Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Madlenka

Wada wzroku a poród

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)
Jestem z grudnioweczek, termin porodu mam na 22.12.wiec prezent pod choinkę bedzie:) wiemy tez juz ze skarb ktory noszę w brzuszku to dziewczynka :))
mam dosyć spora wadę wzroku -5,5 każde oko, chociaż teraz w ciazy wydaje mi sie, ze wada sie powiększyła.. I astygmatyzm.
Wybieram sie we wrześniu do okulisty bo pamietam, ze zawsze lekarze mi mówili,ze z taka wada to raczej nie powinnam rodzic naturalnie. Tak mówili kiedyś, w okresie dojrzewania itd wiadomo,ze medycyna idzie do przodu i wiele rzeczy sie zmienia. Ostatnio wyczytałam ze sama wada nie jest powodem do cc.

Tak sie zastanawiam jak to jest? Mozna rodzic z duża wada czy sie nie powinno?
Jakie są wasze doświadczenia i opinie?

Zapraszam do wspólnej rozmowy :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgsmd4arhk.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

cześć Madlenka :) termin mam na wrzesień :) najlepiej skonsultować to z lekarzem,można i z kilkoma dla pewności ;) ja mam tylko -1,5 i astygmatyzm także do sn mam od okulisty u którego byłam w czerwcu pozwolenie.Widzenie trochę się pogorszyło ale usłyszałam ze w ciąży to normalne i mam się zgłosić na wizytę po nowym roku. Teoretycznie teraz żadna wada na + czy - nie kwalifikuje do cc. Z tego co się dowiedziałam jedynie choroby oczu typu zaćma czy uszkodzona siatkówka więc przy Twojej wadzie porozmawiałabym z kilkoma okulistami, bo teoretycznie ryzyko pogorszenia się wady przy sn jest. Gratuluję dziewczynki :) też noszę w brzuszku małą księżniczkę :)
http://www.suwaczki.com/tickers/oar89n73zga63cat.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam -2.5 i -2.75 oraz astygmatyzm,rodziłam sn.Mój gin nawet mnie nie kierował do okulisty,nie przypominam sobie,żeby o to pytał jakoś dokładnie.A że jest to dr chuchający na wszystko,to podejrzewam,że obecnie nie ma to aż tak dużego znaczenia...Tak jak napisała Marti123-jakaś poważniejsza choroba oka pewnie kwalifikuje,ale mała wada pewnie nie...ale lepiej dopytać lekarza dla pewności

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja mam -4 i -2 oraz astygmatyzm i zeza rozbieżnego i rodziłam SN - na wszelki wypadek skierowali mnie do okulisty (przy pierwszym porodzie), który przeciwwskazań nie widział... rodziłam SN 2x - nic mi się z oczami nie działo...

PS. za pierwszym razem do skurczy partych dostałam znieczulenie więc ten etap przeszłam już praktycznie bezbólowo... przy drugim bez żadnego znieczulenia i też wzrok mi się nie pogorszył...

http://fajnamama.pl/suwaczki/7fq1be1.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja mam wadę -5 i -3 i okulista nie widział powodów, żeby dac mi skierowanie na cc, ostatecznie po 9 godzinach rodzenia sn rodziłam przez cc, ale z innych powodów, nie przez oczy, do okulisty w ciąży na pewno warto pójść

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć! Ja mam na jednym oku -5,5 a na drugim -6 i astygmatyzm. Sama wada nie jest wskazaniem do cc, ale np. u mnie w ciąży stan oczu bardzo się pogorszył. Miałam potworne bóle głowy jakby za lewym okiem, pogorszone widzenie, ciągły stan zapalny, czerwone białka i dostałam od okulistki opinie o konieczności cc już przy pierwszej wizycie. Po porodzie okazało się że w trakcie ciąży doszło niemal do uszkodzenia rogówki a sn byłby dla mnie bardzo groźny. Lepiej więc skonsultować się z lekarzem. Pozdrawiam

http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbjw4zkab5te0m.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam -6 i -6.5 i rodziłam przez cc ze wskazań okulistycznych. Mam też cienką siatkówkę ze zmianami. Inny lekarz z kolei powiedział, ze wszystko jest w porządku. Nie chcialam ryzykować utraty wzroku. W zeszlym roku bylam u tego samego lekarza, który stwierdził wcześniej zmiany na siatkówce i potwierdzil jeszcze raz diagnozę mówiąc, ze jeśli tylko będzie się cos dzialo to szybko do szpitala na IP. Ciekawa jestem kto bylby odpowiedzialny w razie gdy by cos z oczami stało sie po porodzie gdybym przedstawia orzeczenie okulisty o braku przeciwskazań do porodu sn...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hngltyenz.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Madlenka sama wada wzroku nie jest wskazaniem do cc, ale jeśli ma się jakąkolwiek wadę wzroku to należy się skonsultować z dobrym okulistą, który dokładnie zbada budowę gałki.

Ja mam małą wadę wzroku (-0,75; -1,25 z astygmatyzmem) i przed poprzednim porodem okazało się, że mam bardzo duże ryzyko odklejenia sie siatkówki - była lekko rozwarstwiona, i pojawiły się jakiś zwłóknienia, a po porodzie musiałam przejść fotokoagulację, by to naprawić. Poprzedni Gin nie widział potrzeby wysłania mnie na konsultację, a mogłabym stracić wzrok gdybym sama nie poszła.
W tej ciąży konsultowałam się tydzień temu (37 tc) i znów pojawiły się zwłóknienia, których na początku ciąży nie było (poprzednia kontrola była w 1 trymestrze).
No i oczywiście czeka mnie kolejne cc i zabieg laserowy oka po porodzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mela,Ola

czyli tak jak myslalam, sama wada nie jest powodem do cc, ale nalezy sie skonsultowac z lekarzem okulista bo nigdy nie wiadomo jak tam nasze oczka.
tak wiec we wrzesniu pojde :)

Darka
czyli lekarz najpierw skierowal Cie na cc przez wade a pozniej okazalo sie ze masz siatkowke ze zmianami?

dzieki dziewczyny ! :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgsmd4arhk.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marianka898

Jeśli chodzi o dobry rozwój wzroku u dzieci warto zażywać kwas dha dla ciężarnych z Prenatale. Dodatkowo wpływa na prawidłowy rozwój mózgu.http://www.prenatale.pl/produkty/prenatal-dha

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marianka898

Jeśli chodzi o dobry rozwój wzroku u dzieci warto zażywać kwas dha dla ciężarnych z Prenatale. Dodatkowo wpływa na prawidłowy rozwój mózgu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

JA też mam wadę wzroku (-4 dioptrii na lewe i -5 na prawę). Myślałam przez wadę wzroku będę mieć cesarkę, bo tak mi mówiła koleżanka, ale lekarz powiedział, że taka wada się nie kwalifikuje do porodu przez cesarkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Azaba

Kasia020
Sama wada wzroku nie jest jeszcze wskazaniem do CC, ale dla własnego bezpieczeństwa powinnaś iść na konsultacje do okulisty który wykona USG dna oka i oceni stan siatkówki.

W mojej poprzedniej ciąży na początku było wszystko ok, a gdy poszłam na sam koniec to okazało się, że pod wpływem ciąży siatkówka mi się rozwarstwiła i musiałam mieć CC a później zabieg laserowy oka.
Wadę mam bardzo małą -0.75, -1.25 z astygmatyzmem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość fetrolinko

Jeśli chodzi o kwas dha dla ciężarnych to zdecydowanie polecam ten z Prenatale. Ma bardzo wysoką dawkę i co najważniejsze wpływa pozytywnie na mnie i na dziecko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Elle

Ja mam -12,5 dioptrii i okulista nie widział przeciwwskazań do porodu sn. To efekt konsensusu okulistow i położnikow z 2013 roku bodaj.. nie zaryzykowałam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Moniska

Ja mam problemy ze wzrokiem od dziecka, bardzo się bałam, czy poród nie wpłynie na pogorszenie się i tak dużej wady. Jak pisała Ola 88 gdzieś wyżej, konsultowałam się z moją okulistką z kliniki Dr Nowosielska, żeby wykonała badania, wszystko sprawdziła, czy z moimi oczami wszystko jest w porządku. U mnie na szczęście nie było przeciwwskazań do naturalnego porodu, nie występowały żadne problemy, ale zawsze warto się badań, zamiast ryzykować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Monia L

Mam od urodzenia wadę wzroku, w tej chwili to -9,00 i astygmatyzm 1,75. Jak 3 lata temu urodziłam synka sn to miałam wadę -7,5 i astygmatyzm 1, 5. Okulista stwierdził, że poród nie będzie miał wpływu na mój wzrok, jak widać niestety mylił się...teraz spodziewam się drugiego dziecka i chociaż jestem świadoma, że wzrok mi się pogorszy po porodzie. Mimo wszystko nie chciałabym cc, najwyżej jak przestanę karmić i odczekam rok to pomyślę o laserowej korekcji wzroku...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...