Skocz do zawartości
Forum

Marcòweczki 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Hej Dziewczyny,
no z tym majonezem to też mnie zaskoczył, chodziło o kupowany. A ze śledziami dzisiaj pytałam kobitkę, która robiła mi pobieranie krwi i się zdziwiła, wręcz powiedziała, że można je jeść i są zdrowe, a wcześniej oddane obróbce w marynacie z octem są "odkażone". Jem te śledzie od dawna i nigdy nic nie było, ale zrobię dla świętego spokoju tą toxo.
Mój gin ogólnie faktycznie jest trochę strachliwy, o czym już się przekonałam nie raz. Moja psycho powiedziała, nasza współpraca z nim to jak woda na młyn, on straszy, ja się boję... :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg99w9qblk.png

Odnośnik do komentarza

Ola, badanie trwa dosłownie 10 minut i chyba naprawdę rzadko coś jest nie tak z dzidziusiem, zazwyczaj wady płodu nie pozwalają dotrwać do tej chwili i ciąża kończy się przed 8 tygodniem. Nie jestem ekspertem, ale tak mi się wydaję, więc nie martw się na zapas przez ten tydzień.
W dniu badania miałam strasznego stresa, nawet po badaniu czułam lekki lęk, ale wieczorem cały stres odchodzi i cieszysz się, ze znowu zobaczyłaś maleństwo. :) A już na badaniu będzie duże i będzie machało rączkami:)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgt4quhe7p.png

Odnośnik do komentarza

O matko... jem krakowską suchą, wędzone ryby, fetę, twarogi oczywiscie- codziennie, mozarellla też i lody (sklepowe), aż mnie dziwi że mogłyby być zakazane! :D uwielbiam wszystkie wymienione produkty, a nawet na camemberta się skuszę plasterek.
Produkty mleczne z mleka pasteryzowanego, są na maksa przerobione- w jaki sposób mogłyby szkodzić?

No i też tak kombinuję na logikę- te wszystkie produkty jedzą wasze dzieci- czy pediatrzy im tego zabraniają? Gdyby tak bakterie toksyczne były we wszystkim to nic by na rynek nie wypuścili.
Odstawiłam tatar, kurczaka wędzonego, i jajka na miękko, no i serki pleśniowe ale to z innego powodu :) Myję dokładnie mięso przed zrobienie- pilnuję żeby było dogotowane/ dopieczone/ dosmażone.

Rozmawiałam o tym z innymi ciężarówkami oraz moimi dwoma gin, bo mój nabyty histeryzm nie pozwoliłby mi na własną rękę kombinować :D

Meeega ważne na co mnie uczulano- mycie warzyw i owoców, nawet cytryny, banany. Tam podobno się kryją oprócz pestycydów niezłe zarazy- naprawdę groźne.
Mycie rąk i sprzętów kuchennych po surowym mięsie i jajkach- też ważne.

//www.suwaczki.com/tickers/3jgxgzu3b3j2gka0.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, a ja z takim innym pytaniem :)
ja u was z brzuszkami ?
ja to w 12 tc i już zaczyna mnie "wypuklać " , widziałam na fb fotkę jednej dziewczyny z jej pierwszej ciąży i ja mam podobny brzusio do niej :)
a wieczorem to już masakra, jak tam się skumuluje jedzenie z całego dnia to nie tyle co brzusi co bebzunek mi wychodzi he he

Zuzanna jest już z nami :)

Odnośnik do komentarza

Tak Was sobie podczytuje dziewczyny i nie martwcie się. Nasz organizm jest tak przystosowany że sam stara się usunąć złą ciążę do 10 tygodnia więc jeśli macie krwawienia i mocne bóle to może być powód do zmartwień ale nie musi. Ja jestem w 18 tygodniu i. Kiedy odczuwam mocny stres to i dziecko to odczuwa. Poczekajcie cierpliwie miesiąc lub dwa (zależy od dziecka i Waszej macicy) i poczujecie jak ja kopniaki :) bez stresu bo to nie korzystne. Ciąża powinna być pięknym stanem a nie stresem.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49krhmxqti5v6j.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry dziewczyny :)
Wadera he he rozbawiłaś mnie z tą kolejką :P
Spragniona_życiem - dziękujemy za informacje :)
sama rozumiesz, że 12 tydzień i te pierwsze badanie to stres dla nas , dużo się słyszy o mamach, które niestety usłyszały , że dziecko ma wady i w ogóle, może stąd ta panika przed badaniem. Większość z nas już jest po , wszystko jest oki , i pierwszy stresik za nami , pewnie następny nas będzie czekał w 20 tc jak będzie badanie połówkowe :P
aaa i na te kopniaki to też czekamy z niecierpliwością :)

Zuzanna jest już z nami :)

Odnośnik do komentarza

Hejka,
No z tymi brzuszkami, to najbardziej u mnie widać wieczorem, rano jest ładnie zaokrąglony. Myślę, że to, czy brzuszek jest widoczny, czy nie zależy od wielu czynników i wszędzie piszą, że to indywidualna sprawa. Bo podobno nawet przy różnym ułożeniu dziecka różnie może być widać. Ja tam bardziej niż na wielki brzuch czekam na gilgotania bobaska.

No i dziewczyny nie mam żadnej toxo, a ten lekarz mój zawsze straszy, śledzie, majonez... chcemy iść z Piotrem do knajpki w weekend, tylko co ja mam zamówić... Jak mi nic nie wolno? (albo mi się tak tylko wydaje). Jak spaghetti to albo z bazylią, albo z pesto, krewetek w knajpie nie jestem pewna, pizza z serami pleśniowymi, albo szynką prosciutto, albo w ogóle z jakimiś wymyślnymi przyprawami zza siedmiu mórz, których nie jestem pewna, nie mówiąc o stekach... na deser lody, albo sernik... albo tiramisu. Może ja otworzę knajpę dla kobiet w ciąży!

Za to minęły mi mdłości w ciągu dnia, jeszcze tylko rano nie mogę się pozbierać i stoję nad umywalką i myślę "tylko oddychaj zaraz przejdzie". Za to po pracy naprawdę jestem mega zmęczona, mimo że samo zmęczenie, czy senność nie dokuczała mi wcześniej aż tak bardzo.

No i to takie uroki ciążowe, ale dzisiaj jestem wyjątkowo hepi z powodu naszego bejbika :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjganpxdabd.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie kochane , co do brzuszka to u mnie już zaokrąglony , no ale ja mam dwie fasole wiec napewno będzie większy ! Już po usg genetycznym i wszystko jest idealnie :-) także jeden stres jak narazie z głowy :-) a lekarz to się uśmiał bo jeden bobas spokojny i szybciutko go zbadał a drugi wiercipięta co chwile szalał i lekarz miał problem z uchwyceniem odpowiedniej pozycji , ale jakoś się udało ;-)
wadera a mnie jeszcze nikt w kolejce nie chce przypuszczać :-(

http://www.suwaczki.com/tickers/c55fdqk3tmegl4ew.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...