Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2015


Joasia21

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny :) dawno nie pisałam ale nie miałam jak.
Po pierwsze gratulację dla wszystkich mam :)a dla waszych dzieciaczków mega dużo buziaków.

Co do laktacji to ja mam nawał pokarmu, bliźniaki bym wykarmiła :)
Nasz Adaś w 12 dniu życia trafił do szpitala z wymiotami , co zjadł moje mleko wymiotował nastraszono nas zwężeniem odźwiernika , na szczęście diagnoza była inna śródmiąższowe zapalenie płuc :( nie wiadomo skąd się wzięło spędziliśmy 8 dni w szpitalu :( kroplówki antybiotyki coś koszmarnego nie życzę najgorszemu wrogowi . Serce mi pękało jak patrzyłam na mojego synka, ale już jesteśmy w domu i jest lepiej. Także nie lekceważcie ulań bo od nich się zaczęło, później były wymioty.
Dziś nasze słoneczko kończy 3 tygodnie :*

mój suwaczek

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny na poranione brodawki najlepsze jest wietrzenie i smarowanie mlekiem z piersi. Ja to przechodzilam masci nic nie pomagaly. Maly przez 3 dni ssal puste i byly zmasakrowane. I wierzcie mi ze nleko dziala cuda. Ja po prostu chodzilam z cyckami na wierzchu i co chwile smarowalam. Po jednym dniu bylo o niebo lepiej. Nie ma chyba lepszego sposobu.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, mam problem z wieczornym karmieniem. Daje tylko cycek. Po 2 min zaczyna się prężyć wyginać i z płaczem lub krzykiem puszczać pierś. Później w poplochu znów szuka. Dostaje pierś, 2 lyki i znów krzyk. Tylko wieczorem tak ma. Mleka mam dość. Jem ostrożnie. Sama nie wiem co to może być. Macie jakieś pomysły?

http://fajnamama.pl/suwaczki/a9vtqke.png

Odnośnik do komentarza

Emka -silna potrzeba ssania i mala wkurza,ze leci mleko ;) mam tak od jakiegos czasu z Majka :) daje na przeczekanoe az sie zmeczy.
Anilewe - jesli nie bedziesz przystawoac w nocy to organixm nie dostanie syg ile ma produkowac pokarmu. Zawsze po karmieniu mozesz odciagnac troszke jak nie sciagnie dobrze. Ja dwie noce mialam pekajace cycki i sie unormowalo :) no i Dzidzia nauczy sie ssac przez sen. To jednak wiekszy wysilek niz butla.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h47l07utr.png

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8yx8d7t5juzb4.png

Odnośnik do komentarza

Anilewe a duzo udawalo ci sie sciagac swojego mleka? I tak normalnie dzidzia złapala cyca i nie chciala juz butli? Napisz jak to zrobiłaś bo ja walczę juz równy miesiąc, laktatorem Malo ściągam wiec mm przeważa a jak scisne pierś to tryska mleko wiec pokarm mam. Karole przystawiam ale juz nie chce nawet spróbować.
odkrylam dzisiaj przypadkiem system SNS..gdybym wiedziala wczesniej ze istnieje cos takiego i na allegro kosztuje 130zl okolo..

Odnośnik do komentarza

Emka miałam to samo... Powiedzieli, że to kolka, więc dawałam małemu leki, które nie pomagały, bo nie były tak naprawdę potrzebne. Niepotrzebnie tylko dziecku podawałam :/ Tak, jak napisała marti - biorę na przetrzymanie. Jak zaczyna się szarpać to kładę go sobie na ramieniu, aż się uspokoi i wtedy znowu przystawiam do piersi i tak do skutku, czyli dopóki nie zaśnie. Żartuję sobie, że Filip ma uczulenie na tatę, bo jak tylko wrócił to on właśnie tak się zachowywał. Dzisiaj już wyjechał i Bąbel jest spokojny, śpi jak aniołek... :)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71256.png

Odnośnik do komentarza

Halinka 24,
odnośnie zatkanego noska,to ja zakrapiam solą fizjologiczną rano i wieczorem i odciągam gruszką 7,a w ciągu dnia w miarę potrzeby psikam solą morska:) trzeba dzieciakom czyścić noski,bo do 3 mca nie potrafią oddychać ustami,tylko noskiem:)

EMILKA
trzymaj sie,popłacz sobie,płacz pomaga i żal się na forum,będzie Ci lepiej,jak to z siebie wyrzucisz:)

Odnośnik do komentarza

Mu ostatnio miałyśmy ciężkie dni z natalka. Starsznie bolał ja brzuszek. Miała zatwardzenie. Trwało to ok 5 dni. Myślę że to po mleku bebilon. Wcześniej jadła humane byko niby ok ale podkusilo mnie zwby zmienic na nestle. Nie sprawdziło sie. Poznije właśnie bebilon. Na początku wporzadku ale poznije dramat. Dziwcko strasznie siw męczyło. Płakała nie mogła się załatwić. Kupiłam hipp combiotic była promocja w rossmanie wiec wzięłam od razu 500 gram i 800 gram. Natalce nie podeszlo. Puszka jest zapieczetowana a pudełko otworzylam w piątek. Pisze bo szkoda mi to wyrzucać jeżeli któraś używa to oddam:) my wróciłysmy na humane. Jeżeli będzie nadal problem zostaje enfamil albo bebiko. A jak nie to pójdę do pediatry.
Teraz pytanie do dziewczyn które urodziły takie drobinki jak ja. Czy wam też lekarze kazali przyjść nieco poznije na szczepienia niż w 6 tygodniu ?

Nasze szczęście przyszło na świat 20.04.2015 O godz 23.30

Odnośnik do komentarza

kaseya, ja odciagalam sporo, tak 150-200 co 3 godziny. Mala nie chcial od samego poczatku jeść cycka bo mam duuze a brodawki płaskie. W piatek tak dla jaj przystawilam sobie ją do piersi a ona od razu tak chwycila ze mi oczy prawie na wierzch wyszly bo tak zabolalo :) jak juz zlapala to z 15 minut nie mogla sie odessacć :) jak dla mnie bylo to Malo realne ze po miesiącu jedzenia z butelki bedzie chciała jeść z piersi a tu jednak jest inaczej. Cala sobotę i niedziele jadla z cyca ale tylko w dzień bo w nocy troche ściągam i daje z butelki bo mam za dużo pokarmu i chce go unormowac. Jak juz będzie ok to bedzie jadla tylko z cycka :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9hugz4bmds.png

Odnośnik do komentarza

Znaczy się pierwszego dnia jej sie ulalo ze 3 razy, a wczoraj 2 razy wymiotowala, dziś się do pediatry na wszelki wypadek wybierzemy chociaż położna nam powiedziała żeby dac jeszcze hippa i zobaczyć jak narazie odpukac nic się nie dzieje.
Myszeczka po Bebilonie tez mieliśmy problem z kupa, i po Enfamilu tez Amelka się prezyla ale wiadomo wszystko zależy od dziecka

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09zbmhu580huip.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...