Skocz do zawartości
Forum

Czy jest możliwe, że jestem w ciąży?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość niepewna21

Witajcie forumowiczki! Moje pytanie do was jest podobne, więc czy waszym zdaniem to ciąża?

Zaczne od tego ze od 3 lat stosowalam antykoncepcje bo lekarz wykryl u mnie PCOS. W zeszlym miesiacu odstawilam tabletki, ze wzgledu na skutki uboczne. Krwawienie z odstawienia bylo 16kwietnia. Dodam ze nigdy wczesniej nie mialam regularnej miesiaczki. Wspolzylam z narzeczonym 25, 27 kwietnia i 1 maja Oczywiscie bez jakiegokolwiek zabezpieczenia, z wiadomym finiszem. Dokladnie 2 maja zaczelo sie plamienie, slabe, ciemnobrazowe trwajace do wczoraj czyli niecale dwa dni. Dodam jeszcze ze od momentu tego plamienia czuje sie senna, i praktycznie non stop odczuwam potrzebe oddania moczu, czuje tez lekkie klcia w okolicach jajnikow A moje piersi wydaja sie twardsze i tkliwsze.
Wiec powiedzcie mi drogie panie co myslicie. Czy to zwykle wahania hormonalne? Czy Moze ciaza? Kiedy dla pewnosci wykonac test ciazowy? Prosze o szybka odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Hej niepewna :)
Twoje objawy mogą być spowodowane tak jak piszesz wahaniami hormonalnymi związanymi z odstawieniem tabletek anty. Jeśli chcesz sprawdzić to jak najszybciej to polecam badanie krwi na bete, które najlepiej wykonać po ok 10 dniach od możliwości zapłodnienia. Jeśli chodzi o testy domowe z moczu to wiem z doświadczenia, że najlepiej robić je po ok 15-20 dni od możliwego zapłodnienia.
Pozdrawiam :)

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkki09kd0iq38uf.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość Amanda 32

Hej. Staramy się z mężem o drugie dziecko, nasz syn ma prawie 6 lat i wreszcie zdecydowaliśmy się na 2. Staramy się od 3 miesięcy i nic, od 2 tyg regularnie (wcześniej zapominałam :( ) przyjmuje kwas foliowy. Okres miałam od 23maja, trwał 5 dni, tyle co zwykle. przed okresem robiłam test, negatywny. Ale jest jedna rzecz która mnie zastanawia, po prawie sześciu latach od urodzenia synka wyszła mi jakieś trzy tyg temu kreska na brzuchu! Czy któraś z Was tak miała? Początkowo to ignorowałam ale teraz jest coraz mocniejsza, nie wiem co to może znaczyć. Czekam na wizytę u gin. Czy któraś z Pań tak miała?

Odnośnik do komentarza
Gość Amanda 32

Gdyby nie negatywny test i normalny okres to bym pomyślała że w ciąży jestem, że się udało. Czekam na wizytę i szukam informacji w internecie ale nic nie ma na ten temat. Właśnie kreska jest oznaką ciąży, jak Pani napisała właściwie hormonów w ciąży. Słyszałam że w drugiej lub kolejnej ciąży kreska pojawia się wcześniej. Ale kreska bez ciąży? Niepokoi mnie to trochę.

Odnośnik do komentarza

Witam.
Mam 19 lat, jestem w technikum i za rok piszę maturę. Strasznie się boję, że mogę być w ciąży. Moje zmiany zdrowotne to:
-okropny ból piersi
-ostatnia miesiączka trwała 3 dni, z czego było to bardziej brudzenie niż krew
-ogólne rozbicie oraz rozdrażnienie
-powiększony brzuch (nigdy nie miałam tak dużego bo dużo ćwiczę i dbam o formę)
-ból jajników
-brak apetytu
-wyczulony zmysł smaku (poranna kawa nie smakuje jak wcześniej)
Wczoraj zrobiłam test i wyszedł negatywny, jednak nie uspokoiłam się. Proszę podpowiedzcie czy miałyście tak samo lub podobnie. Może to po prostu stres i zmiany hormonalne?

Odnośnik do komentarza

Jestem po wizycie. Lekarz przeprowadził standardowo wywiad, zrobił USG. Nie powiem, miał tęgą minę podczas przeprowadzania USG. Niestety nic mi nie powiedział, żadnej interpretacji badania. Kazał mi zrobić badanie B hCG i przyjść za tydzień na wizytę. Tak myślę, że gdyby nic nie wyszło na USG to nie kazałby mi robić badania. Troszeczkę się boję ale to chyba normalne.

Odnośnik do komentarza

Robiłam dzisiaj betę i wynik wyszedł negatywny. Powoli zaczynałam oswajać się z myślą, że będę młodą mamą, a przynajmniej wszystko na to wskazywało. Teraz jestem jakby troszkę zawiedziona. Panikowałam, bałam się co będzie... a teraz po prostu jestem zawiedziona że wynik jest negatywny. W środę mam wizytę u lekarza, zinterpretujemy wszystkie objawy, testy, badania, rodzinę. W przypadku mojej mamy wystąpiło puste jajeczko gdy była ze mną w ciąży, dostała skierowanie na łyżeczkowanie jednak postanowiła tego nie robić. I oto jestem ja :) Zobaczymy co lekarz powie, jak to zinterpretuje... :)

Odnośnik do komentarza
Gość Basia0407

Wiajcie kobietki, duzo czytałam ale nadal nie wiem co myślec...dziwnie sie ostatnio czyje, chce mi sie spac popołudniami, jestem zmęczona chyba cześciej niz zazwyczaj to bywało, szybko sie mecze nawet krótkim spacerem, o wahaniach nastroju niewspomnianych płacze, śmieje sie za krotki czas jestem zła sama nie wiem dlaczego...ostatnio nie mam nawet ochoty na małe piwo, po ostatnim stosunku (nie jestem pewna czy partner skończył we mnie) miałam dziwna jak dla mnie miesiączkę, kilkudniowe plamienie, trzy dni krwawienia i znowu plamienie, czytam o "ukłuciu" ze wówczas takie uczucie w drogach rodnych moze oznaczać zapłodnienie...moze to smieszne ale obawiam sie robienia testu ciążowego, który tak bym musiała zrobic za 11dni , myślicie ze moge miec podstawy do myślenia o tym ze jestem w ciazy?

Odnośnik do komentarza

Teoretycznie duża monika2123... Zależy, kiedy dokładnie była owulka... Możliwe, że już było po niej, tak jak piszesz, ale mogło do niej dojść dzień później... Najlepiej wykonać będzie Ci test ciążowy w dniu spodziewanej @, ewentualnie test z krwi betaHCG, który jest duuo pewniejszy ;-)
Powodzenia i trzymam kciuki za taki wynik, jaki by chciałaś aby wyszedł :)

http://ovufriend.pl/thumb/6a2ea917bc833dcc8aa0d11f5bf321fd.png

Odnośnik do komentarza
Gość aneta9293

Hej mam pytanko, mialam oktes 1.07. Trwal Cztery dni, wspolzylam 8.07, po czym dnia 14.07 znowu dostalam oktes-skapy, trwal tylko dwa dni, jest 6.08 okresu brak, bolal mnie ostatnio brzuch przez trzy dni jak do okresu ale przestal, czy to mozliwe ze zaszlam ???

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...