Skocz do zawartości
Forum

Konkurs na Dzień Matki


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Najwspanialsze w byciu Mama jest samo BYCIE MAMA :) Przepiekne uczucie ktore doswiadcza sie z pierwszym placzem narodzonego dzieciatka, z pierwsza chwila kiedy widzisz i tulisz nowonarodzone malenstwo. To uczucie, te wszystkie emocje splywaja na Ciebie (Matke) jak grom z jasnego nieba. Nagle. Od razu. W tym momencie! Kazda Kobieta bedac w ciazy obawia sie jak to bedzie, czy sobie poradzi, czy pokocha, skad bedzie wiedziala co ma robic. No wlasnie... a to samo przychodzi. Nagle... wiesz wszystko! Piekne, wspaniale! Najwspanialsze jest wszystko co jest zwiazane z byciem Mama i posiadaniem dzieciatka:
- porod mimo ze dlugi i ciezki to jednak wspanialy, moment narodzin jest trudny do opisania, kazda Mama przezywa go inaczej, ja jednak po czasie wspomnam go jako cos wyjatkowego, cudownego... tak, cud - wydalam nowe zycie :) niesamowite :)
- karmienie, juz od pierwszych chwil... wspaniale, cudowne i jak dla mnie ciezkie do uwierzenia... jak to mozliwe ze nagle jest pokarm, nie bylo, nie bylo i jest ;) karmiac czuje sie spelniona jako Mama i Kobieta,
- bezgraniczna i bezinteresowna milosc, to uczucie ciezko opisac, pojawia sie nagle i trwa... po prostu kochasz ;)
- tulenie, przutulanie, piekne, slodkie, uwielbiane :) no i ten zapach dzieciatka, nie do opisania... po prostu cudny!
- usmiech dziecka tuz po przebudzeniu (na poczatku wyglada to jak grymas, jakis niewyrazny usmiech, a potem coraz smielej... az w koncu witaja Cie usmiechem dwa wystajace zebulki),
- niepochamowana radosc, emocje, podskoki, tance, fale energii raczkujacego dziecka... to zdecydowanie dodaje energii do dzialania ;)
- obserwacja nowych osiagniec dzieciatka, zdobywanie nowych umiejetnosci ktorych po czesci uczy sie samo a po czesci od Ciebie ;)
Piekne jest tez to ze dziecko, kiedy jest mu zle, od razu wie ze u Mamy najlepiej, najbezpieczniej. Ze w ramionach Mamy mozna sie schowac i wtedy znika cale zlo. Uwielbiam te przytulasy, kiedy cora wlepia sie raczkami w moja szyje i chowa glowke tulac sie do mnie. Uwielbiam! W byciu Mama wszyatko jest super!

Odnośnik do komentarza

Najwspanialsza w byciu mama jest świadomość, że jesteś dla kogoś bardzo ważna. I mimo wyczerpania, podkrążonych oczu i wszechogarniającego zmęczenia potrafisz czerpać siłę dzięki takim drobiazgom jak uśmiech dziecka, jego pierwsze kroki czy pierwsze, trudne do rozszyfrowania słowa. Mój synek sprawia, że wszystko staje się możliwe, a ukryte pokłady siły pojawiają się w okamgnieniu napełniając świat jasnymi barwami.

Odnośnik do komentarza

Najwspanialsze dla mnie w byciu mamą jest to, że posiadam małą istotkę, która mnie kocha a ja kocham ją z każdym dniem mocniej. Wspaniałe są poranki kiedy córka budzi się z uśmiechem i przytula do mnie mocno. Wspaniałe są popołudnia kiedy córka się bawi i widzę, że jest szczęśliwa. Wspaniałe są wieczory, kiedy córka zmęczona wtula się we mnie i przy mnie zasypia. Każdy dzień jest najlepszym dniem, gdy mogę go spędzić z córką, patrzeć na nią, bawić się z nią i wychowywać. Mimo, że czasem czuję się zmęczona jej uśmiech i radość wszystko mi wynagradza.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3ej28mhgnig12.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Mama to łatwo rozpoznawalny obiekt:) To kobieta,która nigdy nie czuje zmęczenia:) Choć mało sypia to i tak czuje się wyspana:)Pełni wiele funkcji na raz:)Jest kucharzem,lekarzem,nauczycielem:)Codziennie odkrywa w sobie nowe talenty:)Potrafi spojrzeć na świat widziany oczami dziecka Rośnie razem z nim Uczy się alfabetu,rysuje,dodaje i odejmuje:)Potrafi szybko wyłapać momenty które mogą być zagrożeniem dla jej dziecka Często staje się waleczną lwicą ,która dla dobra swego potomka zrobi wszystko I choć często jest zabiegana,praca-dom I nie ma pełnej szafy fajnych ciuchów:),to i tak potrafi cieszyć się z małych rzeczy Najmniejsze osiągnięcie jej dziecka,sprawia jej tyle radości co los wygrany na loterii:)

Odnośnik do komentarza

Jak to się mówi - jestem matką i "nic co ludzkie nie jest mi obce".
Zanim zostałam mamą byłam nudną, szarą dziewczyną ze wsi, która ganiała za kurkami, krówkami i innymi zwierzątkami. Teraz już nawet nie pamiętam szczegółów życia sprzed rodzicielstwa, ponieważ nie wyobrażam sobie życia bez moich pociech. Najbardziej rzucającą się w oczy rzeczą, którą dało mi rodzicielstwo jest pewność siebie. Teraz wiem, że rozczochrana, pobrudzona od czekolady, z workami pod oczami wyglądam super, a nieprzespane noce to dla mnie pikuś i nauczyłam się nawet, że sportowcy to mają nudne życie, że biegam więcej od nich podczas maratonów 'mamo złap mnie'. Bycie matką dało mi poczucie, że chyba potrafię gotować, bo moje pociechy zjadają wszystko i niekiedy nawet upominają się o dokładkę. Nauczyłam się, że mój dom mimo, że przez niektórych nazywany chaosem to tak na prawdę jest oazą spokoju, porządku i ładu, tylko trzeba odpowiednio nad nim panować. Odkryłam w sobie nawet trochę z piosenkarki podczas śpiewania kołysanek do snu i bajkopisarza podczas opowiadania dobranocek. Nie zastanawiam się już na jakie kosmetyki wydać pieniądze - oczywiście te dla dzieci, nie myślę o nowych spodniach czy bluzce dla siebie, szukam czegoś dla pociech. Bycie matką to najcudowniejszy czas w życiu każdej kobiety. Możemy się przekonać jak bardzo wartościowe jesteśmy i jak bardzo potrafimy wywoływać uśmiech na twarzach naszych szkrabów. Cieszymy się z każdego ich uśmiechu, zbitej szklanki, pobrudzonej ściany, czy wtartego banana w kanapę. Wszystko robimy dla nich - tak bezinteresownie.
Bycie mamą to tak trochę też powrót do dzieciństwa, ponieważ możemy siedzieć w piaskownicy i robić babki, robić głupie miny aby rozśmieszyć nasze maleństwo, oglądać bajki, żeby... chociaż to robimy bez powodu - dla przyjemności. Fajnie jest widzieć jak nasze dziecko rośnie, zaczyna mówić do nas swoje pierwsze słowa, kiedy po prostu jest. Macierzyństwo dało mi także obraz spojrzenia na to, że coś co dla nas jest oczywiste dla takiej małej istoty jest nowością - ślimak, kwiatek, niebo, piesek, czy miseczka.
Cieszę się, że zostałam mamą, bo naprawdę to sprawia, że jestem szczęśliwa.

Odnośnik do komentarza

Najpiękniejsze w byciu mamą-
mieć istotkę ukochaną.
Każdy uśmiech, każde słowo-
narodziłam się na nowo.
Każde klocki rozwalone
i rysunki nie skończone.
Każdy ząbek, pierwsze kroczki,
wyciągnięte w górę rączki.
Każda plama na dywanie
i na łóżkach też skakanie.
Każde w nocy krzyki głośne
i kwilenie też donośne.
Każdy spacer, każde zdjęcie
każde inne też zajęcie.
Każdy wspólny nasz obiadek
każda drzemka czy upadek.
Każde w szkole przedstawienie,
Każde małe przewinienie.
Każda łza, każdy strupek,
każdy jeden jego smutek.
Każdy wierszyk czy piosenka-
serce moje z dumy pęka!
Skradłam swoją gwiazdkę z nieba,
nic mi więcej już nie trzeba.
Najpiękniejsze w byciu mamą-
być w istotce zakochaną!

Odnośnik do komentarza

W byciu mamą najwspanialsze jest... obcowanie z magią...
Ostatnio moja przyjaciółka, która nigdy nie przepadała za dziećmi, a potem, gdy zaczęła myśleć, że może jednak by chciała, z powodów zdrowotnych pogodziła się z myślą, że dzieci chyba nie będą jej dane, zaszła w ciążę. Szczęśliwa, ale trochę niepewna spytała mnie jak to jest być mamą, jak to w ogóle z tym całym macierzyństwem wygląda...
Cóż jej miałam powiedzieć? Przecież tego się nie da tak po prostu kilkoma słowami określić... Powiedziałam jej, że mimo, że ja sama nigdy jakoś mocno do dzieci nie ciągnęłam, to jednak uważam, że macierzyństwo obfituje w taką ilość niesamowitych momentów, daje tak wiele przeżyć i wyzwala tyle emocji, że nic innego na świecie nie jest w stanie temu dorównać. Żadne inne przygody, wyzwania, ekscytujące zdarzenia nie są tak fascynujące i dające tyle pozytywnych wzruszeń co zdawałoby się prosty uśmiech, kilka drobnych kroczków czy choćby samodzielnie wypity soczek. A ta trudna, ciężka strona macierzyństwa? Istnieje, nie da się temu zaprzeczyć, ale i tak dzień, dwa trzy później nie boli już nas tak nieprzespana noc, za to wzrusza tylko widok pierwszego ząbka. To jest chyba ta magia...

Odnośnik do komentarza
Gość szysza18

Długo tak wyczekiwane – ziarno miłości Nam dane…
Więź ogromną czuję, gdy… ruchem spędza z powiek sny,
Mąż przytuli (zatroskany), głaszcząc głowę przyszłej mamy,
Piję soczek marchewkowy (nie ze sklepu, lecz domowy),
Ulubionych dźwięków słucham, głaszcząc brzuszek mówię – KOCHAM!
Kiedy czekam na „spotkanie” – widzę malca na ekranie,
Serce bije jak szalone, biciem serca ukojone…
Te przeżycia, tak wspaniałe, sensem są na życie całe!
Dziecko! – dla mnie najwspanialsza, pewnego rodzaju "nagroda" - za wytrwałość, siłę, pragnienie i chęć walki o sens ludzkiego istnienia... „Sukces”! Największy (bez przesady) w moim życiu. Mieszkający pod mym sercem maluszek to dla mnie „początek macierzyństwa”, najpiękniejszej kobiecej PRZYGODY.

Odnośnik do komentarza

Mój synek jest sześciolatkiem zaczynającym obowiązek szkolny już tego września. Bardzo martwiłam się o to, czy sobie poradzi. Po przeczytaniu opinii jego wychowawczyni z przedszkola na temat gotowości edukacyjnej Piotrusia okazało się, że mam nie tylko bardzo grzecznego i wrażliwego synka, troszczącego się o inne dzieci, opiekującego się zwierzętami i dbającego o środowisko, ale również małego artystę wrażliwego na muzykę oraz posiadającego zdolności plastyczne - słowem "ideał". Bardzo kocham Piotrusia. Najlepsze w byciu mamą jest dla mnie poczucie dumy z tego, że mimo początkowo samotnego rodzicielstwa udało mi się stworzyć synkowi szczęśliwą rodzinę i wychować go na małego mężczyznę, który może być wzorem dla niejednego dorosłego człowieka!

Odnośnik do komentarza

Mamą jestem ja,
każdej nocy i każdego dnia.
Od 8 już lat,
dzieci to cały mój świat.
One codziennie dają mi,
radość i czasem łzy.
To one sprawiają,że
gdy jest mi źle- żyć mi się chce.
Bo jestem mamą troskliwą,
na krzywdę dzieci wrażliwą.
Bo jestem mamą kochającą,
o ich rozwój i zdrowie dbającą.
Bo jestem mamą zorganizowaną,
ale też strasznie zabieganą.
Bo jestem mamą zwyczajną,
za swoje dzieci odpowiedzialną

Odnośnik do komentarza

W byciu mamą najlepsza jest.. Ta duma z bycia mamą właśnie. Poza tym to takie wspaniałe i wzruszające.. Najpierw przez 9 miesięcy nosi się swój Skarb pod sercem, czeka na jego pierwsze ruchy, obserwuje na USG, słucha bicia serduszka.. A potem reszcie dostaje się w ramiona swoje długo wyczekiwane Maleństwo. I znów tyle wzruszających chwil- pierwszy uśmiech, pierwsze słowo, pierwsze kroki.. Jak tu nie pękać z dumy. Wspaniale być mamą!!! :)

Odnośnik do komentarza
Gość Martusia1997

Najlepsza w byciu mamą jest świadomość tego, że żyje się dla kogoś, patrzenie jak maluch rośnie i codzienny widok najpiękniejszego na świecie, szczerego, dodającego sił uśmiechu! :) przytulenia, śmiech, buziaczki, zabawa... Najpiękniejsza rola jaką można sobie wymarzyć :)

Odnośnik do komentarza

fajnie być mamą bo :
Mam okazję powrócić do książek z dzieciństwa
Mogę pokazywać dzieciom świat
Więcej czasu spędzam na świeżym powietrzu.
Mogę się bawić z nimi w "dzieci burzy". Bo często mają chmurne oblicza. Zresztą, ta zabawa trwa przez cały okres dojrzewania - wszak to burzliwy okres.
Mogę się bawić z nimi w "dzieci burzy". Bo często mają chmurne oblicza. Zresztą, ta zabawa trwa przez cały okres dojrzewania - wszak to burzliwy okres.
Mogę rozwijać talenty dydaktyczne i aktorskie zarazem
Mogę zadbać o zdrowe zęby dzieci.
Rozwijam zdolności negocjacyjne i trenuję asertywność
Dziecko doceni Cię jak nikt inny. Ponoć nie jestem najgorszą matką, ale matki kolegów są fajniejsze i koledzy mają lepiej.
Uwielbiam też patrzeć jak śpią.
Uwielbiam też patrzeć jak śpią.

Odnośnik do komentarza

Najwspanialsza w macierzyństwie jest opieka nad maleńką istotką. Spokojne i zawsze uśmiechnięte maluszki, zrelaksowana mająca czas na wszystko mama - taki stereotyp budują w dzisiejszym świecie reklamy. Dopiero, gdy sama doświadczyłam macierzyństwa poczułam, że nie zawsze jest kolorowo jakbyśmy chciały. Maluszek potrzebuje dotyku, bliskości, 100% mnie. To nowy człowiek, nowe życie, a ja jako najbliższa mu osoba musiałam nauczyć się jego potrzeb, a przecież maluch ma jeden sposób komunikowania niedogodności - płacz. Bycie mamą to na prawdę ciężka praca. Muszę być nianią, pielęgniarką, opiekunką, pocieszycielką, bankomatem, kelnerką. Pracuję i nie mam wolnych dni, bo macierzyństwo oznacza służbę przez 24/7 do końca mojego życia, a jednak jest najwspanialszym, co mogło mi się przytrafić!

Odnośnik do komentarza

Najwspanialsze w byciu mamą jest bycie pierwszą osobą w życiu jej dziecka. Jeszcze na etapie ciąży to właśnie my, matki, doświadczamy jako pierwsze cudu radości z dwóch kresek na teście ciążowym, cudu wzruszenia po pierwszym usg czy łez radości po pierwszym ruchu dziecka czy usłyszenia po raz pierwszy bicia malutkiego serduszka. To, co zdarza się po porodzie, jest jeszcze większym cudem: pierwszy krzyk tuż po wyjściu na świat i pierwszy moment, kiedy po 9 miesiącach tworzenia niezwykłej więzi wreszcie możesz się spotkać ze swoim skarbem. Cudowanie jest być mamą i móc każdego dnia śledzić rozwój swojego dziecka, wypatrywać pierwszego uśmiechu, czułego gestu czy kroczku oraz nasłuchiwać pierwszego słowa. Te pierwsze gesty czy słowa są tak naprawdę magiczne, bo nigdy się już nie powtórzą i znaczą dla każdej naprawdę wiele. Są przecież wynikiem wysiłku, jakie musiało włożyć nasze dziecko, aby z pozycji raczkującej stanąć na nóżkach czy składową wielu słownych potyczek, jakie musi podjąć nasz maluch, aby w końcu głośno i wyraźnie powiedzieć „mama”. Te gesty darowane są tylko mamie i ich znaczenie jest tak doniosłe w życiu każdej kobiety jak pierwszy pocałunek, pierwsza miłość czy pierwsza randka, bo we wspomnieniach nadawany im jest z marszu nr 1!

Odnośnik do komentarza

Najpiękniejsze w byciu mamą jest już samo nią zostanie! To magia uczestniczenia w rozwoju dziecka. Radość z patrzenia jak się rozwija. To odkrywanie świata wraz ze swoim dzieckiem. Obserwowanie ile wysiłku kosztuje jego pierwszy ruch, uśmiech, dźwięk, śmiech, słowo czy krok. To radość patrzenia na stworzone życie. To bezwarunkowa miłość najsilniejsza jaka może łączyć dwie osoby. Bycie mamą to najpiękniejsza rzecz na świecie!!!

Odnośnik do komentarza
Gość Aleksandra_81

Każdy etap z życia naszych dzieci daje nam wiele wspaniałych satysfakcji.
Piękne w tym czasie są dni, kiedy to jesteśmy po porodzie obolałe, wyczerpane, ale spełnione i szczęśliwe,
piekne są dni, kiedy to nie musimy chodzić do pracy, tylko spędzać czas w ciepłym domku z maluszkiem, nawet kiedy kilkanaście razy trzeba do niego wstać:)
Najpiękniejsza jest duma, która rozpiera nasze serca z każdym kolejnym osiągnięciem naszego dziecka :)
piękne jest to, jak widzimy pierwszy uśmiech, pierwszy kroczek, słyszymy pierwsze słowo MAMA:)
Piękne są wspólne wygłupy, wspólne wakacje, troszczenie się o zdrowie, dawanie pochwał i prezentów,
Pieknie jest móc dostawać kwiaty i dobre słowo na Dzień matki.
Pięknie jest móc dożyć dnia, kiedy to zostanę babcią i usłyszę "Mamo dziękuję, że jesteś, bo dzięki Tobie wiem co jest najpiękniejsze w byciu mamą"

Ola

Odnośnik do komentarza

Najwspanialsze w byciu mamą jest to, że jesteś autorytetem dla swojego dziecka, możesz je kształtować, doradzać mu i pozwalać dokonywać własnych wyborów. Bycie mamą to nie tylko pełnoetatowa praca, to wyzwanie, odpowiedzialność, radość ale i smutki. Możesz przeżywać z dzieckiem jego emocje, możesz być jego powiernikiem. Nic tak nie nagradza trudu włożonego w opiekę nad dzieckiem i w jego wychowanie jak słowa "Kocham", "Dziękuję" i "Przepraszam". Mimo wielu ciężkich chwil jestem szczęśliwa że jestem mamą.

Odnośnik do komentarza

Najwspanialsze w byciu mamą jest to, że w chwili w której rodzi się dziecko przestajesz być samotna.
Nieważne, czy jesteś otoczona rodziną i przyjaciółmi i masz wokół wiele bliskich Ci osób, czy wprost przeciwnie, zostajesz sama i czujesz, że cały świat odwrócił się od ciebie. Nieważne czy zawsze jest obok Ciebie wyciągnięta ręka gotowa nieść pomoc, czy życie wciąż kładzie Ci kłody pod nogi i ogarnia Cię brak zrozumienia ze strony innych .
Najwspanialsze w byciu mamą jest to, że po prostu nią jesteś , bo jest z Tobą siła wszystkich matek, a jeden maleńki uśmiech Twojego dziecka potrafi uświadomić Ci, że nawet jeśli jesteś albo kiedyś będziesz sama - to już nigdy nie będziesz samotna.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-70301.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-70299.png

Odnośnik do komentarza
Gość JUSTYNA KUNERT

NIE MA NIC PIĘKNIEJSZEGO NIŻ USŁYSZEĆ PIERWSZY KRZYK NASZEGO DZIECKA , POCZUĆ ZAPACH NIEMOWLAKA ... MALUTKIE ŁAPKI KTÓRE KTÓRE NAS OBEJMĄ I SŁOWA " KOCHAM CIĘ MAMUSIU " ... A PO LATACH GDY NASZE POCIECHY ZAŁOŻĄ JUŻ SWOJE RODZINY , DOCENIĄ NASZ TRUD W ICH WYCHOWANIU I POWIEDZĄ " DZIĘKUJĘ CI MAMO , ŻE BYŁAŚ ZAWSZE PRZY MNIE I , ŻE ZAWSZE MOGĘ NA CIEBIE LICZYĆ :) NAJPIĘKNIEJSZA JEST MIŁOŚĆ :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...