Skocz do zawartości
Forum

Lutówki 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Pasiok, ja wiem, że będę teraz w dobrych rękach bo u lekarza z doświadczeniem a do tego jest ordynatorem w jednym ze szpitali. :) jednak te niemiłe wspomnienia dają się we znaki. Chociaż teraz jest lepiej bo wiem mniej więcej kiedy mogło dojść do zapłodnienia także jestem w stanie określić wiek ciąży a to na pewno będzie pomocą dla lekarza gdyby z jego wyliczeń wychodziło nieco inaczej :)
A wtedy miałam usg tylko dopochwowe robione.

Teraz jednak nie czuję się tak samo jak w poprzedniej ciąży. Wtedy odczuwałam mdłości jedynie przez 3 kolejne dni i dokuczały mi jedynie wzdęcia (i to okropne!) a teraz od paru dni jest mi niedobrze i to się nasila niemal każdego dnia. Nie wspominając o bólu piersi. Ale jak mój partner twierdzi 'TO DOBRZE, ŻE CI NIEDOBRZE" hehe

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3knr3upnbd.png
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3krnt6x0gcjq3.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, napisałyście tak dużo że nie mogę spamiętać żeby coś odpisać konkretnie. Pasiok tak wysypiam się śpię po 10 h nawet i raz pospałam w ciągu dnia, ale teraz jakoś nie mam na to czasu.
Moje maleństwo zażyczyło sobie dziś mus truskawkowy ze śmietanką. Objadłam się jak bonk (hihi celowy błąd), ale i tak mam ochote na te ziemniaczki posypane koperkiem i tłuszczykiem i smażoną cebulką a do tego kwałek przysmażonej kiełbasy .... mniam.

Ja dziś w południe miałam osłabienie i tak jakoś nie swoja się czuję. Słabo mi, mdliło mnie głównie z głodu, kręciło mi się w głowie. Nie wiem jak u was ale u mnie pogoda marna, pochmurno i na burze się zbiera.
Z tą cesarką, dziś byłam u ortopedy bardzo sympatyczna moja pani dr u której lecze się od dłuższego czasu, zapisywałam się w kwietniu w między czasie zaszłam w ciążę i wiedziałam, że dziś u niej nic nie uzyskam bo w ciąży przecież mi nic nie wypisze. Poradziła unikać skupisk ludźkich, a najlepiej chodzić na zajęcia dla ciężarnych przy głównych szpitalach są programy walki z bólem kręgosłupa i uwaga: jak będę potrzebować to wystawi mi zaświadczenie ze wskazaniem do cc. Także nie zawsze trzeba płacić są kobiety które to rozumieją :)
Wraca mi wiara w ludzi powiem wam :P
Idę skrobać ziemniaki bo mi zachwilę język ucieknie nie powiem gdzie :P
Pozdrawiam was serdecznie :)

Janinka 9 tc 12.07.2014 r. (*)

Odnośnik do komentarza

Inka30 - super, pocieszylas mnie. moze tez znajde jakas 'pokrewna dusze', ktora mi wystawi papier :) jak nie, to coz, w lapsko dam, niech ma byleby wystawili.
Ja z mala panika, bo kazda z Was ma mdlosci oprocz mnie.. dzwonie do mamy czy tez miala, mowila, ze nie miala nudnosci w ciazy. Slyszalam, ze takie cos jest nawet dziedziczne? Mam nadzieje, ze mnie tam nie sklamala zebym sie nie martwila, jestem dobrej mysli! Moze mnie omina, oby :( stres niesamowity.

Tak, ziemniory, tluszczyk, kielbaska u mnie tez takie ochoty :D chyba bede naprawde wielka w ciazy jak to tak bedzie wygladalo! Dzisiaj robie pierwszy raz w zyciu bigos i jak smazylam kielbaske to myslalam, ze oszaleje.

a inka30 - pewnie od pogody takie bole glowy, moze jestes wrazliwa na pogode i cisnienie? W ciazy moze reaguje sie jeszcze gorzej niz normalne

http://www.suwaczki.com/tickers/dxom3e5e9146gook.png

Odnośnik do komentarza

Ojej ale się rozpisałyście :) Nie wchodziłam na forum a tu tyle się dzieje! Napiszę co u mnie może Wam się przyda. Termin wg OM mam na 2 lutego. Pierwszy raz fasolkę i serduszko zobaczyłam pod koniec 6 tygodnia. Maleństwo miało 6mm i widziałam jak bije serce. Najbliższą wizytę mam w piątek i zobaczymy ile maleństwo urosło. Poza tym czasem mam lekkie mdłości, brak apetytu i cierpię na chroniczne zaparcia, popijam siemię lniane i delikatnie pomaga. Może macie jakieś sposoby na zaparcia? Pozdrawiam Was :)

Odnośnik do komentarza

Ewelka - witam:) zaparcia to ja mam juz dosyc dlugo, stres, zla dieta i tak jakos wychodzilo. Regulowala mi to jednak kawa, pita regularnie i czasem jakis jogurt 'wspomagajacy prace jelit'. Takze nie wiem czy pijasz kawe czy nie bedac w ciazy... ja pijam, ale z jednej lyzeczki nie dwoch i jedna dziennie i taki sposob akurat na mnie dziala

http://www.suwaczki.com/tickers/dxom3e5e9146gook.png

Odnośnik do komentarza

pasiok nie przejmuj się, ja też nie mam mdłości. Nie jesteś samą ;-) za to piersi mnie tak bolą, że spać na brzuchu już nie mogę, a inaczej nie potrafię. Obsypalo mnie uczulenie strasznie, całe nogi mam w czerwonych krostach. A tu żadnych lekarstw brać nie można.
Okulista może jak najbardziej wypisać skierowanie na cc, np kobiecie, ktora jest krótkowidzem, bo podczas porodu bardzo wzrasta ciśnienie w oku i wadą może się zdrastycznie pogłębić.

Odnośnik do komentarza

Pasiok ty się mdłościami nie przejmuj ja też prawie nie mam, tylko czasem. Ciesz się tym zamiast zamartwiać jesteś jedną z nielicznych szczęściar :)

Wiesz ja staram się jeść tyle żeby zaspokoić to chcenie :P na razie ważne tyle co ważyłam mniej więcej bo troche ponad pół kilo to mnie szwagierka podpasła:P
I tak jestem meteopatką i bardzo odczuwam zmiany pogodowe bez ciąży :) dobrze wiedzieć że to przez to:)
Ewelka85 jak to w 6 tygodniu bobas miał 6 mm ? czy pęcherzyk ?
Ja na zaparcia jem morele suszone zawierają ogromne ilości magnezu co ułatwia zdecydowanie sprawę, bo magnez powoduje przeczyszczenie (oczywiście ja jem 5 sztuk dziennie a jak pisałam jestem średniego wzrostu z lekką nadwagą). Osobiście uwielbiam suszone morele tylko jak kupujecie to zainwestujcie i czytajcie czy nie są z zawartością dodatkowego cukru. Można też śliwki suszone jeść.

Janinka 9 tc 12.07.2014 r. (*)

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie lutowe mamy!! dołączam do zacnego grona i że tak powiem Wam że nic a NIC mi się nie chce.u mnie już 8 tydzień choć u ginekologa jeszcze nie byłam.mieszkam już od kilku lat w Irlandii i tęsknie za polską służbą zdrowia!jaka jest to jest, ale jest!a tutaj gp uwierzyła mi na słowo że jestem w ciąży mówiąc jej tylko że zrobiłam w domu 2 testy które wyszły z dwoma kreseczkami.pobrała 4 próbki krwi i tyle. i mam czekać na list na wizytę na pierwsze usg.idę więc prywatnie gdyż niestety moja cytologia wyszła bardzo źle.trzecia grupa...jak nigdy!!miałam mieć robioną kolposkopie ale chyba nici z tego jako że mogłabym stracić dzidzie.boję się strasznie....
A tak to jestem z Wami czyli zmęczenie, senność i bezsenność na przemian, nudności na szczęście bez wymiotów do tej pory, dreszcze, niesamowite wahania nastrojów, bolące piersi,białawy śluz, lekkie bóle w podbrzuszu i po prawej i po lewej stronie ....ech ale my kobietki mamy fajnie nie?

Odnośnik do komentarza

Och fantastyczne nowiny :) Bardzo się cieszę i gratuluje.
Pasiok próbuj i mów czy u ciebie też działa :)
Ewelka85 dziwię się bo mój miał 0,22 cm pod koniec 6 tygodnia a myślałam że ciąża jest troszkę starsza nawet. Więc zastanawiam się czy moje małe nie rośnie czy coś złego się dzieje ? Czy zostało źle zmierzone.

Ja miałam teraz próbę nerw, mam nadzieję że dziecku nic nie będzie. Moja mama szła po ciemku i potknęła się o psa wpadła na kaloryfer i zaczęła strasznie krzyczeć że chyba ręke złamała. Strasznie się zdenerwowałam, aż mi niedobrze i mama jeszcze nie chce jechać za nic na pogotowie. Co ja z nią mam no :( aż mnie w klatce boli :(
Katez28 Witaj wśród nas :) fajnie że dołączyłaś. Zgadzam się że to jest dziwne podejście w angli do wczesnej ciąży, też mi się to nie podoba :(
Ja już na dziś mam dość wrażeń dziewczyny i chyba z niepokojem jednak udam się na spoczynek.
Dobrej nocy choć dla was.

Janinka 9 tc 12.07.2014 r. (*)

Odnośnik do komentarza

A któraś z Was wcześniej pisała o zaparciach , z wielu źródeł dowiedziałam się że wszystko co zawiera znaczną ilość błonnika powinno codziennie zagościć w naszej diecie np.brokuły a także buraki, kiszona kapusta, suszone owoce,kefir, kawa(choć nie przesadzajmy z nią!), jabłka, pijcie duuuużo wody, polecam też otręby np.dodawane do jogurtu. I oczywiście ruch!!gdzieś przeczytałam że kto rusza nogami, rusza jelitami!!

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki ;) jak tam poranek ;) u mnie bez żadnych rewelacji, chociaż powiem Wam, że noc była tragiczna. Poszłam spać o 22.30 po czym budziłam się co chwilę, bo mi się pić chciało, to znów siku, to znów gorąco, zimno - masakra. Całe szczęście, że nie męczą mnie nudności. Ja je miałam przez cały 6 tydzień, a potem przeszły jak ręką odjął. Uciekam do pracy, mam nadzieje że nie zasnę ;) Miłego dnia dla wszystkich mam ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgzpamd9tr.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/8hbwd1f.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/lfdnksi.png

Odnośnik do komentarza

Inka - ja na złość odkąd zobaczyłam dwie krechy to mam co chwila powody do stresu.. nie będę sie rozpisywac,ale w ciagu 2 dni to dostałam z 4 takie wiadomości... a wczoraj teściowa zrobiła taka awanturę mojemu mężowi oczywiście przy mnie... ale u mnie nikt nie wie ... poczekam do 3 miesiąca.. więc nikt mnie nie oszczędza:((
a co do mdłości, to jak myślicie, jeśli do 5 tygodnia nie ma to wystąpią potem???
ja do gin ide jutro.. i chce zeby mi potw ze jestes w ciazy ..i ze jest ok. nie za wcześnie?

http://www.suwaczki.com/tickers/relgej28ph6kmm4a.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...