Skocz do zawartości
Forum

Czy nagradzacie dzieci za dobre oceny w szkole?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Obeznanamama

w sumie dziecko nie powinno wszystkiego robić z myślą o super nagrodzie, bo wychowujemy materialistów, powinno czuć, że zbiera stopnie dla siebie, a jakiś prezent czy wypad jako coś w nagrodę za to że cały rok się stara a nie konkretnie za piątki z 10 przedmiotów

Odnośnik do komentarza

Z wiedzą jest tak, że jeśli jej nie używamy/ nie odświeżamy to dość szybko się ulatnia, choć zawsze coś w głowie zadzwoni jak temat się pojawi za pare lat. Wiadomo, nie wszystko też się później przydaje. Ale staranie się o dobre stopnie wyrabia charakter, przeważnie dzieci te piątkowe strają się mieć ze wszystkiego, niezależnie czy idzie im dany przedmiot lepiej czy gorzej. W przyszłości są bardziej solidne, wiedzą, że żeby coś osiągnąć trzeba się przyłożyć.

Odnośnik do komentarza

Nagradzam ale dobrze wiem, że nie wolno przesadzać. Największa głupota to chyba dawanie pieniędzy za oceny. Fajne są jakieś ekstra niespodzianki po semestrze i ocenach końcowych bo to motywuje i cieszy dzieciaki. W ogóle fajny artykuł widziałam http://www.eioba.pl/a/4n0i/ale-ten-czas-leci to też fajny sposób żeby dziecko miało dobre nastawienie do szkoły :p

Odnośnik do komentarza

Trochę szkoda że remont pokrzyżował plany wakacyjne bo moja mała od kwietnia każdego roku pyta co robimy na wakacjach i myśl o realizacji tych planów, oczywiście w nagrodę za dobre wyniki, sprawia że chętniej się przykłada do przedmiotów ścisłych niż większość jej koleżanek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...