Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lenka_93

Co przygotować na przyjście na świat malucha?

Rekomendowane odpowiedzi

niedlugorodze, nie musisz brać swojej butelki. Jeśli będziesz mieć problemy z laktacją, to szpital dysponuje butelkami i mm.

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość niedlugorodze

A to dobrze, że jednak nie muszę brać butelki do szpitala. Zawsze, to więcej miejsca na inne rzeczy:)to mam kolejne pytanie, czy dobrze mieć ze sobą laktator (tak dla pewności)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

niedlugorodze, zapytaj w szpitalu, w którym będziesz rodzić, czy mają laktatory. Większość ma, a jeśli nie ma, to dopytaj czy możesz mieć swój.

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mojepierwszedziecko

A ja kompletuję moją wyprawkę szpitalną i ogólnie młodej mamy. Co sądzicie o tych poduszkach do karmienia? To jakoś ułatwia karmienie dziecka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość nikusia89

Mam poduszkę do karmienia i jest świetna, dostałam kiedyś od przyjaciółki w prezencie, plus laktator i środki na laktację:) moja poducha jest bardzo wygodna, szczególnie, gdy musiałam przez jakiś czas karmić dziecko na pół-leżąco.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość malamyszka

nikusia89 a przez długi czas używałaś tej poduszki do karmienia? Chcę kupić poduszkę do karmienia, ale nie wiem, czy to nie jest zbędny wydatek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość nikusia89

przydała się tak poduszka, wygodniej się kami malucha, ale wiesz, to i tak z tego wszystkiego uważam, że najlepszy, to i tak jest laktator i te środki na laktację (prolaktan, jakieś herbatki na laktację), tak więc, jeżeli zastanawiasz się, co warto kupić w pierwszej kolejności, to właśnie te rzeczy. Mi pomagają ustabilizować laktację:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość malamyszka

nikusia89 dziękuję za odpowiedź:) dziś kupiłam poduszkę do karmienia i taki sam zestaw, co Ty masz, czyli od prolaktanów po laktator - przyznaję, zaszalałam, ale chcę być całkowicie przygotowana na przyjście maluszka:))i teraz wielkie odliczanie do porodu:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość nikusia89

Trzymam kciuki!:)i pamiętaj, aby się nie stresować z tą laktacją, są już takie środki i sposoby (od łusek kakaowych, prolaktanów, aż po naturalny słód jęczmienny), że pomogą przezwyciężyć prawie każdy problem:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anna316

Ja całą wyprawkę kupiłam na https://www.bobozakupy.pl/
Też nie wiedziałam co należy kupić.Ale na szczęście tamtejszy personel pomógł mi i doradził mi co należy przygotować. Jeśli też masz taki problem to skontaktuj się z nimi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość malamyszka

Dziewczyny mogę się pochwalić śliczną córcią:)mam dopiero tydzień, ale jestem przeszczęśliwa:) i oprócz tego szczęścia, to mam też kilka zmartwieć, a mianowicie z tą laktacją. Jak długo trwa stabilizacja laktacji? Ile powinnam ściągać pokarmu??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mikomikus

malamyszka gratuluję!!!!! u mnie stabilizacja trwała ponad miesiąc, ale nie obyło od problemów z laktacją:/ a ile zazwyczaj ściągasz pokarmu? a córcia dobrze przybiera na wadze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość malamyszka

Dziękuję za gratulacje:)położna stwierdziła, że mała dobrze przybiera na wadze, a ściągam ok. 50 ml pokarmu z jednej piersi:/ i teraz nie wiem, czy to duży, czy też za mało:/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co z bliźniakami. Na jakie koszty mam się szykować. Może jest tutaj mama bliźniaków. Bardziej interesuje mnie na ile pieluszek dziennie trzeba się przygotować. Termin mam na czerwiec

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mamajuleczki

A ja właśnie kompletuję moją wyprawkę na mojego maluszka, który zjawi się na świecie już za tydzień:)i tak zastanawiam się nad zakupem koszuli do karmienia? Korzystałyście z niej? Polecacie jakieś szczególne modele??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość MagdallenaKA

Ja przed przyjściem na świat mojego maluszka zrobiłam sobie listę. Wiadomo, że takie rzeczy jak wózek itd kipilśmy odpowiednio wcześniej. ale kilka dni przed kupiłam też wszytsko na wyposażenie apteczki. Mam tam jakieś leki na gorączkę, probiotyk flostrum, maść na odpażenia, oleje naturalne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem to z wyprawką dla noworodka nie ma co przesadź. Wiadomo jeśli to pierwszy dziecko to zrozumiałe jest zakupowe szaleństwo. Później jednak okazuje się że połowa rzeczy jest zupełnie zbędna. Jeśli chodzi o takie podstawy to w internecie jest sporo poradników. U mnie np. zupełnie nie sprawdziły się: leżaczek bujaczek, Frida, leki zakupu nr na wyrost, smoczki i butelki gdyż w ogóle zostały odrzucone więc myślę że 1 szt wystarczy na początek. Teraz wszystko można dokupić. Ja osobiście przesadziłam też z ubrankami dla niemowląt. Chociaż za mało miałam body a za dużo innych rzeczy. Polecam markę Olibambi jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość poMocna mama

Oczami noworodka:

Cześć mamo,

Strasznie się namęczyłem, żeby opuścić twój brzuszek. Dlaczego po tej stronie jest tak głośno? Kto to wszystko mówi? Jeden głos już gdzieś słyszałem. Jest taki słodki i miły. Kiedy mówi do mnie, to czuję się jak w domu i już się nie boję. Tylko jeszcze nie bardzo widzę, kto to taki. Dlaczego świat jest taki rozmazany? Dlaczego nieraz jest tak jasno, a nieraz tak ciemno. Muszę się dowiedzieć, co to wszystko znaczy. Lubię jeść i spać. Tylko jedna osoba dobrze zgaduję czego mi potrzeba to chyba mama. Jak ona to robi? Nieraz mi mokro i bardzo tego nie lubię. Wszystko mnie drażni. Dlaczego po tej stronie o wszystko się trzeba upominać? Chyba lepiej było w brzuszku – miałem wszystko na czas. Jak tam wrócić? Może jak będę głośno krzyczeć, to ktoś się domyśli. Muszę to jeszcze dopracować.

Lubię bujanie i ciepło. Uwielbiam, kiedy mama mnie nosi na rękach. Wtedy bardzo się odprężam, aż usypiam. Tylko jak się budzę, to już jej nie ma. Jak ona to robi?! Nieraz mama mnie wkłada do takiej dużej maszyny na kółkach. Tylko jeszcze nie wiem po co, przecież najlepiej mi u mamy na rękach. Chociaż tam też nie jest najgorzej, bo czuję bujanie i też mi się zdarza zasnąć, ale to tylko przez przypadek.

Czasami mnie boli brzuszek. Mama zawsze wie jak mi pomóc – tylko muszę jej ciągle o tym mówić, bo sama się nie domyśli. Nieraz mnie coś szarpie i mama się od razu martwi, chociaż nie wiem po co, bo nawet to zabawne. I dlaczego mnie wkłada do wody, po której jest tak zimno brr… Przecież codziennie jej mówię, że tego nie lubię. Po co to wszystko jest? Muszę się tego dowiedzieć.

https://www.pomocna-mama.pl/noworodek-swiat-z-drugiej-strony/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jakie kosmetyki do pielęgnacji maluszka polecacie ? Najważniejsze dla mnie to jaki żel czy coś do kąpieli. Bo tyle tego na rynku że nie wiadomo co kupić. Moja znajoma używa żelu niskopieniącego z eeny meeny i mi go poleciła więc poszukałam go i znalazłam https://eenymeeny.eu/produkt/zel-do-mycia-niskopieniacy/ czy ktoś go używa ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kaśka123

Byłam na początku sparaliżowana i myślałam, że pójdę z wielką walizą do szpitala. Na szczęście natrafiłam na ten artykuł i wszystko zmieściłam w pojemną torbę. https://www.dermedicowo.pl/ekspert-radzi/ciaza-i-porod/64-wyprawka-do-szpitala-dla-mamy-i-dziecka miałam wszystko czego mi było trzeba. Także polecam, tutaj jest lista wszystkich rzeczy i nawet kosmetyków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...