Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Bo mama jest najważniejsza"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani,

matka jest najważniejszą osobą w życiu każdego dziecka. Z kolei dziecko jest również najważniejszą osobą dla swoich rodziców. Matka powinna pamiętać jednak nie tylko o pielęgnacji i higienie swojego dziecka, ale też znaleźć troszkę czasu dla siebie.

Z okazji zbliżającego się Dnia Matki mamy dla Was wyjątkowy konkurs, w którym jest do wygrania 10 zestawów kosmetyków od Marki Pharmaceris! Każdy z nich zawiera: LIPO-SENSILIUM Multilipidowy krem odżywczy do twarzy, SUN PROTECT Nawilżający krem ochronny do twarzy SPF 30 oraz H-STIMUPURIN Specjalistyczny szampon stymulujący wzrost włosów.
http://kontoredakcyjne.strefa.pl/nowy-obrazek.jpg
Zadanie konkursowe polega na dokończeniu zdania: „Bycie matką jest dla mnie...” oraz wklejeniu w wątek konkursowy zdjęcia, na którym jesteś razem ze swoim dzieckiem.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Konkurs trwa od 26 maja do 26 czerwca 2014 r.

Regulamin konkursu

Odnośnik do komentarza

Bycie matką jest dla mnie niesamowitym wyróżnieniem, nobilitacją - jestem dumna z tego, że jestem mamą dwójki wspaniałych dzieci, które dają mi tyle radości i siły! Bycie mamą to też nie lada wyzwanie, nie tylko organizacyjne, bo mama przytuli, ucałuje, ale też musi nauczyć, dawać przykład, pokazać co jest dobre, a co złe (no i przetrwać bunt dwulatka - ale jak to hartuje psychikę!) ;) Bycie matką nauczyło mnie dystansu do życia i problemów, ustawiło mi właściwą perspektywę, uświadomiło, że tak naprawdę najważniejsza jest rodzina. Na koniec dodam, że będąc mamą jeszcze bardziej doceniam trud i poświęcenie mojej mamy - dopiero teraz ją w pełni rozumiem! :)

monthly_2014_05/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_11356.jpg

Odnośnik do komentarza

Bycie matką jest dla mnie niesamowita szkoła, ciągłą nauką i wielkim wyzwanie.
Jak pokierować swoim życiem, jak wychować dziecko, co robimy dobrze, a co należy zmienić, jak się zachować w danej sytuacji ciągle się czegoś uczę i poznaję.
Ale w szkole też są miłe i fajne momenty, tak jak w życiu.
Uśmiech na twarzy dziecka, dobra zabawa, buziak czy przytulanko to najcenniejsze momenty w byciu mamą.
Cieszę się ,że mogę tego doświadczać!

monthly_2014_05/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_11362.jpg

Odnośnik do komentarza

Bycie matką jest dla mnie najważniejszą rolą w życiu, którą chcę wykonać jak najlepiej. To ogromna odpowiedzialność, ciężka praca i wiele, wiele problemów, ale! przecież nikt nie mówił, że będzie lekko. Nie tylko dzieci uczą się od nas, ale też my - rodzice - uczymy się od naszych pociech. Dojrzewamy przy nich, uczymy się cierpliwości, podejmujemy wiele nowych decyzji, a przede wszystkim słuchamy tego co mówią nasze dzieci, a to jest bardzo ważne. Bycie matką to rola, którą pełnimy przez całe życie. Bo przecież nie kończy się wraz z osiągnięciem przez dziecko pełnoletności. Zawsze będziemy się troszczyć o swoje dziecko, niezależnie od tego czy ma 5, 10 czy 30 lat.

"Bez dzieci mój dom byłby czysty, a portfel pełen pieniędzy, ale moje życie byłoby puste."

monthly_2014_05/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_11363.jpg

Odnośnik do komentarza

Bycie mamą to dla mnie praca 24 godziny,
Bez urlopowego i chorobowego.
Nie ma narzekania i na kanapie leniuchowania.
Trzeba posprzątać, obiad ugotować
I wszystkie rzeczy poprasować.
Zrobić zakupy, pomóc dziecku w lekcjach
I iść na wywiadówkę,
A, tam często trzeba świecić oczami,
Że leniwe dziecko mamy.
Kiedy już dorośnie nasza pociecha,
Wówczas inne zmartwienia dochodzą,
I, nowe wątpliwości rodzą.
Czy sobie poradzi, czy skończy studia
I, czy coś w życiu mu się uda.
Czy w złe towarzystwo nie wpadnie
I, czy na rozmowie o pracę, dobrze wypadnie.
Bo, ze względu na wiek,
Zawsze będzie naszym kochanym dzieckiem,
I, nie ważne, że pije, pali i się tym jeszcze chwali.
My i tak mu to wszystko wybaczamy,
Bo, jesteśmy przecież mamami.

monthly_2014_05/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_11368.jpg

Odnośnik do komentarza

Dla mnie bycie mamą oznacza... bycie miłością i jej niewyczerpalnym źródłem dla mojego dziecka,
absolutnie najpiękniejszym doświadczeniem, cierpliwością, czułością i ciepłem. Inteligentną, intensywną miłością,
egzaminem najtrudniejszym w życiu, radością bez końca, zaufaniem, na które trzeba sobie zapracować, spełnieniem
pragnień oraz troską przez całe życie o najważniejszą istotę na świecie… Miłość jest siostrą spokoju, a spokój to Ona.
Letni deszcz niesie nam radość i wytchnienie. Jesienny wiatr przynosi ogień na kominku, dzbanek herbaty i senne
tykanie zegara. Zimą na świecie pojawiają się śnieżne zaspy, srebrne sklepowe światła, Jej czerwony nosek i szczęście
w oczach. Wiosna to uśmiech . Nic nie jest inne od tego kim jestem... ja jestem przecież Nią ...a Ona mną . Wszystko
co mam dostałam od Niej. Radość i poranne słońce, kubek porannej kawy … oczy , które tak bardzo kocham...

monthly_2014_05/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_11369.jpg

Odnośnik do komentarza

MÓJ SYN DAJE MI CODZIENNIE PREZENTY I SĄ ONE NAJPIĘKNIEJSZE,DAJE MI MIŁOŚĆ ,DAJE MI UŚMIECH,DAJE MI SENS,RADOŚĆ KAŻDEGO DNIA,W POCHMURNE DNI-SŁOŃCE,TAK OD DWÓCH LAT DOSTAJE PREZENTY CODZIENNIE,CZY MOŻE BYĆ COŚ PIĘKNIEJSZEGO?JESTEŚMY DLA SIEBIE BARDZO WAŻNI,ON DLA MNIE JA DLA NIEGO.

Odnośnik do komentarza

Bycie matką jest dla mnie...
Jak pierwsza przejażdżka kolejką, w wesołym miasteczku.
Najpierw przy wsiadaniu pojawia się plątanina strachu i wielkiego podekscytowania.
Obawa czy wszystko będzie dobrze,czy kolejka nagle nie spadnie w najmniej oczekiwanym momencie.
Gdy mijamy pierwszą górkę,strach pomału mija i rodzi się zaciekawienie co dalej.
Przy najwyższym wzniesieniu krzyczymy z emocji i przerażenia...
A potem jest już wielka euforia,zaczynamy czuć szczęście i radość.
Strach gdzieś się ulatnia i chcemy tylko więcej i więcej.
Czujemy się jakbyśmy od zawsze jeździli kolejką i chociaż jeszcze na zakręcie trzęsą się nam kolana,a w głowie wiruje, to wcale nie chcemy już z niej schodzić.
Chcemy by ta ekscytująca podróż trwała jak najdłużej.
Pokonujemy zakręty i górki,czasami zwisami głową w dół,ale robimy to z uśmiechem na ustach.
Takie jest właśnie moje macierzyństwo.Pełne strachu,obaw i lęku,ale także pełno w nim radości i szczęścia.
Bycie matką jest dla mnie najpiękniejszą i najbardziej wyczekaną przejażdżką :)

monthly_2014_05/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_11399.jpg

monthly_2014_05/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_11400.jpg

Odnośnik do komentarza

Mama to nie tylko słowo, określenie, mama to coś więcej a dla dziecka cały świat. To matka pokazuje i nazywa uczucia, uczy świata i tego co w nim się znajduje, to właśnie ona pociesza i przytula, wspiera w trudnych sytuacjach. Mnie nie było dane poznać matczynej miłości i wsparcia. Dziś sama jestem mamą 2,5 letniej Weroniki i nie wyobrażam sobie żebym mogła ją zostawić, jest moim całym światem i przy niej uczę się jak być mamą, taką najlepszą pod słońcem, jestem taką mamą jaką sama chciałabym mieć. Bycie mamą jest dla mnie czymś nowym, do tej pory nieznanym, każdego dnia uczę się czegoś nowego o sobie o córce. Bycie mamą to coś więcej niż tylko obowiązek :)

monthly_2014_05/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_11413.jpg

Odnośnik do komentarza

BYCIE MAMĄ JEST DLA MNIE najważniejszą życiową rolą,
Nie rozumiem kobiet, które inną drogę wolą…
Oto kilka słów o tym JAK WYGLĄDA BYCIE MAMĄ
Początek już za mną, sporo jeszcze przede mną,
To bardzo odpowiedzialna profesja,
Równać się z tym nie może żadna egzaminacyjna sesja.
Trzeba wiedzieć jak załatwić sprawy ‘nie do załatwienia’
Mieć wybitne zdolności do doby przedłużenia,
Przebywać jednocześnie w miejscach kilku
Tak, przykładów mogłabym mnożyć bez liku.
Przedstawić w liczbach czego się od mam oczekuje?
Proszę bardzo, taka oto lista się szykuje:
Bycie mamą wymaga 7 dni w tygodniu 24 godzinnej dyspozycyjności.
100% do rozwiązania sytuacji kryzysowych gotowości.
Mile widziane jest też medyczne przygotowanie -
Nocne dyżur gdy gorączka, zatkany nos, bolesne ząbkowanie,
A gdy pociecha starsza ran opatrywanie,
Na szczęście zdrowienie wspomaga mamy przytulanie.
Zdrowe i radosne dziecko to pełnia szczęścia matki,
Chwilowy „święty spokój”, czas by napić się spokojnie kawki.
Choć jest i przyjemniejszy moment, który wszystkie ciężkie chwile potrafi wynagrodzić,
Głos przyjaciółki w telefonie mówiący: „Doradź mi coś, Ty na pewno wiesz co w tej sytuacji zrobić”.
Widzicie więc, że w byciu mamą można się specjalizować,
A co! Czasem nawet się tym nawet trochę afiszować.
Bo życie takiej zwykłej z codziennymi problemami mamy
nie wygląda tak jak to pokazują reklamy;
O nie, tak nie wygląda na co dzień mama-
Kobieta uśmiechnięta, wypoczęta i zadbana,
czystością lśni każdy kąt jej mieszkania,
a dzieci grzeczne jak aniołki,
ze szkoły przynoszą same piątki.
Nie to jest najważniejsze w życiu mamy,
ale to ile czasu z dzieckiem spędzamy.
Mama ‘dostępna’ i zrelaksowana,
Taka mama jest najbardziej przez dziecko kochana.
O tym musi pamiętać każda mama jeśli chce wychować szczęśliwe dzieci,
Sama musi być szczęśliwa a czas jej miło z dziećmi zleci.
NAJWAŻNIEJSZE W BYCIU MAMĄ jest otrzymywanie bezwarunkowej miłości,
A tej dostaniemy dużo, nie tylko w chwilach czułości,
Dla dzieci nieważne czy mama jest modnie ubrana,
Czy też pięknie wymalowana,
Ale każda chwila z nią spędzana.
Ważne w byciu mamą jest też patrzenie na świat dziecka oczami,
Dostrzegamy wtedy jak wiele byśmy nie zobaczyli sami.
No i wkońcu zobaczyć ,że w dorosłym życiu są ludźmi wspaniałymi,
To są powody by być rodzicami dumnymi.
A najpiękniejszy moment w życiu mamy?
Gdy dziecko, obojętne czy małe czy dorosłe mówi : „BARDZO CIĘ MAMO KOCHAMY!”

Odnośnik do komentarza

Bycie matką jest dla mnie najpiękniejszą przygodą Życia :) Kiedy słyszę z ust moich córek słowo "Mamo", "Mamusiu", "Mamciu" czuję się szczęśliwą, dumną i spełnioną kobietą :) i "Dzień Matki" jest dla mnie codziennie ! Bo codziennie dostaję od nich najpiękniejsze prezenty: słowa "Kocham Cię" od każdej z nich, całusy, uśmiechy i przytulaski :)

monthly_2014_05/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_11491.jpg

Odnośnik do komentarza

Może to będzie mało oryginalne, ale moja córka zrobiła mi rzeźbę z chrupek kukurydzianych, która przedstawiała uśmiechniętą twarz, a zamiast oczu były stokrotki. Tak to było piękne i jeszcze tego dnia poszła wcześnie spać bo czasami bywa tak, że całe dnie na skrzypcach gra, a że to druga klasa muzyczna to do ideału wiele brakuje.;)_

monthly_2014_05/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_11515.jpg

Odnośnik do komentarza

Bycie matką jest dla mnie zarówno największym szczęściem jak i największym wyzwaniem, to codzienne poknywanie przeszkód i radość z każdej sekundy przebywania z moimi dziećmi.
Bycie matką to dla mnie spełnienie marzeń, ba! to dużo, dużo więcej niż kiedykolwiek mogłam sobie wymarzyć, zaplanować i wyobrazic - to codzienne odkrywanie skarbów, o jakich nigdy nie śniłam, to jakby przebudzenie ze snu...
Bycie matką jest chyba najwspanialszą z ról, jakie kobieta może pełnić w życiu, to codzienne uczestniczenie w cudzie :)

Odnośnik do komentarza

Bycie matką jest dla mnie najlepszą rzeczą, jak mnie spotkała w życiu.
Od pierwszych chwil, gdy dowiedziałam się, że jestem w ciąży, byłam najszczęśliwszą osobą na świecie.
Pierwszy kontakt z moim synkiem i były łzy wzruszenia.
Teraz ma 7 lat i jest najkochańszy na świecie.
Nawet gdy czasami coś zbroi, to przychodzi, przytuli się i o wszystkim zapominam.
A jego słowa "Kocham Cię mamo" są lekarstwem dla mojej duszy.

monthly_2014_05/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_11573.jpg

http://fajnamama.pl/suwaczki/w7e0oow.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2mib36tc2.png

Odnośnik do komentarza

Bycie matką jest dla mnie...spełnieniem marzenia które się miało nie spełnić. Radością tak wielką że czasem się zastanawiam jak moje serce mieści te wszystkie uczucia i emocje które przeżywam w związku z tym że kocham kogoś tak mocno. Bycie matką jest dla mnie odpowiedzialnością - taką bezgraniczną i bezwarunkową na zawsze i wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Gość paula07

Bycie matką jest dla mnie niepowtarzalną,niekończącą się przygodą,która trwa do końca mojego życia i uczy mnie odwagi,cierpliwości,wytrwałości,bezwarunkowej miłości,totalnego poświęcenia się drugiemu człowiekowi.Bycie matką to zaszczyt,którego chciałam dostąpić.Jestem dumna,że mogę nazywać się mamą,a jeszcze bardziej,gdy moja córeczka woła mnie "mamusiu":)bycie matką tak cudownego dziecka jaką jest moja córka wprawia mnie w nieustanną radość,dumę i szczęście.Dziękuję,że jesteś Skarbie<3<3<3

monthly_2014_05/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_11608.jpg

monthly_2014_05/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_11609.jpg

Odnośnik do komentarza

Bycie matką jest dla mnie czymś najpiękniejszym w życiu co mogło mnie spotkać. To widok radości i szczęścia na twarzy mojego synka oraz świadomość że jest on częścią mnie, i mimo kłopotów i trosk, nieprzespanych nocy, ciągłego braku czasu, sterty zabrudzonych ubranek, ciągłego hałasu, bałaganu, porysowanych ścian i mebli, jedzenia w każdym kącie pokoju, zniszczonych sprzętów... jestem najszczęśliwsza na świecie, gdy moje dziecko tylko spojrzy na mnie, przytuli się i powie: kocham cię, mamo! Nie ma nic cudowniejszego! Najpiękniejsze w byciu Mamą jest spełnienie najważniejszego i najpiękniejszego marzenia w życiu kobiety jakim jest macierzyństwo. To sama radość!

monthly_2014_05/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_11611.jpg

Odnośnik do komentarza

Dla Ciebie moje serduszko bije i dla Ciebie moje życie płynie, Niby jesteś tak blisko mnie, niby czuję ruchy Twe, Ale jednak oczekiwać niecierpliwe muszę wciąż Ciebie. Jesteś moją księżniczką, moim drugim spełnieniem marzeń Dla Ciebie żyjemy, oddychamy i tworzymy Wszystko co piękne co Nas otacza. Ja , Tatuś i Twój braciszek, Z niecierpliwością oczekujemy Cię, W tym czasie tworzymy, budujemy i łączymy Coraz mocniejsze wzięci rodzinne by w miłej atmosferze przyjąć Cię Od dnia poczęcia bardzo Cię kochamy, I mimo, że ciężka ta ciąża do przejścia jest, To jest nie Ważne BO BARDZO KOCHAMY CIĘ! I strasznie walczymy byś w brzuszku do terminu utrzymała się. Twój braciszek tak strasznie kocha Cię, Codziennie rano przychodzi i do brzuszka czyli Ciebie przytula mocno się. Robi Ci cacy i buziaczki daje, Byś czuła od Niego również silną więź. I tatuś i mamusia mocno kochają Cię, Więc wytrzymaj się troszkę w brzuszku Byś zdrowiutka urodziła się <3 <3 <3<br />

monthly_2014_05/konkurs-bo-mama-jest-najwazniejsza_11612.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...