Skocz do zawartości
Forum

Jak długo karmiłaś piersią?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamama84

Ja jeszcze nie zaczęłam karmić piersią, ale mam nadzieję, że uda mi się karmić przynajmniej do 6 m.ż. a potem dkp, tak jak zaleca WHO. Górnej granicy chyba nie ma, słyszałam, że można dokarmiać tak długo, jak maluch tego potrzebuje.

Odnośnik do komentarza

~kamama84
Ja jeszcze nie zaczęłam karmić piersią, ale mam nadzieję, że uda mi się karmić przynajmniej do 6 m.ż. a potem dkp, tak jak zaleca WHO. Górnej granicy chyba nie ma, słyszałam, że można dokarmiać tak długo, jak maluch tego potrzebuje.

Nie tylko WHO zaleca karmienie wyłącznie mlekiem do 6 mż, a później kontynuacje przy jednoczesnym rozszerzaniu diety. Nasze Ministerstwo zdrowia tez wydało stosowny komunikat TUTAJ oraz sporo porad jest na stronie MZ TU

Odnośnik do komentarza
Gość joanna 19

Najstarszą córkę przestałam zaraz po 2 urodzinach, drugą musiałam odstawić w 14-16 miesiącu bo byłam w ciąży, potem syna musiałam odstawić w 16 miesiącu bo się rozchorowałam. Najmłodszy jest najbardziej zawzięty i w dzień odstawiłam jak miał 2lata i 5 miesięcy a całkowicie dopiero 2 tygodnie temu( a za 2 miesiące ma 3 urodziny)

Odnośnik do komentarza

CHciałam do 6-tego mc.. a jest jak jest.. kramiłam 2 mc.. i podziwiam laski które karmią długo.. tzn. powyżej roku to dla mnie przesada już.. ale każdy karmi jak chce i może.. moja po cycu wymiotowała.. sama woda.. więc nie było sensu... teraz już jemy kaszki i kleiki..marchewkę się uczymy.. córka dosć duża bo 7 kg i lekarka kazała wprowadzać już stałe pokarmy :)

http://www.suwaczki.com/tickers/7a4adf9hk1ugyd3a.png

Odnośnik do komentarza

Nie ma co podziwiać, dla mnie to naturalna kolej rzeczy.

Marg, karmiłam na początku ciąży, ale bardzo bolały mnie piersi i odstawiłam młodą. Potem i tak wyszły problemy, więc odstawienie byłoby nieuniknione. Odstawiła się bez problemu, piersi też nie szalały, pokarm spalił się szybko bez żadnej pomocy z mojej strony, nawet szałwii nie piłam.
Powiedzcie mi skąd te teorie, ze im starsze tym ciężej odstawić??? Moim zdaniem łatwiej, bo starsze dziecko je już głównie "dorosłe" jedzenie i ma tysiąc innych zajęć. Poza tym rozumie co się do niego mówi, więc można sporo wytłumaczyć.

"no i z drugiej strony to co najwazniejsze w mleku matki dziecko dostaje do 6 miesiaca" Nieprawda, mleko matki dostosowuje się do potrzeb dziecka wraz z jego wiekiem. Inny ma skład dla noworodka, inny dla roczniaka, inny dla dwulatka.

Każdy karmi karmi ile uważa za stosowne. Nie moje dziecko, nie moja sprawa. Natomiast obserwuję brak fundamentalnej wiedzy na temat kp i wciskanie matkom mieszanki na każdym kroku, mimo iż oficjalnie jest promowane kp.

A jeszcze ciekawy artykuł o kp w Norwiegii. Wiecie, że tam po porodzie karmi 98% matek, w 6 m-cu 80%, a roczniaki 46%?

Odnośnik do komentarza

Ja za to ostatnio obserwuję nadmierne zainteresowanie wobec tematu "kiedy skończysz karmić piersią?".Już od kilku osób usłyszałam teorie,że już niebawem powinnam sama dziecko odstawić,bo będę miała z tym problem-ogólnie mówiąc,po raz kolejny są to "dobre rady doświadczonych kobiet",nie znoszących sprzeciwu rzecz jasna ;)
Jestem na urlopie-do pracy wracam w kwietniu 2015,dlatego tym bardziej nie rozumiem ich myślenia-dlaczego mam teraz fundować sobie i małemu rewolucję?
Ale cóż,będę tą wredną i upartą,Ew."głupią",i będę robić po swojemu :)

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Wspomniane wcześniej zalecenia WHO mówią o dobrym wpływie kp na zdrowie malucha ze względu na skład mleka matki. Ale czytałam też gdzieś ostatnio, że zaleca się karmienie piersią tak długo jak jest to pożądane przez mamę i dziecko. Również z emocjonalnych względów podejrzewam. W końcu nie jest to tylko karmienie, ale również bliskość.

Odnośnik do komentarza

Masz rację,Marzen@-bo w sumie 90% tych cioć dobra rada to kobiety "46+"...
Jeszcze nigdy w życiu nie słyszałam tylu narzekań na to,że nie słucham,hehe ;) ale jak tu słuchać rad typu daj dziecku jeść,on tak na to patrzy (zupa,która ja jem..,dziecko miało lekko ponad 3 mies..),zamocz palec w cukrze i daj mu,ubierz dziecko cieplej (dziecko już spocone..)..książkę by można napisać :)

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...