Skocz do zawartości
Forum

Marcòweczki 2015


Rekomendowane odpowiedzi

mamusie nie nadazam czytam waszych postów;p
piszecie z predkoscia swiatla, chociaz staram sie czytac wszystko;p
moze to przez to chorobsko jakie mnie dopadlo, a raczej bardzo silne przeziebienie. Pocieszam sie tylko faktem,ze 13 wrzesnia bede juz w Polsce;)

Jak czytam o waszych mdlosciach to prosze kazdego ranka zeby mi juz daly spokoj i jakos odziwo spelniaja sie moje prosby;)

href = "http://lilypie.com/">

Odnośnik do komentarza

Wadera28
Jako histeryk oraz hipochondryk wiem dużo na temat przeziębień, zapalenia układu moczowego, torbieli i nowotworów :P
Nie wiem czy to powód do dumy czy raczej świadczy o moich paranojach :D

Przynajmniej jesteś naszym forumowym ekspertem. :)

Witamy wszystkie nowe Mamuśki i gratulacje. :)

A na przeziębienie, to jeszcze imbir jest dobry. Może być mielony, ale w Biedronce często mają świeży korzeń. Trzeba obrać i kilka małych kawałków zalać wrzątkiem i zaparzyć 5-10 min.. Jak ktoś nie może zdzierżyć smaku, to można do herbaty wsadzić. Imbir ma silne działanie przeciwzapalne.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg656zfgdg.png

Odnośnik do komentarza

dziekuje za porade dotyczaca imbiru;)
wysle swojego do sklepu po korzen;)

a co do bolu glowy to owszem jest straszny i tez jednego dnia super a nasteonego tragedia. Ja na taki bol mam podobna strategie,czyli sen;P do oporu,jak to sie mowi;)
A jesli naprawde nie pomaga, a w moim przypadku nadarzaja sie migreny stosuje jedną tabletke paracetamolu- tylko w krytycznej sytuacji.

Ja rowniez witam wszystkie nowe mamusie;) troszke milczalam ale to przez przygotowania do slubu i zalatwianie formalnosci zwiazanych z powrotem do Polski;)

href = "http://lilypie.com/">

Odnośnik do komentarza

Linka a który masz tydzień? Ja wam powiem,że mi po za rozciągającą się macicą nic innego mi tak bardzo nie dolega,raz na jakiś czas ból piersi i od czasu do czasu mdłości.
martwi mnie to przeziębienie :/
akurat teraz musiałam zachorować,boję się o mojego lokatora... Eh
odpoczywam i pije herbatę z miodem i cytryną,wieczorem wypije mleko z miodem i robię syrop z cebuli. Boję się,że temperatura mi skoczy...

Zuzanna jest już z nami :)

Odnośnik do komentarza

szuroffka paracetamol moza w granicach zdrowego rozsadku czyli apapa lub panadol

Bezpieczne sposoby na ból głowy w ciąży
Jeśli jednak dopadnie cię taki „zwyczajny” ból głowy, wypróbuj sprawdzone, bezpieczne metody.
Weź ciepłą (nie gorącą) kąpiel. Woda rozluźnia, relaksuje, wycisza. Postaraj się nie siedzieć w wannie dłużej niż kwadrans.
Odpocznij w zaciemnionym pokoju (dobrze wywietrzonym). Ważne, by panowała w nim kompletna cisza.
Połóż na czole chłodny okład. Możesz także włożyć stopy do miski z ciepłą wodą, a skronie pocierać lodem.
Czasem pomaga łagodny masaż: kolistymi ruchami bólu głowy masuj twarz, zaczynając od czoła, a na skroni kończąc. Potem przejdź do karku i masuj go, kierując się w stronę barków. A najlepiej poproś kogoś, by to zrobił.
Jeśli podejrzewasz, że sprawcą bólu może być obciążony kręgosłup, wypróbuj ćwiczenie łagodzące napięcie mięśni: usiądź wygodnie i pochyl głowę w lewo, do ramienia. Policz do 6. Zrób to samo w drugą stronę. Obróć głowę w bok. Znowu policz do 6. Wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz, obracając głowę w drugą stronę.

Chociaż w ciąży obowiązuje zasada: żadnych leków bez zgody lekarza, naprawdę nic złego się nie stanie, jeśli połkniesz doraźnie jedną tabletkę (ale nie więcej) paracetamolu. To środek, który uchodzi za bezpieczny w ciąży. Na przyszłość porozmawiaj z lekarzem o dawkowaniu leków przeciwbólowych, gdyby głowa znowu dokuczała.

Odnośnik do komentarza

Blonde_girl Mnie głowa boli w zasadzie cały czas, raz mocniej raz słabiej, ale jednak boli :(
Od początku ciąży miałam dwie migreny, w tym jedną tragiczną- i wtedy wzięłam Paracetamol.
Niestety nic innego wziąć nie można, wczoraj dr uczulała mnie, żeby sięgać po niego w naprawdę podbramkowych sytuacjach :/
Mnie trochę pomagają chłodne okłady, a przede wszystkim odcięcie się od bodźców.

Racuszku Oj współczuję, a Rodzince i ubraniom nic się nie stanie ;-)
Dzieciaki są naprawdę kochane, moja też pomaga, jak tylko może :)

Odnośnik do komentarza

Piękne dwa słodziaki :-)
Współczuję wyjazdu męża... i niestety znam ten ból. Jest jedno pocieszenie- czas szybko zleci. No i na szczęście jest teraz internet, telefony, więc rozłąkę łatwiej znieść!

Ja od wczoraj się martwię, bo gin zapytała, czy aby jedna z moich przypadłości nie jest wskazaniem do CC :-(
Jeśli będzie taka konieczność, to oczywiście trzeba będzie to zrobić, ale jakoś zawsze myślałam o porodzie SN...

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny...

W sumie to wyjeżdżał od 2 lat ale zawsze na tydzień,dwa...max cztery, a teraz otworzył działalność w pl ale bardziej opłacalne jest podwykonawstwo za granicą..więc jedzie do Holandii a z stamtąd delegacje na cały świat.
Szkoda że rodziców mam tak daleko.. tzn nie na tyle byśmy nie mogły jechać autobusami, ale na kawę czy obiad iść do mamy nie mogę.

http://www.suwaczki.com/tickers/relguay3vocefj8j.png

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3kw6ykdy3q.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...