest ok. My mielismy tydzien ze co karmienie wylewalam do zlewu 40-50 ml..a teraz przyszly dni glodomora i zjada cale porcje prawie z trzech miarek.
Halinka ja mam troche inna ta frejke, na rzepy a w środku ma gąbkę co sie jej dopasowala do ciala i nawet na gole nóżki w upaly nie przeszkadzala. A jaki macie rozm? My 16 cm, taki kazal lekarz kupić. Ja kupowalam na allegro za 80 zl z przesylka, taka aukcja z frejka w domki( przyslali nam w szarym kolorze material, nie w domki)

Odnośnik do komentarza

Ja też się pozale na teściową. Obraziła się na mnie bo wczoraj zapytalam ją czy umyla ręce jak zaczęła glaskac Tymka po policzkach.. A musiały byscie zobaczyc jej paznokcie... Czarnoziem to mało, zawsze ma te ręce takie brudne, bo o nie nie dba i chodzi do kur, kaczek, gnoj wywozi. O stopach czarnych nie wspomne, chodzi cały dzień w klapkach po podwórku (sorry za wyrażenie-obsranym przez te kaczki i gęsi) potem po domu roznosi brud, jak do nas przychodzi na gore w nich to też mnie szlag trafia. Ale nigdy nic nie mowilam, nawet jak w naszej łazience wdepnelam w takie gowno, bo przyniosła z dworu. No ale przez wzgląd na dziecko to już się szczypac nie będę! Każdy normalny człowiek jak chciał dziecko na ręce to szedł do łazienki najpierw je umyć ! To chyba oczywiste...a ona powiedziała dziś mojemu mężowi, że skąd ja wiem że ona ma brudne ręce itp...jaka delikatna! Mieszkamy u teściów 4 miechy a ja juz robię wysiadke. Nie polecam nikomu takiego rozwiązania, lepiej chyba wynajmować, do czego mi coraz bliżej. Trudno, nie odlozymy tyle kasy ale spokój święty chyba jednak jest ważniejszy od pieniędzy. Ale Wam pomarudzilam.:)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71384.png

Odnośnik do komentarza

Haniu,jak lezalam na poprodowej jeden chlopczyk mial do podciecia wedzidelko. Dziewczyna-Mama mlodziutka,niewiedziala co ma zrobic. P.doktor upewniala ja,ze jest oni nieunerwione i Maly tego nie poczuje nawet. I podciela je przy nas,zakwilil tylko bo go musialy przytrzymac. Wiec faktycznie musi byc nieunerwione:-) nie masz sie co obawiac. Ja miala podcinane ale przy wardze jak mialam z 8lat ze wzgledu na szpare miedzy zebami. Bolu i krwi duzo,a szpara jaka byla taka jest:-) co innego pod jezyczkiem.
Dobra Wrozko,popieram Dziewczyny w 100%-jak tylko czegoa potrzebujesz to pisz,czekamy:-*
Co do tesciowych to alleluja-w pn przychodza nam robuc centralne!! Zajebiscie sie ciesze. Jest nadzieja na przeprowadzke w przyszlym roku:-):-):-) ahhhhh...pieknie bedzie:-))

http://suwaczki.maluchy.pl/li-70938.png

Odnośnik do komentarza

Ewek, mega zazdroszcze, a u nas na razie nie ma perspektyw na to żeby iść na swoje, pewnie minie jeszcze kilka lat, a ja nie wiem czy wytrzymam to nerwowo. :/ chyba, że wygram w lotto.:D
Albo przyjdzie nam też wyemigrować gdzieś gdzie zarabia się normalne pieniądze i stać człowieka na mieszkanie... Nie wiem czemu mam taki sentyment do naszego kraju. Chyba niepotrzebnie.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71384.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...