Skocz do zawartości
Forum

Konkurs na Dzień Matki


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Najpiękniejsza w byciu mamą jest ta nieustająca motywacja do uczestniczenia w nudnych z perspektywy dorosłego zabawach z niekrytym i szczerym uśmiechem na ustach. I to że tu nie ma czasu na dąsy i poważne kłótnie. Po całym długim dniu przekomarzań z dzieckiem, całym dniu starań, sukcesów i porażek.. zawsze przychodzi moment kiedy mało nie rozsadzi nas szczęście od wpatrywania się w śpiącą buzię brzdąca.

Odnośnik do komentarza

Najwspanialsze w byciu mamą jest to, że już od samego poczęcia jesteśmy odpowiedzialne za tą małą istotkę. Bycie mamą to bezwarunkowa miłość, nie mająca końca, to uczucie które będzie nam towarzyszyć do końca naszych dni.
Najwspanialsze w byciu mamą jest to że nikomu nie pozwalamy powiedzieć nic złego na nas ze dzieci, bronimy je, gotowe oddać wlasne życie. Nie ma na świecie nic cenniejszego, nie ma uczucia które dorównywało by jego sile. Bycie mamą to poprostu najwwspanialszy zawód świata!!

Odnośnik do komentarza

MOJA MAMA zawsze była WRÓŻKĄ. Potrafiła wyczarować coś z niczego, może niedosłownie, choć dla mnie to były czary. Gdy byłam małą dziewczynką i w sklepach wszystkiego brakowało, moja mama potrafiła wyczarować tort urodzinowy z prawdziwymi świeczkami, a na bal karnawałowy ze starej firanki wyczarowała najprawdziwszą suknię księżniczki i tak jak w bajce o kopciuszku, przeobraziła mnie w królową balu, jakże ja byłam szczęśliwa, jak dumna, byłam pewna, że to były cuda, że moja mama czarowała. Dziś wiem, że to nie czary, a miłość, która dodawała mamie skrzydeł, która sprawiała, że mama dla mnie potrafiła pokonać wszelkie przeszkody tylko po to by ujrzeć moją radość. Co jest najważniejsze.... MIŁOŚĆ MATKI, to największy SKARB.

Odnośnik do komentarza

Bycie mamą to:
- największe wyzwanie w moim życiu (wie każdy, kto robił mleko, pomagał kolorować i sprawdzał zadanie z matmy równocześnie)
- najlepszy sposób na zdrowe życie blisko natury (pogoń za dzieckiem na placu zabaw z drugim na ręku zamiast aerobiku)
- przyspieszony kurs asertywności o potwierdzonej skuteczności (pod tytułem: jak przetrwać z trójką dzieci i nie zwariować)
- miks wszystkich stanów emocjonalnych i stanów ducha (od złości, bezsilności, irytacji, zmęczenia po radość, dumę, miłość)
- najlepszy sposób na nudę, wszelkie roztreki życiowe typu co mam dziś ubrać lub co robić wieczorem
- najlepszym sposobem ustalenia w życiu priorytetów
- MOIM OSOBISTYM SUKCESEM I SPEŁNIENIEM

Odnośnik do komentarza

Najpiękniejsze w byciu mamą jest to że każdego dnia uczymy się jak być lepszym nie tylko rodzicem ale i człowiekiem. Mój synek uczy mnie cierpliwości (często wystawiając ją na próbę), uczy mnie cieszyć się z najmniejszych rzeczy, uczy poznawania na nowo smaków, odkrywania miejsc dawno już widzianych, beztroskiego spędzania czasu i zabawy na którą jako dorośli nie możemy sobie pozwolić. Mój synek sprawia że sama czasem czuję się jak dziecko :)

monthly_2014_06/konkurs-na-dzien-matki_12599.jpg

Odnośnik do komentarza

W życiu pełnimy rwiele ról. Jesteśmy czyjąś siostrą lub bratem, córką lub synem, wnuczką, kuzynką, przyjaciółką. Jesteśmy dla kogoś ważni.
Ale żadna z tych ról nie jest chyba tak doniosła, jak bycie matką - to rola najważniejsza, najbardziej znacząca, dająca najwięcej satysfakcji.
Co w byciu mamą jest najwspanialsze? Ta burza hormonów, totalne szaleństwo, świadomość posiadania na świecie cudownej istotki, którą przyjdzie nam ukształtować na świadomego, dobrego człowieka.
Te wspaniałe wspomnienia - pierwszy krok, pierwszy uśmiech, pierwsza łyżeczka marchewki. Wszystko pierwsze, nowe, oszałamiające.
Ta bezgraniczna miłość, bez warunków i bez wymagań.
I duma - duma z bycia czyjąś mamą.

Odnośnik do komentarza

Najwspanialsze w byciu Mamą jest…
to, czym życie mnie obdarowało:
Twoje rączki maciupeńkie, w moich dłoniach schowane,
dziękuję codziennie Bogu, że jest mi to dane.
Mała główeczka, noseczek, usteczka,
piękna jest z Tobą każda chwileczka.
Jesteś tak blisko, przytulam Ciebie,
a Ty czujesz się bezpiecznie
i jest tak bajecznie.
Karmię Ciebie, przewijam, zabawiam i pielęgnuję,
a Twój uśmiech sam mówi „dziękuję”.
Nic mi więcej nie potrzeba do szczęścia,
bo Twoja miłość jest najważniejsza.
Patrzysz na mnie wielkimi oczkami,
cieszysz się, że jesteś z nami.
Każda chwila z Tobą spędzona,
jest dla mnie niezastąpiona.
Pierwsze kroczki, słowa pierwsze,
tylko o tym pisać wiersze.
Mówię do Ciebie godzinami,
czytam książeczki, gdy jesteśmy sami.
Chcę, by mój głos był Twoim azylem,
byś go pamiętał przez każdą chwilę.
Na spacerki do parku codziennie chodzimy,
na świeżym powietrzu się dobrze bawimy.
Moje oczy są wtedy Twoimi oczami,
opowiadam Ci wszystko ze szczegółami.
O tym, że słoneczko pięknie świeci,
że po placyku biegają dzieci,
że świat jest piękny i radosny,
budzi się do życia każdej wiosny.
Macierzyństwo to Ty mój mały chłopczyku,
można by było tu wymieniać bez liku.
Ale najważniejsze jest to, że mam Ciebie,
że na Ciebie patrzę godzinami,
że podziwiam postępy Twoje,
bo są one także moje.
Bycie mamą jest najpiękniejsze,
bo Ty jesteś moje serce.

Odnośnik do komentarza

Najwspanialsze w byciu mamą jest to, że czuję się potrzebna maleńkiej istotce, która nic nie wie o otaczającym ją świecie. Mogę jej ofiarować swoją miłość, którą jest przepełnione moje serce. Chronić ją, przytulać. Każdego dnia widzę jak rośnie, jak się zmienia, jak zaczyna zdobywać nowe umiejętności, pierwsze słowa, pierwsze uśmiechy. Wyobrażam sobie jaka będzie w przyszłości. To wszystko sprawia, że czuję się naprawdę szczęśliwa.

monthly_2014_06/konkurs-na-dzien-matki_12626.jpg

Odnośnik do komentarza

"Jest Pani w ciąży" usłyszałam z ust lekarza.Cały świat nagle legł w gruzach bo przecież jak ja,kobieta pochłonięta całkowicie sobą mam nagle stanąć twarzą w twarz z małym istnieniem,które tylko krzykiem potrafi wyrazić swoje potrzeby.
9 miesięcy upłynęło pod znakiem trwogi i pomimo wsparcia męża i przeczytaniu wszelkich możliwych publikacji na temat wychowania dziecka czułam się totalnie nie przygotowana do podjęcia największego wyzwania w życiu.
Wreszcie kolejne skurcze dały znak,że to już czas jechać do szpitala i powitać nowego członka rodziny,na którego wciąż jeszcze nie byłam gotowa pomimo swoich prawie 30 lat.Strach i ból zdawały się na przemian męczyć moje ciało i umysł.Usta wydawały z siebie nieznośne decybele aż wreszcie o godzinie 19.12 powitałam go na świecie.
I nagle czas stanął.Strach i moja nieporadność życiowa przestały być ważne bo oto tuliłam do piersi największy cud.Cud,który sprawił,że moje życie nagle się przewartościowało.łzy same płynęły po policzkach a ja z największą czułością pocałowałam jego maleńką główkę.To niezwykłe,że taka maleńka drobinka strachu nagle stała się największym szczęściem i sprawiła,że zrozumiałam pojęcie bezwarunkowej miłości.Nie kochałam go przecież za coś,nie kochałam dzięki czemuś ale najzwyklej w świecie po prostu kochałam całą sobą.Moje ciało i każda komórka mojego jestestwa nagle wypełniona była uczuciem głębokiej,prawdziwej i szczerej miłości,której dotąd nie znałam.Lęk odszedł w niepamięć a na jego miejscu pojawiła się odpowiedzialność,za drugiego człowieka,który niepozornie,po cichutku wtulony do mojej piersi najzwyczajniej w świecie jest mój.
Kolejne miesiące upłynęły błyskawicznie a z każdym kolejnym dniem odkrywałam,że bycie mamą to nie tylko trud wychowawczy ale przede wszystkim radość.Uśmiech pojawiający się na moich ustach rankiem niemal nie gasnął przez cały dzień a ja odkryłam,że to co dotąd dawało mi radość dziś nie ma najmniejszego znaczenie kiedy na świecie pojawił się mój synek.Pierwszy uśmiech pojawiając się na jego buzi był dla mnie prawdziwym ukoronowaniem mojego trudu a małe rączki siegające w moim kierunku przypominały mi"Jesteś najważniejszą osobą w jego życiu."Bycie mamą to nieprzerwana radość,która się pojawia z każdym najmniejszym sukcesem jak choćby trafienie samemu łyżeczką do buzi.Bycie mamą i ten zachwyt nad drobnostkami sprawia,że życie zdaje się przyjemniejsze i szczęśliwsze.Problemy przestają mieć znaczenie,kiedy wiemy,że nasz skarb największy jest okazem zdrowai i szczęścia.Bycie mamą,choć może i jest pracą na kilka etatów to jest to najprzyjemniejsza praca jaką znam.Praca polegająca na uśmiechu,szybszym biciu serca i otaczaniu opieką skarbu,który z każdym kolejnym dniem staje się cenniejszy o nowe umiejętności.
Wieczorami zaś,kiedy czasem ciało utrudzone codziennymi obowiązkami słabnie na twarzy mama czuje delikatne ciałko wtulone w jej ramiona,wsłuchuje się w ciche bicie ukochanego serduszka i wpatrzona w uśmiechniętą twarz dziecka wie,że najlepszą rzeczą jaką ją spotkała jest bycie mamą,mamą która kocha i jest kochana.

Odnośnik do komentarza

Bycie mamą to jazda na rollercoasterze. Totalna zmiana życia od momentu zobaczenia dwóch kresek na teście. Setki godzin zmartwień i miliardy drobnych radości. Wstawanie o północy bo boli brzuch, kupno nowych butów bo urosła noga i kupno nowych kąpielówek bo "oj mamo, zgubiłem". To cerowanie łat na kolanach, chodzenie na wywiadówki i na nudne ale rozczulające występy z okazji Dnia Matki do przedszkola. To wyciąganie szkła z kolana i zakładanie aparatu na krzywe zęby. To odrabianie lekcji i denerwowanie się na bałagan w pokoiku. To ryk Disney Channel o szóstej rano w niedzielę i płacz bo zginął ten jeden jedyny klocek od Lego. To wydanie pieniędzy które się odkładało na nową sukienkę na wycieczkę szkolną. I radość z plastelinowej „spczoły”. I obcinanie czterdziestu paznokci. To przyjemność pokazywania świata i objaśniania rzeczywistości. Tony miłości, wzruszeń, nerwów, radości, łez i dołów. To moja dwójka dzieci. Rollercoaster. I to jest wspaniałe w byciu mamą.

Odnośnik do komentarza

Bycie Mamą to najtrudniejsza praca i najwspanialsza radość ...
Od pierwszej chwili gdy zaczęło dorastać we mnie nowe życie jestem mamą. Być mamą to odpowiedzialne zadanie, ale także wielkie wyróżnienie od życia. Bycie mamą nie jest łatwe! Musisz mieć nerwy ze stali i zdolność przedłużenia doby. Musisz umieć niemożliwe zamienić w możliwe. Musisz posiadać wielkie zdolności negocjatorskie a nawet przebywać w kilku miejscach na raz! Musisz być dyspozycyjna 24h/dobę 7 dni w tygodniu. Zawsze zwarta i gotowa do rozwiązywania sytuacji kryzysowych. Mile widziane jest posiadanie kwalifikacji medycznych i psychologicznych.
Być mamą to nieprzespane noce z kubkiem kolejnej kawy w ręce i troska ,czy gorączka spadnie a brzuszek przestanie boleć ?
Być mamą to zmęczone nogi od pokonywania kilometrów by dorównać Wam kroku.
To ręce do ziemi od dźwigania manatków ..bo wszystko może się przydać wychodząc z domu.
Być mamą to silne ramiona ,które ukołyszą do snu i przytulą gdy smutek lub choroba dopadną Twoje dziecko.
Być mamą to przymrożenie oka na dywan pełen okruszków z ciastka i ślady małych raczek na szybie.
Być mamą wyzwala w Tobie takie pokłady miłości i cierpliwości jakich nie byłaś w stanie sobie wyobrazić
zanim nie stałaś się mamą.
Bo mama to nadczłowiek.
Wiem coś o tym...
Jestem mamą .
Bo serce mamy jest jak ocean...... tyle w nim miłości.

Odnośnik do komentarza

Bycie mamą to dar ,wyróżnienie,z niebieskiego nieba błogosławienie.Nie traktuję tego jak zawodu ,pracy ,nie oczekuję za to żadnej płacy.Jestem i kocham bo jest mi to dane i dzięki temu marzenia me są spełniane.Jestem już mamą od 10 lat a moje dzieci to cały mój świat ,są lepsze dni i gorsze chwilę lecz dla nich w jedną minutę przebiegam mile.Przez te lata wiele się nauczyłam z głupiej nastolatki w cudowną mamę się zmieniłam czasami dużo mnie to kosztowało ,i nie raz serce me z bólu pękało.Gdy chorowały jak straż przy łóżku stałam trzema termometrami temperaturę sprawdzałam .W domu była cisza i wszyscy spali tylko mój cień był widoczny w oddali.Gdy leki pomagały jak wariat się cieszyłam i w tym momencie o nic innego Boga nie prosiłam.Dawałam rady choć na głowie stawałam nie raz wykończona na łóżko padałam.Lecz gdyby mnie ktoś spytał czy choć troszkę żałuję ,odpowiem to co dziś w sercu czuje.Przez te dziesięć lat dużo się nauczyłam dla moich dzieci wszystko bym zrobiła,każdy dzień przeżyty to jest piękna chwila.Ktoś kto dzieci nie ma to mnie nie zrozumie jak wiele matka dla dzieci umie,gdyby dziesięć lat temu ktoś przeczytał to co napisałam pewnie w głowę bym się postukała.A dziś obok siebie mam dwie małe istoty które kocham ,uczę i pomagam rozwiązywać kłopoty.Mąż w delegacjach pracuję więc sama je wychowuję,jetem mamą i tatą lecz radę daje bo kocham i nigdy się nie poddaje.

monthly_2014_06/konkurs-na-dzien-matki_12628.jpg

Odnośnik do komentarza

Mama. To słowo kojarzy się nam z czymś miłym,dobrym czułym.Taka jest każda z nas,kochająca swoje dziecko bez wyjątku.Jestem szczęśliwa razem z nim ,razem się bawimy a gdy jest smutne ,chore przeżywamy to razem.Postępy w rozwoju,nauce i sukcesy w życiu dziecka to tyle szczęścia dla mnie ,że czasami trudno to ogarnąć.Bycie mamą największe szczęście każdego dnia ,godziny ,minuty i mojego życia ,Kocham je najbardziej na świecie

Odnośnik do komentarza

Najwspanialsze w byciu mamą zaczyna się od dwóch kreseczek na teście ciążowym! To wszystko zmienia, zmienia całe myślenie, całe życie. Następnie gdy dzidziuś rośnie i mamusia może zobaczyć go pierwszy raz na usg jest niewyobrażalne, piękne i wspaniałe. Kobieta ma często łzy w oczach, często powstrzymuje sie od płaczu przy lekarzu, ukradkiem wyciera łzy w rękaw, gdy lekarz zajęty jest obserwowaniem malucha na monitorze. Gdy maleństwo zaczyna kopać, kobieta wsłuchuje się w swój organizm z takim skupieniem i cierpliwością, jaką może okazać tylko mama do swojego dziecka. A gdy już nadchodzi ten czas i jest coraz bliżej, kobieta przygotowuje sie do niego ze szczególną uwagą. Czyta wiele rzeczy na ten temat, przygotowuje się do karmienia, przewijania i kąpania niemowlęcia. Spędza wiele godzin na analizowaniu co będzie gdy maluch juz się urodzi :) I to jest właśnie najwspanialsze w byciu mamą :) Właśnie to, jak kobieta troszczy się o swoje dziecko jeszcze w swoim łonie :)

Ja jestem dopiero w 31 tygodniu ciąży, ale moja córeczkę kocham najbardziej na świecie i nie wyobrażam sobie już życia bez niej! :)

monthly_2014_06/konkurs-na-dzien-matki_12671.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/relgmg7y9cem19f2.png http://www.suwaczki.com/zabki/images/5bdc07718e56d928.png
http://www.suwaczki.com/tickers/h5zwegz25vggdi08.png

Odnośnik do komentarza

Najwspanialsze w byciu Mamą jest coś nieuchwytnego i trudnego do wyrażenia słowami. To rodzaj spełnienia w każdej sferze - duchowej, psychicznej i fizycznej, to poczucie, że "osiągnęło" się w życiu coś naprawdę wartościowego i bezcennego. Wspaniałe jest również to, że bycie Mamą przywraca właściwą hierarchię wszystkiemu dookoła. Nie martwią już rzeczy nieistotne, drobiazgi, które kiedyś wytrącały z równowagi teraz pozostają niezauważone. Bycie Mamą, co prawda zwykle dopiero po przetrwaniu tego najtrudniejszego pierwszego okresu (który może co prawda trwać rok lub dwa) daje motywację do wyglądania piękniej niż wcześniej, daje motywację do działania, do spacerów, wyjazdów, zwiedzania i wszelkiej aktywności. Bycie Mamą pozwala również w 200% docenić nasze Mamy, które zawsze kochamy, ale kiedy sama doświadczyłam macierzyństwa w jednej sekundzie poczułam zupełnie innego rodzaju więź z moją cudowną Mamą. I to jest również wspaniałe, że nasze macierzyństwo otwiera również nowe "pokłady miłości" w Babciach i Dziadkach - i doświadczenie tej niezwykłej więzi pomiędzy naszymi Rodzicami, a naszymi dziećmi jest również czymś cudownym. Najwspanialsze w byciu Mamą jest poczucie, że "osiągnęło" się coś stałego i niezmiennego, bo niezależnie od tego jak potoczy się dalej życie naszych dzieci i nasze, to nic nie zmieni faktu, że jestem Mamą, to już "na zawsze" będzie wpisane we mnie.

Odnośnik do komentarza

Baby – czyli Dziecko. Być mamą, mieć dziecko, widzieć co dzień rano jego uśmiech, być za nie odpowiedzialnym, kochać, być kochaną, patrzeć jak dorasta i towarzyszyć mu przez drogę jaką jest życie. Wspierać w trudnych momentach, pocieszać i śmiać się razem z nim.
Yyyy można jeszcze do tego dodać wspólne usypianie, karmienie, naukę zachowań … a przede wszystkim brnięcie razem przez życie, spędzanie wspólnych chwil i dążenie do tego, aby więź, która łączy mamę z dzieckiem z dnia na dzień była coraz większa, pomimo że niewidoczna.
Cud – bycie mamą samo w sobie jest już wspaniałym darem, a nawet cudem: poczęcia, potem cudem narodzin i przez całe życie cudem miłości.
Interpretacja przez dziecko każdej sytuacji – niektóre nas mogą zaskoczyć, z innych się śmiejemy, a niektóre mogą nas nauczyć czegoś nowego, ważnego i pomóc dostrzec rzeczy, o których czasami zapominamy jako dorośli.
Energia – jaką córka dodaje mi każdego dnia. Każdy jej uśmiech, każde słowo, każde spojrzenie, każdy gest – wszystko to dodaje mi energii na cały dzień, a nawet na całe życie.

Miłość – rodzica do dziecka i dziecka do rodzica – w obu przypadkach bezwarunkowa, niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju.
Atrakcyjność – atrakcyjność każdego dnia, każdej godziny, każdej chwili. Każdy dzień przy dziecku jest inny, atrakcyjny, jedyny w swoim rodzaju.
Magia macierzyństwa – bycie mamą jest po prostu magiczne, dziecko wypełnia każdy nasz dzień, każdą chwilę, kocha nas tak po prostu, a my je. Nie ważne są dla niego nasza pozycja społeczna, zasobność portfela, czy też wygląd. Dzięki tej magii możemy poznać i dostrzec rzeczy, które są ważne jak miłość bezwarunkowa, oddanie, czy poświęcenie. Możemy się cieszyć po prostu z tego że dane nam jest bycie ze sobą, spędzanie wspólne dni. Magiczne jest przede wszystkim poznanie uczuć, którymi tylko matka może obdarzyć swoje dziecko, często jeszcze przed jego narodzinami.
Ąąąą – nawet takie gaworzenie sprawia radość, a pierwsze wypowiedziane słowo zapada na zawsze w pamięci.

Mama-AsiaLM - blog parentingowy. Znajdziecie tutaj opisy/recenzje książek, gier i zabawek dla dzieci. Czasami trafia się jakaś recenzja książki dla mamy, oraz twórczość mamy i córki - czyli propozycje zabaw, oraz różności tworzone z filcu rękami mamy. :)

Odnośnik do komentarza

Macierzyństwo mnie zmieniło… Na lepsze!

Po traumie porodu (Miała Pani szczęście, że…), różnych diagnoz (w tym jedną ze słowem, którego boją się wszyscy rodzice „autyzm”), okazało się, że… mogę być wyluzowaną mamą.

Nie zrozumcie mnie źle. Jestem super odpowiedzialna, super zapracowana (terapie, SI, rehabilitacja i ta… jak ją zowią: praca zawodowa) i przede wszystkim super zakochana w swoim synku. Ale nagle odnalazłam radość w drobnostkach (siejemy rzeżuchę, owies), nie przejmuję się domowym bałaganem (wiecie jak cudownie jest mieszać przyprawy sprawdzając – pod czujnym okiem mamy – jak pachną i smakują?), każdym słowem, uśmiechem i kontaktem wzrokowym, który dla innych rodziców jest normą. Wymyślam piosenki (dzisiaj o wiewiórce), recytuje wierszyki i czytam po raz tysięczny książeczkę „Kicia Kocia gotuje”.

Jednocześnie stałam się mamą – wojowniczką. Walczę o każdą umiejętność, której może nauczyć się mój synek, o każde słowo, które wypowie. I choć miewam chwile zwątpienia/złości/żalu/smutku (pewnie jak każdy rodzic), które nazywam „czarną dziurą”, za każdym razem z niej wychodzę. Bo wiem dla kogo.

monthly_2014_06/konkurs-na-dzien-matki_12694.jpg

Odnośnik do komentarza

Najwspanialsze w byciu mamą jest to, że dałyśmy naszej kruszynce życie, a ona daje nam niesamowitą radość i miłość jakiej nie da się opisać słowami. Dopóki nie zostanie się mamą, nie ma się pojęcia o sile miłości, bo żadna inna nie może sę równać siłą jaką czujemy do własnego dziecka. Bycie mamą to cud, za który dziękuję codziennie budząc się rano i patrząc na moje malutkie dzieciątko.

Odnośnik do komentarza

Najwspanialsze w byciu mamą są:
- sterta ubranek pod pralką każdego dnia, bo córeczka z niemal artystyczną precyzją barwi swoją odzież produktami spożywczymi,
- pomalowane kredkami, mazakami i farbami plakatowymi ściany w niemal wszystkich pomieszczeniach, bo mój skarbuś postanowił zostać dziecięcą wersją Picassa,
- "mamo, musisz mi kupić tę lalkę", czyli zdanie, które słyszę po każdej reklamie zabawki w telewizji,
- "dlaczego?" - 1000 pytań dziennie, na które muszę odpowiadać,
- porozrzucane po całym domu zabawki, które do złudzenia przypominają obraz po przejściu huraganu Katrina,
- oczy naokoło głowy, bo moja córeczka przemieszcza się z prędkością światła (a czasem mam wrażenie, że nawet opanowała sztukę teleportacji),
- fakt posiadania przeuroczej, kochanej, mądrej i dobrej dziewczynki, która chętnie wszystkim pomaga, pociesza i każdego dnia obdarowuje milionem uśmiechów, dzięki którym moje serce ma siłę by bić.

Urodziłam swoją córeczkę w wieku 19 lat. Musiałam szybko dojrzeć i stać się odpowiedzialna. Ale dopiero dzięki niej zrozumiałam,czym jest bezwarunkowa i niekończąca się miłość. To najpiękniejszy aspekt bycia mamą.

monthly_2014_06/konkurs-na-dzien-matki_12697.jpg

Odnośnik do komentarza

,,Droga córeczko!

Wtargnęłaś w moje życie jak gwałtowna, letnia burza...Zachwyciłaś pięknem, niesłychaną siłą i energią...Niczym krople przyjemnego, ciepłego deszczu skropiłaś moje spragnione serce dobrocią i miłością...Twoje pojawienie się na świecie było jak tęcza, która nadaje niebu nieznanych dotąd barw...Jak jasny promień rozświetlający szare, pochmurne niebo...Szare niebo, które dotąd było moim życiem...Twoje narodziny dały mi siłę na walkę...Walkę o swoje własne szczęście...Walkę o szczęście swoich bliskich i zupełnie obcych dla mnie ludzi...To Ty prowadziłaś mnie w zupełnie nieznanym dla mnie labiryncie ludzkich uczuć...To Ty zupełnie jak gwiazda polarna oświetlałaś mi w nim drogę...Nauczyłaś mnie cieszyć się życiem...Z wiatrem we włosach tańczyć na krawędzi życia...Twoja wrodzona dobroć i bezinteresowna życzliwość otworzyła moje serce na świat i zamieszkujących go ludzi...Z zimnej, wyrachowanej kobiety przeistoczyłam się w ciepłą, wrażliwą istotę...Nauczyłaś mnie kochać, okazywać emocje i głośno mówić o swoich uczuciach...Pokazałaś, że można być dobrym dla innych nie oczekując niczego w zamian...Codziennie dawałaś mi prawdziwą lekcje cierpliwości...Przypomniałaś o dawno zapomnianych uczuciach... Wskazałaś same pozytywne aspekty mojego życia...Nauczyłaś mnie od nowa ufać ludziom...Patrząc w Twoje niewinne, radosne oczy wiem że zrobiłaś to zupełnie nieświadomie...Naturalnie...Chyba tylko dzieci mogą być tak rzeczywiste i prawdziwe w swoich gestach, słowach i czynach...Chyba tylko od dzieci możemy nauczyć się prawdziwej, bezinteresownej życzliwości, miłości i otwartości na drugiego człowieka...Chyba tylko dzięki Tobie znowu o tym pamiętam...
Dlatego każdego dnia ofiaruję Ci swój najcenniejszy dar...Swoje serce...Nie jestem w stanie dać Ci niczego więcej...Niczego więcej niż swoje serce...Każdego dnia okazuję Ci je we wszystkich swych gestach, słowach i czynach... Każdego dnia oddaję Ci je razem z całą sobą... Każdego dnia zaprzątam Tobą jego całe wnętrze...Każdego dnia Ono bije tylko dla Ciebie...Każdego dnia otaczam nim Twoją duszę i ciało... Każdego dnia pokazuję Ci nim jak bardzo Cię kocham...

Twoja mama"

Odnośnik do komentarza

Cytuję mój wcześniejszy wpis :
"Bycie matką jest dla mnie...
...WSZYSTKIM! Tak samo, jak Mama dla dziecka jest wszystkim! Mama - to pojęcie, które znaczy tak wiele... Dla każdej kobiety z pewnością oznacza coś innego, każda ma swoje lata, doświadczenia, zwyczaje... ale jedno jest pewne: dla wszystkich znaczy Miłość bezwarunkowa do swojego dziecka z wzajemnością.
Bycie matką jest dla mnie spełnieniem marzeń. Po długim okresie starań, nareszcie udało się! Jestem wdzięczna losowi, że dał mi szansę zasmakowania takiego uczucia, jakim jest matczyna miłość. Macierzyństwo to najpiękniejszy okres w życiu matki ponieważ jest z dzieckiem 24h/ dobę, przytulają się, śmieją, rozmawiają, bawią, jedzą, śpią, odpoczywają, wygłupiają się, uczą, śpiewają, spacerują a przede wszystkim KOCHAJĄ SIĘ!"
A najwspanialsze w byciu mamą jest właśnie bycie MAMĄ! :)

monthly_2014_06/konkurs-na-dzien-matki_12706.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...