Skocz do zawartości
Forum

Jaki fotelik 9-26 kg?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja też słyszałam , że recaro są najlepsze. Niestety nie bardzo mnie stać na taki fotelik ,początkowo chcieliśmy kupić polskiej firmy avionaut ale nie pasował do naszego auta (mamy fotele kubełkowe ), więc ostatecznie kupiliśmy taki który najbardziej pasował - coto baby swing. Używamy go pół roku i jestem z niego puki co bardzo zadowolona.

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidzbmh5gg4f5ku.png

Odnośnik do komentarza

Fotelik ma być przede wszystkim bezpieczny. Najlepiej z grupy 9-18kg , im mniejsza rozpiętość wagowa tym lepsze dopasowanie fotelika do dziecka, a co za tym idzie bezpieczeństwo. Fotelik przed zakupem należy sprzymierzyć czy da się prawidłowo zamontować w samochodzie. Crash testy dostępne są na stronie fotelik.info i od tego w ogóle zaczynam poszukiwania.
Najbezpieczniej wozic dzieci tyłem do kierunku jazdy najdluzej jak się da. Moja trzylatka nadal tak jeździ w Recaro Polaric.
Obecnie na rynku dostępnych jest coraz więcej fotelikow montowanych tylem dla grupy 9-18kg

Odnośnik do komentarza

No i kupiliśmy!!!
Mocno stawialiśmy na maxi cosi tobi
a kupiliśmy Romer king plus w testach zderzeniowych otrzymał 4 ale jest szerszy niż Tobi a nasza Emilka nie należy do maleńkich i pani w sklepie zasugerowała że w Tobim będzie jej ciasno i szybko zniego wyrośnie,Emilka zaakceptowała nasz wybór bo w drodze powrotnej zasnęła w nowym foteliku i spała do samego domu

http://fajnamama.pl/suwaczki/vvqqm8n.png]Tekst linka[/url]
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5ekw2sfwcl.png

Odnośnik do komentarza

My naszej córci kupiliśmy maxi cosi tobi. Ale zastanawialiśmy się też nad Romer. W końcu wygrał fakt, że tobi ma pokrowiec z naturalnego materiału i mam nadzieje , że moja mała nie będzie się w nim pocić w lecie. W poprzednim foteliku, gdy wybieraliśmy się w długą podróż ( czasem 10 godzinna) moja mała miała całe mokre plecki i włoski. Przed wyjściem z auta musiałam ją przebierać by jej nie zawiało. A ogólnie kierowałam się opiniami innych i wynikami testów. 5 gwiazdek dostają tylko te foteliki , które można zapiąć tyłem do kierunku jazdy ( jest to najbezpieczniejsze) 4 gwiazdki to najwyższa nota dla fotelików, które zapinają się przodem do kierunku jazdy. Polecam sprawdzić fotelik w sklepie z dzieckiem czy chce w nim siedzieć. Fajną opcją to też fotelik który trochę się rozkłada do pozycji leżącej. Oczywiście nie jest to duży kąt nachylenia ale zawsze to coś :)

Odnośnik do komentarza
Gość fiolkowa

Dziewczyny a widziałyście już ten nowy fotelik Graco Milestone? to chyba jedyny tak uniwersalny fotelik jaki w zyciu widział ze starcza dla dziecka od narodzin po 12 rok zycia. I juz nie ma kłopotu z wyborem następnego bo macie jeden porządny fotelik do samego końca

Odnośnik do komentarza
Gość oktawiaa

Dlaczego unwersalne nie są dobre? wg mnie wlasnie są, bo fakt- dziecko sie zmienia, ale fotelik w tym wypadku też, bo "rośnie" wraz z dzieckiem czego nie masz w jednogrupowych. W jednogrupowym jak Ci dziecko nagle przytyje mocno albo urośnie to moze wyrosnąc po prostu i nic nie zrobisz. A wielogrupowy dopasujesz , bo powiększają się do gory, niektóe też na szerokosć. Spojrzałam z ciekawości na ten Milestone Graco i nie ma mu co zarzucić pod tym względem.
Od urodzenia ma specjalną pluszową wkładkę że małe dziecko ma tyle miejsca ile powinno i odpowiednia pozycję - ma kilka stopni odchylenia no i najwazniejsze- montuje się go TYŁEM do kierunku jazdy czyli w najbezpieczniejszej dla dziecka pozycji. Jak dziecko urośnie fotelik się pionizuje bardziej , wyciąga wkładkę, podnosi oparcie i dostosowuje do wzrostu dziecka! Potem już tylko reguluje się oparcie, oczywiście odwraca fotelik, bo starsze już mogą jeździć przodem. Wg mnie bardzo wygodny i właśnie dostosowany do dziecka na każdym etapie fotelik

Odnośnik do komentarza

nie ma takiego przedziału są 9-18, 9-25 i 9-36

jest wiele różnych zdań na ten temat moim zdaniem najlepiej wybrać fotelik 9-18

czy tyłem czy przodem? bezpieczniej jest tyłem,jeśli jednak nie możemy mieć fotelika tyłem (nie mieści się, dziecko nie chce tak jeździć) to warto postawić na bardzo bezpieczny fotelik 9-18 do jazdy przodem,tak jak ja

Odnośnik do komentarza

Ja bym kupiła 9-18 (i taki z resztą mieliśmy). Podobno lepiej kupować te mniejsze przedziały wagowe, a szczególnie wystrzegać się 9-36kg.
My mieliśmy 9-18 fotelik Kiddy z nakładką, ale nie będę polecać, bo sama mam teraz mieszane uczucia czy to był bezpieczny wybór. Na moment kupna wszędzie było głośno, że to pierwszy oceniony na 5 gwiazdek fotelik z tego przedziału. Teraz już nie ma zachwytów i w testach ponoć wypada gorzej.

Z kolei teraz mamy Chicco Oasys 2/3 (15-36 kg) i jestem bardzo zadowolona, córka również go lubi. Łatwo się go przemontowuje z auta do auta, ma 4 gwiazdki ADAC, jest wygodny i przede wszystkim można niezależnie regulować wysokość i szerokość. Może rozejrzyj się za Chicco'wymi fotelikami? Ceny nie są niskie, ale jakościowo wypadają dobrze :)

monthly_2017_04/jaki-fotelik-9-26-kg_56910.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...