Skocz do zawartości
Forum

Lutówki 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Moki, przekonałas mnie ostatecznie, jadę jak cokolwiek sie zacznie i nie dam sie wyrzucić :)))

Dianaa dobre z tym namiotem:) nie wiem nic o sytuacji w UK, ale jesli przyjedziesz z rozwarciem to chyba Cię nie odeślą?! kurcze dziwne jesli tak robią. Przeciez to moze sie zmienić w pare minut! Możesz zagrać nie fair i powiedzieć ze czujesz słabiej ruchy dziecka albo cos innego wymyślić jesli wyczujesz ze chca Cie odesłać.

http://www.suwaczki.com/tickers/m3sxrjjghhi05tm0.png

Odnośnik do komentarza

Witam, dzisiaj byłam na USG - jak mnie lekarz zobaczył to zapytał czy bliźniaki bo mam taki wielki brzuch. Okazało się, że syn duży i waży 3,5kg a to dopiero 36 tydzień i stwierdził, że na pewno będzie w terminie co najmniej 4,5kg . Trochę mnie to przeraża bo wiadomo, że im większe dziecko tym cięższy poród. Ile ważą Wasze maluchy?

Odnośnik do komentarza

Emka to się cieszę ze mnie "posłuchałaś";) - ja naprawde nie chce nikogo straszyc, sama nie lubię jak ktoś roztacza jakieś czarne wizje... ale ten chamski streptococus bywa bezlitosny. Uważam ze przy pierwszym porodzie byłam strasznie głupia wyczekując do samego końca w domu (jakoś nikt mnie nie uswiadomił ze musze byc duzo wczesniej). Teraz jadę już z pierwszym skurczem bo nie chce drugiemu dziecku zafundować zapalenia płuc.

Odnośnik do komentarza

A jak tam dziewczyny z prywatnego forum? Co u Chudzinki i reszty? Ciekawa jestem bo czytalam wasod poczatku ale na to prywatne sie niestety nie zalapalam bo udzielilam sie tylko kilka razy. Ja mam termin na 29 styczen ale wg usg bedzie to luty. Pasiok chyba Ty wiesz cos wiecej bo pamietam ze duzo pisalas?

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny zakazenie paciorkowcem w ciazy, nie wyleczone moze byc grozne dla dziecka. Moja corka rodzac sie zciagnela ti cholerswto ze mnie. Lezalysmy 2 tyg w szpitalu. Miala zakazenie w moczu i krwi. Choruje mi baardzo czesto na gorne drogi oddechowe, bo gronkowiec upodobal sobie gardelko.....gdyby mnie wtedy przeleczono, moglo by niw byc tego

http://www.suwaczki.com/tickers/l22n8iikxjgyj6za.png

Odnośnik do komentarza

W Polsce tez cie odesla ze skurczami i rozwarciami jesli wg nich nic sie wiekszego nie dzieje, akurat to moze sie na fakcie zdarzyc i u nas. Nieraz o tym slyszalam niestety

Co do porodu, to jak poczuje jakiekolwiek skurcze mocne, ktorych do tej pory nie mialam to jade od razu :D

milkaa faktycznie spory kawal dziecia:) moj na poczatku 37tc wazyl 2,9kg, niby normalnie, ale lekarz mowil, ze dzieciaki tak roznie rosna, ze moze nawet wazyc 4kg i caly czas mowi, ze to duzy chlopak bedzie://. Mowie, ze chce wtedy cesarke, nie chce zeby mnie meczono, to powiedzial, ze sie ewentualnie zorbi jakby dziecko mialo problem z przejsciem:/ to 'ewentualnie' mnie nie przekonalo...
A w niektorzych szpitalach, wiem, ze jak dziecie wazy 4kg to od razu proponuja cesarke i ma sie wybor...

W twoim przypadku z kolei, dziecko bedzie chyba serio ok 4,5kg wazyc. Nie wiem jakie masz opinie i zdanie na temat porodow, ale ja bym chciala wtedy tylko cc.

http://www.suwaczki.com/tickers/dxom3e5e9146gook.png

Odnośnik do komentarza

p.s.No ale zasady nie ma, ze bedzie ci ciezko..nie wiem, wydaje sie logiczne, ze bedzie ciezej, bo dziecko duze...no ale np tesciowa urodzila dziecko 4,5kg a nastepne 4,8kg (moj partner, stad strach ze syn mi do 4kg dojdzie). Da sie.. a nie wspomina tego jakos bardzo tragicznie.
Gorzej bylo potem, bo dziecko straaasznie tracilo na wadze (moze zrzucalo nadmiar :D) i miala potworne stresy, ale wszystko i tak bylo w normie w koncu

http://www.suwaczki.com/tickers/dxom3e5e9146gook.png

Odnośnik do komentarza

Beata1
Lekarka mi powiedziała, ze od 37 tyg mam przychodzić raz w tyg, żeby zmierzyć ktg, żeby na bierzaco monitorować serce małej. Wlasnie mnie dziwią rozbieżności. Niektórym w ogóle nie zleca sie tego badania, a innym tak...hmm...:/

Odnośnik do komentarza

Diana widze ze nie jestem sama, z tego co czytam w UK takie same chore procedury jak w NL, szwagierka tez czekala tak jak jej kazano w domu az wkoncu urodzila w domu bo nie zdazyli do szpitala...fajnie dziewczyny ze znacie wymiary dziecka i wage, tutaj sie dopiero dowiem po porodzie

Odnośnik do komentarza

mnie dziś w nocy skurcze dorwały, tak bolesne że nie dałam rady liczyć jak często są

pomyślałam że wezmę dwie nospy i z bólu i zmęczenia przysnęłam

po nospach wszystko ucichło tylko trochę brunatnego śluzu ze mnie wyleciało

w szpitalu lekarz powiedział później że wszystko skrócone i gotowe do porodu

mam w domku być i jak się silniejsze skurcze zaczną to do szpitala i szybki i sprawny poród u mnie przepowiada

a kiedy to nikt nie wie
kazał zapisać się na ktg za 2 tyg ale nie sądzi zebym doczekała

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, a jak wyglada u Was sprawa hemoroidow? Czy któraś z Was ma?
Pytałam ostatnio mojej ginekolog, czy mam stosować jakaś masc prewencyjnie, zeby ich sie nie nabawic, ale powiedziała, ze tylko lekka dieta, duzo płynów w ciagu dnia i 'ruch'. Żadnych lekarstw.
Jakie są Wasze doświadczenia?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jest i zjebka :D

Ja niestety sie chyba hemoroidow nabawilam, ale nie wiem, nigdy nie mialam i nie mam pojecia szczerze mowiac, a opisy objawow mi srednio pomagaja...
W takim wypadku moze zastosowac jakis posterisan itd mimo wszystko co? To chyba nie zaszkodzi?

Wiki moj brzuchol tez sie cos niemilo odzywa. A termin mam na 15:) to prawie tak samo!

http://www.suwaczki.com/tickers/dxom3e5e9146gook.png

Odnośnik do komentarza

Wikii oj od chyba listopada tak mi sie zmienil sluz na bialy, gesty, ze myslalam, ze jakis grzyb czy zapalenie, cokolwiek.
Mateczki tez mowily, ze to mogla byc infekcja, ale lekarz mowil, ze to normalne no i badania tez czyste. wiec nie masz co sie przejmowac za bardzo. caly czas juz taki mam

Ja rodze w Katowicach na Lubinowej 3. Srednio z wyboru, bo poszlam po prostu do lekarza prywatnie, jedynego jakiego znalam (pewniej sie czulam) i tam pracuje wiec tak wyszlo:)
A Ty w Tychach gdzies czy cos wybralas tez w Katowicach ze tak dopytujesz? Ja sie an szpitalach srednio znam ogolnie :P

http://www.suwaczki.com/tickers/dxom3e5e9146gook.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...