Skocz do zawartości
Forum

Marcòweczki 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Kami - co do testu na glukozę, ja już miałam i nie było tak źle. Musiałam sobie w aptece kupić taką fiolkę z glukozą, potem pielęgniarka to rozpuściła w ciepłej wodzie, no i pozwoliła dodać cytrynę (miałam naszykowane przekrojone i umyte w pojemniczku :)). Wycisnęłam całą połówkę, ale jak Wam pozwolę to radzę wycisnąć obie - wtedy ta glukoza nawet smaczna, jak słodka oranżada :D
No i potem czekanie - ja siedziałam na krzesełku z nieśmiertelnym szydełkiem, a mały dostawał fioła po tym cukrze w moim brzuchu :) Mnie szybko minęło, choć trochę byłam senna - zdążyłam pół czapki wydziergać :)

Szkołę rodzenia bym chciała od stycznia zacząć, faktycznie będzie rozrywka. Jestem na zwolnieniu od początku 3 miesiąca, ale nie żałuję, bo źle znosiłam początki no i teraz też już mi ciężkawo...

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaivflokh9el5dt.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny , ja na zwolnieniu jestem od 8 tygodnia , bo moja kierowniczka wykończyła by mnie psychicznie , Prov..ent :-D
Co do glukozy, miałam robioną w 10 tygodniu z tego względu, że wynik glukozy we krwi był za wysoki .Okazało się jednak, że wszystko dobrze. Płaciłam za to badanie 10 zł i nic swojego nie musiałam mieć :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/eikt0tc79umq2w81.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, ja na zwolnieniu jestem też od początku, bo pierwszą ciążę straciłam a i pracę mam dość męczącą i stresującą.
Co do tego badania to było okropne. Wcisnęłam całą cytrynę, ale niewiele mi to dało, już w połowie picia było mi niedobrze i myślałam, że nie wypiję do końca. Później przez godzinę leżałam i miałam odruch wymiotny. Na szczęście już po wszystkim a w sobotę będę miała wyniki. Oby było wszystko ok:)

http://www.suwaczki.com/tickers/p19uskjodhkw731g.png

Odnośnik do komentarza

ola12
Hej ja wspominam zle to badanie chcialo mi sie wymiotowac po tej glukozie ohyda:-) :-) a jak tam wasze maluchy bardzo daja ze we znaki??moja mala to zazwyczaj rano daje o sobie znac i pznym wieczorem.za tydzien wizyta

Mój już aktywny całe dnie :) a czasem się zdarza że ma dzień strajku i śpi. Jakoś żadna regularność się u nas nie sprawdza :P

//www.suwaczki.com/tickers/3jgxgzu3b3j2gka0.png

Odnośnik do komentarza

Mój bąbel się nie chce ruszać :( Bardzo rzadko się odzywa, co dwa-trzy dni coś tam machnie, żebym się cieszyła ;) Na obciążenie glukozą idę za półtora tygodnia, ale jedno już miałam i było do przeżycia :) Akurat pracuje w przychodni, więc w sumie nawet nie zauważyłam, żeby mi było niedobrze czy coś bo zajęta byłam cały czas ;)

Odnośnik do komentarza

No ja przed badaniem na glukozę przeczytałam opinie, że od tego gorszy już tylko poród jest i szłam przygotowana jak na wojnę :D Ale mile się zaskoczyłam (chyba każdy ma po prostu inną reakcję). Mnie się tylko chciało strasznie spać jak czekałam na krzesełku, ale też cały czas byłam zajęta szydełkowaniem ;)

Co do ruchów - u mnie mały daje o sobie znać wielokrotnie w ciągu dnia, zwłaszcza po posiłku, lub słodkim. Myślę, że kopie tak co około 3-4 godziny, chyba że dużo się ruszam i chodzę to wtedy jest spokojny. No i wieczorem i rano robi sobie dłuższy ,,trening" :) Najśmieszniej jest jak zaczyna boksować w pęcherz... na szczęście na razie niezbyt mocno, ale już się boję co będzie potem :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaivflokh9el5dt.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie.
Chciałam tylko się przywitać. Jestem tu zupełnie nowa, choć maleństwo ma pojawić się na świecie już za 3 miesiące :)

Może takie forum to dobry pomysł dla kogoś, kto potrzebuje wsparcia, dobrego słowa, a czasami jakiejś cennej rady? :)
Liczę, że tak. I że czas oczekiwania na poród będzie łatwiejszy dzięki Wam.

Pozdrawiam serdecznie,
Gapa ;)

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny ma, pronlem moja pani doktor powiedziala ze za szybko przybieram na wadze no na poczatku nic nie przybieralam a teraz w ciagu dwoch miesiecy po 4 kg na mieskac wychodzilo. Juzmuwazam strasznie na to co jem ale znow mam 2 kg na plusie a wizyte za tydzien. Startowalam z 50 kg teraz mam 60 kg. Macie jakies sposoby jak oszukac glod juz nie wiem co robic

Odnośnik do komentarza

Hej dziopki ale ta pogoda mnie dobija nic mi sie niechce tylko bym spala.Aregulska90 wydaje mi sie ze niema odpowiednej diety itd,u mnie przez do polowy listopada niebylo nic widac malo przytylam ale jak ruszylo to mam 10kg na plusie i jest coraz gorzej:-) a staram sie uwazac ha to co jem:-)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1f38ei6b.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie dziewczyny te nowe i te stałe bywalczynie :)
Wczoraj zrobiłam krzywą cukrową... z cytryną glukoza nie była aż tak tragiczna... Najważniejsze, że wyniki są w porządku... Mały po glukozie zrobił show... Tak skakał w brzuchu że aż ludzie w przychodni siedzieli i się śmiali bo przez biała bluzkę było widać jak brzuch podskakuje... za to ja jak przyszłam do domu byłam taka senna, że zdążyłam na śniadanie tylko zjeść banana i zasnęłam... ale mój synek nie dał mi za długo pospać ;) inaczej pewnie przespała bym pół dnia ;)
Mój mały jest aktywny przez cały dzień... mniej więcej co godzinkę otrzymuję serię kopniaków... W nocy po każdej wizycie w toalecie ucinamy sobie małe pogawędki... czyli tak co 1-2 godzinki... ja bardzo dużo piję ok 2 litrów wody i ok litra innych płynów (2 herbatki, 1 kawka oraz kompot lub soczek ze świeżych owoców)... w nocy puszczam małemu melodyjkę z zabawki... mam nadzieję, że jak się urodzi to zapamięta ten dźwięk i będzie go uspokajała tak jak teraz w brzuszku ;)
Co do wagi to ja przytyłam 7 kg a jestem w 28 tygodniu nie jem dużo ale często i małe porcje bo bardzo szybko się najadam... Z tą wagą to sprawa indywidualna i wpływa na nią mnóstwo czynników... Czasami dziewczyny nie jedzą dużo a bardzo tyją bo puchną przez zatrzymywanie się wody... ( Ja tak miałam w pierwszej ciąży przez pierwsze trzy miesiące przytyłam 9 kg, przez zatrzymywanie się wody w organizmie... Nie wiem ile bym przytyła przez całą ciążę bo w 12 tyg poroniłam) Więc nawet każda ciąża u tej samej kobiety jest inna... A znam też dziewczyny które dużo jadły w ciąży i potrafiły przybrać tylko 10 kilo...
Powiedzcie mi kochane jak wasze włosy zachowują się w ciąży?? Bo moje są jakieś suche, matowe i wymagają dużych ilości maseczek nawilżających...
Życzę wszystkim miłego, leniwego wieczoru :)

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/20949

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...