Skocz do zawartości
Forum

Czy nagradzacie dzieci za dobre oceny w szkole?


Rekomendowane odpowiedzi

Trochę szkoda że remont pokrzyżował plany wakacyjne bo moja mała od kwietnia każdego roku pyta co robimy na wakacjach i myśl o realizacji tych planów, oczywiście w nagrodę za dobre wyniki, sprawia że chętniej się przykłada do przedmiotów ścisłych niż większość jej koleżanek.

Odnośnik do komentarza

no i udało się :) w nowym roku Pani nauczycielka zapowiedziała klasie mojej małej że w każdym semestrze czeka ich wizyta w jakimś ciekawym miejscu żeby zmotywować je do nauki i tak na pierwszy ogień idzie dino park. Zobaczymy czy pomysł się przyjmie przez rodziców którzy będą musieli jakby nie patrzeć pokryć koszty ale jestem dobrej myśli.

Odnośnik do komentarza

my dopiero zaczynami przygodę ze szkołą .. ale nie mam zamiaru nagradzać każdej dobrej oceny .. pochwały oczywiście, że tak .. chyba, że nie będzie wzorową uczennicą i gdy trafi się ocena ponad jej 'stały poziom' to wtedy pewnie też bym nie wykluczyła jakiejś drobnostki. Ale jak pisałam zaczynamy dopiero więc nie wiem jak to u nas będzie z realizacją planów podejścia do tego tematu :)

Odnośnik do komentarza

Moje dziecko dzisiaj idąc do przedszkola prowadzi ze mną rozmowę: "Mamo jak dostanę ładną buźkę w przedszkole (bardzo dobre zachowanie) to tato mi da pieniądze i kupię sobie zabawkę, tak?" Na to ja: "Synku zapamiętaj - mama i tata nie będą nagradzać ciebie pieniążkami za dobre zachowanie i za oceny które będziesz dostawał. Wiedza to twój skarb i to od ciebie zależy jak duży on będzie. Bo jak dorośniesz to wówczas za tą wiedzę będziesz mógł dostawać pieniążki"

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...