Skocz do zawartości
Forum

Ubezpieczenie


ola58

Rekomendowane odpowiedzi

Drogie mamy zastanawia mnie ostatnio sprawa ubezpieczeń na życie i zdrowie. Różnie się może w życiu wydarzyć a zawsze będzie łatwiej. Poczytałam sobie trochę http://pkoubezpieczenia.pl/ochrona/ubezpieczenia-na-zycie-i-zdrowie i jak zawsze byłam przeciwniczką tak teraz trochę mi się zmienia. Co wy myślicie na ten temat??Ma to sens??I może podpowiecie mi jeśli macie takie ubezpieczenie gdzie najlepiej je mieć?

Odnośnik do komentarza
Gość Arletta.Angielska

A czy ubezpieczenie NNW szkolne jest obowiązkowe? Wiem, że wrzesień jeszcze za chwilę ale moje dziecko idzie do pierwszej klasy więc wiele przed nami. Wróciliśmy dopiero co do Polski z Anglii a tam wygląda to trochę inaczej.

Odnośnik do komentarza
Gość Myśliborska98

~Arletta.Angielska
A czy ubezpieczenie NNW szkolne jest obowiązkowe? Wiem, że wrzesień jeszcze za chwilę ale moje dziecko idzie do pierwszej klasy więc wiele przed nami. Wróciliśmy dopiero co do Polski z Anglii a tam wygląda to trochę inaczej.

Arletta ubezpieczenie w Polsce jest dobrowolne ale warto zainteresować się jaka jest całkowita suma ubezpieczenia. Jeśli 8-10000 to zapewne składka nie jest zbyt duża no i wiadomo, że mało obciążająca dla rodzica. Jednak taka kwota nie gwarantuje wysokich świadczeń w przypadku uszczerbku na zdrowiu. Jesli np. dziecko jest ubezpieczone na 8000 (i to w przypadku śmierci!) to za złamanie dostanie jakieś 3% tej sumy czyli 240 zł.
Coraz też popularniejsze sa ubezpieczenia indywidualne - są one droższe ale i zakres ubezpieczenia jest większy :)
Odnośnik do komentarza
Gość Ilonaxccc

Szukam odpowiedzi, jak to jest z tymi ubezpieczeniami NNW dzieci w szkole. W szkole moich dzieci w tamtym roku zapanował jakiś "trend" nie wiem, jak nazwać to inaczej na niepłacenie składki na ubezpieczenie. Od 10 lat moje dzieciaki chodzą do szkoły i nigdy nie negowałam tego, ze trzeba zapłacić skłakę na początku roku. A tu u najmłodszego w klasie wykruszyło sie jakieś 8 osób! Może to onu mają rację, że lepiej zainwestować samemu w takie ubezpieczenie, nie wiem co o tym sądzić. Niby są wakacje, ale rok szkolny będzie sie zaraz zbliżał wielkimi krokami...
Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza

Kuzynka od jakiegos czasu ubezpiecza dzieciaki we własnym zakresie. Twierdzi, że zdecydowanie lepsze warunki dostaje indywidualnie niz było to w ubezpieczeniach grupowych oferowanych w szkole czy przedszkolu. Zdecydowanie warto przeczytać warunki ubezpieczenia, jeśli nie są satysfakcjonujące to można szukac lepszych na własna rękę.

Odnośnik do komentarza

Ja też właśnie stoję przed tym dylematem, już prześwietliłam kilka ofert i chyba właśnie zdecyduję się na ubezpieczenie indywidualne. Może i będzie to większa kasa - w końcu ubezpieczam bliźniaków ale może będę spokojniejsza? Chłopaki, jak to chłopaki - są skorzy do bójek i mają mnóstwo pomysłów na minutę. Jeszcze nie wiem na kogo sie zdecyduję, waham się między Axa a Nauczycielską Agencją Ubezpieczeniową. Muszę jeszcze umówić się z agentami i zobaczyć. No i jest jeszcze coś dobrego, tak się naczytałam o tych ubezpieczeniach, więc mam zamiar także wybrać ubezpieczenie na życie dla siebie i męża :)

Odnośnik do komentarza
Gość Milenia1982

Dokładnie tak, nawet powiedzenie jest, że przezorny zawsze ubezpieczony. Nie wiem, czy u was tak jest, ale w naszej szkole jak jest jakieś dziecko, że tak brzydko ujmę "z gorszą sytuacją finansową w domu" to nie musi płacić skladki, a i tak jest ubezpieczane. Szkołę ubezpiecza Nauczycielska Agencja Ubezpiczeniowa. Uważam, ze to bardo fajne, ale wiadomo, nie każdy rodzic się przzyznaje, ze go nie stać. U nas na wsi, po prostu się wie, kto ma ciężej i szkoła też wie.

Odnośnik do komentarza

Czy posiadacie w gronie swoich znajomych osoby z innych krajów mieszkające w Polsce? A może sami jesteście takimi osobami? Ostatnio widziałam artykuł, który dotyczy tego, czy warto dokupić ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemca https://galeriausmiechu.net.pl/czy-warto-wykupic-dodatkowe-ubezpieczenie-zdrowotne-dla-cudzoziemcow-przebywajacych-w-polsce/. Dowiemy się czym jest ta polisa, co obejmuje, ile kosztuje i wiele innych przydatnych informacji. Zachęcam do zapoznania się z tym materiałem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...