Skocz do zawartości
Forum

Posiłki niemowlęcia w 10 miesiącu


Rekomendowane odpowiedzi

Hej:) Dawno się nie odzywałam... Jakoś sobie radziliśmy z Miłoszem - tyle o ile:) Obecnie Miły skończył 9 miesiąc, raczkuje, pomału staje w łóżeczku, dokazuje i miewa swoje humory. Teraz czeka nas kolejne wyzwanie - zmiana jedzenia z zupki na dwa dania (zgodnie z schematem). Odnośnie tego mam do Was pytanie, a właściwie kilka. Jak wygląda to u Was? Czy oba dania dajecie w tym samym czasie? Miły ma na razie tylko jednego zęba więc i tak muszę miksować mu choć trochę pokarm, ale czy już na II śniadanie może dostawać np: gotową kaszkę i trochę pieczywa? Jak wyglądają wasze posiłki, co dajecie do zupki, a jak drugie danie?

Wcześniej Miły jadł zupkę z mięsem i warzywami, teraz już mięso ma jeść samo, a zupka ma być bez jego wywaru, tak?

Dziękuje za każdą odpowiedź:)

Odnośnik do komentarza

Powiem ci tak, schemat to tylko luźne wytyczne. Moja trzylatka nie jest w stanie zjeść dwudaniowego obiadu na raz, nawet w przedszkolu mają dwugodzinną przerwę miedzy zupą a II daniem. Przede wszystkim obserwuje malucha - jeśli po zupie jest jakiś czas najedzxony to nie ma sensu rozpychać mu żołądka i wciskac kolejne danie. Lepiej i zdrowiej odczekać ze dwie, trzy godziny i wtedy podać, a maluch zje ze smakiem zdrowy posiłek zamiast zapychac się chrupkami.
Ja sama nie daje rady zjeść dwóch dan za jednym razem, a nawet jeśli jestem zmuszona sytuacją, to zjadam mniejszą porcję i później robię się głodna, bo zupa nie jest tak treściwą jak II danie.

Odnośnik do komentarza

zgadzam się z Marzeną, nie ma co wymagać od dziecka zjedzenia obiadu I i II danie jedno po drugim, u nas zawsze jest przerwa, około 13 zupka, potem około 15 drugie, zupki dla młodszej gotowałam na kawałeczku schabu lub indyka, podawałam razem z wywarem i mięskiem, w 9 miesiącu w kawałeczkach, na drugie jadła zazwyczaj same gotowane warzywa, czasem mięsko w postaci gotowanego pulpecika lub jakieś drobne w sosie.

Odnośnik do komentarza

Hej:) Byliśmy u pediatry na kontroli - ładnie przybiera tylko wg dr jest trochę blady i mamy zrobić morfologie jak skończy rok (tak się umówiliśmy). Wg nas jest ok, bo z mężem oboje mamy jasną karnację, poza tym apetyt mu dopisuje. Mieliśmy problem z jedzeniem gęstych papek ale już jest lepiej. Co do podawania dwóch dań to koło 12 dostaje zupkę (jarzynki + np: kasza jaglana, bez mięsna), 200 ml, na drugie ziemniak, mieso (kurczak, indyk, wieprzowina - ją dopiero mu wprowadzam) = warzywo, i to jest koło 15. Mam pytanie odnośnie drugiego dania bo tych rzeczy jest po około dużej łyżce... Czyli łyżka mięska, ziemniaków i warzy (tych dwóch ostatnich jest trochę więcej), i tak się zastanawiam czy to nie za mało??? Miły zjada wszystko i nie wiem czy mu dokładać czy tyle wystarczy???

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...