Skocz do zawartości
Forum

Testy alergiczne


Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba mieć skierowanie,tak mi powiedział lekarz rodzinny.Na wyniki czeka się od 24 do 72 godzin,testy wykonuje się w zależności od alergenów,które mogą uczulać,dziecko powinno być zdrowe,przed wykonaniem testu przez pare dni nie podawać leków przeciwalergicznych,więcej na Apsik.pl.Mam nadzieje że chociaż troszkę pomogłam.

Odnośnik do komentarza

Są dwa rodzaje testów. Jeden to testy skórne - tu właśnie nie można przez co najmniej 10 dni brać leków p.alergicznych, ani nawet wapna. Drugi z krwi na przeciwciała IgE, branie leków nie powinno na wynik wpływać. Oba na skierowanie lub prywatnie, bez skierowania, ale testy są drogie, więc warto postarać się o skierowanie. Poza tym lekarz alergolog czy pulmunolog po wywiadzie stwierdzi jaki panel wykonać, np. wziewny czy pokarmowy.

Odnośnik do komentarza

Ja tylko dodam, że praktycznie niemożliwe jest wykonanie testów z krwi na NFZ, bo albo tego nie refundują, albo refundacja kończy się na początku roku z uwagi na wykorzystany limit, a czekanie po kilka tygodni na badanie pomijam. Zatem tylko prywatnie, ale warto dzwonić po laboratoriach i pytać o cenę - dla przykładu w Łodzi panel wziewny (17-20 alergenów) kosztuje od 100 do 180 zł.

"Jeżeli wiesz wszystko, to znaczy, że zostałeś źle poinformowany" - przysłowie chińskie.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sjw4ztyz9vlop.png

Odnośnik do komentarza

Marzeno ja sobie mogę skierowanie wsadzić nie powiem gdzie bo na NFZ nie wykonam w Łodzi tych badań - tzn mogę wykonać badanie na jeden, dwa alergeny ale nie cały panel na 20 alergenów,bo to jest za drogie. W łódzkim NFZ nie potrafią wskazać placówek które by za darmo takie badania robiły, bo mówią że nie refundują takich badań. Wiem, że kiedyś robili w jednym miejscu za darmo, ale im się kontrakt kończył przed połową roku i teraz robią tam tylko płatnie.
Marzeno jeśli uzyskałaś za darmo badanie z krwi na cały panel to napisz mi na priv gdzie mieszkasz - urządzę w NFZ rozróbę.

"Jeżeli wiesz wszystko, to znaczy, że zostałeś źle poinformowany" - przysłowie chińskie.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sjw4ztyz9vlop.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...