Skocz do zawartości
Forum

Kiedy spacerówka?


Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie sporo z Was mnie-lekko mówiąc-skrytykuje (tak myślę,bo już się spotkałam z tego typu opiniami); wiem,że spacerówki zalecane są od 6.mies.,ale my ze względu na okoliczności przesiedliśmy się po 4.miesiącu.
Spacerówkę mamy taką,że można regulować pozycję,więc mały głównie leżał lub pozycja półleżąca;ba-z tej półleżącej był najbardziej zadowolony,widział dużo i mógł się dźwigać (bo to już robił m.in.na leżaczku).
Teraz też głównie półleżymy,czasem siedzimy.Mały uwielbia leżeć w swoim wózku,trzymając nogi na pałąku,lekko w górze-świetnie wtedy wygląda (jakby mówił "przynieś mi kapcie,kobieto":)
Także moim zdaniem musisz obserwować swoje dziecko-czy da radę w takim wózku i w nowej pozycji..bo może być za wcześnie;a na spaceru zawsze można wyjść wieczorem :)
Pozdrawiamy!;)

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

witaj, moim zdaniem dziecko jest za małe na spacerówkę, jestem też przeciwnikiem spacerowania w fotelikach samochodowych, żeby w gondoli było chłodniej, trzeba ją wyłożyć oddychającym materiałem, bawełną, dziecko powinno być leciutko ubrane, przykryte pieluszką tetrową albo w ogóle, daszek gondoli można zwinąć i ustawić parasolkę i spacerować rano i wieczorem, do spacerówki, jak skończy 4, 5 miesięcy, a tak, to niech sobie leży, moim zdaniem:)

Odnośnik do komentarza

5 miesięcy bo młoda była długa i ledwie się mieściła w gondoli, ale spacerowa rozkładana na płasko i na tym samym stelażu co gondola, świetnie amortyzowanym. Poza tym uwielbialysmy chustę, młodszą głównie w chuście. Upały jej nie przeszkadzają bo przy mamie najlepiej. Za wózkiem nie przepada, a i mi wygodniej z chustą.

Odnośnik do komentarza

Mam bawełnianą tkaną. Wcześniej wiązałam kieszonkę i rzeczywiście było trochę gorąco. Od jakiegoś czasu przerzuciłam się na kangurka i jest zdecydowanie lepiej, bo po bokach jest "przewiewny". Mała ma na sobie w upały tylko pieluszkę i koszulkę/bodziak bez rękawów/z krótkim rękawem i jest ok. Nie jest spocona i nie narzeka. Bywa, że śpi ze 3h, a jak nie śpi to sobie patrzy i nie marudzi, a ja mogę latać za starszą. W wózku to nie przejdzie- trzeba wyciągać, nosić, karmić, przewijać (w chuście rzadko brudzi pieluchy, zazwyczaj po spacerze pielucha jest sucha- nie tylko zresztą u mnie, wiele mam chustowych to zauważa).
Twój mały już na pewno stabilnie główkę trzyma, więc możesz wiązać koalę, też przewiewna albo przerzucić go na plecy - mam wrażenie, że plecy miej się nagrzewają i pocą niż brzuch i piersi, więc i tobie będzie lepiej/chłodniej.

Odnośnik do komentarza

Marzen@,dzięki wielkie za informacje!
Dzisiaj u mnie odpowiednia pogoda na spaceru,już byliśmy w chuście (kieszonka);jestem początkująca jeśli chodzi o chustowanie-nauczyłam się dwóch podstawowych wiązań,najczęściej stosujemy kieszonkę,bo małemu w tym wygodniej.Teraz będę się uczyć kolejnych,może faktycznie to pomoże :)

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Mój szkrab nie ma jeszcze 4 miesięcy a od jakiś dwóch tyg jeździmy spacerówką. Myślę, że to zależy, bo córa czuje się świetnie, oczywiście ciągle leży, bo przecież spacerówki mają opcję rozłożenia na płasko, nie widzę w tym żadnego problemu. W gondoli nie ma takiego przewiewu mimo i najbardziej przewiewnego materiału i innych bajerów. Bezsensu męczyć dzieciaczka skoro z zaciekawieniem może rozglądać się na boki i nie pocić się.

Odnośnik do komentarza

Spacerówka najwcześniej ok 6 miesiąca życia, nie dam się przekonać, że można wcześniej - jedyne usprawiedliwienie to takie, że dziecko jest duże i w gondoli się nie mieści. Ale szybsze wprowadzenie spacerówki (jeżeli dziecko jeździ na płasko) to jeszcze (według mnie oczywiście) mniejsze zło niż wychodzenie z noworodkiem na spacer w foteliku samochodowym - tego nie zrozumiem nigdy. Pewnie, że wygodniej wyciągnąć fotelik z samochodu i wstawić do stelaża od wózka niż przekładać dziecko do gondoli, ale chyba nie o naszą wygodę tu chodzi, a o wygodę, bezpieczeństwo i zdrowie maluszka. To tyle w temacie :)

Odnośnik do komentarza

u nas od 6 miesiąca, młoda ładnie siedziała, gondola już byla mało satysfakcjonująca więc przerzuciliśmy się na spacerówkę - tzn. wersję spacerową wózka 2w1 muuvo. w sklepie tosia kupiliśmy go na promocji i świetnie się sprawdza jak narazie

Odnośnik do komentarza
Gość Jennefer23

Ja mam odkąd syn siedzi, kupiliśmy larktale chitchat, lekki i zwrotny wózek. Skusił mnie, bo jest ekologiczny i nadaje się do recyklingu, a poza tym można go składać, nosić jak torbę, wchodzi też do bagażu podręcznego, co w sytuacji podróżowania z dzieckiem jest genialne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...