Skocz do zawartości
Forum

Co na krosty u nastolatka?


Gość Anonimka

Rekomendowane odpowiedzi

Anonimka, nie eksperymentuj i nie kupuj pierwszego lepszego środka, który ktoś Ci poleci w Internecie. To, że komuś coś pomaga na wypryski, nie oznacza, że Twojemu synowi pomoże. Każdy ma inną skórę. Najlepiej udaj się z synem do dermatologa. Nie potrzebujecie żadnego skierowania. Moja nastoletnia siostra używała na trądzik maści Benzacne (zalecił jej właśnie dermatolog). Jej pomogło, ale nie ma gwarancji, że to pomogłoby Twojemu synowi. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

pojedyncze krostki można smarować maściami dostępnymi w drogeriach czy aptekach. Najlepiej samemu- metodą prób i błędów- wypróbować co najbardziej nam odpowiada (przeważnie tak jest że każdemu co innego). Można też pójść do dermatologa, ale to raczej dopiero wtedy gdy problem się nasili, bo z pojedynczymi krostkami raczej nie ma sensu iść do lekarza. Trzeba pamiętać, że wszystkie kremy, maści leczą tylko skutki, a nie przyczynę pojawiania się krostek. Jeśli trądzik będzie się nasilał warto wypróbować herbatkę z pokrzywy, oczyszcza organizm i wspomaga leczenie trądziku.

Odnośnik do komentarza

adasaga3
Natko, właśnie doczytałam że Twoje dziecko ma problem z trądzikiem. Może będziesz mu parzyć taką herbatkę z pokrzywy? Tym bardziej że jak piszesz gdy zrobi przerwę w kuracji którą teraz stosuje zaraz pryszcze wracają. Pokrzywa naprawdę super działa, wiem z doświadczenia, bo jako nastolatka trochę pryszczy miałam. :-)

a tego nie wiedziałam może rzeczywiście spróbujemy a jakie ilości tej pokrzywy trzeba wypijać by pomogło?

Odnośnik do komentarza

Anaaa, bratek też piłam, również poleca się go na trądzik. Natko, teraz nie pamiętam ile trzeba pić takiej herbatki, ale instrukcję zaparzania i informację ile należy jej wypić znajdziesz na opakowaniu takiej herbatki. Tylko kup taką "prawdziwą" pokrzywę w zielarskim albo w aptece, a nie takie "siuśki" herbaciane dostępne za 2 złote w sklepach spożywczych. Do smaku pokrzywy można się przyzwyczaić, ja sobie parzę od czasu do czasu, bo lubię (dobrze wpływa też na włosy). Oczywiście nie można się spodziewać efektów już na drugi dzień.

Odnośnik do komentarza

psycholog Kamila Krocz
Anonimka, nie eksperymentuj i nie kupuj pierwszego lepszego środka, który ktoś Ci poleci w Internecie. To, że komuś coś pomaga na wypryski, nie oznacza, że Twojemu synowi pomoże. Każdy ma inną skórę. Najlepiej udaj się z synem do dermatologa. Nie potrzebujecie żadnego skierowania. Moja nastoletnia siostra używała na trądzik maści Benzacne (zalecił jej właśnie dermatolog). Jej pomogło, ale nie ma gwarancji, że to pomogłoby Twojemu synowi. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Benzacne jak i Brevoxyl zawierają nadtlenek benzoilu, tak jest skuteczny a cera nie przyzwyczaja się do niego, ale nie warto ponieważ wspomaga starzenie się skóry. Bardzo szybka się utlenia, wystarczy poczytać na internecie.

Ja bym polecała drogeryjne kremy typu Avene, LRP lub Bioderma. Albo olejek z drzewa herbacianego dodawany do żelu do mycia twarzy lu toniku. Herbatki i tabletki z cynkiem i drożdżami jak najbardziej wskazane.
I koniecznie unikać przesuszenia skóry, np. alkoholem.

Odnośnik do komentarza

adasaga3
Anaaa, bratek też piłam, również poleca się go na trądzik. Natko, teraz nie pamiętam ile trzeba pić takiej herbatki, ale instrukcję zaparzania i informację ile należy jej wypić znajdziesz na opakowaniu takiej herbatki. Tylko kup taką "prawdziwą" pokrzywę w zielarskim albo w aptece, a nie takie "siuśki" herbaciane dostępne za 2 złote w sklepach spożywczych. Do smaku pokrzywy można się przyzwyczaić, ja sobie parzę od czasu do czasu, bo lubię (dobrze wpływa też na włosy). Oczywiście nie można się spodziewać efektów już na drugi dzień.

ma się rozumieć nie siuśki to oczywiste :D

Odnośnik do komentarza

kamila88
psycholog Kamila Krocz
Anonimka, nie eksperymentuj i nie kupuj pierwszego lepszego środka, który ktoś Ci poleci w Internecie. To, że komuś coś pomaga na wypryski, nie oznacza, że Twojemu synowi pomoże. Każdy ma inną skórę. Najlepiej udaj się z synem do dermatologa. Nie potrzebujecie żadnego skierowania. Moja nastoletnia siostra używała na trądzik maści Benzacne (zalecił jej właśnie dermatolog). Jej pomogło, ale nie ma gwarancji, że to pomogłoby Twojemu synowi. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Benzacne jak i Brevoxyl zawierają nadtlenek benzoilu, tak jest skuteczny a cera nie przyzwyczaja się do niego, ale nie warto ponieważ wspomaga starzenie się skóry. Bardzo szybka się utlenia, wystarczy poczytać na internecie.

Ja bym polecała drogeryjne kremy typu Avene, LRP lub Bioderma. Albo olejek z drzewa herbacianego dodawany do żelu do mycia twarzy lu toniku. Herbatki i tabletki z cynkiem i drożdżami jak najbardziej wskazane.
I koniecznie unikać przesuszenia skóry, np. alkoholem.

dzięki kamila za twoje rady próbowaliśmy już wielu rzeczy i ten benzacne jest najskuteczniejszy w naszym przypadku

Odnośnik do komentarza

Ulla
ja też poleciłabym pójście do lekarza

Jeśli nie jest to uciążliwe i krostki pojawiają się raz na jakiś czas to jest sens konsultować to z lekarzem? Przecież to całkiem naturalne, że w okresie dorastania każdy nastolatek ma problem z cerą. Skoro u syna autorki wątki problem jest mały to po prostu wystarczy odpowiednia higiena twarzy i przestrzeganie kilku zasad. Osobny ręcznik do twarzy, codziennie mycie buzi odpowiednim żelem, nie wyciskanie wyprysków i nie roznoszenie ich po całej twarzy, a dzięki temu także unikanie blizn powstałych po krostkach.

Odnośnik do komentarza
Gość mamanastolatka

Daj znać czy miałaś wizytę u dermatologa? U mnie zaczyna się właśnie proces dojrzewania. Słychać już mutację w głosie, pojawia się trądzik i zastanawiam się czy działać w tej kwestii. Zarówno mąż jak i ja nie mieliśmy problemów z trądzikiem. Na portalu zdrowia dziecka przeczytałam wypowiedź dermatologa o tym, żeby pierwsze co zachować higienę - bez preparatów, osuszać skórę, stosować mydło przeciwbakteryjne i wodę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...