Skocz do zawartości
Forum

Lutówki 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc dziewczyny :-) wczoraj mialam "pracowity" dzien, najpierw tzw spacer do miasta, pozniej imprezka rodzinna, jeszcze na szkole rodzenia sie zalapalam wiec mialam caaaly dzien prawie poza domem :-P
U mnie cicho sza jesli chodzi o szybszy porod, ale zauwazylam ze mialam wieczorem kilka skurczów i taka lekka panika byla u mojego mezulka, co dotknal brzuch to on twardy i stwierdzil do szpitala jedziemy :-P hehe zebym to ja musiala jego uspokajac, ze to jeszcze nie czas :-P
A na szkole rodzenia fajnie bylo (bylam 1 raz) mielismy oddychanie i polozna pokazywala na kazdej mamusi jak ma przec... No musze przyznac, ze jak wstalam to czulam sie jakbym maraton przebiegla, a to tylko cwiczenia tego parcia byly. Masakra tak ciezko, ale tlumacze sobie ze tak ma byc i juz.
Ogolnie mowiac czasami tam na dole tez mnie tak jakby pobolewa i czuje ze mala schodzi nizej, ale jeszcze chodzic moge ;-)

Tez bym chciala szybciej urodzic, boje sie porodu po terminie nie wiem jakos tak kilka kolezanek mialo przenoszone ciaze i zielone wody przez co musialy dzieciaczki antybiotyki miec podane i dzien dluzej na obserwacji byc w szpitalu... Ciekawa jestem jak to u nas bedzie :-) tez macie tzw kilka terminow porodu ustalonych przez swoich lekarzy? Ja mam w sumie trzy terminy - 24.02, 27.02 i 03.03, ale ten 03.03 to od dluzszego czasu nie jest brany jednak pod uwage bo mala rozwija sie caly czas tak jakby termin miala na 27.02, a to wszystko przez to ze mialam dluzsze cykle i dlatego. Ale w szpitalu patrza u nas na termin z miesiaczki, czyli u mnie 24.02...
Pozdrawiam

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nmg7ykvo9rdbs.pngn

Odnośnik do komentarza

Szkola rodzenia fajna sprawa, my byliśmy na siedmiu spotkaniach, dawali naszym facetom ciężkie tornistry do noszenia zeby zobaczyli jak to jest, uczyli sie wykonywać nam masaż:) u mnie tez cicho sza jeśli chodzi o szybszy poród, jeszcze niby 9dni mi zostało, tez mnie na dole pobolewa:) Diana szkoda ze nie możesz odtworzyć filmiku

Odnośnik do komentarza
Gość mloda0991

Ja niestety nie chodziłam do szkoły rodzenia ale myślę że w razie czego położna powie co i jak :) ja też mam dwa terminy 8.02 i 12.02. Dziś idę do lekarza i może dowiem się coś więcej.:) w poniedziałek stwierdził juz rozwarcie na 2 palce i zgładzona szyjkę. To moja pierwsza ciaza i boję się że nie zorientuje się kiedy się zacznie. Dotąd żadnych skurczy nie czułam.

Odnośnik do komentarza

Ja na szkole rodzenia byłam takiej wekendowej żeby mieć orientacje w temacie :-). U mnie skurcze przepowiadające pojawiają się często no i to rozwarcie na 1 cm ale wczoraj położna u mnie była i mówiła że może być też tak że sytuacja się nie rozwinie, zobaczymy narazie czekam cierpliwie :-). Co do bóli w dole to mnie jedynie bolą chyba kości w kroczu które się rozchodzą no i biodra ktore tez sie chyba rozszerzyły, przynajmniej tak mi się wydaje :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/w57vw1d3h9u1mjp2.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relganligxpeb9nx.png

Odnośnik do komentarza

a ja już po :)
skurcze pierwsze koło 16 bezbolesne niemal koło 21 się rozkręciły

samej porodówki było 3 godziny
bliźniaki urodziłam bez znieczulenia i bez żadnych szwów

najgorsze były parte bo aż 4 razy
2 dzieci
2 łożyska

najważniejsze to się umieć rozluźnić w trakcie skurczu i nie zaciskać mięśni wtedy krócej trwa poród

Odnośnik do komentarza

Gratulacje Esemellka!:) właśnie rozluźnić sie to najważniejsze, mam nadzieje ze dam rade. Mam juz cała litanie przekleństw przygotowana, nic tylko zacisnąć pośladki i przeć, no ale dziewczyny przecież ze damy rade, bo jak nie my to kto:p

Odnośnik do komentarza

esemellka - dziewczyno jesteś MY HERO!!! urodzić bliźniaki siłami natury, bez znieczulenia, bez nacinania - mąż Cię na rękach chyba nosić dozgonnie będzie;) i musi być z Ciebie bardzo dumny:) wielkie gratulacje:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...