Skocz do zawartości
Forum

Idą wakacje! Co robić z dzieciakami?


Gość ja-mamita

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ja-mamita

Mam nadzieję, że trafiłam we właściwe miejsce i że poradzicie mi co zaplanować dla moich dzieciaków- syn 11 lat, córa- 7. Bardzo mi zależy żeby mieli jakieś atrakcje w lecie, niestety dłuższe wyjazdy odpadają bo pracuję, wolne mam tylko weekendy. Na jakie wycieczki mogłabym ich zabrać żeby obojgu się podobało? Są bardzo inteligentni, więc może coś edukacyjnego? Ale są też żywi, szybko się nudzą. Radźcie, proszę!

Odnośnik do komentarza

Ja sobie pomyślałam, że może jak dzieciaki są żywiołowe, dynamiczne, to może jakaś aktywność sportowa by się im spodobała, np. park linowy? Dużo frajdy, śmiechu, ale też można poćwiczyć ciało (koordynacja ruchów itd.). Może jakaś wspólna trasa rowerowa nad jakieś strzeżone kąpielisko, jezioro? Oczywiście dystans trzeba dobrać "pod dzieci", żeby np. siedmiolatka nam nie wyzionęła ducha na rowerze w połowie trasy ;) No i możliwość potem pokąpania się też jest na pewno sama w sobie atrakcją. Jeżeli mieszkasz w całkiem ciekawej pod kątem atrakcji okolicy, to warto odwiedzić z dziećmi teatr, wybrać się do kina, wesołego miasteczka czy zoo. No i są jeszcze niedoceniane i zapomniane domy kultury, które często na czas wakacji mają fajną ofertę dla dzieci. Pracują tam animatorzy kultury i mają naprawdę interesujące pomysły na warsztaty wakacyjne dla dzieci, np. z dziedziny kuglarstwa, żonglerki etc.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli mieszkacie w mieście to na pewno są tam organizowane różne zajęcia dla dzieci. A jeśli chodzi o wyjazdy weekendowe to zabrać je w takie miejsca gdzie oni nie byli. Można ich zabrać do Centrum Kopernika lub góry. Gdy pracowałam jako niania to widziałam u nich książkę: ,, Polska z dziećmi, przewodnik turystyczny" Wyd. Carta Blanka. Jest tam dużo fajnych miejsc, gdzie można wybrać się z dziećmi.

Odnośnik do komentarza
Gość Koleżanka1

Na wakacje najlepiej udać się wspólnie z dziećmi. Rok temu zwiedzaliśmy Jura Park w Krasiejowie. Dinozaury w Krasiejowie to 200 modeli gadów i płazów. To największy dinopark w Europie! Dinozaury powstały na podstawie autentycznych wykopalisk, w Krasiejowie. Dzieci były zadowolone. Polecamy !

Odnośnik do komentarza

Wszystkie sposoby wymienione powyżej są świetne. :) Od siebie jeszcze dorzucę pomysł na brzydkie, deszczowe dni i kiedy dzieciaki z jakichś powodów muszą zostać w domu i się nudzą - gry planszowe. To wspaniała zabawa dla całej rodziny! Rynek planszówkowy świetnie się rozwija i co rusz pojawiają się nowe tytuły. Niestety, niektóre gry są bardzo drogie [reklama usunięta] :)

Odnośnik do komentarza

Ja swoim zapewniłam półkolonie językowe.
[reklama usunięta]
Byli w ferie zimowe i zachwyceni ;) To co się rzadko zdarza - wycieczki codziennie. W pobliżu jest jeszcze jedno miejsce z organizowanymi półkoloniami - ale ciągle powtarzają to samo i więcej niż na dwa tygodnie to już nuda.
Na osiedlu mamy dwa miejsca i zdecydowanie polecam językowe - codziennie angielski w ramach półkolonii to super sprawa.

Odnośnik do komentarza

bardzo fajną opcją, którą zrealizowałam rok temu, są wakacje w Zakopanem :) Oczywiście to zależy od tego w jakim wieku są dzieci i co lubią robić. Ja spędziłam 2 tygodnie w Tatrach z 6, 8 i 9 latkiem.
Korzystaliśmy z atrakcji natury, czyli ze szlaków (Dolina Kościeliska, Dolina Chochołowska, droga nad Morskie Oko piechotką, Hala Gąsienicowa, zejście z Kasprowego Wierchu), drogi pod regalmi, Gubałówki, parku linowego.

Najpiękniejsze słowo na świecie? MAMA

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...