Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2015


Joasia21

Rekomendowane odpowiedzi

Myszeczka: lekarz był bardzo dziwny, od razu zostawiłby mnie na 2 tyg- w domu mam syna 3,5 letniego ,który w nocy codziennie zasypia w łóżku obok, na lekarza czekałam 35 min ból ustąpił szyjka zamknięta wszystko ok, a do tego szpitala już nigdy nie mam zamiaru wracać

Joasia mój syn jest z lutego a drugie dziecko około 15 maj będzie-to chyba podobnie mamy :-)pozdrawiam Was dziewczyny, życzę jak najlepszego samopoczucia i dużo odpoczynku

Odnośnik do komentarza

chciałam żeby mnie zbadał bo mój lekarz był dostępny od 13 października- przyszedł za 35 min i pyta czy jestem jego pacjentką ja mu odp że nie że chcę tylko się upewnić że wszystko dobrze bo bardzo boli mnie brzuch on od razu do mnie tekst co tu pani robi skoro nie leczy się pani u mnie- podejście porażające- a ja nie chciałam cały weekend leżeć plackiem i się zamartwiać- ten duphaston łykam ciekawe czy można tak od razu go odstawić?Dziwnie traktują kobiety przed 12 tyg nawet mi karty ciąży nie założyli bo położne uznały że nie można zapeszać i że po 10 tyg mam przyjśś. Jak było u Was?

Odnośnik do komentarza

U mnie założył tydzień temu a to dlatego bo był na urlopie o w miedzy czasie byłam i innego. I na wizycie mnoe pytał czy ktoś w tym czasiei zalozyl. W szpitalu z 1 plamieniem byłam w 6 tyg i lekarz bardzo poważnie podszedł do sprawy i faktycznie pytał czy mam kartę ciazy. Co oni mówią jakie zapeszac to lekarze czy jacyś szamani. A i faktycznie świetne podejście jak nie jesteś moją pacjentka to mam gdzieś. Ten szpital tez byłby dla mnie skreślony

Nasze szczęście przyszło na świat 20.04.2015 O godz 23.30

Odnośnik do komentarza

Myszeczko ten lekarz tak mnie zdołował że w sobotę bałam się nosić pół wiaderka wody żeby zrobić porządki w domu-jestem tak wystraszona masakra - w I ciąży pracowałam do 7 miesiąca-robiłam wszystko teraz jestem po 30-tce i uważam na siebie dużo bardziej-ale nie mam zamiaru 24 h myśleć o poronieniu- tak mi przemieszał w mózgu ten gość -ORDYNATOR - u koleżanki nie zauważył że dziecko jest owinięte pępowiną i ma węzeł -kretyn kazał jej czekac 3 dni a w razie czego CC po 3 dniach dziecko tętna nie miało w 40 tyg. Dziś trudno o dobrego lekarza z powołania

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny tak na prawdę założona karta ciąży na tak wczesnym etapie nic nie daje. Jeżeli macie badania to pewnie macie je wydrukowane na kartkach- więc lekarz równie może je sprawdzić w tej wersji.

Mi w pierwszej ciąży założyli kartę w 5 tygodniu a w 9 miałam zabieg.
Jutro zaczynam 9 i karty ciąży u lekarza prowadzącego też nie mam założonej. Może na środowej wizycie będę mieć założoną.

http://www.suwaczki.com/tickers/relg9vvjqldrmcme.png
Aniołek 30.05.2014
Raduś Aniołek 08.07.2016

Odnośnik do komentarza

Ale podejście lekarza wiele pozostawia do życzenia.
A moim zdaniem spokojniejsza byś była gdybyś została w szpitalu.
Wątpię, żeby Cię trzymali aż 2 tygodnie..
Szwagier miał ostatnio zabieg/operację- nie wiem jak to nazwać- pełne uśpienie, wycinanie "czegoś" czego nie potrafili zdiagnozować z węzłów chłonnych. Dość spore cięcie "na kieszonkę" (czyli wzdłuż szczęki i w dół szyi) w czwartek zabieg a w poniedziałek już był w domu.
Wiem, że w ciąży to inna sytuacja, ale szczerze wątpię, żeby w Twoim przypadku to było aż tyle czasu.

http://www.suwaczki.com/tickers/relg9vvjqldrmcme.png
Aniołek 30.05.2014
Raduś Aniołek 08.07.2016

Odnośnik do komentarza

Cieszę się że ktoś tu dziś jest bo bym nie zasnęła gdybym nie opisała mojej sytuacji.
Karola mi nie chodzi o sam fakt-karta ciąży tylko o podejście co powinna kobieta usłyszeć na pierwszej wizycie np w 7 tyg że ma zdrowo sie odzywiac uważ na siebie itp a co ja usłyszałam: karty nie zakladamy bo do 12 tyg jest mnóstwo poronień proszę przyjść za miesiąc- słowa położnej
a lekarz powiedział proszę przyjsc za 2 tyg spr czy wszystko ok

Odnośnik do komentarza

ja w pierwszej ciąży w 9 m-cu miałam cholestazę ciężarnych- objawy silny świąd skóry z powodu ucisku na wątrobę źle jest odprowadzana bilirubina -wyobaraź sobie że na uspienie systemu nerwowego by wyciszyc świąd lekarz na patologii przepisał mi psychotropy 5 dni byłam w szpitalu po czym wyszłam z recepta do domu pani farmaceutka się za głowę chwyciała jak przeczytała jaki lek ma mi wydac

Odnośnik do komentarza

oczy trzeba mieć dookoła głowy:-)
dziecko mam zdrowe nie choruje -jak miało 1,5 roczku miało owsiki i lekarka przepisała taki lek że można go było podawać od 6 lat- kupiłam go przyniosłam do domu i na szczescie zaczełam od czytania ulotki - od tego czasu dmucham na zimne
a miałas badania tarczycy bo tez lubi nawalac w ciąży?

Odnośnik do komentarza

Zielizka - jeśli to Twoje pierwsze dziecko to miedzy 8 a 12 tyg więzadła się luzuja bedziesz miała wrażenie że nogi same chodza jak chca szczególnie w obrębie bioder dziwne uczucie i taki rozpieranie podbrzusza macica rośnie hormony szaleją
a kłucie może byc na owulację lub miesiączkę-nic Ci się nie stanie- pij dużo wody często odpoczywaj i na słoneczko fruu bo potrzebujemy wit D- po 12 tyg łykaj tran mollers kwasy omega 3 sa bardzo porzebne do budowy kości i pracy mózgu naszego dziecka maja też wpływ na wzrok- będzie good

Odnośnik do komentarza

Zielizka brzuch mnie bolał w czwartek około godz wystraszyłam się i pojechałam do szpitala się zbadać- od piątku wszystko ok ale psychika słaba bo zamartwiam się niepotrzebnie tym rozpoznaniem od lekarza z izby przyjęć- a plamienia nie miałam ani skurczów- a człowiek dużo potafi sobie wmówić- grunt to pozytywne nastawienie i będzie wszystko dobrze
a jak u Ciebie-czego się boisz- miałas juz jakies zle doświadczenia z ciążą?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...