Skocz do zawartości
Forum

Konkurs na Dzień Matki


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Matka to jedyna osoba, która ma kontakt z dzieckiem już od momentu poczęcia. Nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie tego uczucia, kiedy w jej łonie rozwija się nowe życie, aby po 9 miesiącach pojawić się tuż obok. Dziecko jest wtedy całkowicie niesamodzielne i wymaga troski, opieki i miłości.

Dzień Matki już za kilka dni, więc któż, jak nie mamy może wypowiedzieć się, co najwspanialszego jest w macierzyństwie? Mamy dla Was wyjątkowy konkurs, w którym do wygrania jest 10 zestawów kosmetyków od Palmer's: balsam przeciw rozstępom, oliwka specjalistyczna, krem do rąk CBF, a do tego testery, ulotki informacyjne i papierowa torebka od Palmer's.
http://kontoredakcyjne.strefa.pl/forum.jpg

Aby je wygrać wystarczy wykonać zadanie konkursowe, które brzmi:
Napisz, co jest Twoim zdaniem najwspanialsze w byciu mamą.

Odpowiedzi należy zamieszczać w wątku konkursowym od 26 maja do 26 czerwca 2014 roku do północy. Wyniki będą ogłoszone w ciągu 7 dni roboczych od daty zakończenia przyjmowania zgłoszeń.

Zapraszamy do udziału!

Regulamin konkursu

Odnośnik do komentarza

CO JEST NAJWSPANIALSZE W BYCIU MAMA ?MH MAMY WIEMY ŻE DOSŁOWNIE WSZYSTKO!BEZWZGLĘDNA MIŁOŚĆ,TULENIE DZIECKA,SPĘDZANIE Z NIM CZASU,JEGO RAMIONA NA NASZYCH SZYJACH,JEGO BUZIAKI,JEGO UŚMIECH,JEGO RADOŚĆ,PATRZYMY JAK ZDOBYWA NOWE UMIEJETNOSCI,CODZIENNIE ZASKAKUJE NAS CZYMŚ NOWYM,WPROWADZIŁ W NASZE ŻYCIE WIELKIE ZMIANY,KOCHAMY JE JESTEŚMY Z NICH BARDZO DUMNI,WIĘC CO JEST NAJWSPANIALSZE?MOŻNA TO OPISAĆ TAK DO KOŃCA?MYŚLE ŻĘ NIE ,ALE GDYBY SERCE MATKI UMIAŁO PISAĆ.........JESTEŚMY MATKAMI I TO JEST NAJ NAJ I POPROSTU NAJ!!!

Odnośnik do komentarza

Najwspanialsze to być mamą bo wiem (własny przypadek nie udawało się,mimo wielu prób)że po latach zmagań,wysiłku i chęci ale też wiary-udało się!!!!A
potem to -Dziecko „karmi” mnie jako matkę, moją potrzebę spełnienia się macierzyńskiego przeżywam dzięki jego istnieniu;-)) i to jest naj!!wiem też że jestem dla moich dzieci mamą idealną: najlepszą, najładniejszą i najukochańszą i ich zdanie jest ważne;-))ale i najwspanialsze.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem najwspanialsze w byciu mamą jest podziwianie jak tak maleńka na początku istotka rośnie, zmienia się, uczy się nowych umiejętności i poznaje świat. a także to ta wielka, czysta miłość którą dzieci okazują, ich "kocham Cię", buziak, przytulas sprawiają że wszelkie troski znikają a zamiast nich pojawia się uśmiech.

monthly_2014_05/konkurs-na-dzien-matki_11416.jpg

Odnośnik do komentarza

Najwspanialszą rzeczą w życiu mamy jest bezwarunkowa miłość dziecka.Dziecko nie kocha nas za coś-kocha nas tak po prostu.Nie musimy być dla niego pięknością z pierwszych stron gazet,z super makijażem i figurą modelki.Możemy biegać w dresach i trampkach,a i tak jesteśmy najpiękniejsze dla dziecka. Nie musimy być zawsze silne i twarde.Możemy przy dziecku popłakać,a ono nie stwierdzi,że jesteśmy słabe tylko przyjdzie i przytuli,da buziaka.Gdy damy dziecku dużo miłości,ono zawsze z nami będzie.Nie porzuci nas dla "nowszego modelu":) Dla mnie najpiękniejszą rzeczą jest poczucie,że mam na świecie człowieka który już zawsze będzie mnie kochał i ja będą kochać jego.I to uczucie będzie niezmienne.

Odnośnik do komentarza

Najwspanialsze w byciu mamą jest to, że odkrywa ona świat razem z dzieckiem, daje mu wskazówki i wspiera jego rozwój. Ma świadomość tego, ileż to wysiłku kosztuje małego maluszka, aby to on powiedział pierwsze słowo czy postawił pierwszy kroczek. Mama jest przesycona radością patrząc na swojego małego brzdąca, wiedząc, że to ona dała mu życie. Piękne jest to, że będąc mamą zmienia się sposób patrzenia na życie.

Odnośnik do komentarza

Bycie mamą to jedna wielka przygoda życia która pomogła mi zgłębić same najwspanialsze "zakamarki" ciała, serca i umysłu. Kiedyś nie przypuszczałam że będę się cieszyła z kupy w nocniku, że rozbawi mnie porozrzucane jedzenie po kuchni w czasie obiadu, że po zrobieniu 10km trasy do i z pracy będę miała chęć pojechać na dodatkową 10km-ową wycieczkę z dzieckiem, że usłyszę rozbawiona "babcia powiedziała że wypierdzieli mi zabawki" zamiast karania za brzydkie mówienie. Bo najwspanialsze w byciu mamą jest odkrywanie siebie przez pryzmat wychowywania małego człowieka chłonącego świat wszystkimi zmysłami, by w końcu usłyszeć od 2-letniej córeczki: "mama ma dobre serce", dostać buziaka czekoladowego i nauczyć się by po upadku wstać z uśmiechem.

Odnośnik do komentarza

Najwspanialsze w byciu mamą jest to, że jest dla kogo żyć i że chce się żyć, że ma się przy sobie kogoś, kto kocha nas miłością czystą i bezwarunkową, kto darzy nas niezachwianym zaufaniem i wiarą. Ta więź między matką, a dzieckiem nie ma sobie równych - jest jedyna w swoim rodzaju. Z nikim nie będzie się w życiu tak blisko, jak ze swoim małym skarbem.
Mama ma to szczęście, że może przyglądać się, jak rośnie jej maleństwo i nabywa nowych umiejętności. Radość sprawia jej każde spojrzenie i uśmiech dziecka, zapach jego ciała, pierwsze kroki i wypowiedziane słowa. Wtedy zdaje sobie ona sprawę z tego, co jest w życiu najpiękniejsze i najważniejsze.
Dzięki temu małemu cudowi, kobieta staje się inną osobą. Potrafi być bardziej odpowiedzialna i przewidująca. Dziecko nadaje jej życiu nowy sens, sprawia, że matka ma przed sobą wspaniałe zadanie - kształtowanie nowego życia. Sprawienie, by dziecko było mądre i dobre. Przekazanie mu wartości, które są dla niej ważne.
Na zakończenie chciałabym zacytować piękne słowa, ktore gdzieś, kiedyś przeczytałam i które utkwiły mi w pamięc: ,,bycie matką, to bycie kimś więcej niż człowiekiem, bo jaki człowiek potrafi aż tak mocno kochać":)

Odnośnik do komentarza

Co jest moim zdaniem najwspanialsze w byciu mamą?

Posiadanie dziecka według mnie jest cudem.
Rośnie w nas nowe życie .
Po narodzinach całe życie przewartościowałam. Podporządkowałam mojemu synkowi.
On kocha mnie bezgranicznie, tak jak i ja jego.
I to jest właśnie najwspanialsze, bo mimo jakiś wpadek z obydwu stron, zawsze on może liczyć na mnie, a ja wiem, że jest ktoś, kto kocha mnie najbardziej na świecie.

http://fajnamama.pl/suwaczki/w7e0oow.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2mib36tc2.png

Odnośnik do komentarza
Gość Monika 1982

NAJWSPANIALSZE W BYCIU MAMĄ?
Bycie mamą wymaga 7 dni w tygodniu 24 godzinnej dyspozycyjności.
100% do rozwiązania sytuacji kryzysowych gotowości.
Mile widziane jest też medyczne przygotowanie -
Nocne dyżur gdy gorączka, zatkany nos, bolesne ząbkowanie,
A gdy pociecha starsza ran opatrywanie,
Na szczęście zdrowienie wspomaga mamy przytulanie.
Zdrowe i radosne dziecko to pełnia szczęścia matki,
Chwilowy „święty spokój”, czas by napić się spokojnie kawki.
Choć jest i przyjemniejszy moment, który wszystkie ciężkie chwile potrafi wynagrodzić,
Głos przyjaciółki w telefonie mówiący: „Doradź mi coś, Ty na pewno wiesz co w tej sytuacji zrobić”.
Widzicie więc, że w byciu mamą można się specjalizować,
A co! Czasem nawet się tym nawet trochę afiszować.
Bo życie takiej zwykłej z codziennymi problemami mamy, nie wygląda tak jak to pokazują reklamy;
O nie, tak nie wygląda na co dzień mama-Kobieta uśmiechnięta, wypoczęta i zadbana,
czystością lśni każdy kąt jej mieszkania, a dzieci grzeczne jak aniołki ze szkoły przynoszą same piątki.
Nie to jest najważniejsze w życiu mamy, ale to ile czasu z dzieckiem spędzamy.
Mama ‘dostępna’ i zrelaksowana; Taka mama jest najbardziej przez dziecko kochana.
O tym musi pamiętać każda mama jeśli chce wychować szczęśliwe dzieci,
Sama musi być szczęśliwa a czas jej miło z dziećmi zleci.
NAJWSPANIALSZE w byciu mamą jest otrzymywanie bezwarunkowej miłości,
A tej dostaniemy dużo, nie tylko w chwilach czułości,
Dla dzieci nieważne czy mama jest modnie ubrana,
Czy też pięknie wymalowana, ale każda chwila z nią spędzana.
Ważne w byciu mamą jest też patrzenie na świat dziecka oczami,
Dostrzegamy wtedy jak wiele byśmy nie zobaczyli sami.
No i wkońcu zobaczyć ,że w dorosłym życiu są ludźmi wspaniałymi,
To są powody by być rodzicami dumnymi.
A najpiękniejszy moment w życiu mamy?
Gdy dziecko, obojętne czy małe czy dorosłe mówi : „BARDZO CIE MAMO KOCHAMY!”

Odnośnik do komentarza

Bycie mamą, to najwspanialsze, co mnie spotkało!!!!Gdy byłam w ciąży, cieszyłam się z wszystkiego: kopniaka w brzuch, wykresu EKG, zdjęcia.... Nie mogłam się doczekać kiedy ujrzę maleństwo.Chwila, gdy mogłam przytulić swoją córeczkę ... nigdy tego nie zapomnę - jej płacz, i nagle spokój, gdy czuję się bezpiecznie w moich ramionach.Byc mama to przyznam szczerze praca na cały etat :) Najtrudniejszy zawód swiata :) jestem zarówno budzikiem kucharka sprzataczka kelnerka lekarzem niania pielegniarka ,stróżem fotografem pracujemy dzien i noc !!! :) Bo bycie mama to coś więcej niz zajście w ciąże :) dlatego kochamy swoje pociechy nad zycie :)

Odnośnik do komentarza

Najwspanialsza w byciu mamą jest świadomość, że jest się komuś drugiemu potrzebnym. Szczera, bezwarunkowa miłość jaką może ofiarować tylko i wyłącznie dziecko.
Tylko mama ma jedyny w swoim rodzaju budzik na świecie który jej nie denerwuje - uśmiech i głos swojego dziecka.
Dzieci nie rozumieją co to jest kłamstwo, materializm i to jest piękne! Są zawsze szczere - to najwspanialsze co może człowiek dostać od drugiej istoty. Wspaniałe są te momenty kiedy jako pierwsza właśnie mama widzi pierwszy krok, upadek i słyszy to magiczne wypowiedziane słowo: MAMA. Pierwsza zupka, przewrócenie się z brzuszka na plecy, pierwszy uśmiech -to właśnie jest wspaniałe w byciu mamą - że dostajemy tak wiele, za tak nie wiele!

monthly_2014_05/konkurs-na-dzien-matki_11583.jpg

Odnośnik do komentarza

Najwspanialsze w byciu Mamą jest poczucie spełnienia i sensu życia...
Dla moich Synków jestem najlepszą na świecie kucharką. Niezastąpioną partnerką podczas zabaw oraz ich dziecięcej twórczości...Nauczycielką życia, czasem psychologiem. Stylistką mody oraz szalonych, dziecięcych fryzur. Jestem kreatorką ich języka, sposobu postrzegania świata oraz relacji międzyludzkich. Fotografem, rejestrującym na wieki każdy etap ich życia. Przewodnikiem turystycznym w czasie codziennych wypraw na zakupy lub do lasu...
Bywam strażnikiem pilnującym przestrzegania pewnych zasad i wyciągającym konsekwencje w przypadku ich łamania. Raz surowym sędzią rodzinnym w niełatwych sporach o to samo autko... a raz najłagodniejszym uosobieniem przytulanki, kołysanki, ciszy... W żadnej innej dziedzinie życia nie wykazałam się na tak wielu rozmaitych frontach. Żadnej innej nie poświęciłam tyle serca ani czasu. Żadna inna nie okazała się spełnieniem marzeń...
Najwspanialsze jest właśnie to, że jestem Mamą.Najukochańszą i niezastąpioną. Jak Ty....

Odnośnik do komentarza

Najwspanialsze w byciu Mamą jest:
- móc nosić swoje maleństwo przez 9 miesięcy pod swoim sercem,
- móc usłyszeć pierwsze bicie maleńkiego serduszka pukającego do drzwi mego serca,
- móc poczuć pierwsze delikatne ruchy oraz kolejne już mocniejsze fikołki,
- niezwykła więź łącząca mnie z synkiem, która powstała w momencie poczęcia, a umocniła się gdy karmiłam go piersią,
- móc patrzeć jak moje dziecko zdrowo się rozwija i zdobywa kolejne umiejętności i przezwycięża różne trudności oraz słabości,
- móc tulić do siebie swoje dziecię,
- poczucie, że dla własnego dziecka jest się najważniejszą osobą na świecie,
- móc towarzyszyć w dorastaniu mojej pociechy,
- sam fakt posiadania dziecka.
I choć często, jeszcze w ciąży, nie obejdzie się bez dolegliwości: zgagi, bólów krzyża, wymiotów, nudności oraz innych nieproszonych gości, to okres ciąży wart jest czekania, by móc poczuć sens macierzyństwa.

Odnośnik do komentarza

Najwspanialsze jest poczucie rozpierającej dumy, kiedy patrzę na mojego synka. Możliwość obserwowania jak z dnia na dzień zdobywa nowe umiejętności: pierwszy ząbek, pierwszy krok, tak wyczekiwane słowo "mama". Wspaniałe jest też to, że mogę się od niego na nowo uczyć otaczającego świata, czerpać radość, z wydawałoby się, nic nieznaczących rzeczy. Jestem szczęśliwa, że co dzień, zaraz po przebudzeniu, mam możliwość podziwiania najpiękniejszego uśmiechu na świecie. Wspaniałe jest to, że jestem synkowi tak samo potrzebna do życia jak on mnie.

Odnośnik do komentarza

Najwspanialsze w byciu mamą jest uczucie bezgranicznej miłości. O obie swe córki musiałam walczyć, łatwo nie było ale dziś cieszę się patrząc jak obie rosną i z dnia na dzień stają się mądrzejsze a także samodzielniejsze. Kocham obserwować ich niewinne twarzyczki jak śpią, uwielbiam jak do mnie się tulą i szepczą -mamo kocham Cię. Nie oddałabym tych chwil nikomu i choć czasem łatwo nie jest to i tak uwielbiam bycie mamą. Tak naprawdę najwspanialsze w byciu mamą jest już sam fakt ,że nią jesteśmy i że od tej chwili jesteśmy odpowiedzialni za kogoś ,kto jest całkowicie zależny od nas.

Odnośnik do komentarza

Bycie mamą to najcudowniejsze uczucie na świecie,kiedy zostałam mamą czuję się na prawdę spełniona.. Niesamowite jest jak widzę jak moje dziecko rośnie ,rozwija się , uśmiecha się do mnie, wiem że dla tej maleńkiej istotki jestem wszystkim.. Dziecko to najpiękniejszy dar jaki mnie w życiu spotkał. Moje dwa Szkraby to cały mój świat..

monthly_2014_05/konkurs-na-dzien-matki_11639.jpg

monthly_2014_05/konkurs-na-dzien-matki_11640.jpg

Odnośnik do komentarza

Najwspanialszego w macierzyństwie jest sam fakt posiadania dziecka, w łonie gdy jeszcze maluszek jest pod sercem możliwość wsłuchania się w jego ruchy - można poznać już charakter dziecka po ruchach, ta bliskość która mnie towarzyszyła była cudowna - uwielbiałam chodzić w ciąży a miałam ich dwie (mam dwóch synków)- pragne jeszcze jednej .
Bycie mamą to wspaniałe uczucie - są i wzloty i upadki - bo cierpliwości nigdy za wiele, ale miłość jaką obdarza nas dziecko wytrwa wszystko.
Uśmiech, który widzę gdy wstaję co ranek i te słowa "Mamusiu Kocham Cie" są najpiękniejszymi słowami pod słońcem...Te moje dwa skarby dają mi tyle radości, tyle sił do pracy i wtedy wiem, że moje macierzyństwo spełniło się w 100%.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...