Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Bo mama jest najważniejsza"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Moja Mama odeszła dziewięć lat temu. Od czasu kiedy sama nią jestem , czyli od ponad już siedmiu lat - staram się we wszystkim Ją naśladować. Dla mnie bycie mamą jest dla mnie podwójnie ważne. Chcę być taka jak Ona.Wszystkiego uczę się podświadomie, szukam w pamięci sytuacji, które nagle stają się takie klarowne. Nagle okazuje się jak wiele, oj jak wiele!, pamiętam z mojego dzieciństwa. Mogę liczyć wyłącznie na moją pamięć i przelewam to na teraźniejszość. Obecnie jestem w ciąży z drugim dzieckiem. Ponownie radość bycia mamą od początku staje przede mną otworem. Mnie się boję, mniej lękam, ale wiem jak wielkie wyzwanie znów przede mną. Życzę wszystkim kobietom bycia Nią, bycia Mamą!

Odnośnik do komentarza

Daria O.
Moja Mama odeszła dziewięć lat temu. Od czasu kiedy sama nią jestem , czyli od ponad już siedmiu lat - staram się we wszystkim Ją naśladować. Dla mnie bycie mamą jest dla mnie podwójnie ważne. Chcę być taka jak Ona.Wszystkiego uczę się podświadomie, szukam w pamięci sytuacji, które nagle stają się takie klarowne. Nagle okazuje się jak wiele, oj jak wiele!, pamiętam z mojego dzieciństwa. Mogę liczyć wyłącznie na moją pamięć i przelewam to na teraźniejszość. Obecnie jestem w ciąży z drugim dzieckiem. Ponownie radość bycia mamą od początku staje przede mną otworem. Mniej się boję, mniej lękam, ale wiem jak wielkie wyzwanie znów przede mną. Życzę wszystkim kobietom bycia Nią, bycia Mamą!

monthly_2014_06/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_12335.jpg

Odnośnik do komentarza

Bycie mamą jest dla mnie, jak wcielanie się w rolę superbohaterki, ponieważ jestem:
- odważna: każdego dnia podejmuję nowe wyzwania, niekiedy bardzo trudne do zrealizowania. A ponadto chronię moje dziecko przed niebezpieczeństwami i złem tego świata.
- silna: żadne uczucie zmęczenia, smutku czy przykrości nie zniechęci mnie do zaprzestania starań, aby każdy kolejny dzień życia mojego synka był wyjątkowy oraz pełny szczęścia i radości.
- chroniąca: zawsze, póki będę miała możliwość, będę chroniła swoje dziecko i dawała mu wszystko to, co jest potrzebne do jego prawidłowego rozwoju,
- twarda: dla mojego dziecka przezwyciężę wszystkie przeciwności losu i będę chroniła je przed krzywdą, niesprawiedliwością i cierpieniem,
- dobra: każdego dnia mój synek doświadcza ode mnie dobro, miłość i szczęście, czy to w drobnych gestach, czy w większych,
- rozważna: staram się wychować mojego synka na człowieka dobrego i wartościowego, dlatego nie pozwalam mu na wszystko, co tylko zechce i staram się tłumaczyć, co jest dobre, a co złe,
- pomocna: zawsze kiedy tylko jest potrzebna moja pomoc, wyciągam do mojego synka pomocną dłoń i wiem, że w problemach i cierpieniu nigdy go nie opuszczę,
- cierpliwa: pomimo wielu różnych niegrzecznych zachowań mojego dziecka staram się mu wytłumaczyć i spokojnie egzekwować pożądane zachowanie,
- uczuciowa: moje serce zawsze było, jest i będzie szeroko otwarte dla mojego synka,
- uczciwa: wskazuję synkowi właściwe zasady i normy postępowania, między innymi poprzez własny, osobisty przykład.
Bycie mamą, a więc wcielenie się w rolę superbohaterki, jest dla mnie najważniejszą i najbardziej wartościową rolą, jaką odgrywam w swoim życiu ;) Jestem szczęśliwa, że mogę ją wypełniać ;)

monthly_2014_06/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_12341.jpg

Odnośnik do komentarza

Bycie matka jest dla mnie całym sensem zycia! Każdy dzień wypełniony dzieciecym usmiechem, tupaniem nóżek po domu, i słodki całus dla mamusi to jest to co daje energie i sprawia ze człowiek wie że osiagnał najwiekszy sukces w swoim zyciu. Dla mnie bycie matka to nie są obowiazki a sama przyjemność bezcenna, i bezwarunkowa miłość. Kocham moja Oliwkę i Jagódkę która właśnie kopie w moim brzuszku. Dziękuję wam dzieciaczki za to że jesteście!

http://www.suwaczki.com/tickers/c55fj6yxbgntcc6i.png

Odnośnik do komentarza

Bycie matką jest dla mnie pielęgnowaniem dziecka, męża i ogniska domowego na równi z sobą. Mam marzenia i odwagę, by je spełniać. Stawiam na rozwój, jestem mamą asertywną i zadbaną. Akceptuję swoje słabości. Walczę z nimi, lecz nie kosztem dobrego samopoczucia. Cechuje mnie wysokie poczucie własnej wartości, świadomości siebie i tego, że bycie mamą to największy mój życiowy sukces :-)

monthly_2014_06/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_12396.jpg

Odnośnik do komentarza

Bycie mamą jest dla mnie delikatną tajemnicą... córeczko ze swojej drogi zejdę - będę z Tobą, w twej najlepszej chwili i w tej nagrorszej - będę z Tobą, jak i pierwszym dniu, tak i ostatnim - będę z Tobą... Będąc mamą wiem ile trwa dziś. Śpieszę się z radością w zawracaniu sobie głowy sprawami dzieci. Śpieszę się z przytulaniem i słuchaniem, by nie brakło mi tego niebawem. Z rozmową zwykłą, codzienną. I uważam z narzekaniem na los, bo wierzę, że los zechce się odmienić. Bycie mamą jest dla mnie mądrością serca.

Odnośnik do komentarza

Bycie mamą to jedna z ważniejszych ról, jakie spełnia kobieta w swoim życiu. Jest wtedy szczęśliwa, przepełniona uczuciem do dziecka, bo jej marzenie się spełniło. Choć wiąże się to z dużą odpowiedzialnością, problemami, kłopotami, to jednak daje mi mnóstwo radości i miłości. Bycie mamą uczy mnie cierpliwości, słuchania, wywołuje u mnie instynkt macierzyński, sprawia, że łzy same napływają do oczu, kiedy widzę, że moje dziecko jest zdrowe, radosne, szczęśliwe i uśmiechnięte. Bycie mamą to trudna rola w życiu kobiety, jednak najpiękniejsza. Trzeba być dyspozycyjnym 24h/dobę, ale warto, bo jest dla kogo żyć. Bycie mamą to wyzwanie, z którym zmagam się każdego dnia. To codzienny trud wychowania, to dar od Boga, mieć przy sobie upragnione dziecko. To wielka radość, zmęczenie i powołanie, to misja, którą zarówno matka, jak i ojciec mają do spełnienia.

Odnośnik do komentarza

Bycie Matką co to dla mnie oznacza:
To poświęcenie życia całego ,dla dobra dziecka mojego.To imię mi przypisane dzięki Panu Bogu jest wypowiadane.I dlatego tak się raduję gdy co dzień mamo wysłuchuję.Dużo by tu pisać co to dla mnie znaczy Mama to zwykły człowiek lecz ile potrafi przez łzy się uśmiechać gdy coś ją trapi.Nigdy się nie poddaje walczy do upadłego a wszystko z miłości do dziecka swego.Gdy było małe noce zarywała ,nie raz z kubkiem kawy na fotelu spała,choć sił nie miała to wszystko robiła,i jakże ogromnie dumna z tego była.Na wszystkie kłopoty ma rozwiązanie niech ktoś spróbuje podważyć jej zdanie.Choć nie wszystko umie to jednak próbuje a nóż widelec coś wykombinuje.To w jej ramionach czeka ukojenie,jest jak super lek na każde zranienie.Choć życie ma ciężkie to szczęście od nie bije ,choć noce zarwane -oczy roześmiane.Mama to istota nie do opisania ,i zawsze tak było od dziejów zarania ,swoją miłość i siłę co dzień pokazuje choć lata lecą dzieci dorastają to jednak u mamy zawsze miłość dostają.Bo imię "Mama" od Boga dostajemy i za to ogromnie dziękujemy.

monthly_2014_06/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_12587.jpg

Odnośnik do komentarza

„Bycie matką jest dla mnie...

...czymś pięknym, czymś niesamowitym... Bycie matka jest dla mnie największym życiowym wyzwaniem, jest moim spełnieniem się w roli matki- czyli- strażaka, policjanta, kucharza, przytulanki, obrońcy, wróżki, nauczycielki, fryzjerki, stylistki, ...a przede wszystkim przyjaciółki.l Bycie matką to dla mnie ogromny szczyt, cel do osiągnięcia.. Tym celem jest to aby moje dzieci były kochane, dobrze wychowane, nie brakowało im miłości, czułości, by miały we mnie wsparcie w każdej chwili, by otrzymały dobre słowo nawet kiedy popełnią błędy.... bo bycie matka nie polega na narzucaniu swojego zdania i swojej wizji postępowania lecz naprowadzania dziecka na dobrą drogę, udzielanie wskazówek, nasuwanie pomysłów- ale pozwolenie na to - by ostatecznego wyboru mogły dokonać same. Jeśli odniosą sukces- da im większą radość..! jeśli odniosą porażkę- ja ich wesprę a one będą wiedzieć, ze to był błąd i zrobią wszystko by nigdy więcej go nie powtórzyć. Bycie matka to najlepsza rola na świecie. W zamian za trud codzienności dostaję miłość bezwarunkową, uśmiechnięte twarze rano po przebudzeniu i wieczorem całusa na dobranoc, słowo "dziękuję" i kocham Cię mamo!!! To wystarcza!

Odnośnik do komentarza

Bycie matką to najpiękniejszy okres mojego życia, to wielkie pokłady szczęścia, chwile pełne radości choć niekiedy także momenty strapienia, lecz o nich szybko się zapomina.
Posiłkując się cytatem Józefa Ignacego Kraszewskiego zobrazować pragnę to, czym jest dla mnie BYCIE MATKĄ, "Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze, a przebacza, odepchnięta wraca - to miłość macierzyńska." :)

Odnośnik do komentarza

Bycie matką jest dla mnie... najcudowniejszym prezentem danym mi w życiu !!! Moja córka ma na imię Wiktoria i skończyła niedawno 7 lat. Dziś właśnie otrzymała dyplom absolwentki przedszkola, we wrześniu idzie do pierwszej klasy. Jestem z niej bardzo dumna!!! Jest wspaniała,mądra i rezolutna. Obiektywnie powiem że ma wiele zalet ale i parę wad. Nikt przecież nie jest idealny, ale pracujemy nad nimi !

Jest dla mnie jest całym światem !!! To dzięki niej moje życie nabrało sensu :)

monthly_2014_06/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_12667.jpg

Odnośnik do komentarza

Bycie matką jest dla Mnie czymś, czego w słowach opisać się nie da. To wstawanie w nocy bez skrzywionej miny, to pranie ciuszków i prasowanie ich z radością, to wycieranie buzi po ulewanym mleczku, to zmienianie pampersów, to panika, gdy zakaszle, to układanie rymowanek, wierszyków i piosenek, to tańczenie rozweselających tańców hulańców, to mówienie dziecinnym głosem, to przytulanie po szczepieniu, to powtarzanie setki razy dziennie "kocham cię", to chodzenie na spacerki, to ubieranie w sweterek gdy jest zimno, to łzy bezradności i szczęścia. Szczęścia, którego w paru zdaniach opisać się nie da. Czego bym nie napisała i ilu słów bym nie użyła nie umiem słowami odpowiedzieć na pytanie czym dla Mnie jest rodzicielstwo - nie da się, bo jest wszystkim. Tak jak Moja córeczka nie istniała by beze Mnie tak i ja nie istnieję bez niej - nic nie miało by sensu gdyby nie ONA!

Odnośnik do komentarza

Bycie matką jest dla Mnie czymś, czego w słowach opisać się nie da. To wstawanie w nocy bez skrzywionej miny, to pranie ciuszków i prasowanie ich z radością, to wycieranie buzi po ulewanym mleczku, to zmienianie pampersów, to panika, gdy zakaszle, to układanie rymowanek, wierszyków i piosenek, to tańczenie rozweselających tańców hulańców, to mówienie dziecinnym głosem, to przytulanie po szczepieniu, to powtarzanie setki razy dziennie "kocham cię", to chodzenie na spacerki, to ubieranie w sweterek gdy jest zimno, to łzy bezradności i szczęścia. Szczęścia, którego w paru zdaniach opisać się nie da. Czego bym nie napisała i ilu słów bym nie użyła nie umiem słowami odpowiedzieć na pytanie czym dla Mnie jest rodzicielstwo - nie da się, bo jest wszystkim. Tak jak Moja córeczka nie istniała by beze Mnie tak i ja nie istnieję bez niej - nic nie miało by sensu gdyby nie ONA!!!

monthly_2014_06/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_12698.jpg

monthly_2014_06/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_12699.jpg

Odnośnik do komentarza

Już sama wiadomość o tym,że jestem w ciąży była dla mnie dużym zaskoczeniem...-Gratuluję!Jest pani w ciąży.To prawdopodobnie już 12 tydzień....-słowa mojego ginekologa o mało nie zwaliły mnie z nóg.-To niemożliwe!Przecież się zabezpieczałam,miesiączkowałam normalnie...Jak to się stało...?Co ja teraz zrobię...?-zastanawiałam się po wyjściu z gabinetu.-Mam przecież tyle planów...przeprowadzka,nowa praca,aplikacja...a teraz co?Jak ja wszystko pogodzę...?-myślałam gorączkowo.Sięgnęłam po telefon i zadzwoniłam do Rafała.-Będziesz ojcem...Co my teraz zrobimy...?-powiedziałam.-To wspaniale ogromnie się cieszę...Kocham Was moje maleństwa-radośnie krzyczał do słuchawki...
Jego pozytywne emocje błyskawicznie ,,przeszły"na mnie...Z radością obserwowałam powiększający się z dnia na dzień brzuszek...Dziwiłam się,że jedno tak maleńkie jeszcze dzieciątko może dać tyle radości,pozytywnej energii...Zastanawiałam się dlaczego uśmiechem na ustach znoszę poranne mdłości,napady duszności...Dlaczego nie przeszkadzają mi rozstępy,przybywające kilogramy,spuchnięte nogi...Potem dziwiłam się skąd biorę siłę na nocne karmienia,bezustanne noszenie na rękach...Nie sądziłam,że kiedykolwiek będę w stanie kogoś tak bardzo pokochać...Nie wyobrażałam sobie,że jeden mały człowieczek może wywołać tyle zmian w moim życiu...Nie wiedziałam,że dzięki Niemu będę mogła aż tyle się nauczyć...Nie podejrzewałam,że będę mogła komuś tak bardzo podporządkować swoje dotychczasowe życie...Nie przyszło mi nigdy do głowy,że macierzyństwo może być aż takie trudne...Że będzie wymagało tylu wyrzeczeń,poświęceń...Że nauczy mnie cierpliwości,wyrozumiałości...Że pomoże mi znaleźć odpowiedzi na wiele trudnych pytań...Że wypełni całe moje życie...Że da mi tyle samo radości,ile łez i nieprzespanych ze strachu o zdrowie mojej córki nocy...Że już zawsze będę za Kogoś tak bardzo odpowiedzialna...Że da mi Kogoś,kogo kocham bezgranicznie...

Bycie mamą to więc dla mnie...

…piękna, bezwarunkowa miłość ...Jedną z najpiękniejszych miłości, jakich może doświadczyć człowiek….Więź, jaka rodzi się między mamą a jej dzieckiem jest niezwykła i piękna… Czasem jednak, ta piękna i bezwarunkowa miłość, bywa bardzo trudna… Jest bowiem bardzo często wystawiana na wiele, nierzadko ciężkich, prób... Po głębszym poznaniu, nasze maleństwo okazuje się jednak nie być idealnym niemowlakiem, który zasypia o odpowiedniej porze…Nie przesypia całych nocy, sika do pieluszki do swoich trzecich urodzin, a gdy już podrośnie bardziej liczy się ze zdaniem kolegi z przedszkola niż naszym…Ale mimo to, nadal je kochamy…Bezwarunkowo i bezgranicznie…

…radość z wiercącego się w brzuchu maleństwa, duma z pierwszego uśmiechu, słowa, kroku…Szeroki, bezzębny uśmiech, małe rączki zaciskające się wokół szyi, tupot małych nóżek…Wesołe turlanie się po podłodze, słodkie gaworzenie, milion babek z piasku, lepiące się rączki…Niewinna twarzyczka, ogrom energii, nieustający hałas, ślady paluszków na meblach…

…nieprzespane noce, bolące piersi, chroniczne zmęczenie, utrata dawnej figury, brak wolnego czasu, setki butelek z mlekiem, uprasowanych kaftaników i brudnych pieluszek, ząbkowanie, kolki, nauka chodzenia i korzystania z nocniczka, bunt dwulatka(potem trzylatka, czterolatka,pięciolatka, itd.)

…emocjonalna huśtawka nastrojów …Od prawdziwego zachwytu do gorzkich łez…Od płaczu do śmiechu… Dzieci bowiem to naprawdę bardzo nieprzewidywalne i przemądre istoty które potrafią otworzyć w nas albo nieistniejące wcześniej albo zapomniane przestrzenie… Prześwietlają nas na wylot. I zawsze znajdują nasz słaby punkt, chyba tylko po to by za chwilę ukoić nasze skołatane codziennością serce jednym celnym słowem…A my zawsze będziemy je kochać, nawet jeśli nie będziemy ich lubić…. Naprawdę niebywale przedziwne są te zależności…Jak to jest, że jednego dnia mam ochotę po prostu zacałować swoje córki a drugiego dnia żałuję, że tego nie zrobiłam…?Jak to jest, że jednego dnia oddaję im całą siebie a drugiego mam ochotę włożyć się z paczkę i wysłać na drugi koniec świata…?Naprawdę dziwne są te zależności…

…nerwy ze stali, umiejętność wydłużania doby i załatwiania rzeczy niemożliwych do załatwienia, dyspozycyjność 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, konieczność posiadania ponadprzeciętnych zdolności negocjacyjnych i detektywistycznych, posiadanie zdolności przebywania w kilku miejscach jednocześnie (czyli po prostu umiejętność rozdwojenia, roztrojenia albo nawet rozczworzenia się) i teleportacji, 100-procentowa motywacja do działania i gotowość rozwiązywania sytuacji kryzysowych oraz obowiązek edukacji niemalże każdej z dziedzin medycyny…

…wymagająca częstych poświęceń praca zespołowa, polegająca na dobrej współpracy z mężem(partnerem), mamą, teściową, placówką medyczną(najlepiej tą czynną 24-godziny na dobę)…Każda mama staje się wówczas,,szefem”, który rozdziela zakres obowiązków na pozostałych członków rodziny. I tak najczęściej kąpiele i spacery przypadają tacie, gotowanie babci a zapewnienie opieki lekarskiej - zaufanej placówce medycznej. Rozdział obowiązków to wbrew pozorom bardzo trudna sprawa. Najpierw trzeba bowiem trafnie rozpoznać i ocenić możliwości otaczających ją osób, a dopiero potem delegować im konkretne zadania...

monthly_2014_06/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_12702.jpg

monthly_2014_06/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_12703.jpg

monthly_2014_06/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_12704.jpg

Odnośnik do komentarza

"Bycie matką jest dla mnie...
...WSZYSTKIM! Tak samo, jak Mama dla dziecka jest wszystkim! Mama - to pojęcie, które znaczy tak wiele... Dla każdej kobiety z pewnością oznacza coś innego, każda ma swoje lata, doświadczenia, zwyczaje... ale jedno jest pewne: dla wszystkich znaczy Miłość bezwarunkowa do swojego dziecka z wzajemnością.
Bycie matką jest dla mnie spełnieniem marzeń. Po długim okresie starań, nareszcie udało się! Jestem wdzięczna losowi, że dał mi szansę zasmakowania takiego uczucia, jakim jest matczyna miłość. Macierzyństwo to najpiękniejszy okres w życiu matki ponieważ jest z dzieckiem 24h/ dobę, przytulają się, śmieją, rozmawiają, bawią, jedzą, śpią, odpoczywają, wygłupiają się, uczą, śpiewają, spacerują a przede wszystkim KOCHAJĄ SIĘ!

„Macierzyństwo zawiera w sobie od samego początku szczególne otwarcie na nową osobę: ono właśnie jest udziałem kobiety. W otwarciu tym, w poczęciu i urodzeniu dziecka kobieta odnajduje siebie przez bezinteresowny dar z siebie samej”. (Jan Paweł II)

monthly_2014_06/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_12705.jpg

Odnośnik do komentarza

Drogie Mamy,

wybór był bardzo trudny, nie wiemy czy nie najtrudniejszy ze wszystkich dotychczasowych konkursów. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za otwartość i wszystkie Wasze wpisy.

Zestawy kosmetyków od marki Pharmaceris (w każdym: LIPO-SENSILIUM Multilipidowy krem odżywczy do twarzy, SUN PROTECT Nawilżający krem ochronny do twarzy SPF 30 oraz H-STIMUPURIN Specjalistyczny szampon stymulujący wzrost włosów) otrzymują:
dolorez
camilla2011
sabinae
moon216
Na_Tayla
intenSiveism
madzia.zajdel
agibee
Daria O.
wodniczka100.

Nagrodzonym gratulujemy :) W tym i kolejnym poście załączamy dodane do wpisów zdjęcia.

Prosimy o przesyłanie danych do wysyłki (nick z forum, imię i nazwisko, adres, telefon) na adres konkursy@parenting.pl.

monthly_2014_07/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_12846.jpg

monthly_2014_07/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_12847.jpg

monthly_2014_07/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_12848.jpg

monthly_2014_07/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_12849.jpg

monthly_2014_07/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_12850.jpg

monthly_2014_07/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_12851.jpg

monthly_2014_07/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_12852.jpg

monthly_2014_07/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_12853.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...