Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lenka_93

Co przygotować na przyjście na świat malucha?

Rekomendowane odpowiedzi

Może nie na samym początku, ale później świetnie sprawdzają się maty edukacyjne. My używaliśmy maty Paula z Lionelo, nie jest bardzo jaskrawa, ma światełka i poduszkę, dzięki której maluszek może też leżeć na brzuszku. To fajna sprawa bo dziecko jest zajęte a Ty spokojnie wtedy możesz coś zrobić będąc obok :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kiniaminia

a może coś dla mam? W moim przypadku doskonale sprawdziły się środki na laktację, np. prolaktan (polecany jest przez położne). Ma w składzie naturalne składniki, które pobudzają laktację i szczerze mówiąc, to dzięki niemu nie zrezygnowałam z karmienia piersią i mogłam dalej karmić bez przeszkód. Może dostać go w aptece (kosztuje ok. 20 zł) i jedna saszetka dziennie wystarczy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lista jak najbardziej się przyda. Potrzeby maluszka swoją drogą, ale ja byłam zmuszona przerzucić się na butlę ze względów zdrowotnych.

Dobrze, że dostałam w prezencie wyprawkowym zestaw do karmienia Yoomi bo musiałabym kupować butelki i smoczki. A tak mały dostaje mleko o stałej temperaturze, dzięki podgrzewaczowi.Wiecie, bez tego całego chłodzenia i podgrzewania bo temperatura jest za wysoka. No i dzięki niej ma mniej kolek.
Yoomi Butelki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość malaanuleczka

zgadzam się z kiniaminia.... mamy też muszą o sobie pomyśleć:)w moim przypadku, super sprawdziły się produkty związane z karmieniem piersią, a więc wkładki laktacyjne, właśnie ten prolaktan (uratował mi laktację), laktator i biustonosz do karmienia:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obowiązkowo butelkę do karmienia. Butelka antykolkowa musi być, nawet jak karmisz piersią. A jak będziesz musiała wyjść na konsultację do ginekologa? To ktoś musi maleństwu mleczko odciągnięte podać.
Leżaczek - bujaczek jest również super, dobry usztywniany becik do noszenia dziecka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 23/7/2014 o 3:39 PM, Lenka_93 napisał:

Za parę tyg zbliża się termin rozwiązania. Oczywiście część zakupów już zrobiona. Chciałabym jednak by doświadczone mamusie podpowiedziały mi co się przyda w pierwszych tyg życia maluszka i jak przygotować się na przyjście na świat dzidziusia?

Może to głupie co powiem, ale fotelik samochodowy. Bez tego nie wyjdziesz ze szpitala. Jak rodzisz na jesieni, albo zimą do do fotelika koniecznie ciepły śpiworek z otworami na pasy. Dziecku bedzie i ciepło i bezpiecznie. Jedna ważna rzecz zainwestuj w dobry fotelik, żeby Cie nie zawiódł. I druga bardzo ważna rzecz to materacyk do łózeczka. Musi byc wygodny, bo dziecko spędza w nim dużo czasu, dużo śpi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość malina

Dla mnie ważny był wózek i gadzety z nim zwiazane. Kupiliśmy https://www.sklep-tosia.eu/babystyle-oyster-3_p3433_k95_m210 i całkiem fajnie nam się sprawdza. Do tego wiadomo cała drobna wyprawka, ale dopiero po pojawieniu się malucha okazało sie co u nas się sprawdza a co nie. Dobry fotelik czy wózek jak najbardziej warto dobrać z rozwagą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gosia

Siostra zrobiła mi babyshower dostałam ciuszki, pieluchy, butelki, chusteczki i aspirator do nas elektryczny z haxe, wtedy pomyślałam, że i tak mi się to nie przyda. Niestety przydał się po 2 miesiącach, gdy synek dostał kataru. Bez tego aspiratora maluszek nie poradziłby sobie z katarkiem. Trochę rozrzedziliśmy wydzielinę i nawilżyliśmy powietrze, po kilku dniach kataru brak.  Jest bardzo higieniczny i ma melodyjki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Tośka

Ciuszki, pieluchy, łóżeczko, pościel to na pewno niezbędne rzeczy. 😉 Warto też pamiętać o kosmetykach. Ja na baby shower dostałam zestaw wyprawkowy Mustela i dokupiłam kilka rzeczy tej firmy, tj. Liniment, krem do twarzy, itp. Jak dla mnie produkty tej marki są super i ten ich zapach!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...