Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość remik007

Mam problem z trądzikiem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość remik007

Hej, mam na tworzy pełno czerwonych krost. Czy możecie mi coś polecić żeby szybko je usunąć? Z góry mówię, że interesują mnie tylko specyfiki apteczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zadbałam o odpowiednią dietę,bogatą w warzywa i owoce.Oczyszczam twarz żelem i tonikiem antybakteryjnym.Twarz wycieram w ręcznik papierowym i wizyta u kosmetyczki raz w miesiącu.Natomiast bardzo dobrym kremem na blizny jest Acnederm.Poza tym piję dużo wody.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja też polecam wizytę u dermatologa dobierze odpowiednie leczenie.. sama w końcu się wybrałam bo domowe sposoby nie dawały sobie rady :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość pannamigotka

Zdrowa dieta przede wszystkim! A ze specyfików aptecznych to ja używam curiosinu i u mnie się bardzo fajnie sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

remik007, jeżeli masz problemy z trądzikiem, udaj się do lekarza dermatologa. On na pewno dobierze Ci odpowiednie leki, kremy itd. Pamiętam, że kiedy ja byłam w wieku dojrzewania, również miałam trądzik i przeżywałam każdą krostkę. ;) Stosowałam różne maści, myłam twarz specjalnym żelem, miałam nawet specjalnie robiony w aptece tonik dla mojej twarzy i też to pomagało, ale tylko na trochę. Po okresie dorastania problemy z cerą ustały i wszystko się unormowało. Mam nadzieję, że u Ciebie będzie podobnie. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość wandziak334

Tylko teraz trafić na dobrego dermatologa to też nie jest łatwo. Ja już drugi rok jakies antybiotyki biorę, co chwilę inne i nie dobrali mi odpowiednich. Co na blizny po trądziku stosować? Trądzik to jeden problem, to co po nim zostaje to drugi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na wizytę do dermatologa trzeba się naczekać, sama przez to przechodziłam. Z aptecznych specyfików mogę polecić z czystym sumieniem curiosin, sama dostałam go od zaprzyjaźnionej farmaceutki i używam go na wszelkie zmiany skórne z powodzeniem.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wltv730hxy0d48.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kosmetyka

1 nie wolno stosować srodków antybakteryjnych i zeli wysuszaja skóre i podrazniaja.
2 stosowac krem na bazie kwasów owocowych, 2 razy w tyg wieczorem np bandi krem złuszczajacy na noc seria young
3 myc wodą, mleczkiem aby nie zmywac warstwy lipidowej, kremy nawilzajace

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

i kawę...
niestety ja mialam problemy z trądzikiem i dopiero dermatolog pomógł... o dietę dbam bardzo i zawsze dbalam, a u mnie guzik to dawało...
ale dostała Duaź do smarowania i po 4 miesiącach było po tradziku. Teraz w drugiej ciąży dalej jest ok, a w pierwszej byłam wysypana...

http://www.suwaczki.com/tickers/uannxzkr1zq23rgd.png

http://www.suwaczki.com/tickers/43kthdge3hmnk8e8.png
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=42339

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

remik007, spośród preparatów aptecznych możesz wybrać te zawierające w składzie kwas azelainowy. Składnik ten redukuje stany zapalne i zmniejsza zaczerwienienie skóry. Jeżeli jednak problem się nasili to lepiej będzie, jeśli udasz się na konsultację do dermatologa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Łucja_88

dieta to podstawa. prawda. jeśli spożywasz niezdrowe jedzenie to nawet dobre specyfiki nie będą w stanie Ci pomóc. ja przerzuciłam się na dermokosmetyki. miałam już antybiotyki, papki robione w aptece na zamówienie. ostatnio farmaceuta zaproponował mi qcerę. nie wiem jeszcze jak działa, ale na pewno niedługo się pojawią. mam nadzieję ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość osmiornica

Qcera zawiera właśnie ten kwas, o którym wspomniała pani ekspert :) Kiedyś go używałam i u mnie działał. To krem do stosowania na noc, łagodzi stany zapalne, złuszcza i oczyszcza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W przypadku leczenia trądziku najlepiej sprawdza się terapia skojarzona polegająca na odpowiedniej pielęgnacji skóry w domu przy pomocy kosmetyków i środków dostępnych na receptę, a niekiedy nawet połączona ze stosowaniem środków doustnych. Lepiej udać się najpierw do dermatologa niż leczyć się na własną rękę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja chodzę na dogłębne oczyszczanie twarzy do [reklama usunięta] i jestem bardzo zadowolona. Bo po pierwszym oczyszczaniu miałam znacznie mniej pryszczy i po zabiegu nie pojawiały się po pewnym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Likere

Po pierwsze polecam zmianę diety na taką zawierającą wiele warzyw i owoców.
Po drugie picie dużej ilości wody.
Po trzecie stosowanie naturalnych kosmetyków. Polecam czytac składy. W przypadkku skóry trądzikowej to bardzo ważne poniewaz powinno się unikać zapychających skłądników, które mogą wzmagać wydzielanie sebum
[reklama usunięta]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...