Skocz do zawartości
Forum

Konkurs na Dzień Matki


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aneczka22

Nie jestem jeszcze mamą, ale kto wie, może niedługo będę. Najwspanialsze w byciu mamą jest dla mnie to, że od momentu pojawienia się młodego człowieka na świecie mogę ukształtować go tak jak chcę. I to ode mnie zależy na kogo wyrośnie i jaki będzie w przyszłości. Nie ma chyba większej dumy na świecie niż przeświadczenie, że zrobiliśmy kawał dobrej roboty wychowując swoje dziecko :)

Odnośnik do komentarza

Najpiękniejsze w byciu mamą jest uczucie spełnienia i dumy, że coś w naszym życiu wyszło bez skazy, mankamentów, wad. Gdy pierwszy raz widzimy na lekarskim ekranie malutkie serduszko bijące tuż pod naszym sercem, gdy jego bicie wydaje się być najpiękniejszą melodią świata. Później pojawia się uczucie tak silne i bezwarunkowe jak tylko możemy sobie wyobrazić. Miłość, której nic nie jest w stanie zabić, umniejszyć, przewartościować. I zaczynasz w tym maleństwie widzieć siebie sprzed wielu lat, widzisz podobne minki, podobne gesty, taki sam rodzaj śmiechu, upartość, zawziętość lub nieśmiałość i skromność. Oglądasz zdjęcia, przykładasz je obok siebie i czujesz każdym centymetrem, że to Twoja krew, Twoje ciało, część Ciebie. Dopóki nie usłyszysz pierwszego "mamo" masz wrażenie, że wszystko już widziałaś i czułaś, że pierwsze zakochanie, pierwszy raz złamane serce i pierwsze usłyszane bicie serduszka były tymi WIELKIMI wydarzeniami, wtedy pojawia się pierwsze "mamo" i czujesz, że przebiło wszystko co do tej pory widziałaś i czułaś. Kiedy w miłość partnerską wkradają się rutyna, codzienność i obowiązki a Ty ubierasz sukienkę i nie jesteś przekonana o swojej urodzie, wdzięku i kobiecości, Twoja mała córeczka patrzy na Ciebie z zachwytem mówiąc "mamo jesteś taka piękna i masz najpiękniejszą sukienkę" zaczynasz to dostrzegać, bo nawet najsłodsze komplementy nie są w stanie wygrać ze szczerością dziecka. Gdy słyszysz pierwszą piosenkę o sobie i dostajesz pierwszą laurkę czujesz się taka ważna i wielka, jedyna i wyjątkowa dla tego maleństwa, które nie widzi poza Tobą świata. Dziecko popełnia pierwsze błędy, przychodzą pierwsze rozczarowania a Ty nadal kochasz bardziej i bardziej, aż do utraty tchu. Co jest najpiękniejsze w byciu mamą? Uczucie, że nasze kroki, decyzje, czyny przyczyniły się do stworzenia czegoś tak pięknego, niewinnego, nieskazitelnego jak nowy człowiek. Pewność, że nasze serca nie są kamieniami, bryłami lodu, że tkwią w nas tak ludzkie emocje i wielkie pokłady miłości. Duma, że oto ja zwariowana kobietka, potykająca się o własne nogi na prostym chodniku, która regularnie raz w miesiącu mówiła sobie "do niczego się nie nadajesz" sprawiła, że małe ziarenko wykiełkowało, podrosło, puściło pąki, zakwitło po to by kiedyś w przyszłości czuć to co Ty teraz.

Odnośnik do komentarza

Pamiętam jak mając 4 latka postanowiłam zmienić swoją fryzurę na krótszą i przystąpiłam do tego bez niczyjej pomocy, tworząc artystycznie krzywą grzywkę. Moja mama kiedy mnie zobaczyła najpierw wytrzeszczyła oczy z przerażenia, potem ze zdziwnienia, a w końcu zaczęła się śmiać i przytulając mnie stwierdziła, że chyba obie musimy wybrać się do fryzjera...Dlatego wracając do sedna tak sobie myślę, że najwspanialsze w byciu mamą jest codzienne odkrywanie dziecka...w sobie:) Codzienne spełnianie marzeń, róznież cudzych i codzienne zdziwienia.
Dzięki dzieciakom codziennie uczestniczę w cudach, dziwach i magii, codziennie dziwię się swiatu i codziennie odkrywam go na nowo...Czasami nawet się zastanawiam, kto tu kogo "wychowuje" :)

Odnośnik do komentarza

Mój Synek ma dopiero 3 miesiące. Dla mnie w byciu Mamą najwspanialsze są chwile, kiedy widzę radosny uśmiech mojego Słoneczka. Uśmiech mojego Synka wynagradza mi wszystkie nieprzespane noce i wyrzeczenia związane z byciem Mamą. Ta mała, cudowna istotka jest taka bezbronna i tak bardzo mnie potrzebuje, dla mnie jako Mamy to cudowne uczucie, kiedy wiem, że jest przy mnie szczęśliwa i czuje się bezpiecznie

Odnośnik do komentarza
Gość Iwona R.

Najwspanialsze w byciu mamą jest to, że teraz jestem najbardziej potrzebną osobą na świecie dla tej małej kruszynki. Każde jego spojrzenie, każdy uśmiech mówi sam za siebie i sprawia, że przemęczenie znika. To jak bardzo chce bym tuliła go w ramionach i w nich zasypiać. Piękne jest, że mogę śledzić jego rozwój, pierwsze gesty, śmiech, radość, zaciekawienie i to, że mogę mu wszystko pokazać, być jego pierwszym nauczycielem. Cudowne jest to, że w jego oczach całym światem jest po prostu Mama. Nie ma nic piękniejszego.

Odnośnik do komentarza

Najwspanielasze w byciu mama jest to ze nagle pojawia się na świecie mega hektabomba miłości i szczęścia w postaci malego szkrabulka. Dziecko zmienia postrzeganie calego swiata i od teraz jest dla nas calym swiatem. Jak wczesniej zdarzały się jałowe dni tak teraz każdy dzień wypełniony jest ogromna radością i miłością. Mysle , że nikt tego nie jest w stanie zrozumieć niż inna mama.

Odnośnik do komentarza
Gość Mamusia Kubusia

W byciu mamą najwspanialsze jest to, że pomimo trudnych dni, nieprzespanych nocy, stresu zawsze jestem szczęśliwa. Wiem, że jest ktoś kogo zawszę będę kochała i ktoś kto taką samą bezwarunkową miłością obdarzy także mnie. Uwielbiam patrzeć kiedy śpi, kiedy się śmieje. Od paru dni Kubuś stawia swoje pierwsze kroki a ja szaleję ze szczęścia. :)

Odnośnik do komentarza

Poranne tupanie gdy biegnie i krzyczy "Mamo wstawaj, ja już nie śpije" i ten uśmiech gdy gramoli się nam do łóżka. Piosenki które przynosi z przedszkola i tak zawzięcie śpiewa przy kolacji. Weekendowe nocne tańce i hulańce. Ale też krzyki, że czegoś nie chce lub wręcz odwrotnie, które uczą cierpliwości i opanowania. I to jakim odbiciem naszej miłości jest nasz syn :)

Odnośnik do komentarza

Dla mnie najwaspanialszą rzeczą w byciu mamą, jest bezwarunkowa miłość, którą ja odbarzam swoje dziecko i ta sama miłość, którą moje dziecko obdarza mnie. Kocham moje dziecko najbardziej na świecie, za to, że po prostu jest i nieważne czy jest ładne, czy brzydkie, grube, czy chude, chore czy zdrowe, niegrzeczne czy jak aniołek.... To nie ma znaczenia, jest moje, ukochane, jedyne w swoim rodzaju... Kocham jego uśmiech, jego piosenki, jego wierszyki, jego psocenie i to wkurzanie mnie czasami na każdym kroku... A ono odpłaca mi tym samym. Kocha mnie po prostu za to, że jestem jego mamą. I nie ma znaczenia, że czasem jestem zła, że czasem nakrzyczę, zwrócę uwagę, nie ma znaczenia jak wyglądam... Ono kocha mnie taka jaką jestem i zawsze jak ma problem idzie do mamy, jak jest dobrze czy jak jest źle, zawsze do mamy...

http://www.suwaczki.com/tickers/ojxezbmh5acz8bw7.png

http://www.suwaczki.com/tickers/iv0915nmpd20s71a.png

Odnośnik do komentarza

Najpiękniejsze w byciu Mamą jest to, że każdego dnia można odkrywać tą małą istotkę którą nosiłam pod sercem. Widzieć jak dla swojego dziecka jestem całym światem a ono również dla mnie. Mam 3 wspaniałych dzieci. Każde uczy mnie czegoś nowego. Każde pokazuje mi jak być lepszą mamą, a najważniejsze to uczy mnie bezgranicznej miłości oraz cierpliwości. Każdego dnia widzę, że jestem coraz to lepszą mama dla nich. Dla istot, którym dałam życie i codziennie stawiam czoło życiu

Odnośnik do komentarza

Najlepsze w byciu matką jest to, że co rano budzi mnie uśmiech mojego dziecka, nawet gdy jestem niewyspana, spojrzę na tę słodką buźkę i od razu poprawia mi się humor. Radość i zaangażowanie, jakie widać w oczach mojego dziecka, gdy wykonuje pierwsze kroki - cudowne uczucie. I ta świadomość, że jest wpatrzone we mnie jak w obrazek, że czeka na mnie, na moją pomocną dłoń przy posiłkach, na pielęgnację, której potrzebuje, na wsparcie przy drobnych kolkach, na to że jestem, gdy zaczyna płakać, a przede wszystkim na moje wielkie, pełne miłości serce, które mu daję każdego dnia

Odnośnik do komentarza

To co jest najlepsze w byciu mamą zmienia się wraz z wiekiem dziecka:pierwszy uśmiech, pierwsze słowa,tupot małych stóp, zarzucone na szyję małe rączki...aż wreszcie słowa kocham cię mamusiu. Cóż może być lepszego od świadomości, że dla tej małej istoty jesteśmy najwspanialsze, najważniejsze i nieskazitelne....?
Wszystkie zło tego świata potrafi nam zrekompensować jeden mały uśmiech, którego brak nie zastąpi nam nawet największe bogactwo...uśmiech..jeden malutki...a reszta przestaje mieć znaczenie;)

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze odkrycie, ile człowiek może mieć w sobie miłości do drugiego. Po drugie że dając komuś życie, można żyć poza sobą. Po trzecie, że uśmiech dziecka jest największym szczęściem na świecie i może pokonać każdy ból, cierpienie i zwątpienie. Po czwarte, że to najtrudniejsza i najcięższa rola w życiu, ale żaden zaszczyt ani Nobel się z tym nie równa.

Odnośnik do komentarza

Najwspanialsze w byciu mamą to jest to, że masz takie szczęście w życiu aby nią być. Uwierzcie mi, wiele kobiet pragnąc dziecka takiej możliwości nie ma, Ja bardzo długo walczyłam o szczęście i wiem jak trudny jest okres czasu gdy trudno zmienić status z kobiety na szczęśliwą kobietę. Bezkonkurencyjne w życiu jest mieć szansę kochać bezinteresownie, bezgranicznie, czuć, że wraz z Tobą wzrasta nowe życie, któremu masz szansę dać to co uważasz za najlepsze. To Twoja duma każdego dnia udowadnia Ci, że masz po co żyć, sprawia, że uśmiech na Twojej twarzy potrafi pojawić się nawet po najcięższym dniu w pracy. To jak rośnie, pokazuje, że każdy dzień to dla niego sukces - pierwszy uśmiech, pierwszy krok, pierwsze słowo... To dopiero będąc matką potrafisz zrozumieć co znaczy życie i jakie są priorytety w nim najważniejsze:).

Odnośnik do komentarza

Najwspanialsze w byciu mamą jest to, że mamy jedyną i niepowtarzalną możliwość kształtowania małego człowieka każdym przytuleniem, pocałunkiem czy ukochaniem. Bycie mamą to bycie swoistą wodą życia dla dziecka - bez niej usycha, nie rozwija się tak jak powinno. Bycie mamą to wielki dar, połączony z jeszcze większą odpowiedzialnością i dumą - że przecież ten mały człowiek to jakby nie patrzeć 50% mnie! :)

Odnośnik do komentarza
Gość Ambiwalencja

Jestem mamą od 4 miesięcy. Najwspanialsze jest wstawanie trzy razy w nocy, żeby nakarmić swoją dzidzię; zmienianie co chwilę pieluszki, bo wciąż pojawia się w niej jakaś "niespodzianka"; wycieranie obślinionej buźki, przebieranie maleństwa kilka razy dziennie, bo mu się ulało; usypianie przez dwie godziny po to, by pospało 20 minut...
Tak, wcale nie żartuję, to jest najwspanialsze. Bo uczy miłości, pokory, szacunku do małej, całkowicie bezbronnej istotki. I uświadamia istotę macierzyństwa oraz to, że nasze mamy, żeby nas wychować także musiały zmagać się z wieloma trudami.
A uśmiech dziecka i wtulenie się w ramiona mamy powodują, że moje zmęczenie znika, a mały szkrab jest najcudowniejszy i najukochańszy na świecie.

Odnośnik do komentarza

W byciu mamą jak dla mnie jest najwspanialsze to że właśnie sie jest mamą... To że ja jako mama poczułam pierwsze ruchy, pierwsze kopnięcia a przede wszystkim usłyszałam bicie serca człowieka którego wcale nie widziałam i nie umiałam sobie wyobrazić jego buzi...
Dodam jeszcze że najwspanialszym jest okazywanie miłości (tak bardzo, bardzo) bezwarunkowej...

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9gu1r1avuguhd.png

Odnośnik do komentarza

Kiedy dziecko się śmieje, w głos, nieprzerwanym strumieniem, z szeroko otwartą buzią, szczerząc niepełne uzębienie i jak leży zmęczony ta radością, patrzy w oczy i gdyby mógł to by powiedział, „Ale była super zabawa mamo” i wyciąga w górę stopy do ucałowania i trzyma je na policzkach maminych.
Najlepsze w byciu mamą… kiedy mokry kaczor patrzy na ciebie z wanny, woda spływa mu po buzi i głowie i ramionach i śmieje się i rozbryzguje hektolitry wody w całej łazience.
Kiedy nagle niespodziewanie odwzajemni uścisk i przytuli się do Ciebie z uśmiechem na buzi.
To jest najlepsze w byciu mamą…

Odnośnik do komentarza

Najwspanialsza w byciu mamą jest miłość do dziecka. Bycie mamą to jedna z ważniejszych ról, jakie spełnia kobieta w swoim życiu. Jest wtedy szczęśliwa, przepełniona uczuciem do dziecka, bo jej marzenie się spełniło. Choć wiąże się to z dużą odpowiedzialnością, problemami, kłopotami, to jednak daje mi mnóstwo radości i miłości. Bycie mamą uczy mnie cierpliwości, słuchania, wywołuje u mnie instynkt macierzyński, sprawia, że łzy same napływają do oczu, kiedy widzę, że moje dziecko jest zdrowe, radosne, szczęśliwe i uśmiechnięte. Bycie mamą to trudna rola w życiu kobiety, jednak najpiękniejsza. Trzeba być dyspozycyjnym 24h/dobę, ale warto, bo jest dla kogo żyć. Bycie mamą to wyzwanie, z którym zmagam się każdego dnia. To codzienny trud wychowania, to dar od Boga, mieć przy sobie upragnione dziecko. To wielka radość, zmęczenie i powołanie, to misja, którą zarówno matka, jak i ojciec mają do spełnienia.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie najwspanialsze w byciu Mamą, jest zmiana mnie samej. Nie wiem czy na lepszą osobę, ale na pewno na bardziej uważną i cieszącą się z małych szczegółów dnia. Bo teraz kocham podziwiać spokój dnia, spacer wkoło osiedla, cieszy mnie zapach bergamotki, firanki tańczące w rytm dziecięcego śmiechu. Kocham te momenty z moim dzieckiem... Ono (przekornie) nauczyło mnie, że lepiej się nie spieszyć. Wtedy mam czas by pooddychać szczęściem, naklejać plasterek na zdarte kolano. A na każde pytanie, najbardziej dziwaczne odpowiadać ze spokojem. I słuchać cierpliwie opowieści o kolejnej zabawie z koleżanką.
Dziś patrząc na nią - na to słońce, które w końcu do nas dotarło, wiem, że niczego mi nie brakuje... , choć przecież w życiu brak na braku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...