Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Opowiastki dla małych uszu"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Wasze dzieci lubią opowiadania o małych zwierzątkach? Jeśli tak, to mamy do wygrania 5 wspaniałych książeczek "Opowiastki dla małych uszu" Joanny Wachowiak od Wydawnictwa "bis":

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/opowiastki-dla-malych-uszu-bis.jpg

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu przez Wasze dziecko (z niewielką Waszą pomocą) biedronki dowolną techniką przestrzenną.

Zdjęcia prac Waszych dzieci (do 1 MB) można zamieszczać do 30 lipca 2014 roku do północy. Zaznaczcie, jak dziecko, które wykonało pracę, ma na imię oraz ile ma lat. Wyniki konkursu ogłosimy w ciągu dwóch dni po jego zakończeniu.

Zapraszamy do kreatywnego tworzenia :-)

Biorąc udział w konkursie, akceptujesz jego regulamin.

Odnośnik do komentarza

Jakuba(4 lata) biedronki powstały właśnie na drugie śniadanie
Najpierw zrobiliśmy "wodę " z galaretki potem biedronki powstały z jabłka i żelków czarnych z pomocą przyszła siostra wyjadała kropki które nie chciały się przykleić A oczka są z białych kuleczek do dekoracji Potem już wspólna konsumpcja :) I biedronki są już w brzuszkach :)

monthly_2014_07/konkurs-opowiastki-dla-malych-uszu_13805.jpg

monthly_2014_07/konkurs-opowiastki-dla-malych-uszu_13806.jpg

monthly_2014_07/konkurs-opowiastki-dla-malych-uszu_13807.jpg

monthly_2014_07/konkurs-opowiastki-dla-malych-uszu_13808.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hqymi36e7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5ekt2ocja7.png

Odnośnik do komentarza

Wczoraj z kolei robiłyśmy biedronkę z użyciem kuchennych przypraw. Najpierw narysowałam kontury biedronki, potem razem z Polą przygotowałyśmy odpowiednie przyprawy, a na koniec Pola skrupulatnie smarowała rysunek klejem i posypywała przyprawami. Brzuszek biedronki zrobiony jest z czerwonej papryki, oczy z ziela angielskiego, listek na którym siedzi biedronka z majeranku, szyja z kwasku cytrynowego, buzia z soli a trawka z kminku. Ciekawa jestem czy Wam się podoba?:)
Zrobiłyśmy też (zresztą po raz kolejny) biedronkę z papierowych kółek. najpierw odrysowywałyśmy różnej wielkości koła od talerzyków i szklanek, potem je wycinalismy a na koniec składaliśmy i formowałyśmy kształt biedronki.

monthly_2014_07/konkurs-opowiastki-dla-malych-uszu_13874.jpg

monthly_2014_07/konkurs-opowiastki-dla-malych-uszu_13875.jpg

Odnośnik do komentarza

U nas dziś produkcja biedronkowa ruszyła :).. w sumie powstało ich kilka.. dwie z rolek z papieru zrobiła 4 letnia kasia. Wiki zrobiła takie fruwające pod lampą w pokoju. I jedną największą zrobiły wspólnie z papieru i kleju z wody i mąki a forma została stworzona z odwróconej miski.

monthly_2014_07/konkurs-opowiastki-dla-malych-uszu_13898.jpg

monthly_2014_07/konkurs-opowiastki-dla-malych-uszu_13899.jpg

monthly_2014_07/konkurs-opowiastki-dla-malych-uszu_13900.jpg

monthly_2014_07/konkurs-opowiastki-dla-malych-uszu_13901.jpg

monthly_2014_07/konkurs-opowiastki-dla-malych-uszu_13902.jpg

monthly_2014_07/konkurs-opowiastki-dla-malych-uszu_13903.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość dzieciol

Marcysia (5 lat) z moją pomocą ulepiła biedronkową rodzinkę z gliny (pierwszy raz lepiła w glinie, więc pomoc była niezbędna). Kiedy figurki wyschły samodzielnie pomalowała je farbami. Namalowała też łąkę z kwiatami, żeby biedronki miały gdzie mieszkać.

monthly_2014_07/konkurs-opowiastki-dla-malych-uszu_13938.jpg

monthly_2014_07/konkurs-opowiastki-dla-malych-uszu_13939.jpg

monthly_2014_07/konkurs-opowiastki-dla-malych-uszu_13940.jpg

monthly_2014_07/konkurs-opowiastki-dla-malych-uszu_13941.jpg

monthly_2014_07/konkurs-opowiastki-dla-malych-uszu_13942.jpg

monthly_2014_07/konkurs-opowiastki-dla-malych-uszu_13943.jpg

Odnośnik do komentarza

Synka przestrzenne biedronki powstały na naszych stopach :) Niestety po przystąpieniu do zadania zorientowałam się że po poprzednim malowaniu źle zamknęłam czarna farbkę i nam wyschła :( A z racji tego że Filipek (3 lata) już znał cały plan działania i bardzo chciał już malować to użyliśmy szarej farbki zamiast czarnej - mam nadzieje że nam to wybaczycie :)
W pierwszej kolejności synek namalował biedronkę na mojej stopie, a później na swojej :) Potem biedronki latały i goniły się po całym pokoju - synek był zachwycony! :) Powiedział "mama ale super zabawa" :)
Gdy byliśmy na spacerze Filipek przypomniał sobie biedronki i znowu chciał malować. Nazbieraliśmy małych kamyczków na nóżki, większych na główki i brzuszek. Po powrocie skleiłam wszystko silikonem i gdy wszystko wyschło synek wymalował całe biedronki na czarno, później zrobiłam mu czerwone kontury które jak umiał to wypełnił czerwoną farbą. Drobne poprawki, kropki i oczy zrobiłam już ja. Po wyschnięciu biedronki rozpoczęły zabawę w ogrodzie: fruwały, goniły się jadły kwiatuszki - zabawa trwała cały wczorajszy dzień :)

monthly_2014_07/konkurs-opowiastki-dla-malych-uszu_14002.jpg

monthly_2014_07/konkurs-opowiastki-dla-malych-uszu_14003.jpg

monthly_2014_07/konkurs-opowiastki-dla-malych-uszu_14004.jpg

monthly_2014_07/konkurs-opowiastki-dla-malych-uszu_14005.jpg

monthly_2014_07/konkurs-opowiastki-dla-malych-uszu_14006.jpg

monthly_2014_07/konkurs-opowiastki-dla-malych-uszu_14007.jpg

monthly_2014_07/konkurs-opowiastki-dla-malych-uszu_14008.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...