Skocz do zawartości
Forum

Marcòweczki 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Ja znalazłam taki:
Przepis na syrop z imbiu
Składniki:
- 35 dkg imbiru
- 3 cytryny
- 5 łyżek miodu

Sposób przygotowania:
Imbir obieramy i ścieramy na tarce a następnie zalewamy go litrem gorącej wody i czekamy aż woda ostygnie. Teraz dodajemy sok z cytryn oraz miód. Całość dokładnie mieszamy, przecedzamy do butelki i gotowe. Wskazówka: w czasie choroby zaleca się wypijanie trzech łyżek soku 3 razy dziennie.
Syrop z imbiru - działanie:
Syrop z imbiru posiada właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Jest polecany przy kaszlu, zatruciach pokarmowych, niestrawności i przeziębieniach. Ma działanie rozgrzewające i napotne. (nie wiem, czy to dobrze) Wzmaga krążenie krwi przez co zaleca się go osobom z tendencją do zimnych kończyn.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgump0bhk6.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczynki, wczoraj byłam na wizycie. Od dwoch dni nie czułam ruchów. Od rana byłam zestresowana i przygotowywałam się na najgorsze... O 15 zeszło ze mnie ze 100kg stresu. I okazało się, że. ... bedzie chlopak!
Nie przytyłam jeszcze nic, nadal 56kg jakoś wcale zadowolona nie jestem... jeszcze morfologia słaba. Jeżeli chodzi o bóle to ja nic nie czuję, chyba, że przy kichnieciu nie zdarze przytrzymać brzucha to kłuje wtedy jak cholera. Miłego dnia :)))

Odnośnik do komentarza

No też jestem ciekawa, sama jakiś czas temu czułam jakieś robaczki, które przeszły, ale to na pewno nie był dzidziuś. Czasem podpatruje Lutówki i u nich jeszcze nie wszystkie czują, a co dopiero my. Podobno jak zaczniemy coś czuć, to między jednym szurnięciem, a drugim może minąć nawet kilka dni. Nie ma co się nakręcać, bo później będziemy schizować.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgyroplxlq.png

Odnośnik do komentarza

Wiecie jak to jest. Każda może mówić tylko o swoich odczuciach i nie ma co kwestionować czyichś. Czuje ruchy i wiem ,że to ruchy mojego chłopca. Wcześniej czułam hmm jak to nazwać ładnie.. :) jak mi gazy czy inne fizjologiczne 'sprawy'jezdziły po jelitach i stad widzę u siebie różnicę. Ktoś może czuć jak ja od 15tyg (teraz jestem w 16) a inne w 20t.c. i nie zawsze znaczy, że ktos sobie wmawia ze to są ruchy bo sie nie zna. Właśnie czuje tak jak wspomniałaś Sylwia- niecodziennie. Ale sa to delikatne kopniecia/mizniecia. I ja sie nie nakręcam :)

Odnośnik do komentarza

Tak, ja już przed ciążą miałam spore (po mamie i babci pewnie będę miała żylaki :/), a teraz delikatnie mi ich przybywa... Nie można nosić obcisłych spodni, skarpetek ze ściągaczem, brać gorących kąpieli, oczywiście zalecany jest ruch ;-) Kiedy leżysz połóż poduchę pod stopy, żeby były one ułożone wyżej. Moja gin. kazała się na razie dokładnie obserwować, jeśli zauważę duży wysyp naczynek- mam mówić. Wtedy pewnie coś mi zaleci. Na razie dmucham na zimne.
Myślę, że nie zaszkodzi, jeśli pokażesz naczynka lekarzowi, na pewno coś jeszcze doradzi.

Odnośnik do komentarza

No tak, nie ma co innym też wmawiać, co czują, a czego nie. Mi się dzisiaj w nocy też coś przekręciło, natomiast wolę jeszcze się nie nastawiać, że to był dzidziuś, bo 2 dni tego nie będę czuła i będę się martwić. Na pewno jednak u nas wszystkich jeszcze za wcześnie na prowadzenie kalendarza ruchów i snucie na jego podstawie domysłów, czy jest wszystko ok, czy nie ok. Natomiast z niecierpliwością czekam na Wasze odczucia, co tam Was będzie gilgotać.
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg95f0yz7q.png

Odnośnik do komentarza

Mamax gratulacje. Ja wcześniej chciałam mieć chłopca, a teraz to już sama nie wiem. Te sukienusie i opaseczki... I jeszcze jakoś tak się wzruszyłam na widok mamy z roczną(czy starszą, nie znam się jeszcze) córeczką nad morzem jak szukały muszelek. I niestety dowiem się dopiero na połówkowym, czyli jeszcze miesiąc!Ale jakoś mam nadzieję, przeżyjemy z mężem. Na razie nic nie kupujemy, a Wy?
Wczoraj za to robiliśmy w sketch upie (programie do projektowania min.mieszkania) naszą sypialnie, tak żeby sprytnie ustawić łóżeczko, przewijak i komodę dla dzidziusia. Nie wszystko ładnie się zmieściło, ale wymyśliliśmy wygodny koncept:)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg95f0yz7q.png

Odnośnik do komentarza

Hej ja swoją ciąże prowadzę w Holandii bo obecnie tu mieszkam i dzisiaj mam spotkanie z położną z którą muszę porozmawiać bo mam przepuklinę pępkową po pierwszej ciąży która uwydatniła się dopiero teraz i trochę mi to przeszkadza. Za dwa tygodnie liczę na badanie połówkowe bo strasznie chcę wiedzieć czy to drugi synek czy może jednak córcia :) może się dowiemy, a jak nie to niedługo będziemy w Polsce i zamierzam odwiedzić swojego ginekologa który prowadził mi pierwszą ciąże kompleksowo się przebadać bo tutaj prowadzenie ciąży to jak w średniowieczu!
Ruchy już czułam w 13tc do teraz czuję je codziennie najbardziej wieczorem jak już wszyscy śpią :)

Pachwiny zaczynają o sobie dawać znać co jest dosyć nie przyjemne ale mam nadzieje, że to stosunkowo szybko minie.
W ogóle początki ciąży to były straszne ale na reszcie wracam do życia i cieszę się każdym dniem.

Pozdrawiam i miłego dnia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...