Skocz do zawartości
Forum

Różnica wieku między rodzeństwem


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny,
póki co mam jedno dziecko (półroczne),chcielibyśmy mieć w przyszłości dwójkę.
Nie możemy się jednak z narzeczonym dogadać,kiedy jest najlepszy na to czas,tzn jaka jest najlepsza/optymalna różnica wieku między rodzeństwem.
Ja uważam,że powinniśmy poczekać,aż mały skończy co najmniej 4 lata (póki co to jest on dzieckiem"wiecznie na rękach";byłby bardziej samodzielny,poszedłby do przedszkola,ja choć na "chwilę" wróciłabym do pracy...;z drugiej strony jakoś boję się mojego wieku-niby miałabym 33 lata).Narzeczony uważa,że to za późno i że tak około 2 lat różnicy jest optymalnie...
Jak z tym jest u Was? Jaka różnica jest wg Was najlepsza?

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

U mnie jest różnica 2,5 lat I stwierdzam że 4 lata to by była duża różnica Dla mnie ta różnica dwóch lat jest odpowiednia Dzieci bawią się ze sobą braciszek siostrę uczy sa tacy dla siebie wymarzeni Chociaż bardzo się bałam tej różnicy wieku to cieszę się że tak wyszło i cieszę się dwójką szkrabów

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hqymi36e7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5ekt2ocja7.png

Odnośnik do komentarza

Nie istnieje cos takiego jak najlepsza różnica wieku. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Dla każdej osoby optymalne będzie inne rozwiązanie. Jeśli nie czujesz się na siłach na drugie dziecko to nic na siłę. Przyjdzie czas, że go zapragniesz. 33 lata to nie tak dużo, ja mam 34 a dzieci małe. Długo dojrzewalam do tematu

Odnośnik do komentarza

myślę, że dziewczyny mają sporo racji, ja mam dwoje dzieci, u nas różnica to dwa lata i tak chcieliśmy, ale jak Emilka się urodziła, to pomyślałam, że wcale nie jest źle, jak różnica wieku jest większa:) każdy ma tu swoje subiektywne odczucie, poza tym mówi się, że niby im mniejsze dzieci, tym lepszy kontakt ze sobą itd, ale wcale nie musi tak i tym też nie ma co się sugerowac

Odnośnik do komentarza
Gość joanna 19

Też uważam że nie ma idealnej różnicy wieku między rodzeństwem. Zależy dużo od płci czy charakteru dziecka starszego ale i młodszego. Ja mam dzieci w wiek 12 lat, 8, 7 i 3. I tu dobre jest to że najstarsza córka pomaga w przypilnowaniu najmłodszego

Odnośnik do komentarza

Ja zawsze umierałam sie ze miedzy moimi dziećmi będzie około 2 lat różnicy-dopóki nie urodziło mi sie pierwsze! Płakała nie tylko w nocy bo miała kolkę ale tez prawie cały czasem dzień-biegałam po lekarzachc pytać co sie dzieje i zawsze słyszałam 'To dziecko-dzieci małe płaczą-wszystkie'.Dzwonilam do pracy do męża,do mamy choćby tylko powiedzieć ze juz nie wiem co robić i sama wyłam w poduszkę bo nie mogłam wytrzymać ze córka prawie cały czas płakała.Przespala sie 1,5h w ciagu i jak sie rozdarta to końca nie było widać.Wszystkie koleżanki mówiły 'A moje w dzień tylko śpi i je,przesypia całe noce'.Wtedy czułam sie jeszcze gorzej.Ja wstawałam 5-6 razy w nocy a w dzień byłam nieprzytomna bo tez stukało i płakało.Dopiero po roku czasu sytuacja sie ustabilizowała.Okazalo sie po 4 latach ze to zaburzenia integracji sensorycznej-taka specyficzna nadwrażliwość na rożne bodźce.Jak wspominam pierwszy rok mój i mojej córki to w nieskończoność odkładam drugie dziecko,tak sie boje ze sie to powtórzy a tego bym nie zniosła bo juz wtedy miałam głupie myśli przez frustracje,ze nie wiem czy kiedykolwiek sie odblokuję!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...