Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Roślinna mozaika"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani,

jest lato, więc pora roku zachęca do aktywności za zewnątrz. Owszem - czasami pada deszcz - jednak nie jest to powód, by zamykać się w domu na trzy spusty :-)

Mamy dla Was konkurs, który będzie wymagał od Waszych dzieci wizyty w ogródku, na łące, w lesie, na polu, itp. :-) Ciekawi jesteście zadania? Oto i ono:
ZBIERZ RÓŻNE ROŚLINY I STWÓRZ Z NICH MOZAIKĘ! TEMATYKA I SPOSÓB WYKONANIA MOZAIKI DOWOLNE.

Oczywiście najlepiej, by pracę wykonały Wasze dzieci jedynie z niewielką Waszą pomocą. A co jest do wygrania? Aż 5 zestawów po 3 książeczki od Wydawnictwa Debit z serii "Czytamy bez mamy":

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/Debit%20-%20Czytamy%20bez%20mamy.png

Konkurs trwa do 21 lipca 2014 roku do północy. Prace zamieszczajcie w wątku konkursowym w postaci zdjęcia (do 1 MB). Wyniki ogłosimy w ciągu 2 kolejnych dni roboczych.

Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych pomysłów!

Biorąc udział w konkursie, akceptujesz jego regulamin.

Odnośnik do komentarza

Lenka , lat 4 . Nasza córka z myślą o konkursie i oczywiście o nagrodzie wzięła swój koszyczek i rowerek i ,,,pojechała w świat w poszukiwaniu odpowiednich roślinek i kwiatków. Lenka była na łące , w ogródku , sadzie oraz ogródku warzywnym :) dosłownie wszędzie. Zrobiła mozaikę przedstawiającą serce ( miłość) i uśmiechniętą buźkę . Mozaikę stworzyła z myślą o tacie , który siedzi w domu i pilnuje malutkiej siostrzyczki Lenki ... Z okna mozaika wygląda świetnie.

monthly_2014_07/konkurs-roslinna-mozaika_13322.jpg

monthly_2014_07/konkurs-roslinna-mozaika_13323.jpg

monthly_2014_07/konkurs-roslinna-mozaika_13324.jpg

monthly_2014_07/konkurs-roslinna-mozaika_13325.jpg

monthly_2014_07/konkurs-roslinna-mozaika_13326.jpg

monthly_2014_07/konkurs-roslinna-mozaika_13327.jpg

monthly_2014_07/konkurs-roslinna-mozaika_13328.jpg

monthly_2014_07/konkurs-roslinna-mozaika_13329.jpg

Odnośnik do komentarza

C.D zdjęć ... Lenka, lat 4 . A to Lenka już ze swoją gotową mozaiką z kwiatów i roślin . Praca została wykonana z kwiatów : haber , mak, rumianek i wiele innych ... liści drzew , liści buraczków , liści suszonych , w pracy znalazły się nawet porzeczki czerwone w serduszku :P , no ale to pomysł Lenki więc musiały być bo tak zdecydowała i już :)...i wiele innych roślinek :)

monthly_2014_07/konkurs-roslinna-mozaika_13330.jpg

Odnośnik do komentarza

Biorąc pod uwagę,że jesteśmy "wakacyjnie" u babci w "blokowisku" znalezienie kwiatów to było nie lada wyzwanie .. ale dziewczynki (Wiktoria 7 lat i Kasia 4 lata) cierpliwie ;) ich szukały ..ooj obeszłyśmy sporo terenu ale w końcu się udało. Wiktoria najpierw namalowała Panią lato z rozwianymi włosami wśród zieleni (skoro niby ową porę roku mamy) a potem było wspólne wyklejanie i świetna zabawa :)

monthly_2014_07/konkurs-roslinna-mozaika_13352.jpg

Odnośnik do komentarza

My niedzielne przedpołudnie spędziłyśmy na robieniu "Roślinnej mozaiki" z kwiatów, liści, traw i jarzębiny. Mozaika przedstawia bociana na kwiecistej łące. Wspólnie zbierałyśmy rośliny potrzebne do wykonania pracy. Całego bociana Natasza ułożyła z kwiatów hortensji, dziób i nogi z jarzębiny, a łąkę z liści kwiatów i źdźbeł trawy.
Oto efekty pracy Natasza ma 6 lat

monthly_2014_07/konkurs-roslinna-mozaika_13354.jpg

monthly_2014_07/konkurs-roslinna-mozaika_13355.jpg

monthly_2014_07/konkurs-roslinna-mozaika_13356.jpg

monthly_2014_07/konkurs-roslinna-mozaika_13357.jpg

monthly_2014_07/konkurs-roslinna-mozaika_13358.jpg

monthly_2014_07/konkurs-roslinna-mozaika_13359.jpg

monthly_2014_07/konkurs-roslinna-mozaika_13360.jpg

monthly_2014_07/konkurs-roslinna-mozaika_13361.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość dzieciol

Marcysia (5 lat) wykonała mozaikę według własnego projektu sporządzonego na papierze. Praca przedstawia papugę siedzącą na gałęzi oraz dwa ptaszki przy zjeżdżalni. Mama różowego ptaszka nie zmieściła się w wyznaczonym dla niej miejscu, więc Marcysia musiała zmienić nieco koncepcję i zielony ptaszek zawisł do góry nogami pod zjeżdżalnią.

monthly_2014_07/konkurs-roslinna-mozaika_13480.jpg

monthly_2014_07/konkurs-roslinna-mozaika_13481.jpg

monthly_2014_07/konkurs-roslinna-mozaika_13482.jpg

Odnośnik do komentarza

Lenka , lat 4 . Mozaika przedstawiająca kameleona na łące ... towarzyszą mu biedronki i motylek :). Chcieliśmy aby Lenka sama zrobiła swoje mozaiki dlatego uprościliśmy jej zadanie wykorzystując szablon kameleona ( wszystko widać na zdjęciu ) .Mama jedynie pomogła wyciąć gada resztę Lenka zrobiła samodzielnie. :) Oczywiście nie mogło zabraknąć kochanych porzeczek Lenki , tym razem czarnych ( kropki na skrzydełkach biedronek).

monthly_2014_07/konkurs-roslinna-mozaika_13485.jpg

monthly_2014_07/konkurs-roslinna-mozaika_13486.jpg

monthly_2014_07/konkurs-roslinna-mozaika_13487.jpg

monthly_2014_07/konkurs-roslinna-mozaika_13488.jpg

monthly_2014_07/konkurs-roslinna-mozaika_13489.jpg

monthly_2014_07/konkurs-roslinna-mozaika_13490.jpg

Odnośnik do komentarza

wiecie co to już staje się jakieś chore co konkurs to ktoś wstawia prace nie swojego autorstwa aż żal na to patrzeć bo jedne dzieci sie starają czasem pracują bardzo długo nad swoim dziełem a ktoś inny ściąga z internetu jakąś prace i wstawia, jak dla mnie to jest nie do pomyślenia i dobrze że są osoby które to wypatrują :(

Odnośnik do komentarza

Oczywiście zgadzamy się tutaj z NATKA08. Na szczęście mamy sposoby, by sprawdzać, które prace są oryginalne i autorskie, więc bez obaw :-)

Bardzo nam przykro, że niektórzy nie szanują pracy innych, a z pewnością autorskie prace ich dzieci są równie piękne, jak te z sieci i miałyby większe szanse na wygraną.

Nie psujmy sobie humoru tego typu procederami i czekamy na kolejne wspaniałe prace Waszych dzieci!

:-)

Odnośnik do komentarza

O nie , w życiu bym nie pomyślała że kogoś stać na coś takiego ,,, dobrze ,że Redakcja "nie śpi " i wyłapuje takie prace...konkurs bardzo się nam spodobał i śledzę prace innych dzieci ,,, wczoraj widziałam tą mozaikę i się aż zachwyciłam taka piękna ...mojej córki może nie są tak "idealnie zrobione" ale przynajmniej są zrobione uczciwie ,,,Cieszę się że takie prace są wyłapywane i konkurs jest uczciwy w stosunku do innych dzieci.

Odnośnik do komentarza

Kto nauczy dzieci uczciwości, jeśli nie rodzice?! ...brak słów :(
Swoją drogą, hongyi, fajne te prace. Mnie się podoba kogut ;)
Mój synek też coś zrobił. Niestety u nas jest deficyt kwiatowy. To co udało się zebrać podczas wycieczki rowerowej kosztowało nas wypadek, obdarta skóra...i rozmowę z policją... cóż... było minęło.
Karolek stworzył swoją kompozycję samodzielnie. ja pilnowałam siostrę, by za bardzo mu nie "pomagała". Ona chciała "sypać" kwiatki, jak podczas procesji...
Po skończeniu zapytałam, "co to właściwie jest?". Odpowiedział oburzony: Mamo! Zawsze masz tyle pomysłów, a dziś nic nie widzisz?!"
Dowiedziałam się, że interpretacji może być wiele. Każda właściwa:)
Synek położył się na trawie pod swoim dziełem i mówi, że trzyma puchar. A jak oglądaliśmy zdjęcia wspólnie, to doszliśmy do wniosku, że może to być również czapka Wikinga. Synek zapozował również udając kopnięcie. Wciąż żyje Mundialem ;) A na koniec kucnął uśmiechnął się i powiedział: "To dla Ciebie mamusiu." :)
Karolek, lat 4,10.

monthly_2014_07/konkurs-roslinna-mozaika_13601.jpg

monthly_2014_07/konkurs-roslinna-mozaika_13602.jpg

monthly_2014_07/konkurs-roslinna-mozaika_13603.jpg

monthly_2014_07/konkurs-roslinna-mozaika_13604.jpg

Odnośnik do komentarza

Dziś rano pokazałam trzyletniemu synkowi galerię prac dzieci - wszystkie bardzo mu się podobały: "mamusiu jaki śliczny motylek", "mamusiu zobacz jaki takol" (czyli traktor). Po oglądnięciu wszystkich zdjęć powiedział że też chce zrobić taki obrazek. Zapytałam co chciałby ułożyć z kwiatuszków - "pociąg który zawiezie babci jabłka na placek!" Poszliśmy na łąkę pozbierać kwiatki, później do pobliskiego lasku po szyszki a w ogrodzie dozbieraliśmy jarzębinę, liście i pozostałe kwiatki. W altance Filipek bardzo starannie oddzielił łodygi od płatków, po czym zaczęło się wielkie układanie :) Miło popatrzeć na skupienie, zaangażowanie a czasem śmieszne rozważania dotyczące wyboru koloru czy rodzaju roślin u swojego dziecka :) Moja mała pomoc polegała jedynie na poprawieniu kształtów "figur" które przy okazji ćwiczyliśmy. A oto synka pociąg :)

monthly_2014_07/konkurs-roslinna-mozaika_13636.jpg

monthly_2014_07/konkurs-roslinna-mozaika_13637.jpg

monthly_2014_07/konkurs-roslinna-mozaika_13638.jpg

monthly_2014_07/konkurs-roslinna-mozaika_13639.jpg

monthly_2014_07/konkurs-roslinna-mozaika_13640.jpg

monthly_2014_07/konkurs-roslinna-mozaika_13641.jpg

monthly_2014_07/konkurs-roslinna-mozaika_13642.jpg

Odnośnik do komentarza

Dziś podczas popołudniowej wyprawy rodzinnej natknęliśmy się na przekwitnięty oset. Był tak śliczny, że nie mogłam się powstrzymać i narwałam go trochę (synek raczej stroni od kolców;) ). A skoro mieliśmy już takie futerko, to synek zadbał o resztę „narządów”, które rosły w pobliżu.
Na polnej drodze powstał taki oto biały króliczek ( „milutki” choć z uszami, jak zając ;) ).

Przy okazji trochę wspominek z zielnika szkolnego:
Oczy – Rumianek Pospolity
Nos – Chaber Bławatek
Wąsy – Krwawnik Pospolity
Uszy – Szczaw Zwyczajny
Futerko – przekwitnięty Oset Kędzierzawy
A mój mąż powiedział, że chwasty zrywamy, a tu takie dostojne nazwy ;)

monthly_2014_07/konkurs-roslinna-mozaika_13652.jpg

monthly_2014_07/konkurs-roslinna-mozaika_13653.jpg

monthly_2014_07/konkurs-roslinna-mozaika_13654.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...