Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Bo mama jest najważniejsza"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepszy prezent jaki na DZIEŃ MAMY mam,
To to, że jestem mamą i czuję to każdego dnia.
Że Bóg obdarzył mnie tą wspaniałością
I to razy dwa!
Jedna miłość rośnie w domku mym
A druga pod serduszkiem w brzuszku.
To są najlepsze prezenty dla Mamy
KIEDY MAMĄ SIĘ ZOSTAJE.
To już na całe życie Nam pozostaje
Kocham moje dwa Aniołki <3 <3 <3

monthly_2014_05/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_11613.jpg

Odnośnik do komentarza

Gdy teścik pokazał mi dwie kreseczki,
A lekarz potwierdził, że pod serduszkiem Cię noszę,
Wtedy poczuła drugi raz dogłębnie
Że w życiu własnie zdobyłam drugie me szczęście.
Teraz Cię czuje w brzuszku na co dzień,
Te ruchy, kopniaki i te nasze trudne chwile
Z którymi borykamy się na co dzień.
Termin mam w czerwcu
Lecz wiem, że Cię nie donoszę.
Boś Ty uparta jak mama
I pchasz się w świat rozkoszy.

monthly_2014_05/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_11614.jpg

Odnośnik do komentarza

Jestem mamą od 8 miesięcy i jest to najwspanialsza rzecz w życiu jaka mogła mnie spotkac.Choc nie zawsze pięknie i kolorowo i ma się już czasem dośc to duma mnie rozpiera gdy widzę jak nasze maleństwo z dnia na dzień się zmienia i nabiera nowych umiejętności. To wspaniałe poczucie jakie mnie ogrania bycia potrzebnym w jej każdej minucie życia .

monthly_2014_05/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_11622.jpg

Odnośnik do komentarza

BYCIE MAMĄ JEST DLA MNIE DUMĄ :)

Kiedy dowiedziałam się,że jestem w ciąży byłam najszczęśliwszą kobietą pod słońcem.Byłam dumna,że zostanę "mamą"
Wiedziałam,że nadejdzie ten czas kiedy zostanę "matką" Macierzyństwo to jedna z najwspanialszych przygód jakich doświadczamy w życiu wbrew pozorom nie jest to taka prosta rola bycia matką będziemy się uczyć przez całe życie!
Gdy zostałam matką upragnionego synka wiedziałam,że czeka mnie trudna misja wymagająca wiele trudów i poświęcenia.
Jak codziennie patrzę na swojego synka,który się słodko uśmiecha i wydaje dźwięki jak ze mną gada w tych pięknych momentach uświadamiam sobie,że warto być MATKĄ.
Gdy usłyszałam pierwsze bicie jego serca,pierwsze ruchy w brzuszku,gdy usłyszałam jego pierwszy krzyk i pierwszy raz go ujrzałam na brzuchu uświadomiłam sobie,że warto nosić "dumę" z powodu bycia kobietą i być "dumna z tego,że jest się Matką"

BYCIE MAMĄ JEST DLA MNIE NAGRODĄ :)

„Zanim zostałeś poczęty - pragnęłam Cię,
zanim się urodziłaś - kochałam Cię,
zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia -
byłam gotowa za Ciebie umrzeć.
To TY jesteś moją przyszłością-
taki nieskazitelny, niewinny, doskonały,
niosący tak wiele radości"

Pojawienie się małego szkraba w życiu zmienia je diametralnie, cały świat wywraca się do góry nogami, a cały dzień toczy się wokół tej jednej maleńkiej istoty.
Bycie matka to najtrudniejszy zawód świata. Nie ma większej miłości niż matki do dziecka. Nie ma większej siły.

Na koniec jeszcze jeden z moich ulubionych cytatów:
"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego się pragnie."

monthly_2014_05/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_11625.jpg

Odnośnik do komentarza

Bycie mamą jest dla mnie najważniejsze, odkąd pojawił się mój skarb na świecie nic innego nie liczy się tak bardzo jak on. Jego szczęście jest dla mnie priorytetem, pomimo iż byłam młoda gdy rodziłam synka kompletnie nie rozumiem "matek" które oddają swoje dzieci tylko dlatego, że wolą np. imprezy i dalsze beztroskie życia. Moje dziecko jest moim skarbem i to on jest najważniejszy dla mnie.

monthly_2014_05/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_11641.jpg

Odnośnik do komentarza

Bycie matką to dla mnie najcudowniejsza rola jaka mogła przydarzyć mi się w życiu To cudowny dar od losu ,prawdziwe piękno ,którego nie kupisz za pieniądze To coś bardzo wyjątkowego ,Przepiękny prezent,który po rozpakowaniu budzi w kobiecie bezgraniczną miłość i całkowite oddanie To właśnie moje dziecko nauczyło mnie jak kochać ,pokazało co w życiu jest najważniejsze , zmieniło mnie i moje nastawienie do życia Bycie mamą to ciągła nauka i wielka przygoda w nieznane To labirynt w którym codziennie musisz pokonać przeszkody i odnaleźć tą właściwą dobrą drogę Tylko macierzyństwo daje kobiecie cudowną misję do spełnienia Tylko będąc mamą czujesz swoją wartość, oddanie i dumę z bycia kobietą Na mego synka czekałam bardzo długo aż wreszcie przyszedł ten upragniony moment ,gdy poczułam go w swoim brzuszku Najcudowniejsze uczucie ,nosiłam swe dziecko pod sercem i wyczekiwałam jego narodzin Nie mogłam się doczekać by go ucałować,przytulic w swych ramionach Po długim wyczekiwaniu 26 Maja w Dniu Matki urodził się mój synek zrobił mi najcudowniejszy prezent jaki mogłam dostać Dla mnie jego narodziny w tymże dniu oznaczały jakby chciał powiedzieć:"Urodziłem się w twoje święto Mamo i zawsze będę cię kochał,nigdy już nie będziesz sama"

monthly_2014_05/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_11650.jpg

Odnośnik do komentarza

Bycie Mamą to Najbardziej Odpowiedzialne Zadanie : Wychować Maleńką Istotę tak by była Szczęśliwym Człowiekiem. To Nieustający Etat na 3 zmiany, od Poczęcia aż do Usamodzielnienia się Dziecka, a nawet dłużej....
a tak z lekkim przymrużeniem oka to bycie Koordynatorem Domowych Obowiązków ze specjalnością Tysiąc Rzeczy na Raz,drugim fakultetem Wszyscy Coś Od Ciebie Chcą i Dyplomem Pierdół Wszelakich ;-)
To rola w której czuję się spełniona.
Aleksandra

monthly_2014_05/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_11659.jpg

Odnośnik do komentarza

Bycie mamą to dla mnie szczęście niepojęte :-), sens życia.
Żeby mieć energię, nie przesypiam nocy.
Żeby mieć siłę, karmię piersią.
Żeby być mocną, tulę słabą istotkę.
Żeby poczuć się bezpieczna, biorę pod swe skrzydła bezbronne maleństwo.
Żeby móc się uśmiechać, ronię łzy z bezsilności.
Żeby poczuć się docenioną, po prostu przy nim jestem.
Żeby czuć się kochaną, pozwalam Hubercikowi kochać.

monthly_2014_05/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_11663.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość Ewusiek1032

Bycie mamą jest dla mnie najważniejszą rolą w życiu, pomimo tego, że dopiero się jej uczę bo jestem mamą niespełna 4 miesiące, ale jest nieopisanym uczuciem patrzeć jak moje dziecko się rozwija, jak śpi, pierwszy uśmiech, pierwsze dźwięki...Gdy na nią patrzę...łza się w oku kręci, że jest zdrowa, prawidłowo się rozwija i, że jest jak skórka zdjęta z mężczyzny którego kocham najbardziej na świecie- mojego męża :) Cudownie jest być mamą, a poród przy takim szczęściu jest już dawno w niepamięci.

Odnośnik do komentarza

Bycie matką jest dla mnie najwyższym wyróżnieniem. To najpiękniejszy dar jaki mogłam otrzymać. Bycie matką oznacza bycie dostępną 24 godziny na dobę. Czerpanie radości z pierwszego uśmiechu, słowa, kroku i upadku. Ocieranie pierwszych łez, przytulanie i kojenie bólu. To praca na cały etat. Muszę być zawsze obok, mieć oczy dookoła głowy. Bycie matką jest dla mnie tym, czym dla chorego nieuleczanie ozdrowienie, dla biedaka - wygranie w totolotka, dla sieroty -posiadanie kochającej rodziny. Nie da się w pełni oddać słowami znaczenia bycia matką.

monthly_2014_06/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_11687.jpg

Odnośnik do komentarza

Bycie Mamą to dla mnie wielki dar, o który staraliśmy się z moim Ukochanym nie krótko. W końcu ziścił sie mój sen, najpiękniejszy sen, nigdy nie chcę się z niego obudzić. Jest jak w bajce, mimo wiecznie wyrywanych włosów, zimnej kawy, braku snu oraz wiecznego bałaganu. To jest nic w porównaniu do czasu spędzonego z dzieckiem, Jego pierwszego uśmiechu, ząbka, słowa. Czasem trzeba stawać na rzęsach, żeby ze wszystkim nadążyć ale jest warto... Pomimo tego że czasem mam dosyć Jego ciągłego płaczu nie cofnęłabym czasu za NIC w świecie. Dzięki Naszemu Maluszkowi Nasza rodzina jest kompletna a ja czuję się spełniona. I na jednym dziecku się nie skończy NAPEWNO :) Macierzyństwo to ogromny dar :)

monthly_2014_06/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_11771.jpg

Odnośnik do komentarza

Bycie mamą, jest dla mnie szczęściem,
bycie mamą, jest dla mnie marzeń spełnieniem...

Bycie mamą, dla mnie, to...
noce nieprzespane,
od rana po łóżku skakanie,
codzienne na buziaka czekanie,
częste przytulanie,
wielkie wygłupianie,
"KOCHAM CIĘ MAMO" częste słuchanie,
na nie "TEŻ CIĘ KOCHAM" odpowiadanie.

Być mamą nigdy nie przestanę,
bo KOCHAĆ I KOCHANĄ być ZAWSZE pragnę :)

monthly_2014_06/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_11774.jpg

Odnośnik do komentarza

Bycie matką jest dla mnie najpiękniejszą rolą jaka mnie w życiu spotkała. To cudowne uczucie patrzeć na stworzone życie. Każda chwila ze swoim dzieckiem spędzona jest niezastąpiona. Mogę się na nie patrzeć godzinami. Podziwiać jego postępy, które są także moimi postępami. To magia uczestniczenia w rozwoju dziecka. Radość z patrzenia jak się rozwija. To odkrywanie świata wraz ze swoim dzieckiem. Obserwowanie ile wysiłku kosztuje jego pierwszy ruch, uśmiech, dźwięk, śmiech, słowo czy krok. Bycie mamą to samo szczęście to najpiękniejsze co może być na świecie!!!

monthly_2014_06/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_11785.jpg

Odnośnik do komentarza

Bycie mamą jest dla mnie....
Nieustającą miłością, wielką przygodą pełną niespodzianek, radości ale i walką z własnym charakterem, słabościami. Jest codzienną nauką pokory, cierpliwości,opanowania poznawaniem uczuć, fascynacją. Uczy radości z małych rzeczy. Pozwala zwolnić, cieszyć się chwilą. To uczucie jakiego nie zastąpi żadne inne. Jest jedyne, niepowtarzalne i najpiękniejsze. Bycie mamą to największe wyróżnienie... Jednak nie wszystko jest zawsze pięknie się układa. Bycie mamą jest także nieustającym strachem o dzieciątko, odpowiedzialnością za drugiego człowieka, czasem płaczem bezsilności, zmęczenia. Lecz wystarczy jeden uśmiech, a wszystko staję się kolorowe i łagodzi wszystkie złe uczucia.

Odnośnik do komentarza

Bycie mamą jest dla mnie....
Nieustającą miłością, wielką przygodą pełną niespodzianek, radości ale i walką z własnym charakterem, słabościami. Jest codzienną nauką pokory, cierpliwości,opanowania poznawaniem uczuć, fascynacją. Uczy radości z małych rzeczy. Pozwala zwolnić, cieszyć się chwilą. To uczucie jakiego nie zastąpi żadne inne. Jest jedyne, niepowtarzalne i najpiękniejsze. Bycie mamą to największe wyróżnienie... Jednak nie wszystko jest zawsze pięknie się układa. Bycie mamą jest także nieustającym strachem o dzieciątko, odpowiedzialnością za drugiego człowieka, czasem płaczem bezsilności, zmęczenia. Lecz wystarczy jeden uśmiech, a wszystko staję się kolorowe i łagodzi wszystkie smutki...

monthly_2014_06/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_11818.jpg

Odnośnik do komentarza

Bycie mamą jest dla mnie... przede wszystkim największym życiowym wyzwaniem, w którym nagroda jest bardzo wysoka i co najlepsze - przyznawana mi stale, codziennie - uśmiech mojej córki.
Dodatkowo jednak bycie mamą stało się w moim życiu wielką inspiracją i motywacją do zmian. Zmieniam się ja, moje życie i marzenia. Cele. Mam siłę i chęć by w końcu dążyć do tego, co dla mnie ważne. Codziennie dziękuję za tą fascynującą rolę. Rolę mamy :)

monthly_2014_06/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_11975.jpg

Odnośnik do komentarza

Bycie matką jest dla mnie niczym MAGIA...
W sumie mogłabym o tym pisać i mówić godzinami.

To zarówno najlepszy jak i najbardziej wymagający zawód na świecie.
To przede wszystkim ogromne wyzwanie okupione bezsennymi nocami, pośpiechem, przemęczeniem i stresem. Trzeba przede wszystkim na nowo nauczyć się gospodarować czasem i wyznaczyć sobie nowe cele. Jednak wszystkiego idzie się nauczyć i czerpać z tego ogromną satysfakcję :)
Także mogę śmiało powiedzieć,że pomimo tego chaosu na początku dzięki dziecku życie nabiera pięknych barw! Od razu każdy dzień staje się ważny. Z każdym kolejnym dniem, miesiącem, rokiem DOM jest wypełniony coraz większą radością i ciepłem.

I ta niesamowita świadomość,że mamy u swojego boku kogoś kto kto kocha Cię bezgranicznie i pomimo wszystko...bezcenne!

Bycie mamą...to wspaniałe uczucie! Tej wielkiej miłości nie da się porównać do niczego innego.

monthly_2014_06/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_12253.jpg

monthly_2014_06/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_12254.jpg

monthly_2014_06/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_12255.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...