Skocz do zawartości
Forum

Marcòweczki 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Poród przez cc jest ogromnym szokiem dla malucha. Zarówno kobieta jak dziecko dochodzą do siebie lepiej po naturalnym porodzie. Na prawde nie wiem skąd w Pl w dalszym ciagu jest tak wychwalana cesarka.... Owszem przy dzisiejszym rozwoju medycyny cc nie jest już dużym ryzykiem ale to w dalszym ciagu ZABIEG. A jeśli nie ma lekarza który by się podjął odebrania porodu posladkowego to tylko z wygody i lenistwa. Niestety są osoby które zawsze będą wiedzieć lepiej od ludzi wykształconych w tym kierunku...

Odnośnik do komentarza

nuska - chyba nie powiesz mi że pielęgniarka wie lepiej od lekarza ginekologa i zna się na tym lepiej!!! Nie sądzę... Musisz troszkę uważniej czytać to co ludzie piszą! Nikt tu nie wychwyla cesarki tylko mowa jest o tym że cesarka to nic strasznego... I że nie ma się czego bać... Mówisz o szoku po cesarce... ja jednak uważam że dla dziecka większym szokiem jest np... złamany obojczyk I wielogodzinny poród naturalny... Więc plusy są i takiego porodu i takiego... I nie jest to tylko moje zdanie zwykłego śmiertelnika (choć mój zawód tez jest związany z medycyną ) ale również mojej ginekolog i położnych w szpitalu gdzie będę rodzić... Więc jak widzisz mnie przekonali ludzie z wykształceniem w tym kierunku! ;)

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/20949

Odnośnik do komentarza

Nie powiem i nie mówię, a owszem czytam ;-) poród naturalny jest ogrombym szokiem dla Malucha ZAWSZE! A powikłania o ktoruch mówicie zdarzaja się ogromnie rzadko. Chyba nie przeczytałeś mojej wypowiedzi w której pisałam że cc to nie koniec świata?;-) mówię że nie warto upierac się przy cc jeśli dziecko jest ułożone posladkowo. I od tego zaczęła się dyskusja. Od da samego początku mówię że to lekarz ma największą wiedzę ale nie wciśnięcie mi ze cc jest super nieszkodliwe i że mamusia po 3 h wstanie i weźmie malucha na ręce :-P cc zawsze powinna być ostatecznoscia. A poród posladkowy to noc strasznego i dla malucha nie ms praktycznie żadnej różnicy. Mama odczuwa różnie, raz mniej boleśnie taz bardziej. Jestesmy różne. Nie zapominajmy że w Pl wszystko robi się pod pieniądze. Również cesarki...

Odnośnik do komentarza

Tekst linka
Tutaj jest artykuł właśnie na ten temat... każdy poród jest dla dziecka szokiem ZAWSZE! A powikłania o KTÓRYCH mówimy może i nie zdarzają się bardzo często ale jednak wiec nie widzę powodu aby narażać własne dziecko!!! Myślę jednak że podważasz wiedzę lekarzy skoro piszesz że jeśli podejmują się cesarki to tylko z lenistwa i wygody a nie ze względu na dobro mamy i dziecka... I tu przytoczę Twoje słowa... " Niestety są osoby które zawsze będą wiedzieć lepiej od ludzi wykształconych w tym kierunku..." I nie wsadzaj wszystkich lekarzy z Polski do jednego worka... bo jest dużo lekarzy z powołania, którzy nie robią tego dla pieniędzy! Ja na tym kończę ten temat bo ta dyskusja jest bez sensu... Pozdrawiam wszystkie mamusie i ich dzidziusie :) Miłego weekendu :)

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/20949

Odnośnik do komentarza

KamiKamila:pewnie nie ma co dyskutować :)
Justyska28: a myslałam ostatnio o Tobie bo dawno Cie tu nie widziałam... u mnie oki 15kg do przodu konczymy 33 tydzien mała daje ze az boli czasem :) dzis noc nie przespana bo mialam zgage :( co polecicie na zgage?? i jak tam Justyśka u CB?

Odnośnik do komentarza

Teta - ;) Super, że u Ciebie wszystko dobrze :) mi na zgaga pomagają moje gumy i mleko :) a jak w nocy piecze to kładę sobie mnóstwo poduszek i śpię na wpół siedząco; ) teraz ze zgaga jest coraz gorzej bo dzidziuś duży i uciska... więc czy się coś zje czy nie i tak piecze ;) będzie tak do momentu aż brzuszek się nie obniży choć pewnie całkiem nie zniknie aż do porodu ;) justyska28 - zleci szybko zobaczysz jutro już luty ;)

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/20949

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :)

A powiedzcie - ćwiczyłyście cokolwiek w czasie ciąży? Bo ja jako raczej kanapowiec, trochę obawiam się o moją formę podczas porodu :)

I druga rzecz - parę osób mi zachwala pasy ciążowe - takie co podtrzymują brzuch, nie wiem co myśleć na ten temat. Mój mi jeszcze tak nie ciąży, ale nie wiem czy w ostatnich tygodniach nie warto byłoby ponosić by się rozstępy nie porobiły...
(bo na biuście to mam już dwa kratery słoneczne mimo smarowania...)

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaivflokh9el5dt.png

Odnośnik do komentarza

Tess - ja mam pas ciążowy ale w ogóle go nie noszę bo mi nie odpowiada, mam wrażenie ze za bardzo ściska brzuch... mojemu dziecku też chyba nie odpowiadał bo był niespokojny a jak ściągnęłam pas to było ok... w rozstepach na pewno nie pomoże bo jeśli mają wyjść to i tak wyjdą mimo pasa czy smarowania... smarowaniem możemy jedynie złagodzić proces ich powstawania... Sama musisz sprawdzić bo każdy jest inny i akurat Tobie może się go dobrze nosić :)

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/20949

Odnośnik do komentarza

Co do rozstępów zgadzam się z KamiKamila, jak mają być to ich nie unikniesz :-) Ja osobiście nie ćwiczyłam, bo najpierw długo nie mogłam, potem bałam się, żeby nie zaszkodzić dziecku, a teraz to czasami po domu mi się ciężko poruszać, wiec nie ma co wariowac :-)

Odnośnik do komentarza

Rerenata dziękuję Tobie ślicznie człowiek się denerwuje a niemam partnera który mógłby mnie wspierać :( jestem też ciekawa jak w szpitalu podejda do hpv o którym właśnie w ciąży się dowiedziałam a po wizycie w szpitalu dodatkowo gronkowcem mnie zarazili . .. mój gin (NFZ) twierdzi ze to żadne przeciwskazanie do porodu sn , ma któraś z was podobnie ? Albo slyszalyscie coś na ten temat ?

Odnośnik do komentarza

KamiKamila-mam mega prozbe wiem że kiedyś pisałaś o jakimś balsamie na piersi czy mogłabyś napisać jeszcze raz nazwe chce zakupić a nie bardzo chce mi sie wertowac te Nasze stronki :) z góry WIELKI DZIEKI!!!
i kochane mam takie pytanie a czym bedziecie smarować brzuch po porodzie no zeby skora sie lepiej wchłaniała??

Odnośnik do komentarza

Teta - balsam do brodawek piersiowych z firmy Mustela. Ja jestem nadal bardzo z niego zadowolona :) a po porodzie nadal będę smarować się olejkiem ze słodkich migdałów... od czekam ok miesiąca i zacznę nosić pas po porodowy... tak robiła moja mama i babcia... I nie miały żadnych problemów z brzuszkami :) mam nadzieję że to genetyczne i u mnie też tak będzie :) moje klientki którym poleciłam ten sposób też były zadowolone :) :) :) :) :) Magdalen87- jeśli potrzebujesz pomocy czy porady to na mnie też możesz liczyć jeśli tylko będę mogła, umiała to pomogę :) Forum jest po to abyśmy mogły się wspierać i wymieniać doświadczeniami ;) Nie denerwuj się główka do góry ;)

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/20949

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny czy Was tez tak boli w kroczu? Mnie w czasie ciazy zabolalo kilka razy, a od 3 dni nie umiem normalnie chodzic. Poruszam sie jak kaczka. Mam wrazenie jakbym miala peknac w pol. Na szczescie we wtorek wizyta. Mam nadzieje, ze to niczego nie przyspieszy i ze to przejsciowe, bo nie wiem jak bede sama funkcjonowac przez ten ostatni miesiac.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usatgf609k7s1z4.png
15.03.2015 - 3500 g i 56 cm Szczęścia :*

Odnośnik do komentarza
Gość Rerenata

Magdalen87, nie ma sprawy, trzeba się wspierać :-) a co do tego gronkowca to nie mam pojęcia, ja bym poszła skonsultować jeszcze z jakimś innym lekarzem. Tak dla pewności.
Bubs, jeśli Cię to pocieszy to mnie też tak boli. Z tego co się orientuje to wina rozluzniajacej się macicy, która w ten sposób przygotowuje się do porodu, także głowa do góry ;-)
A ja smaruje różnie, raz oliwka raz kremem zwykłym, a innym razem czymś na rozstępy :-D mieszanka wybuchowa :-D

Odnośnik do komentarza

Magdalena 87 , a ten gronkowiec to wyszedł po badaniu gbs?
Bubs , mnie też tak bolało w kroczu, bralam nospe forte przez jakiś czas i teraz już tylko sporadycznie odczuwam, ale to tak jak pisała Rerenata przez rozciągająca macice ;) poprostu niektore dziewczyny boli podbrzusze , a niektóre krocze :)
Na rozstępy smaruje sie kremem palmers, narazie jest ok, ale to wszystko mi się wydaje , ze zalezy od naszych genów, jesli mamusia ma to i my będziemy miały :(

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny, mam nadzieję, że lekarz coś pozwoli na to brać, bo czuję się jak kaleka. Kiedy chodzę boli cały krok, a kiedy leżę, to boli w krzyżu :D Chyba za dobrze było do tej pory, że teraz wszystko ze zdwojoną siłą przyszło.
A co do rozstępów, to też nie miałam nic na brzuchu, ale to była kwestia kilku dni, jak brzuszek się obniżył i wyszły dziady ;/ Smarowałam ciągle oliwką, ale wydaje mi się, że wyskoczyły tak nagle, że pewnie i tak nic by na to nie pomogło.
We wtorek dowiem się, jak u mnie w gronkowcem, ale słyszałam, że dużo kobiet to ma i wydawało mi się, że jest przeciwwskazaniem do porodu naturalnego, ale co ja tam wiem :D

http://www.suwaczki.com/tickers/1usatgf609k7s1z4.png
15.03.2015 - 3500 g i 56 cm Szczęścia :*

Odnośnik do komentarza

teta :witaj u mnie ok tylko zaczyna sie robić ciężko u mnie też 15 koli do przodu ale mam dużo wód mam nadzieję że wrócę do formy sprzed :) narazie mam wielki zapał do tego a ze zgagą to nie mam tak problemu piję bardzo dużo wody niegazowanej i staram sie nie jeść po 19 i dania teraz tylko z parowaru :)a ogolnie to czas leci ale termin na 20 marca:) więc jeszcze jeszcze....

http://www.suwaczek.pl/cache/d136501879.png

Odnośnik do komentarza

KamiKamila:Wielkie dzieki za nazwe kremu :) no i rade z tym pasem też tak zrobie choc powiem ze sie strasznie boje bo... ja płaskiego brzuszka przed ciążą nie miałam tylko taki nie duży wałeczek tłuszczu i teraz sie martwie ze on sie po prostu powiekszy po ciąży... ale już nie długo sie przeknamy :) jak na razie to i ja zapał do ćwiczeń i plan na nie mam :) więc zobaczymy jak będzie później :) ja mam termin na 16 marca :) ostatnio u lekarza byłam 24 stycznia i na nastepna wizyte umówił mnie aż 21 lutego troche się martwie bo to aż miesiąc czasu... myślicie że to normalne??niby czuje sie ok ale wolalabym zobaczyc Niunie na USG byłabym spokojniejsza...chyba wybiore sie na izbe przyjec w przyszłym tygodniu :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...