Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2015


Joasia21

Rekomendowane odpowiedzi

17 ch
Hej dziewczyny :) witamy się w dwupaku :)
Majóweczka i Asia2244 gratuluję :)

Mam pytanie do tych które już rodziły i w sumie do tych co są w dwupaku tak jak i ja:) chodzi mi o czop
1.czy odszedł wam przed porodem?
2. jaki miał kolor?
3. na ile dni przed porodem ?

Co do swędzenia brzuszka to mnie też swędzi i smaruję się oliwką bambino żółtą :)
My mamy łóżeczko drewniane i ja mam kołderkę dla Adasia wiadomo że latem jak będą upały to kocyk mi wystarczy :) co do ochraniacza to też mam i będzie na łóżeczku jak je tata skręci:) a materac mam gryka pianka kokos.

mój suwaczek

Odnośnik do komentarza

My również dalej w dwupaku.. wczoraj posprzątałam, zrobiłam nawet ciasto :) byłam pospacerować i tak położyłam się do łóżka po godz 21. Zaczęły się nieregularne, co niecałe 10 min napinanie brzucha.. Trwały przez ponad godz ale niestety nic się nie rozwinęło.. A już miałam nadzieję :) dziś od rana ciągnie mnie w dole brzucha i boli kręgosłup na dole, podobnie jak wczoraj.. Pewnie znów nic się nie rozkręci.. Gratulacje dla już rozpakowanych :)

Mam do Was jeszcze jedno pytanko.. powiedzcie mi czy Wasz lekarz prowadzący wysyła Was lub robi KTG? bo ja jeszcze nie miałam ani jednego.. i tak się nad tym zastanawiam czy to powinno być zlecone czy niekoniecznie ?? Proszę o pomoc.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09kpx9lef11.png

Odnośnik do komentarza

W koncu chwila wolnego :) Ola śpi a ja już zdążyłam posprzątać i czekam na pranie młodej.
U mnie w sobotę wszystko działo się bardzo szybko. Z rana nie miałam żadnych skurczy. Wyprawiłam meża na remonty i poszłam się krzątać. Potem uciełam sobie drzemkę do 13. O 13 obudziłam się z dziwnym uczuciem ucisku na pęcherz więc skulona poszłam siku. Po zrobieniu siku chlupnęło i czop wtedy wyleciał a wody zaczęły się lać. Teściowa zawiozła mnie do szpitala i ok 14 jak zostałam przyjeta do szpitala rozwarcie na 3cm i młoda ułożona główką w dół. Potem ktg (nie wiem ile trwało) i gdzieś po 15 miałam zrobione USG a na nim młoda ułożona pośladkowo. Szybka decyzja lekarza: "Cesarka, nie ma na co czekać". Przygotowania do cesarki, kolejne badanie ktg, włożenie cewnika (baaardzo nieprzyjemne) i na stół. Pierwsze wkłucie w kręgosłup nie wyszło więc trzeba było zrobić drugie. Wystarczyła chwila a ja już miałam ciało zdrętwiałe od brzucha w dół. Po ok 5 min Ola była na świecie. Waga 3350g wzrost 54cm. Pierwszy krzyk jest niesamowity, a potem kontakt policzek do policzka i Ola uspokaja się. Mi łzy lecą. Pokazali mi płeć a potem zabrali na badania. Potem pół godziny zszywania i ja trafiam na salę. Dzwonię do męża żeby przyjechał bo jest już po. W ciągu pierwszej godziny mogłam ruszać prawą nogą a w ciagu drugiej h drugą. Potem już było tylko lepiej. Pierwsze chwile po wezbraniu pokarmu są dość ciekawe, ale wszystko da się wypracować i nauczyć. Ola jest dla mnie, przynajmniej jak na chwilę obecną, litościwa dla moich piersi, bo nie mam ich pogryzionych. W ciągu krótkiego czasu człowiek obie uświadamia, jak życie było puste bez tej kruszyny.

Odnośnik do komentarza

Agnieszkaaa25 - ja zaczelam miec mocne skurcze i o 24:45 odszedl czop. Nie w calosci jak sie okazalo na badaniu podczas przyjecia na oddzial. Potem juz skurcze co 7-5min do rana. Troche sie przespalam i od 10 znow co 7 min,az do 13,kiedy zdecydowalam,ze jedziemy. Od 15 skurcze co 5min.

Ja cala ciaze stosowalam Palmers. Oliwki mnie uczulaly i powodowaly po chwili swedzenie. Uzywalam tez olejku migdalowego i tutaj zero reakcji ze strony skory.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h47l07utr.png

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8yx8d7t5juzb4.png

Odnośnik do komentarza

29 ch

otulinka - mój gin mi powiedział, że do terminu mogę podejść do szpitala na ktg jak mnie coś zaniepokoi, około terminu mam już przyjść obowiązkowo, obojętnie czy będę się czuła dobrze czy nie, wtedy powiedzą jak często mam przychodzić, a ósmego dnia po terminie mam się stawić na oddział, bo tylko pierwszy tydzien po terminie spędza się w domu

oczywiście powyższe dzieje się wtedy gdy nie urodzę

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvi09kw2inl59m.png
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w343r8jir8ytx9.png

Odnośnik do komentarza

Hej. Mam pytanko. Kiedy zrobic pierwsza wizyte dla znajomych? Non stop pisza do mnie kolezanki ze chca wpasc. Ja szczeze nie mam ochoty na towarzystwo teraz i to im mowir. Ale oni uparci sa. Co pare dni tel i pytanie to kiedy moga wpasc. Ja myslalam zeby zrobic "imprezke" dopiero jak mala dkonczy 3 miesiace. Ale sama nie wiem. Moze przesadzam. Moze zrobic wczesniej? Jak myslicie? Moja mama jest tu jeszcze 2 tyg. Moze zaprosze znajomych przed wyjazdem mojej mamy. Maya bedzie miala wtedy 3 tygodnie.

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09ej2826uq9y3f.png

Odnośnik do komentarza
Gość zielooona

Majoweczka, świetnie to ogarnelyscie! Jaki foch Ola rzuciła ze się posladem wypiela heh :D

mnie piguly wytykają palcami " patrz, to ta pacjentka co skurczy nie czuje " ...
Pogoda cudna, idziemy się poopalać :)
Anela, trza to szczymac :D

Odnośnik do komentarza

Gratulacje Zelizka:)!
A czym smarujecie maluchy? Położna na patronażu mówiła żeby w zgięciach smarować oliwką, ale już nie wiem jaką. Może być olejek migdałowy? Do buzi mam krem z Oilatum, a do kąpieli emolient też Oilatum.
I drugie pytanie, ile mm wypijają wasze maluchy po piersi? Robicie tyle ile wypiją? Ja robię tylko porcję na miarkę+30-ml wody i wychodzi 40 ml mm i Karolcia wczoraj i dzisaj wszystko wypiła. Ale wolę żeby się obudziła za godzinę niż zapchać ją większą porcją mm na 3h i nic nie mieć z karmienia piersią :(

Odnośnik do komentarza

Zielizka gratulacje! Do pełni jeszcze jeden dzień wiec może pojawi się kolejny dzieciaczek.
Agnieszka25 to mój drugi poród, ale czopa nie widziałam wogóle na oczy:) za pierwszym razem zaczęło się od odejścia wód a za drugim razem od skurczy.
Jeśli chodzi o krocze to tantum rosa i wietrzenie na prawdę dużo dają.
Póki co karmie na żądanie i chciałabym karmić tylko piersią przez najbliższe miesiące. Mam obolałe brodawki, ale wkoncu muszą się kiedyś przyzwyczaić. Mm zostawiam na późniejszy etap. Przynajmniej taki jest plan. Jak będzie to wyjdzie w praktyce.

Odnośnik do komentarza

Dzięki wielkie za odpowiedz odnośnie KTG :* Mi mój lekarz właśnie nawet nie proponował, w poniedziałek mam ostatnią wizytę u niego zobaczymy co powie..
A tak swoją drogą ciekawe jakbym pojechała do szpitala powiedziała, że brzuch mi się napina, uciska mnie w kroczu i czuję tępy ból w kręgosłupie na dole to czy by mi tak po prostu zrobili KTG czy mieliby jakieś wąty..

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09kpx9lef11.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...