Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Moje pierwsze literki"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Pisanie liter to nie jest prosta sprawa. Małe dzieci najpierw muszą opanować samo trzymanie długopisu, potem ruszanie nadgarstkiem tak, by ten długopis nie wypadł z rączki, a do tego dochodzi jeszcze proste stawianie kresek, kółek, itd. - to naprawdę nie jest łatwe!

Wraz z Bazgroszyt.pl chcemy ułatwić Twojemu dziecku naukę pisania, więc w tym konkursie do wygrania jest 5 zestawów złożonych z książeczki "Moje pierwsze literki" oraz farbki Tempera od Bazgroszyt.pl:

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/bazgroszyt-logo.png

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/Moje%20pierwsze%20literki%20-%20bazgroszyt.jpg

Zadanie konkursowe:
Zamieść w wątku konkursowym zdjęcie lub skan plakatu, na którym będzie wypisane imię dziecka - plakat ma być samodzielnie ozdobiony przez dziecko, rodzic może pomóc mu napisać imię. Prosimy o zaznaczenie wieku dziecka, które ozdobiło plakat.

Konkurs trwa do 31 sierpnia 2014 roku do północy. W ciągu kolejnych dwóch dni roboczych ogłosimy zwycięzców. Każda praca zamieszczona przez zarejestrowanego użytkownika ma szansę na wygraną!.

Serdecznie zapraszamy do udziału oraz do polubienia naszego profilu na Facebooku.

Biorąc udział w konkursie, akceptujesz jego regulamin.

Odnośnik do komentarza

plakat wykonany na 4-ech sklejonych ze sobą kartek bo nie miałyśmy na stanie wielkoformatowych kartek. Literki "zamienione" w postaci i rzeczy które zaczynają się na daną literkę.. tło odbicia rączek pomalowanych farbami.
Wiktoria - 7 lat - W-ąż, I-gła, K-ot, T-ukan, O-kno, R-ak, I-rys, A-nioł.
Kasia - 4,5 lat - K-rólik, A-niołek, S-owa, I-gła, A-uto.
Wykonanie samodzielne, pomysł na podstawie obrazku alfabetu zamienionego też na postaci i rzeczy na daną literę który czeka na oprawienie

monthly_2014_08/konkurs-moje-pierwsze-literki_14940.jpg

monthly_2014_08/konkurs-moje-pierwsze-literki_14941.jpg

monthly_2014_08/konkurs-moje-pierwsze-literki_14942.jpg

monthly_2014_08/konkurs-moje-pierwsze-literki_14943.jpg

Odnośnik do komentarza

Julia (6 lat) ozdobiła swoje imię bardzo bogato serduszkami...
Pytając ją dlaczego aż tyle serduszek narysowała- odpowiedziała- "Bo tak kocham moje imię, tak mi się ono podoba, ze dlatego tyle serc narysowałam.. a przecież serce to symbol miłości" ;)
Dodała jeszcze: "Jest bazgroszyt do wygrania- to żeby było zgodnie z tematem to nabazgrałam";)

monthly_2014_08/konkurs-moje-pierwsze-literki_15223.jpg

monthly_2014_08/konkurs-moje-pierwsze-literki_15224.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość dariolka195

Julka lat 4
Julka samodzielnie wycinała literki,samodzielnie zdobiła swoimi malowidłami.Moja pomoc to narysowanie tych literek i przyklejenie sznureczka.
Dodam,że Julka tak intensywnie zdobiła literki że aż pomalowała sobie usta pisakami:D

monthly_2014_08/konkurs-moje-pierwsze-literki_15306.jpg

monthly_2014_08/konkurs-moje-pierwsze-literki_15307.jpg

monthly_2014_08/konkurs-moje-pierwsze-literki_15308.jpg

monthly_2014_08/konkurs-moje-pierwsze-literki_15309.jpg

monthly_2014_08/konkurs-moje-pierwsze-literki_15310.jpg

Odnośnik do komentarza

Emilia- 2,5 roku.Robiąc nasz plakat sugerowałam się tym, co teraz córka lubi robić najbardziej.Emila bardzo interesuje się kolorami,dlatego dałam jej gazetę i mówiłam żeby poszukała obrazka np.niebieskiego jak niebo,zielonego jak trawa.Potem porwałyśmy karteczki na kawałki i córka z moją pomocą ,poprzyklejała je na litery.Drugą jej obecną "pasją" są nożyczki-tnie wszystko co się da,nawet potraktowała nimi moją koszulkę... Dlatego jako ozdobę plakatu wybrałyśmy pocięte kawałki gazety :)

monthly_2014_08/konkurs-moje-pierwsze-literki_15333.jpg

Odnośnik do komentarza

Plakat twórczy, jak twórcza jest 4,5 letnia Lilka. W całości wykonany samodzielnie - ja zasugerowałam, że może każda literka będzie wykonana z czego innego i tak mamy:
L - z plasteliny
I - ze ścinek po zaostrzanych kredkach
L - z foli (daj mi coś, co sie bedzie błyszczeć)
K - farbkami namalowane
A - wyklejanka z bibuły

Całość ozdobiona "najukochańszymi" rzeczami Lilki - konik przy pierwszej literze, motylek, kwiatek i błyszczące, kryształkowe naklejki.

monthly_2014_08/konkurs-moje-pierwsze-literki_15364.jpg

Odnośnik do komentarza

Przedstawiam imię mojej córeczki, które wykonała z muszelk będąc jeszcze wczoraj na wakacjach nad morzem. Dodatkowo wokół imienia Ola zbudowała duże serce!!!Córcia idzie do zerówki a za rok jako 6-latka do szkoły i gdy tak sobie rozmawiałyśmy, że Olcia za rok do szkoły - ona na to......... ale mamo ja muszę nauczyć się jeszcze literek zanim pójdę do szkoły:)
Ola lat 5

monthly_2014_08/konkurs-moje-pierwsze-literki_15623.jpg

monthly_2014_08/konkurs-moje-pierwsze-literki_15624.jpg

monthly_2014_08/konkurs-moje-pierwsze-literki_15625.jpg

monthly_2014_08/konkurs-moje-pierwsze-literki_15626.jpg

monthly_2014_08/konkurs-moje-pierwsze-literki_15627.jpg

monthly_2014_08/konkurs-moje-pierwsze-literki_15628.jpg

monthly_2014_08/konkurs-moje-pierwsze-literki_15629.jpg

http://www.suwaczek.pl/cache/c26b8b8a35.png

http://www.suwaczek.pl/cache/7883a985c6.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...