Skocz do zawartości
Forum

Lutówki 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Gość mamaBartka

Czesc dziewczyny :)podczytuje Was od jakiegos czasu i w koncu udalo mi sie znalesc czas no i... odwage zeby napisac. Jestem mama 3miesiecznego synka ur 3lutego dopiero od niedawna ciesze sie macierzynstwem bo poczatki byly dla mnie dramatyczne:(problemy z karmieniem przez poranione brodawki ogromny bol przez to ogromny stres a na koniec zapalenie piersi z poderzeniem ropnia 3 tyg antybiotyk no i juz jest ok ale czasem zapalenie powraca caly czas w tej samej piersi w innych miejscach. Nie wiem czym to jest spowodowane ale juz sie tak tym nie przejmuje udaje mi sie to zwalczyc wiec jest ok. Mam nadzieje ze lutowe mamy beda sie czesciej udzielac,ja tez sie postaram. Pozdrawiam serdecznie. Dziewczyny Wasze dzieciaczki sa piekne!!:D

Odnośnik do komentarza

Milkaa strasznie mi przykro, że musicie się borykać z takimi rzeczami, najbardziej przykro patrzeć jak cierpi dziecko ehh szkoda gadać :( Bądź dzielna, ściskam mocno :)

Ania1987 nooo waga niezła Twojej Lenki, aż w szoku jestem i na cycu tylko? no i napisz z jaką początkową wagą wystartowała? Moja Lenka jutro skończy 16tygodni i tydzień temu ważyła 5700, wystartowała z wagą 2920 i jest obecnie między 25 a 50 skalą na siatce centylowej więc się nie martwię ;)

Dianaa jaka cudna czupryna no pozazdrościć bo ja sama nie mam teraz tyle włosów na głowie co Twoja córcia, tak mi się sypią boję się że zostanę niedługo łysa :-/

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1cniiyzbo.png

Odnośnik do komentarza

Hej.
My mamy 12 tygodni, Kornelia wazy 5130. Jest chudziutka ale dluga.. Nosimy juz rozmiar 68.
My mamy problem ze slabym napieciem miesniowym i asymetria.. 26.05 mamy pierwsza Rehabilitacje bo Nelcia nie podnosi glowy... Jesli juz jwj sie uda to jest tylko bokiem i nie peovuje sie nawet podpierac lokciami
Jestesmy na piersi i mm. Do tej pory nie udalo mi sie rozwinac dobrej laktacji, a to przez dokarmianie juz w szpitalu i z duzym spadkien wagi urodzeniowej. Nelcia wazyla 3690 a w e dobie wazyla juz tylko 3300 i ciagle waga malala

http://www.suwaczki.com/tickers/relgej28ph6kmm4a.png

Odnośnik do komentarza

Hejj:) ślicznooka ta Twoja Nelka! i piękne imię! ;) rzeczywiście jest bardzo szczuplutka z taką wagą moja to w porównaniu kluseczka!:) nie wiem ile waży ale ponad 6 to już grubo podejrzewam :P też kupujemy ciuszki na 68 jest długa i pulchna :P karmię tylko piersią, mam mnóstwo pokarmu mogłabym obdzielić jeszcze z jedno dziecko :P pewnie dlatego Emila tak ładnie rośnie :) ja znowu obawiam się że, że napięcie mięśniowe u mnie w drugą stronę nie jestem pewna ale potrafi unosić głowę przez kilka minut wogóle jej nie kładąc nawet na sekunde, zobaczymy jak będzie dalej :) poza tym mała jest mega grzeczna śmiem twierdzić, że czasem się nawet nudze i nie wiem co ze sobą zrobić:P ale nauczyła się już gaworzyć więc gadamy gadamy i gadamy :P a to Emilka

monthly_2015_05/lutowki-2015_29944.jpg

monthly_2015_05/lutowki-2015_29945.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqkrhmlx1xqf43.png

Odnośnik do komentarza
Gość maalenstwo

Cześć dziewczyny
Długo mnie tu nie było... Moja Lenka już za 4 dni będzie miała 4 miesiące, miałam być lutówką ale rozpakowałam się przedwcześnie w 36 tygodniu.
Jak czytam o Waszych dzieciach to mam wrażenie, że moja to jakaś kruszynka. Urodziła się 2990, 54 cm, teraz waży jakieś 5500 i zakładamy rozmiar 62. Zdrowa i silna z niej dziewczynka, rozwija się prawidłowo i nie mogę narzekać bo jest bardzo grzeczna. Karmimy się tylko cyckiem, ale przez kapturki bo mała na początku nie chciała ciągnąc i tak już zostało.
Pozdrawiam wszystkie Mamusie :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki ;-) moja Jula ma 13 tygodni i we wtorek ważyła 5,6 kg, ciuszki zakladamy juz 68 ale w 62 jeszcze wchodzi :-) karmie ją piersią, ale po kąpieli od równo tygodnia dokarmiam butlą, bo sie dziecko nie najadalo :-/ generalnie rozwija sie prawidłowo, kolek nie miala ani razu, a ja od konca kwietnia zaczelam jesc juz wszystko wiec jest dobrze :-) ale musze przyznac ze waga mi spada z tygodnia na tydzien :-) nie chce tylko na brzuchu lezec, staram sie ja ukladac to po minucie chyba zaczyna sie wkurzac, ale mimo tego, ze nie lezy na brzuchu, to glowke ladnie sama trzyma :-) gaworzy, smieje sie :-)
Dziewczyny fajne te wasze kruszynki maja czuprynki :-) moje dziecko no ma wlosy... Blondi z niej, ale ilosc ich jest taka ze z daleka wyglada jak lysol :-P ale co jak co ksero tatusia :-)
A jak spacerki znosza wasze pociechy? My po 3 h chodzimy, dziecko spi, a matka km zbiera po 12 km dziennie... Nogi bola, ale szkoda wracac do domu jak dziecko spi...
A i mama poki co od samego poczatku o dziwo chodzi wyspana :-) mala jak jest kapana kolo 19 to spi do 5 i pozniej wstaje okolo 8 :-) nawet poki butli nie jadla tak ladnie spala... Wyczytalam ze ponoc jest jakis kryzys z pokarmem w 3 miesiacu.. Nie wiem ile w tym prawdy, ale fakt faktem, na laktacje pije cherbatke, bo bez niej to by dziecko chodzilo w dzien glodne :-P

Pozdrawiam i caluski dla dzieciaczkow :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nmg7ykvo9rdbs.pngn

Odnośnik do komentarza

No muszę przyznać ,że każdy się dziwi że te jej włosiska się jeszcze nie poprzecierały:P tylko rosną i rosną:)

w takim razie Jula szczuplutka ja mam małą kluskę, też nosi ciuszki na 68.
U nas też mała grzeczna:) kładziemy spać o 21 budzi się o 4-5 na papu i śpi do 8-9 :) wysypiam się ! w dzień tylko zaczyna coraz mniej sypiać, jak już uśnie to potrafi się zregenerować po 10 minutach i oczy jak 5 zł ;D nie zdąże nawet pomyśleć jak wykorzystać ten ''wolny'' czas hah !
Karmię wyłącznie piersią :) pokarmu mam ciągle za dużo eh nie pamiętam jak to jest mieć mniejsze piersi (wkurza mnie to bardzo) i ciągle problemy z zastojami ! piję szałwie sciagam jak zaczyna się cos dziac ale mimo wszystko kilka dni bólu musi być eh ...
u nas prawdopodobnie problemy z napięciem mała leżąc na brzuszku skręca się w jedną strone , a jak ją nosze odgina główke bardzo mocno do tyłu ;/
co do spacerków tak samo jak u Ciebie do mniej wiecej 4 godzin mozna spokojnie spacerowac:) ale ostatnio nie mamy pogody więc siedzimy i oglądamy deszcz za oknem br
ps. czekam na tej kryzys z laktacją :P mam nadzieję, że przynajmniej trochę mi ulży haha!:P

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqkrhmlx1xqf43.png

Odnośnik do komentarza

To możesz mi przekazać troche pokarmu :-) piersi juz mam normalne, jak przed ciążą :-/ czyli to jednak cos w tym jest z tym kryzysem laktacyjnym :-/ zarejestrujcie sie na str hippa i bobovita, rejestrowalam sie w lutym jeszcze przed urodzeniem, no i wlasnie przyszly do mnie w tygodniu paczki darmowe z marchewa i kuponami z rabatami do rossmana z hippu, a z bobovity tez marchewa, groszek i kaszka :-)

A z tym napieciem mozna pewnie cwiczyc jakos, nie martw sie nic na zapas, bedzie dobrze

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nmg7ykvo9rdbs.pngn

Odnośnik do komentarza

Tak, Emilka zawstydzila kazde fryzury :D

Dianka u mnie ok :) Olaf czasem naprawde srogo dokazuje i beczy duzo, ale jest przeslodziakowy!
Wazy juz prawie 6kg, jest na mm i sie dobrze chowie :) silny i zdrowy chlopak :) szkoda, ze tyle placze przy usypianiu :D

Co do spacerkow, to u nas tez spokojnie. Az tyle Olaf nie spi, zawsze go cos albo wybudzi albo sam po prostu juz otwiera oczka. Spi max godzine na spacerze, ale reszte spokojnie siedzi w foteliku (czy tam lezy w gondoli, w gondoli gorzej..zatrzymam sie to bek. w foteliku jest spokojniejszy jednak)

http://www.suwaczki.com/tickers/dxom3e5e9146gook.png

Odnośnik do komentarza

Witam
Bardzo długo mnie tu nie było ,mała ma prawie poł roku:) ale pamiętam moje przerażenie pierwszą ciążą i wasze wsparcie i zrozumienie dla szalonej wiecznie zmartwionej kobietki:)
Teraz też mam problem i potrzebuję porady
Nie karmiłam małej piersią niestety w ogóle od początku piła Bebiko , ok 2 miesiąca dostała wysypki na całym ciele ,pediatra stwierdził alergię na mleko i się zaczęło.....Nutrimigen którego nie chciała tknąć piła ok 40 ml i płakała w końcu kolejna wizyta u pediatry ordynacja Bebilon pepti to samo walka walka walka ....... Zielone kupki przez cztery miesiące w końcu zdecydowałam się podać jej po prostu mleko z kartonu tzn krówka:) wszystko zniknęło jak ręką odjął zielone wodniste kupki płacz a wysypka już się nie pojawia od 4 miesięcy
Pewnie dostanę burę tutaj tyle się naczytałam jakie to mleko krowie jest złe i straszne ....Ale może ma ktoś podobne doświadczenia i coś poradzi ?
Czekam

Odnośnik do komentarza

Hej, pierwszy raz sie z czyms takim spotykam. Mleko krowie moze nie zaszkodzi, ale nie ma tych wszystkich mineralow, ktore dziecku sa potrzebne. Nie zastapi mleka matki, ani mleka modyfikowanego, ktore na mleku matki jest wzorowane. Tak mysle.

Dodam, ze z mm sa rozne akcje. Jest wielka mozliwosc, ze Twoj dziec po prostu...nie tolerowal Bebiko. My bylismy na Humanie, postanowilam zmienic mleko, bo sklad Humany 2 przestal mi odpowiadac. Pojawil sie tam nagle syrop glukozowy-dziekuje,dowidzenia. Wzielam sie za Bebiko i synek ma wysypke dajaca do zrozumienia, ze moze miec skaze bialkowa.
Czekam na rozwoj wydarzen, chyba mleko bede zmieniala znowu...

Wiec pierwsze co, to trzeba bylo zmienic mleko modyfikowane na inne. Bebilon chociazby, albo jakis nan pro. Cokolwiek i zobaczyc. Moze po prostu inne mleko by wystarczylo?
Ta wysypka ybla naprawde konkretna? Moj synek tez mial na poczatku, policzki, racczki, uda, placki szorstkie. Wszystko z czasem poznikalo. No ale kupki byly ok..
Ciezko mi doradzic, ale nie wiem czy mleko krowie dostarcza tego co trzeba

http://www.suwaczki.com/tickers/dxom3e5e9146gook.png

Odnośnik do komentarza

No tak napewno nie jest aż tak pełnowartościowe jak mleka modyfikowane (sama nazwa to stwierdza) próbowaliśmy mleka bebiko bebilon Nutrimigen i bebilon pepti. Oczywiście mała dostaje już owoce i warzywa kaszki z witaminami i mikroelementami pije soczki coraz bardziej rozszerzamy jej dietę. Na razie jest dobrze jutro będą wyniki z panelu pediatrycznego więc wszystko się okaże. Oczywiście martwię się ze dając jej takie mleko czegoś jej brakuje ale bardziej boję się kolejnego płaczu bo dziecko głodne a mleka nie chce.... Tak trochę się utrzymywała wysypka najdłużej na buźce bo mała jak się drapała w nocy. Dermatolog stwierdziła że to może być owszem AZS ale prawie go nie widać (polecam krem Nivea s.o.s dla naszej delikatnej panienki idealny ;)może nie być na mleko a np. Na kurz.

Odnośnik do komentarza

Hej :-)
Co do mleka to też wydaje mi sie, ze moglibyscie sprobowac inne, ja karmilam piersia przez 4,5 mca, ale juz po skonczeniu 3 mca zaczelam na noc dawac mleko modyfikowane, kupilam male opakowanie mleka bebiko no i jesli chodzi o kupki to nie bylo problemu bo jednak oprocz 1 butli jadla z piersi, ale baczki puszczala takie ze zmienilam mleko na Hipp bio combiotick i tak juz zostalo. Zadnych problemow z kupkami, baczkami, wysypkami. Nam sie to mleko przyjelo bez problemu

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nmg7ykvo9rdbs.pngn

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...