Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Bolek i Lolek"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętacie Bolka i Lolka? A czy wasze dzieci znają tych dwóch łobuziaków?

Z okazji 50-tych urodzin serialu o Bolku i Lolku Wydawnictwo Znak wydało m.in. książkę, którą możecie wygrać w tym konkursie! Mamy do rozdania 3 egzemplarze "Nowych przygód Bolka i Lolka. Urodziny":

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/BiL_3_noweprzygody_Urodziny_500pcx.jpg

Zobaczcie też recenzję książki.

Co trzeba zrobić, by wygrać?

Zadanie konkursowe: Wykonaj dowolną techniką portret jednego z braci - Bolka lub Lolka.

Zdjęcia prac należy zamieszczać w wątku konkursowym (do 1 MB) do 29 lipca 2014 roku do północy. Prosimy o zaznaczenie imienia i wieku dziecka, które pracę stworzyło.

Zapraszamy wszystkich do udziału i czekamy z niecierpliwością na portrety wykonane przez Wasze dzieci.

Biorąc udział w konkursie, akceptujesz jego regulamin.

Odnośnik do komentarza

Zadanie konkursowe brzmi "Wykonaj dowolną techniką portret jednego z braci - Bolka lub Lolka" Natasza (lat 6) nie mogła się zdecydować wiec powstał i Bolek i Lolek. Nasz pomysł na wykonanie obu braci był bardzo prosty kawałek kartonu, farby, gumka i odpowiednie ubrania z szafy. Efekt pracy widać na zdjęciach, ale nie jestem w stanie powiedzieć wam jaki był ubaw z przebranych dziewczyn, każdy kto je widział pękał ze śmiechu. Natasza zaprosiła do sesji zdjęciowej nieco starszą kuzynkę bawiły się przy tym świetnie, zresztą nie tylko one :)

monthly_2014_07/konkurs-bolek-i-lolek_13754.jpg

monthly_2014_07/konkurs-bolek-i-lolek_13755.jpg

monthly_2014_07/konkurs-bolek-i-lolek_13756.jpg

monthly_2014_07/konkurs-bolek-i-lolek_13757.jpg

monthly_2014_07/konkurs-bolek-i-lolek_13758.jpg

monthly_2014_07/konkurs-bolek-i-lolek_13759.jpg

monthly_2014_07/konkurs-bolek-i-lolek_13760.jpg

monthly_2014_07/konkurs-bolek-i-lolek_13761.jpg

Odnośnik do komentarza

U mnie dziewczynki się podzieliły postaciami :)
Ubrania wyklejone skrawkami materiałów.
Bolek (Wiktoria-7lat) dodatkowo trawa i niebo wykonane z bibuły a włosy przy użyciu herbaty ..a i siedzi przed namiotem :)
Ponieważ i Kasi (4 lata) pomysł z herbatą się spodobał i też u siebie chciała to u Niej jest jako ziemia pod nogami .
Podpowiedź :P ... po prawej stronie Lolka jest koc, zielony koszyk i kapelusz obok niego. Po lewej ślimak na kamieniu.

p.s Natka superowy pomysł i wykonanie :D

monthly_2014_07/konkurs-bolek-i-lolek_13810.jpg

monthly_2014_07/konkurs-bolek-i-lolek_13811.jpg

monthly_2014_07/konkurs-bolek-i-lolek_13812.jpg

monthly_2014_07/konkurs-bolek-i-lolek_13813.jpg

monthly_2014_07/konkurs-bolek-i-lolek_13814.jpg

Odnośnik do komentarza

Mój starszy syn (3 lata) uwielbia Bolka i Lolka - codziennie wieczorem jako dobranocka leci TVS :) Filipek mówi że Bolek i Lolek to on i jego braciszek Szymon :)
Synek namalował Bolka - samodzielnie i bardzo starannie (jak na niego). Złożył też własnoręczny podpis :)
Zainscenizowaliśmy również czołówkę z ulubionej serii - Bolek i Lolek wyruszają w Świat :)

monthly_2014_07/konkurs-bolek-i-lolek_13817.jpg

monthly_2014_07/konkurs-bolek-i-lolek_13818.jpg

monthly_2014_07/konkurs-bolek-i-lolek_13819.jpg

monthly_2014_07/konkurs-bolek-i-lolek_13820.jpg

monthly_2014_07/konkurs-bolek-i-lolek_13821.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość Lukierek

Oskar 4,6 lat narysował Lolka ale kiedy widział jak ubrałam czerwone spodenki stwierdził że mam takie same spodenki jak Bolek więc i zrodził się pomysł utworzenia Bolka z ubrań ,które syn zawzięcie wypychał i narysował mu oczka i nosek z uśmiechem pomogłam, na zszytej z materiału twarzy którą teraz używa jako poduszki :)

monthly_2014_07/konkurs-bolek-i-lolek_13992.jpg

monthly_2014_07/konkurs-bolek-i-lolek_13993.jpg

Odnośnik do komentarza

Przedstawiam pracę moich dzieci, które rysowały i malowały swoich ulubionych bohaterów czyli Bolka i Lolka. Bartek Bolka a Ola Lolka. Namalowały ogromny tort na ich 50 urodziny, założyły własnoręcznie przygotowane maski z podobizną Bolka i Lolka i urodzinowe czapeczki i oczywiście wszyscy świętowali urodziny i śpiewali STO LAT STO LAT dla BOLKA I LOLKA!!!
Ola 5 lat

Bartek 8 lat

monthly_2014_07/konkurs-bolek-i-lolek_13995.jpg

http://www.suwaczek.pl/cache/c26b8b8a35.png

http://www.suwaczek.pl/cache/7883a985c6.png

Odnośnik do komentarza

Pewnie, że pamiętam Bolka i Lolka! Od jakiegoś czasu ogląda go również moja córka, więc sobie trochę odświeżyłam tę bajkę. I jestem bardzo ciekawa ich książkowych przygód :)

Razem z Zuzią (3 lata) przygotowałyśmy portret Bolka w konwencji urodzinowej.

Ostatnio czytam córce sporo książeczek Erica Carle'a (tego od "Bardzo głodnej gąsienicy") i tak bardzo podobają się nam jego rysunki, że podczas portretowania Bolka skorzystałyśmy z jego techniki. Ona naprawdę pozwala wykazać się dzieciom:)

Najpierw Zuzia pokryła farbami całe arkusze sztywnego papieru (dobrze znosił wielokrotne malowanie), potem ja wycięłam odpowiednie kształty a następnie córka je przyklejała.

Najlepiej bawiła się ozdabiając pracę konfetti: jedna kropa przez przypadek wylądowała na oku Bolka i Zuzia klasnęła z zachwytu w ręce, mówiąc, że Bolek wygląda zupełnie jak pirat. A potem przyozdobiła drugie oko, żeby było jeszcze weselej.

Ze swojej strony zaproponowałam świeczki z piątką i zerem na torcie (w końcu 50 urodziny to poważna sprawa), ale Zuzia chyba uznała, że nie wypada tak epatować wiekiem, więc trochę przysłoniła pierwszą cyfrę:)

Pozdrawiamy!

monthly_2014_07/konkurs-bolek-i-lolek_14035.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...