Skocz do zawartości
Forum

Lutówki 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

spragniona_życia - dotykam małego w inkubatorze, przed każdym włozeniem rąk obowiązkowa dezynfekcja płynem. Przewijam małego w inkubatorze (bardzo niewygodnie i do tego te kabelki wszędzie ich pełno), głaszczę....i tyle. Wziać go nie mogę jeszcze, póki co nie opuszcza inkubatora. Mój dzielny Teoś uśmiecha się codziennie, zwłaszcza jak dostaje moje mleko. Wczoraj miał sondą do brzuszka wprowadzone a dzis sam pociumkał z butelki. Ale to przeżycie dla mnie! Zjadł az 10 ml! To sukces jak na takiego malucha.

werka86 - ja na sutki stosuję maść z witaminą A. Poleciła mi położna ze szkoły rodzenia i jest tania. Polecam.

Dziewczyny! Jak urodzicie to zaopatrzcie się w laktatory bo jak się zdarzy (niedaj Boże), że nie będziecie mogły maluszka przystawić do piersi po porodzie to zacznijcie same ściągać pokarm i stymulować piersi do produkcji mleka. Ja zaczęłam dopiero w 3 dobie po porodzie i tak się staram, żeby było dużo tego pokarmu, a leci tak mało...chyba stres też robi swoje.

Trzymajcie się kochane i najadajcie się bo przy karmieniu to dieta taka, że w mig schudniecie!
Po mnie już nie widać, że w ciąży byłam, a brzuch miałam spory....a to dopiero tydzień po porodzie.

Odnośnik do komentarza

spragniona_życia - pociesze Cię, że znajoma urodziła w 34 tyg malucha z wagą 2300 i był wydolny oddechowo i nie przebywał w inkubatorze w ogóle. Dodatkowe tygodnie nawet 2 w brzuchu mamy bardzo dużo dają. Mnie też w 2paku próbowali utrzymać jak wody odeszły, ale się nie dało. Leż i nic nie rób, nie przemęczaj się, odpoczywaj i będzie dobrze. Trzymam kciuki!!

Odnośnik do komentarza

Maja ja tez mialam ponadrywane krwawiace brodawki....
Co do pieluch kazdy wyprobuje "na sobie" co pasuje. Pampersy sa najdrozsze ale tak jak esemelka pisze dobrze wykonane i chlonne- jak dla mnie najbardziej chlonne. Dady uczulaly moja ale przwz te pare lat sie zmienily wiec na pewno jedna paczke wyprobujemy. Mamy kupione Pampersy i do szpitala bella happy z wycieciem na pempuszek;). Huggisy-nie wiem czy jeszcze sa, ale w nocy przeciekaly.

Mateczki na ten nowy rok zycze Wam-i sobie:) zdrowia, milosci, szybkich szczesliwych porodow i zdtowych dzieci.

http://www.suwaczki.com/tickers/l22n8iikxjgyj6za.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki bardzo dziewczyny :)
miałam okropną noc ostatnio tylko się kręcę i chodzę do toalety a rano się czuję jakby mnie coś przejechało..... myślicie , że melisa by pomogła ?chociaż trochę bo zwariuję .... macie jakiś sposób na bolący kręgosłup? Ja mam ogólnie wypadający dysk z rotacją kręgów i codziennie jak coś mi nie łupnie to święto ..mój gin wysłał mnie do ortop. na konsultację ale facet był straszny i od razu oskarżył mnie o próbę wyłudzenia cesarki a ja chciałam tylko żeby napisał uwaga chory kręgosłup a dostałam notkę odpoczywać :)

Odnośnik do komentarza

uff skończyłam prasowanie ciuszków dla Młodej- 2 dni z żelazkiem w ręku i wszystkie programy w telewizji zaliczone.
Zostało mi niewiele ponad miesiąc więc zostaję już w domu na dobre- czas w końcu odpocząć od pracy i zregenerować siły zanim Bąbel się urodzi.
Ostatnio bardzo się kręciła w brzuchu i tak się ułożyła że nie jestem w stanie powiedzieć gdzie jest główka a gdzie reszta.
Aż mi głupio że nie wiem po czym ją głaszcze ;]

http://www.suwaczki.com/tickers/relg82c3aoalf01f.png

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczynki! Jestem nowa ;-) Termin 2 luty, ale 27.1 lekarz kazał mi się wstawić już w szpitalu, gdyż to termin OM. Będzie córcia- najprawdopodobniej Igusia. Poród póki co w planach siłami natury, wielki strach i obawy ;( Jeszcze okazało się, że mam paciorkowca i będe miała podany antybiotyk. Jak czytam o tym w necie, to głowa pęka. Wyprawka kupiona, torba spakowana, a teraz czas na aktywny wypoczynek dopóki pogoda dopisuje ;) Chciałabym się was zapytać ile ważą wasze fasolki? i czy dużo przytyłyście w ciąży, bo ja z wagi wyjściowej 48 (niedowaga) dobiłam do 65, a mam 157. Brzuszek jest spory, ciekawe czy dzidzia będzie duża w 30 tyg. ważyła 1340. Czy któraś z was zainwestowała w nakładki sylikonowe, takie kapturki na piersi, nie wiem czy mam to kupić. Póki co kupiłam krem na wszelki wypadek do podrażnionych brodawek maltan i mendela. Jeżeli chodzi o kosmetyki dla maleństwa to zakupiłam linomag maść, krem, bepanthne maś, hipp oliwka i żel do kapieli oraz do domu emolium esmusja do ciała i kąpieli. Czy coś jeszcze się przyda, m.in. woda morska, sol fizjologiczna, ciekawa jestem jak dbać o pępuszek maleństwa. Kupowałyście aspirator do nosa, my postawiliśmy na KATARKA, podłącza sie go do odkurzacza... zobaczymy czy zda egzamin. Jaki termometr bezdotykowy (firma) kupujęcie? Pozdrawiam Was i wasze maleństwa ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...