Skocz do zawartości
Forum

Marcòweczki 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za miłe powitanie :)
Brzuszki od czasu do czasu mogą Nas pobolewać bo Nasze Bobasy rosną i wraz z nimi wszystko w brzuchach się rozciąga.
Sznuroffka oczywiście, będziemy z małym trzymać kciuki :) i czekamy z niecierpliwością na info i może zdjęcie maluszka ;)
My połówkowe mieliśmy już dawno 15 października w 21 tygodniu i wtedy mały tak się ułożył że ciężko było dokładnie sprawdzić serduszko. Moja ginekolog mówiła że to bardzo ważne żeby dobrze ocenić serduszko w czasie badania połówkowego, więc kochana jak będziesz to poproś o dokładne zbadanie serduszka (ja wiem ze lekarze są różni i nie lubi jak się im mówi co mają robić ale kij z nimi najważniejsze są nasze maluszki) moja bardzo długo robiła mi usg aż dokładnie się nie upewniła że wszystko jest ok :)
My w sobotę wchodzimy w 27 tygodniu to mój szkrab waży ok 1050 g i ja do tej pory przytyłam 7 kg a brzuch mam taki wielki jak bym miała jutro rodzić ;)
Może to śmieszne co napiszę ale mi na zgagę pomaga guma Airwaves tak fioletowa o smaku czarnej porzeczki. Biorę gumę i jak ręką odjął może Wam też pomoże :)

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/20949

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry wszystkim :)
Ola12 ja myślę że po to jest to forum abyśmy dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i wątpliwościami więc pytaj śmiało ja jak będę umiała to zawsze pomogę.
A więc tak z tymi ruchami to u każdego jest różnie ( nie możesz się sugerować innymi bo każda ciąża jest inna i można by było zwariować porównując się do wszystkich ) Ale już Ci piszę jak to jest u mnie od 17tyg czułam łaskotanie i tak jakby ktoś od środka palcem jeździł mi po brzuchu. Od 19-20 tyg już czułam kopniaki na początku delikatne i nieregularne bardzo ale z tygodnia na tydzień były coraz wyraźniejsze. Od 22 tyg czuję bardzo mocne kopnięcie aż brzuch się rusza i są one praktycznie cały czas a jak ma bardziej leniwy dzień to wystarczy że go pogłaszczę i odpowiada na moje pieszczoty.
A powiedz mi kochana kiedy Ty masz wizytę u lekarza ?? Bo jeśli Cię to martwi to może dobrze abyś poszła na usg bo nie możesz się denerwować. A jestem pewna że wszystko jest wporzadku i tylko niepotrzebnie się stresujesz a dzidzia to czuje. Ja jak jestem nerwowa to mój synek wtedy strajkuje i mało się rusza. Ja bym to sprawdziła dla własnego i maleństwa spokoju. Spróbuj też zrobić tak jak Ci mówiłam wcześniej zjedz coś słodkiego, połóż się na lewym boku, poruszaj brzusio, mów do swojej córeczki i powinna Ci odpowiedzieć może to zrobić nawet po pół godzinie albo dłużej więc nie zniechęcaj się szybko.

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/20949

Odnośnik do komentarza

Rzeczywiście co ciąża to inaczej przebiegają niektóre rzeczy i nie można się sugerować innymi kobietami. Ja czułam ruchy cały 20ty tydzień a potem dwa tygodnie nic! Ani kopniaka! I byłam u położnej a potem u ginekologa i po prostu taki urok mojego malucha. Na usg leżał plecami do świata ;) więc może dlatego nic nie czułam. Ale wszystko jest w porządku i nie trzeba się też tym martwić. Pewnie później jak już będzie większe to ruchy będą codziennie, ale teraz brak ruchów też nie jest od razu alarmem, że coś się dzieje.

Odnośnik do komentarza

Kami - a faktycznie mogłam się walnąć ;)

Słuchajcie - co myślicie o chustach do noszenia dzieci? Koleżanka nosi tak małą i bardzo zadowolona, ja bym chyba chciała spróbować (mieszkam na parterze, więc z wózkiem teoretycznie mam mniejszy problem, ale...). Wole jednak na początek kupić niedrogo jakąś używaną, by zobaczyć czy mi w ogóle odpowiada... no i czy małemu też :)

Takie kwiatkowe wzorki są super, tylko wtedy nie ma szans, że mąż ją założy, bo ,,babska" muszę coś pośrodku i najlepiej z niebieskościami i szarościami - będzie neutralnie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaivflokh9el5dt.png

Odnośnik do komentarza

Tess ja mialalam chuste przy pierwszym dziecku ale nie nosilam za czesto bylo nam nie wygodnie jednak to nie dla mnie

Ola ja czuje ruchy of 19tyg i na poczatku czeste nie byly teraz natomiast kopie codziennie i jak sie dluzy czas nie odzywa to klade sie na plecach i zaczepiam go na wszystkie mozliwe sposoby z tego co pamietsm to lekarz bedzie kazal liczyc ruchy jakos po 26tyg

Wlasnie wrocilismy ze sklepu z zabawkami ale jak zawsze skonczy sie na allegro bo tam jednak najtaniej

Odnośnik do komentarza

Ashley - to Ty już przygotowana jak na wojnę :) Pewnie po pierwszym dziecku Ci sporo rzeczy zostało.
Jeśli szczerze to ja nie mam jeszcze nic ;) Rozglądam się tylko za łóżeczkiem na olx i gumtree.

Muszę się chyba najpierw zorientować co i od kogo dostanę, bo mam dwie dzieciate dobre koleżanki i szwagierkę, więc o ciuszki się nie martwię. Podejrzewam, zaś, że będę potrzebować laktator, bo moje piersi cholery już bolą i ciekną :P

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaivflokh9el5dt.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...