Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
kf2909

Ciąża z niedoczynnością tarczycy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ulunia83

miesiac temu moje tsh bylo na pozimoe 2,235.Cgoruje na niedoczynnosc.Endo.dała mi wieksza dawke euherytoxu 50 mg.zrobilam badania po 6 tyg.i moje tsh ponizej normy 0,2225 norma od 0,3500 do 4,9400,ft 3 i ft 4 w normie.
Co robic?jestem w 10 tyg.ciązy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Akemi

Do wszystkich martwiących się mam...Moja historia z 3 ciąża zaczęła się od tragicznego samopoczucia.Zrobilam test i zobaczyłam 2 kreski.Byla to typowa wpadka.Z tarczyca miałam niewielkie roblemy w 2 ciąży,ale po porodzie lekarz kazał odstawić eutyrox. Więc kiedy dowiedziałam się 3 od razu zrobiłam badania i...oko mi zbielalo jak odebrałam wynik.Bylo 46!To był 6 tc. Mój gin położył mnie do siebie na oddział gdzie mnie ustabilizowało w miarę.Nie będę się dalej rozwijać,powiem tylko że synek jest całkiem zdrowy ,a tuż po urodzeniu ważył 4250.
Teraz jestem w kolejnej ciąży, żeby nie było,planowanej i biorę 150.Przed ciąża 100.Zobaczymy czy nie za dużo bo ten na poziomie 0,157.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość domka5

Ehh mnie niedoczynność tarczycy strasznie męczy i ubolewam na tym, że nie da się pozbyć tej choroby od tak, ciężka sprawa. Dużo zależy od lekarza, podstawa to dobry, doświadczony endokrynolog. Jak jest tu ktoś z Warszawy, to warto wziąć pod uwagę psychomedic, mają tam bardzo dobrych specjalistów od tych spraw. Zdrowia życzę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość agabartusz30

Jeżeli chodzi o ciąże i niedoczynność tarczycy to przyda się opieka dobrego lekarza jak i dietetyka - bez tego ani rusz. Ja skontaktowałam się z Panią Beatą Ślebzak-Cebulą bo jako jedna z nielicznych prowadzi konsultacje online przez skype a ja w ciąży boje się zapuszczac w dłuższe podróże. Zrobiła ze mną wywiad, zobaczyła badania i przygotowała dla mnie indywidualny jadłospis nie zapominając o kruszynce w moim brzuchu. Razem z Julcią mamy się dobrze i cieszymy się, że pilnuje nas tak dobry specjalista.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej jestem w 20tyg ciazy dopiero się dowiedziałam ze mam niedoczyność tarczycy tsh 3,490 dostałam dzisaj tabletki euthyrox n50 i za trzy tyg mam zrobic badania i na kontrole , czy któraś z was miała podobny przypadek , czy dzidzius urodził sie zdrowy strasznie sie martwie ? z góry dzieki za informacje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anna13

Styka ja jak bylam w 5 tyg mialam tsh 7 distalam euthyrox 50 dziecko urodzilo sie zdrowe a teraz ma.3 latka i inteligenta ponad wszystkich w przedszkolu takze 0 stresu prosze.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mamsiedobrze

Jestem w 4tyg, leczę się na niedoczynność od 5 lat, TSH w 4tyg 4,42. Zwiększono mi dawkę letroxu z 50 na 75. Pękam czy to wystarczy aby obniżyć poziom TSH, rozważam branie 100, chociaż do 12 tyg ciąży.
Biorę też witaminy z jodem.
Kolejne badanie mam za 3tygodnie, co jeśli dawka 75 letroxu jest za mała?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anna13

Hej ja w 1 ciazy dowiedzialam ze tsh mialam 4.6 chyba pozostale parametry ok.ginekolog przepisal mi euthyrox 100 dawke dziennie.piszlan na kinsultacje do endokrynoliga povwywiadzie przepisal mi 62.5 i tak bralam cala ciaze.tsh powyzej 1.5 nigdy mi nie skoczylo a nawet raz mialam prawie dolnej normy.ty masz hashimoto wszystko zalezy id organizmu i od masy ciala ja waze 50 kg.teraz w 2 ciazy startowe tsh mualam 2.68 biore co dwa dni dawke 25 i pozostale dni 50.badania mam zrobuc za 2 tygodnie to zabacze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kleosiaa

~domka5
Ehh mnie niedoczynność tarczycy strasznie męczy i ubolewam na tym, że nie da się pozbyć tej choroby od tak, ciężka sprawa. Dużo zależy od lekarza, podstawa to dobry, doświadczony endokrynolog. Jak jest tu ktoś z Warszawy, to warto wziąć pod uwagę psychomedic, mają tam bardzo dobrych specjalistów od tych spraw. Zdrowia życzę :)

Ja również ze swojej strony mogę polecić to miejsce. Mają naprawdę bardzo dobrych specjalistów, którzy znają się na tym co robią. Wiedza i doświadczenie, to coś, co ich wyróżnia. Nie bez powodu z resztą cieszą się tyloma dobrymi opiniami. Można się do nich rejestrować przez Internet.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kata Ole

będąc w ciąży i mają niedoczynność tarczycy polecam wybrac się na konsultacje do dietetyka klinicznego, który oprócz odpowiedniej diety będzie mial na uwadze zdrowie dziecka - ja wybrałam Panią Beatę Ślebzak-Cebulę, którą serdecznie polecam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aga
W dniu 22/9/2017 o 4:33 AM, Gość Akemi napisał:

Do wszystkich martwiących się mam...Moja historia z 3 ciąża zaczęła się od tragicznego samopoczucia.Zrobilam test i zobaczyłam 2 kreski.Byla to typowa wpadka.Z tarczyca miałam niewielkie roblemy w 2 ciąży,ale po porodzie lekarz kazał odstawić eutyrox. Więc kiedy dowiedziałam się 3 od razu zrobiłam badania i...oko mi zbielalo jak odebrałam wynik.Bylo 46!To był 6 tc. Mój gin położył mnie do siebie na oddział gdzie mnie ustabilizowało w miarę.Nie będę się dalej rozwijać,powiem tylko że synek jest całkiem zdrowy ,a tuż po urodzeniu ważył 4250.
Teraz jestem w kolejnej ciąży, żeby nie było,planowanej i biorę 150.Przed ciąża 100.Zobaczymy czy nie za dużo bo ten na poziomie 0,157.

Tez mam podobną sytuację, TSH 41... Bardzo się martwię, można prosić o więcej szczegółów jak przebiegła ta ciąża u Ciebie? Choć było to już 4 lata temu to liczę na odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...