Skocz do zawartości
Forum

Jaki kubek po butelce/piersi?


Gość milagros

Rekomendowane odpowiedzi

Gość milagros

jak zrezygnowałyście z karmienia piersią albo butelką, to z jakiego kubeczka dawałyście dziecku mleko, wodę, herbatki itd? myślałam nad jakimś niekapkiem, ale nie wiem jaki typ kubeczka sprawdzi się dla małego 6 miesięcznego dzieciaczka? poradzicie jakieś konkretne modele? byłabym zobowiązana

Odnośnik do komentarza
Gość Lukierek

Nie pamiętam ale chyba był to kubek z Canpol Babies niby dobry ale potem synek dostał taki czarny łaciaty już nie pamiętam firmy ale był super ale to już dla starszego trochę bo trudniej było z niego pić ale ani nie przeciekał jak to w niektórych niekapkach ,miał antypoślizgową podstawę i po prostu ładny wygląd Mam go gdzieś jeszcze muszę sprawdzić jakiej jest firmy

Odnośnik do komentarza

Miałam ten avent, koszmarnie się go myje, ma dużo dziwnych zakamarków, a silikon na słońce młoda szybko zgryzla. Mamy tez Biron z rurka tomee tipee i on jest lepszy i jakiś trwalszy taki, solidniejszy. Moja załapała picie przez słomkę dopiero koło roczku, wczesniej sprawdzał nam się lovi 360 na spacerach, w domu doidy Cup i zwykła filiżanka z wywiniętym brzegiem.

Odnośnik do komentarza

moje drugie dziecko załapało słomkę tak 7-8 miesiąc, nie podawałam jej niekapków, bo nie lubiłam tego rozkręcać i myć, wcześniej piła z kubeczka medela, jak załapała słomkę, to pije przez nią - ale z kubka ze słomką podaję tylko wodę, soczki lub mm podaję przez zwykłą słomkę (wkładam ją do zwykłego kubka i już), starsza siostra nauczyła się przez słomkę dopiero koło roczku (ale wydaje mi się, że załapałaby wcześniej, gdybym nie próbowała nauczyć ją z niekapków, bo nie załapała tego), sylikonowa słomka jest fajna, ale właśnie jak Marzena napisała, może się zdarzyć, że dziecko ją odgryzie, u nas tez tak było i musiałam kupować nowy kubek, bo nie było samych słomek...

Odnośnik do komentarza

Można spróbować kubek niekapek z Aventu z miękkim ustnikiem, łatwiej się dziecku przestawić z butelki na taki miękki ustnik:) a potem zawsze ustnik można wymienić na twardy, a dodatkowo można założyć uchwyt, żeby dziecko samo go sobie trzymało:) A koło roku można pomyśleć o kubku 360, u nas się dobrze spisuje taki zielony Avent i dziecko pije jak z dorosłego kubeczka i nic się nie wylewa:)

Odnośnik do komentarza

Większość można bez przeszkód myć w zmywarce. Jeżeli jednak nie mamy takiej możliwości, wystarczy delikatna gąbka nasączona płynem do mycia naczyń i ciepła woda. Ręczne mycie jest szczególnie polecany w przypadku kubków termicznych wykonanych ze stali. Nie polecam kupowania kubka plastikowego bo ich wytrzymałość nie jest taka wysoka i są trudniejsze do doczyszczenia niż stalowe. Zerknij sobie najlepiej tutaj: https://www.centrumjachtingu.pl/pol_m_SPRZET-WODNY-I-TURYSTYCZNY_SPRZET-TURYSTYCZNY_Kubki-i-termosy-362.html Na stronie mają niezłe promocje na kubki stalowe, powinnaś znaleźć tam coś odpowiedniego dla siebie. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...