Skocz do zawartości
Forum

Wierzycie w naukę przez rozrywkę?


Gość julitta32

Rekomendowane odpowiedzi

Gość julitta32

Jak to jest, faktycznie można sprawić żeby dziecko przyswajało wiedzę i jednocześnie miało z tego frajdę? Moja córka jest mądrą dziewczynką ale niczym się nie interesuje, chciałabym to zmienić. Słyszałam, że dobrym pomysłem jest zabieranie dziecka do parków edukacyjno-rozrywkowych? Ale gdzie na przykład? Nie orientuję się, szukam w necie po omacku ale ofert jest tyle, że nie wiadomo co wybrać... pomocy!

Odnośnik do komentarza

Nauki przez rozrywkę nie wolno mylić z zastępowaniem nauki rozrywką ;) Wierzę jednak, że chociażby gry edukacyjne typu Scrabble czy Taboo mogą być dobrą nauką (rozwijają słownictwo, kreatywność, poszerzają słownik czynny i bierny dziecka itp.), a jednocześnie są fajną frajdą. Widzę to na swoich zajęciach, jakie prowadzę z dziećmi, jak tylko dopytują mnie: "Proszę Pani, a kiedy znowu pogramy w Taboo?" :) Uwielbiają tę grę :) Uczą się w niej współpracy, kombinują jakich słów użyć, by nie było powtórzeń, muszą szukać synonimów. Uaktywniają się nawet dzieciaki, które zazwyczaj siedzą cicho, są małomówne, wycofane. Zatem to również dobry trening socjalizacji. ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Nina Kuklińska

Współczesne dzieci od urodzenia są otoczone nowoczesnymi technologiami, a co za tym idzie - nie lubią tradycyjnego podawania wiedzy w sposób książkowy. Dzieci trzeba zachęcić w jakiś sposób. Najlepszym sposobem jest zabawa interaktywna, bądź ruchowa.

Odnośnik do komentarza
Gość początkującapani

A ja wierzę całym sercem w naukę przez rozrywkę. I w to, że potem nauka sama w sobie bez dodatkowych "atrakcji na zachętę" może stać się wielką pasją. Tylko tak trudno mi się przebić z tym podejściem w mojej szkole! Jestem wychowawczynią czwartej klasy i nie pozwolę zmarnować tej ciekawości świata którą mają moi uczniowie z powodu uprzedzeń moich starszych koleżanek po fachu. I zabiorę "moje" dzieci do wszystkich miejsc które tu wymieniliście i jeszcze w wiele innych. Już przygotowuję wycieczkę do Jura Parku. (Mają atrakcje dostosowane akurat idealnie do wieku moich uczniów) I wiecie co usłyszałam w pokoju nauczycielskim? Że to niedobrze istnienie dinozaurów potwierdza teorię ewolucji a ona jest grzeszna i fałszywa. Powiedziała to pani od historii, nie ksiądz! Czasem mam ochotę zmienić zawód... Ale nie dam się ;)

Odnośnik do komentarza
Gość zwyklyktos

Ta pani od historii jakaś zacofana ;) Nie daj się dziewczyno starym nauczycielom! Centrum Nauki Kopernik jest rzeczywiście niesamowite, byłem, widziałem, potwierdzam. W Krakowie jest bardzo ciekawy Ogród Doświadczeń- nauki ścisłe podane w bardzo "strawny" sposób. W Jura Parku też byłem, rozmach przedsięwzięcia robi wrażenie. Nie sam byłem, tylko z synem oczywiście. Ciekawe z czego oni robią te figurki dinozaurów, że takie "prawdziwe" ;)
Podajcie więcej miejsc naukowo-rozrywkowych, ja chcę tak rozwijać moje dziecko!

Odnośnik do komentarza
Gość mamita33

O ja, spalić na stosie tą babkę od historii :D Nie, no ale serio, historia nie zaczyna się od Mieszka I, pani powinna wiedzieć, że była też jakaś prehistoria... i dinozaury w niej :P
A w Krasiejowie w JuraParku byłam z moimi dziećmi i z dziećmi koleżanki, taki babski wypad plus nasze pociechy. Strasznie fajnie tam jest bo tyle faktów podanych właśnie w zabawowy sposób. Ale to nie jest jakaś kolorowa tandeta tylko rzetelna wiedza, ja sama się tam sporo nauczyłam ;)

Odnośnik do komentarza
Gość strasznababa

Jura Park jest ciekawy ale jak już tak o nim piszecie i to w temacie nauka przez rozrywkę to wypadało by wspomnieć, że oni tam mają rewelacyjny Park Ewolucji, w tym samym kompleksie. Jak tam zobaczyłam najstarszą ludzką mumię świata to mi szczena opadła normalnie, to jest rodzaj lekcji która dzieciakom nie wyleci za pięć minut.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...