Skocz do zawartości
Forum

Zmiany na Parentingu


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani, w związku z potrzebą ciągłego rozwoju chcielibyśmy się dowiedzieć, co byście powiedzieli na zmianę struktury forum. Jeśli uważacie, że któreś nazwy należałoby zmienić lub któreś fora połączyć lub wydzielić nowe podfora - wpisujcie swoje propozycje wraz z uzasadnieniem :)

Drugą sprawą jest to, że na SG mamy bardzo dużo kategorii, a niektóre są bardzo rzadko odwiedzane, więc może wygodniej korzystałoby się z forum, gdyby te fora przenieść do niższych kategorii? Co sądzicie o takiej zmianie? Ułatwiła by poruszanie się po forum, czy też nie? Forum działa i istnieje przede wszystkim dla Was, dlatego konsultujemy się z Wami i pragniemy poznać zdanie na temat działalności forum i zakresu poszczególnych działów. Wychodzimy z zapytaniem do Was, naszych użytkowników, abyście czuli się w forumowej rodzinie jeszcze lepiej niż dotychczas i z chęcią zaglądali do nas jak najczęściej.
Na opinię czekamy do końca sierpnia.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Zmiany zmiany zmiany. Pamiętam jak wyglądało to forum 2 lata temu jak dołączyłam starając się o pierwsze dziecko. Może i wyglądem jakoś specjalnie nie zachęcało, za to było bardzo czytelne, praktyczne, dało się raz dwa w nim odnaleźć - zarówno tematy jak i użytkowników. Dzisiaj, mimo, że jestem stałym użytkownikiem forum i korzystam z niego regularnie mam z tym problem. Udzielam się na mniejszej iloci wątków ponieważ ciężko mi je wygrzebywać ado ulubionych wszystkich dodać nie mogę. Z resztą korzystanie tylko z ulubionych wątków nas w sporym stopniu ogranicza i odcina bieżącą możliwość śledzenia wątków nowych, które mogą być dla nas również ciekawe. W moim mniemaniu panuje tutaj chaos, zwłaszcza dla osoby nowej. Uważam, że sama wyszukiwarka nie spełnia swojego zadania należycie.

Odniosę się np. do "9 miesięcy, ciąża" Osobiście dałabym tutaj na dzień dobry podfora:

1. podforum zrzeszające kobiety, których termin rozwiązania przypada na dany miesiąc ( Majóweczki XXXX, Stycznióweczki XXXX itp.

2. podforum "dolegliwości ciążowe"

żadne mamusie z Krakowa, Bydgoszczy itp - to nie są wątki ciążowe i powinny się znaleźć gdzie indziej.

Ponieważ obecna budowa forum uniemożliwia mi wygodne korzystanie z innych forów - choćby oczekiwanie na bociana, w którym mogłabym śmiało podzielić się moimi doświadczeniami w staraniu o dziecko, nie robię tego, bo ciężko mi się w ogóle dogrzebać.

Dawniej jak koleżanka wyżej wspomniała było widać, ostatnio poruszone wątki, miałyśmy wgląd do wątków nieprzeczytanych od ostatniej wizyty i włąśnie to pozwalało nam być na bieżąco w tematach w których chociaż raz się udzieliłyśmy. Teraz jest jeden wielki hardcore, nie wiadomo co, nie wiadomo gdzie. Tym bardziej, że powiadomienia, które przychodzą na maila też pozostawiają wiele do życzenia. Nie wiem po co w maila wrzucać treści użytkowniczek. Nie wystarczy info, że ta i ta odpowiedziała tu i tu? Wtedy z mailingu docierało by więcej informacji...
Wybaczcie, ze tak chaotycznie, ale walczę o czas bo nie wiem ile mi dziecko pośpi ;p

Trzymam mocno kciuki, żeby udało się w końcu to forum naprawić. :D

Odnośnik do komentarza

jeszcze też dziewczyny pisały kiedyś aby przy profilu użytkownika była ilość postów Wtedy też łatwiej wybrać użytkownia mies
A kiedy ktoś zadaje pytanie to nie wyświetla się w ogóle że dane pytanie już było kiedyś zadane i stąd wciąż nowe pytania o tym samym wątku Trzymam kciuki aby wszystko poszło pomyślnie ...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hqymi36e7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5ekt2ocja7.png

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z Forumkami, które wyżej napisały, że byłoby czytelniej, gdyby były oznaczone wątki ostatnio poruszane. Wiadomości na e-mail przychodzą z opóźnieniem.
Uważam, jak oosaa, że łatwiej byłoby być na bieżąco. Zdarza się czasami szukać długo wątku, który się 'zgubiło'. To może zniechęcić.
Nie wiem, jak było 2 lata temu, bo jestem tu niespałna rok, ale często czytałam, że dawniej było bardziej czytelnie. Zastanawiałam się, czy to nie kwestia przyzwyczajenia, ale chyba jednak nie, bo temat wraca.
Również trzymam kciuki, by zmiany przyniosły zadowolenie Redakcji i Użytkownikom :)

Odnośnik do komentarza

Witam.Jestem na parenting.pl od niedawna,ale zauważyłam kilka rzeczy które można by zmienić,albo poprawić. Moje spostrzeżenia są takie jak poprzedniczek,że panuje tutaj ogromny chaos i samowolka. Nie potrzebne jest zachowywanie na naszym profilu wpisów poszczególnych wątkach w których napisaliśmy,albo utworzyliśmy nowy temat-wątek. Fajnie byłoby wchodząc na swój profil,mieć listę swoich ulubionych wątków,żeby można zobaczyć czy ktoś dodał nowy post (kto i kiedy),albo czy ktoś napisał w wątku w którym my napisaliśmy a nie mamy go w ulubionych.
Następnie utworzyć fora główne-tematyczne i pod fora,uporządkowane zgodnie tematyką i przypisane forom głównym.
Następnie wątki dawno nie odwiedzane,także jakoś uporządkować. Co jeszcze...powielające się ciągle wątki,należałoby je łączyć,albo włączyć opcję wyszukaj konkretny wątek,lub podobny,albo wprowadzić opcję "taki wątek już istnieje" i wyświetlić go,w trakcie tworzenia kolejnego takiego samego wątku...Jak wchodzę na główną stronę parenting.pl fajnie byłoby widzieć w prawym górnym rogu zaloguj/zarejestruj się, a nie dopiero po wejściu w forum,albo w wątek jakiś. Zastanawiam się też jak już napiszę w jakimś wątku, jakimkolwiek i opublikuję treść, dlaczego pod moją treścią nie wyświetla się mój suwaczek? Być może ja źle coś zrobiłam wrzucając go na swój profil...Albo każda z nas forumowiczek nie widzi swojego suwaczka?? Pozdrawiam całą redakcję.

Odnośnik do komentarza

Uważam, że są wątki na forum, które można by kasować po roku. Np. można założyć wątek ogólny: POGADUCHY 2014.
A w nim wątki:
1. Co mi dziś sprawiło radość?
2. Co mnie dziś zasmuciło?
3. Co mnie dziś rozbawiło?
4. Co mnie dziś poirytowało?
I ewentualnie 5. Gadu-gadu ;)
W tych wątkach można poruszyć wiele tematów, które istnieję np. Porażki i sukcesy dzieci...
Takie "pytania" zachęciłyby do wzięcia udziału nowych forumowiczów, którzy mogą być onieśmieleni dodając wpis do wątku "o wszystkim i o niczym", w którym przeplatają się tematy radosne, weselne ze smutnymi, pogrzebowymi. Może warto to poukładać. Taka mi myśl przyszła do głowy.
Pogoda, też mogłaby być po roku kasowana, bo nie sądzę, żeby ktoś wracał do tego wątku ;) a tym samym serwer nieco zostałby odciążony.

Odnośnik do komentarza

tak jak wyżej! Po pierwsze aby były oznaczone nowe dyskusje i komentarze- mam poważny problem w odszukaniem aktualnych wątków. Często trafiam na tam gdy dyskusja się już kończy :( Po drugie wątki, które się dublują zamknąć, wówczas będzie jasno wiadomo gdzie się wypowiedzieć,a gdzie nie.
Czekamy na zmiany, zawsze na LEPSZE :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgha00pg75am1j.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hp8osklq3k.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relghdge7w947kii.png

Odnośnik do komentarza

Wadera28, możliwość edycji jest chyba przez 30minut o pojawienia się postu. Jeżeli każdy będzie miał dostęp do edycji swoich postów, to dopiero zrobi się bałagan. Niektórzy zaczną kasować swoje posty po kilku dniach, gdy rozmowa będzie trwać. Wirtualne "dialogi" stracą sens ;)
Do Moderatora należy się zgłosić, gdy się chce nanieść jakieś zmiany. To właśnie Moderatorzy są od porządku na forum. Można im pomóc pisząc o konkretnych problemach. :)

Odnośnik do komentarza

Kochani!

Ciągle przygotowujemy się do wprowadzenia planowanych zmian, dlatego chcielibyśmy poznać waszą opinię na temat takich propozycji.
Pierwsza propozycja to połączenie for „Skąd jesteśmy” i „Turystyki” tak by powstało jedno forum. Każde województwo miało by dwa wątki, jeden o akcjach, jakie w nim by się odbywały a drugi na pogaduchy. Podobnie było by z miejscami opisywanymi w forum Turystyka. Każde z nich miało by jeden wątek, w którym można byłoby się dzielić opiniami na ich temat. Ułatwiło by to poruszanie się po forum oraz sprawiło by, że osoby z danej miejscowości mogły ją zachwalać i polecać miejsca warte zobaczenia.
Drugą propozycją jest zmiana organizacji forum 9 miesięcy ciąża, tak jak zaproponowała oosaa.

oosaa
1. podforum zrzeszające kobiety, których termin rozwiązania przypada na dany miesiąc ( Majóweczki XXXX, Stycznióweczki XXXX itp....”

Do końca tygodnia czekamy na wasze opinie .

Odnośnik do komentarza

Proponuję jednak skupić się raczej na funkcjonalności istniejących już działów i for - bo niestety kiepsko stoicie choćby w zakresie funkcjonalności strony z poziomu telefonu komórkowego.
Z telefonu można praktycznie tylko dodać post - i to tylko jak się uda :)

Poza tym - wiadomości prywatne - brak powiadomień to główny problem, że już nie wspomnę o możliwości odczytywania ich z poziomu telefonu.

No i odwieczny problem logowania...

http://lb1f.lilypie.com/pNMp.pnghttp://davf.daisypath.com/IVXNp1.png

Odnośnik do komentarza

Witam,
przedstawiamy kolejną propozycję zmian na naszym forum. Chcielibyśmy zebrać fora "Bazarek", "Polecam, odradzam", "Katalog produktów", "Prezenty i pomysły" oraz "Zakupy" w jedną kategorię. Forum "Sprzedam" zostało by przeniesione w całości, a pozostałe fora z kategorii "Bazarek" zamienione w wątki.
Do końca tygodnia czekamy na Wasze opinie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...