Skocz do zawartości
Forum

Wyniki badań moczu i krwi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, odebrałam wyniki badań krwi jak i moczu. Jestem w 24 tygodniu ciąży. Bardzo proszę o rzetelne przeanalizowanie ich i odpowiedź czy może to być coś poważnego i szkodzić dziecku.

barwa: żółty
przejrzystosc: metny
odczyn: kwaśny
ph: 6.0
ciezar wlasciwy" 1010 [g/l]
bialko: nieobecne
glukoza: nie wykryto
bilurbina: nieobecna
urobilinogen: prawidlowy
ciala ketonowe: niobecne
azotyny: nieobecne
krew : nieobecna
mocz - osad
nabłonki płaskie: pojedyncze w preparacie
nabłonki okrągłe : nieobecne
śluz: dość liczne pasma w preparacie
leukocyty : w polu widzenia w ilosci 2-3
erytrocyty swieze: nieobecne
erytrocyty wyługowane: nieobecne
wałeczki: nieobecne
składniki mineralne: moczany bezpostaciowe liczne w preparacie
bakterie : nieliczne w preparacie

Morfologia:
Hematokryt: HCT 30.9 % Norma 36-45
Krwinki czerwone RBC 3.41 ul Norma 4.00-5.20
Hemoglobina HGB 10.4 g/dl Norma 12.00-16.0
Krwinki białe WBC 11.9 ul Norma 4.0-10.0

Rozmaz
Neut 8.98 ul Norma 1.80-7.70
Lymph 15.7 % Norma 24-45

Odnośnik do komentarza

Masz ZUMa zakażenie układu moczowego. Pocieszę cię że ja miałam już 3 krotnie. Nie jest to nic niebezpiecznego dla dziecka no chyba że nie leczone. Wtedey zagraża i tobie i dziecku bo rozwijające się bakterie i grzyby mogą spowodować uszkodzenie nerek a ponadto mogą dostać się do łożyska ale zaznaczam nie leczone. Idź z wynikami do gin prowadzącego albo przepisze ci leki dopochwowe "nesatynę" (masz mało bakteri więc raczej to) albo da skierowanie do szpitala i dostaniesz antybiotyk dożylnie i nestatynę dopochwowo. W czasie kuracji i po dbaj szczególnie o higienę intymną aby zakażenie nie wróciło. Podmywaj się po każdej wizycie w toalecie i zrezygnuj z kąpieli w wannie lepszy jest prysznic. I nie martw się to naprawdę nic takiego wiele kobiet w ciąży to ma bo w tym czasie jesteśmy bardziej na to narażone :)

Odnośnik do komentarza

Do lekarza, a nie na forum!
Masz dość słabą morfologię, nie zdziwiłabym się jakbyś dostała żelazo do zażywania.
Co do moczu, to że jest mętny może świadczyć o tym, że masz jakieś zapalenie, ale z drugiej strony reszta wyników jest ok.
Dość liczne pasma śluzu w preparacie mogą świadczyć o tym, że nasikałaś nie podmywając się wcześniej (śluz może pochodzić z pochwy, bakterie przez to również).
Moczany bezpostaciowe - to składniki mineralne (nie masz czasem problemów z sikaniem?). Pij dużo wody nisko zmineralizowanej i dużo i często sikaj, żeby mocz nie zalegał.
Idź do lekarza po dokładną interpretację.

http://www.suwaczek.pl/cache/673b0f16bd.png
http://www.suwaczek.pl/cache/9ee138bc50.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...