Skocz do zawartości
Forum

Konkurs „Korzyści z karmienia piersią”


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Korzyści z karmienia piersią jest nie mało i można je wymieniać i będzie ciągle mało i mało i w odpowiedzi będzie czegoś brakowało :)
Mleko mamy to najlepsza sprawa i jest to niemowlaka diety podstawa.
Każdą mamę zachęcam do spróbowania, chociaż na początku mogą różne być doznania.
Może być ból i cierpienie, ale to tylko chwilowe zwątpienie.
Nie trzeba się poddawać tylko do walki stawać.
Będzie się opłacało, bo korzyści dla dziecka jest nie mało.
Nie od razu jest super, kolorowo, ale trzeba o tym pamiętać, że dla Malucha karmić piersią jest zdrowo.
Mleko mamy jest niezastąpione i nie może być takie same np. z proszku zrobione.
Dziecko różne smaki poznaje, bo to co mama zjada do mleka się przedostaje.
Czas na karmieniu piersią z dzieckiem spędzony jest niezastąpiony.
To najpiękniejsze co można dziecku podarować i tej decyzji na pewno nie trzeba żałować.
To piękna chwila, kiedy dziecko do piersi mamy się przymila.
Ciepłą rączką ją obejmuje i swymi dużymi oczkami się w nią wpatruje.
Więź jaka się tworzy między mama a dzieckiem podczas mleka spożywania jest nie do opisania.
To najcudowniejsze chwile i zawsze będę o nich mówić czule.
To miłość jaka się miedzy nami stwarza i nikt tego zdania nie podważa.
Dziecko czuje się bezpiecznie, przez to jest mu bajecznie.
Czuje, jak bardzo kocha go mama i jak bardzo jest mu oddana.
Karmienie piersią to najlepsze co można swojemu dziecku zafundować więc bez zastanowienie trzeba mu to zaoferować.
Wszystkiego czego dziecko do rozwoju potrzebuje w mleku mamy się znajduje.
Otrzymuje także przeciwciała, co na niego bardzo dobrze działa.
Pokarm matki jest bez wątpienia najlepszy dla DZIECKA!!! :)

Odnośnik do komentarza
Gość Natalia_26

Już pierwsze krople pokarmu, które dziecko wysysa z piersi mamy tuż po urodzeniu, zawierają mnóstwo cennych składników pomagających w adaptacji do życia. Wydzielająca się na początku siara zawiera m.in. przeciwciała, które chronią dziecko przed wirusami, bakteriami i innymi drobnoustrojami. Poza tym, ten sposób karmienia jest bardzo wygodny - posiłek jest zawsze gotowy "na czas", gdy dziecko jest głodne. Mleko jest ciepłe, gotowe do spożycia, mama nie musi tracić czasu na przygotowanie mieszanki. Korzyści z karmienia piersią odnosi zarówno maleństwo, jak i mama. Dla mam to doskonały sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów. Ponadto karmienie piersią zmniejsza ryzyko występowania raka jajnika i piersi.
Najważniejsze jednak jest to, że poprzez karmienie piersią chronimy nasze dziecko, dajemy mu "zdrowy start"
w przyszłości i tworzymy z naszym maleństwem niesamowitą więź.

Odnośnik do komentarza
Gość Anna Jadczyk

Dlaczego karmienie piersią jest tak ważne???

Jestem mamą już dwójki wspaniałych szkrabów, mojego synka, który ma dwa lata karmiłam rok. Teraz karmię córeczkę która ma 4 miesiące.
Nigdy nie zapomnę tego wspaniałego uczucia gdy się karmi swoją pociechę ;-) bo jestem pewna, że daje jej wszystko co potrzebne w tych pierwszych miesiącach życia. Bo oprócz najlepszego pokarmu na świecie dostaje też niesamowitą miłość i bliskość, której ta malutka istotka tak bardzo potrzebuje.
Synuś był pierwszym dzieckiem, przeszłam bardzo długą i bolesną drogę, gdyż zbyt płytko łapał pierś, mimo ogromnego bólu i krwawiących piersi nie poddałam się, bo dobro dziecka jest dla mnie najważniejsze. Powiedzmy że teraz już jako doświadczona mama czerpę przyjemność z karmienia piersią, bo to cudowne uczucie.

Odnośnik do komentarza

A oto i upragnione wyniki :)

Laktatory Swing otrzymują:
gorynia89
Otoja
mamamadzia.

Laktatory Harmony trafiają do:
Avril87
mamaleo
martawk1
Viconia
lulusia1234
MamaMuminka1
jenifer.

Zwyciężczyniom gratulujemy serdecznie!

Prosimy o przesyłanie danych do wysyłki nagród (nick, imię i nazwisko, adres, telefon) na adres konkursy@parenting.pl.

Po otrzymaniu laktatorów i w czasie ich testowania zachęcamy do dodawania opinii. Na autorki najciekawszych opinii czeka 5 zestawów do pielęgnacji piersi składających się z opakowania wkładek jednorazowych (30 szt.) oraz maści PureLan 100 (7 g).

Odnośnik do komentarza
Gość poirytowana1234

Szczerze? Zastanawiam się, na jakiej podstawie jury wyłoniło zwycięzców. Bo na pewno nie kierowało się ani kreatywnością, ani zawartością merytoryczną ani nawet lekkim piórem autorów-a co za tym idzie miłą lekturą dla nas-odbiorców. Jest wiele tekstów napisanych w sposób przemyślany, widać,że autorzy włożyli mnóstwo pracy w ich przygotowanie- zabawne wierszyki z przesłaniem, bajeczki z morałem, historyjki zdjęciowe z dziećmi w rolach głównych- coś, nad czym widać,że się napracowano. A wygrały osoby, które żywcem zerżnęły fragmenty tekstu z poradników na temat karmienia, ba, narobiły w swoich wypowiedziach tyle błędów ortograficznych,że mnie osobiście wstyd było to czytać. Chyba,że właśnie o taką kreatywność chodziło Redakcji- jeśli tak- zwracam honor. Już pomijam fakt,że jak się przyjrzeć, na listach laureatów poszczególnych konkursów widnieją wciąż te same nazwiska, niektóre osoby wygrywają po kilka razy, mimo,że jakość ich wypowiedzi pozostawia wiele do życzenia. Cóż, gratuluję zwycięzcom, pozdrawiam Redakcję i solennie obiecuję,że więcej tu nie zajrzę. Nic mnie tak nie bulwersuje jak niesprawiedliwość i kumoterstwo.
P.S. do mamamadzia- jest różnica pomiędzy stosowaniem słowa "kobietą, mamą" w narzędniku liczby pojedynczej oraz celowniku liczby mnogiej "kobietom, mamom". Odmiana przez przypadki się kłania. Innych błędów nie poruszam, bo to żenujące

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...