Skocz do zawartości
Forum

Wspólny pokój dla rodzeństwa


Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem wspólny pokój sprawdza się przy młodszych dzieciach, które i tak większość dnia spędzają na wspólnej zabawie. A i nocą jest mniej strasznie gdy siostra/brat śpi na łóżku obok. Dla nastolatków fajnie jest gdy pokoje są osobne. Raz, że maja więcej nauki i łatwiej się skupić w ciszy niż gdy siostra właśnie plotkuje z psiapsiółką przez telefon, można zapraszać znajomych czy sympatię nie przeszkadzają nikomu.
Wiele zależy też od płci dzieci i różnicy wieku miedzy nimi oraz ich charakterów i temperamentu. Licealiście ciężko byłoby w pokoju z przedszkolakiem, zakochanej nastolatce z młodszym ciekawskim bratem. Jeśli tylko warunki na to pozwalają dobrze by mieli osobne pokoje.

Odnośnik do komentarza

Aktualnie mamy wspólny :/
w nowym domku dzieci mają osobne pokoje
Ale tak ze względu na różnicę ich wieku to właśnie wolałabym wspólne jak na razie Są razem i bawią się i śpią Czują się bezpieczniej
A potem w późniejszych latach każde już potrzebuje swojej prywatności wtedy już osobne pokoje...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hqymi36e7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5ekt2ocja7.png

Odnośnik do komentarza

Ja i moja siostra mieszkałyśmy u babci,więc z racji małego metrażu miałyśmy pokój razem.Potem przeprowadziliśmy się do nowego,dużego domu,gdzie każda miała osobny (miałyśmy 7 i 5 lat);i tak przez kilka lat któraś z nas przychodziła do pokoju drugiej i spałyśmy razem w jednym łóżku;)
My na razie mamy jedno dziecko,ale w planach jeszcze jedno;i pewnie będzie tak,jak u mnie w dzieciństwie -najpierw razem,potem osobno.

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

My dzielimy jeden pokój z dzieciakami. Mieszkamy na kawalerce. I jak się mieszka? Im dzieci mniejsze tym łatwiej, bo nie mają gdzie uciec. Zawsze są na oku. Jednak teraz, jak córa już zaczęła chodzić/ biegać/ wspinać się, a syn sięga mi już do piersi, to robi się ciasno. Wciąż się o coś obijamy. Przydałby się jeszcze choć jeden pokój. Ale na razie jest jak jest. W planach jest budowa domku. A w nim każdy miałby swój pokój. Choć myślę, że skoro teraz jakoś mieścimy się na małym metrażu, to w dużym domu pewnie nadal z przyzwyczajenia będziemy szukać swojego towarzystwa spędzając czas w jednym pomieszczeniu.
Osobne pokoje mogą być przydatne nastolatkom. Małe dzieci dobrze czują się w "kupie" ;) Raźniej :)

Odnośnik do komentarza

Na pewno będziecie potrzebowali odpowiednich mebli dla dwóch maluchów oraz pomocy w urządzeniu pokoju dla dwójki urwisów. W internecie bez problemu znajdziecie porady które pozwolą Wam efektywnie urządzić dziecięcy pokoik i wskażą, gdzie zrobić w tym celu korzystne zakupy. i wybrać to, co uznacie za najlepsze dla Waszych dzieci.

Odnośnik do komentarza

Moja Różyczka narazie nie ma z kim dzielic pokoju ale uważam że jesli tylko warunki metrażowe pozwalają to lepiej każdemu zorganizować własny pokój. Jak są małe to tak nie przeszkadza ale starsze dzieci chcą już miec troche prywatności, inne hobby mają i w inne rzeczy wolą się bawić, no i więcej zgrzytow jak trzeba sie wszystkim dzielić w pokoju.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że i dzielenie pokoju i posiadanie osobnych pokoi, to wszytko ma swoje mocne i słabe strony. Dla mnie jest to przede wszystkim kwestia wieku dzieci, charakterów i nastawienia rodziców do tej sprawy, bo nawet przy małych finansach, można wydzielić część pokoju dla danego dziecka, a tak uczymy się żyć w większej społeczności i nie wadzić sobie :)

Odnośnik do komentarza
Gość Patrycja Łelek

Mieszkałam z siostrą w jednym pokoju aż do wyprowadzki na studia . Między nami jest rok różnicy, dopóki byłyśmy małe było w porządku, potem coraz gorzej. Uważam,że jeśli jest taka możliwość w późniejszym czasie dzieci powinny mieć osobne pokoje, w jakiś sposób wpływa to również na relację.

Odnośnik do komentarza

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest łóżko piętrowe. Jest to najlepsze wyjście gdzie w jednym pokoju jest dwójka dzieci. Zyskasz o wiele więcej powierzchni. [reklama usunięta] A dzieci mogą się zamienić miejscami gdzie chcą spać 🙂

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...