Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Dzień Matki z byDziubeka"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Drogie Mamusie,

biżuteria to "przyjaciel" każdej kobiety :-) więc razem z byDziubeka wychodzimy temu naprzeciw i mamy dla Was konkurs, w którym do wygrania jest aż 10 kompletów bransoletek z kolekcji Pleasure!

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/by_dziubeka.png

Zadanie konkursowe:
Napisz, jak powinien wyglądać Twój wymarzony Dzień Matki!

Wpisy należy zamieszczać w wątku konkursowym do 2 czerwca 2014 roku do północy, a już 2 dni później zamieścimy wyniki konkursu.

Zapraszamy do udziału!

Regulamin konkursu

Odnośnik do komentarza

Jestem mamą 8 miesiecznego synka i 4letniej coreczki :) obchodze dzien mamy i moje urodziny :)

Mój wymarzony dzien mamy to : Zeby z rana zobaczyc usmiechy moich dzieci a od starszej corki uslyszec kocham cie mamusiu :) a od synka slowo mama byla bym najszczesliwsza mama .. moje dzieci sa za malutkie na dawanie prezentow ale prezenty nie sa wazne najwazniesze jest usmiech i uslyszec piekne slowa od nich to dla mnie najpieknieszy prezent :) i oczywiscie dzien mamy chce z moimi kochanymi dziecmi spedzic caly dzien

Odnośnik do komentarza

Najlepszy Dzień Matki to chyba taki, kiedy mogłabym sobie smacznie pospać... :) Właściwie wczoraj tak było, więc nie mam co narzekać, że dziś, w Dzień Matki właśnie, moja młodsza pociecha (3 tygodnie) obudziła się o 5 rano, a jak w końcu padła, to starszą trzeba było budzić, żeby do przedszkola wstawała, więc na rzęsach teraz chodzę ;) Ale nic to, jeden uśmiech malucha, buziak i ciche "kocham cię" i siły wracają! Dziś jest właśnie mój idealny Dzień Matki (po raz pierwszy podwójny) :) A może w ciągu dnia uda się zdrzemnąć chwileczkę...

Odnośnik do komentarza

Mój najlepszy dzień matki, jak powinien wyglądać?

Mam go od 7 lat, od dnia, kiedy urodziłam naszego synka, a raczej od dnia jego poczęcia.
Nie ma szczęśliwszego dnia, jak narodziny ukochanej kruszynki, która jest ze mną, kocha mnie oczywiście ze wzajemnością.
Uśmiech, przytulenie Szymonka są dla mnie najwspanialsze na świecie.
A słowa: "kocham Cię mamo" są eliksirem na moją duszę.

http://fajnamama.pl/suwaczki/w7e0oow.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2mib36tc2.png

Odnośnik do komentarza

Zabrzmi to na pewno samolubnie i nie "matko-polkowo", ale w tej chwili czuję, że mój wymarzony Dzień Matki powinien być dniem dla Matki - przynajmniej częściowo bez dzieci (kocham je nad życie, ale żeby poczuć, że to moje święto, chciałabym po prostu bez nich gdzieś wyjść i nie myśleć co muszę, czego nie, tylko spędzić czas ze sobą samą, tak jak chcę).
Moje dzieci są jeszcze malutkie (starszy ma 2 lata, młodsza - 8 miesięcy) i wiem, że jeszcze będę tęskniła za czasem z nimi spędzanym, i że mój wymarzony Dzień Matki będzie wyglądał zgoła inaczej. Jak na moment kiedy piszę - marzę o dniu dla siebie.

Odnośnik do komentarza

Trzypokoleniowo i po prostu...wspólnie!
Dzisiaj, kiedy sama jestem mamą dwójki małych mężczyzn, a przy okazji nadal pozostaję "córeczką mamusi", Dzień Matki jest dla mnie cudowną okazją by połączyć nasze trzy pokolenia i wspaniale się przy tym bawić ;)
Napichciłabym więc GÓRY pysznego jedzonka (no dobra w ostateczności pewnie byłoby to kilka przystawek plus ulubione frykasy moich maluchów), spakowałabym MORZE orzeźwiających napojów, które są najlepsze pod słońcem i wszystkich: dzieciaki i moją mamę zabrałabym na wielki piknik na łące udowadniając, że można mieć wszystko - i GÓRY, i MORZE i być dobrą mamą, i dbającą córką...
Bo tak naprawdę, jak to powiedział ktoś mądry, to nie miejsca są najważniejsze, ale ludzie i to dzięki tym odpowiednim ludziom nawet zwykła łąka może stać się magicznym miejscem...

Odnośnik do komentarza

Rozum podpowiada, żeby napisać, że chciałabym w Dniu Matki trochę odpocząć np. w zaciszu jakiegoś SPA nad brzegiem basenu - leżącą na wygodnym leżaczku owiniętą tylko w biały, puszysty ręcznik i sączącą orzeźwiającą wodę mineralną, a potem udać się na serię regenerujących zabiegów, ale jednak Serce podpowiada, że w tym dniu nie byłabym szczęśliwa bez mojego ukochanego synka - największego szczęścia jakie mnie w życiu spotkało. To właśnie dzięki niemu jestem spełniona i to mój synek nadaje sens każdej chwili. Zatem mój wymarzony Dzień Matki to taki spędzony razem z synkiem np. na wspólnym spacerze, na placu zabaw i w cukierni przy ciachu :)

Odnośnik do komentarza

Mój synek ma już 16 miesięcy, ale kiepsko mu idzie nauka mówienia. Wiem, że każde dziecko ma inne tempo rozwoju i staram się tym nie martwić. Jednak moim marzeniem jest usłyszeć wreszcie słowo MAMA. To najpiękniejsze słowo na świecie, na któro czeka się całe życie. Bezcennym prezentem byłoby to jedno malutkie słowo wypowiedziane przez mojego synka.

Odnośnik do komentarza
Gość mama kasia

Dzień mamy to dla mnie super dzień, patrze na synka a on się do mnie uśmiecha, adoruje swoją osobą, przytula i całuje, wierszyki recytuje...
Aaa-h jak bym chciała żeby wszystkie mamy na świecie kochały i były dumne mimo wszystko ze swoich pociech tak jak ja....
Nie oczekuje od mojego Szymka zbyt wiele ważne że jest... i czyje że mnie kocha to najważniejsze...
dzięki temu codziennie obchodzimy dzień mamy.

Odnośnik do komentarza

Dlaczego piszę o tym, chociaż miało być o wymarzonym dniu? Ano dlatego, że dzisiaj, jako pracująca matka dwójki dzieci mam za mało czasu na realizację swoich zainteresowań, zbliżania się do planów i zamierzeń. I o dziwo jestem w stanie ten czas wykorzystać w 100 %, a nawet wycisnąć jeszcze więcej. Nie marnuję czasu na te wszystkie bzdety, które dawniej wypełniały mój dzień. Daję sobie czas na lenistwo tylko wtedy, kiedy mój organizm odmawia posłuszeństwa, inaczej źle się czuję psychicznie. Zbyt dużo przeciekło mi między palcami, żeby poddać się nicnierobieniu.
Mój wymarzony dzień zorganizowałabym w taki sposób, żeby starczyło dnia na zrobienie wszystkiego tego, czego codziennie nie robię, co jest zwyczajne, prozaiczne i błahe, czego się zwykle nie celebruje i nie rozpamiętuje. Ludzie bez większych zobowiązań popukają się w głowę, jak można jarać się takim przyziemnym, bez polotu planem dnia, matki zrozumieją :)
7.30 pobudka w wysprzątanym domku z zapełnioną przysmakami lodówką. Dzieci oczywiście nie ma -są u babci. (Jeszcze nigdy to nie nastąpiło, ale pomarzyć sobie można, a co). Szybki prysznic, w międzyczasie parzy się kawa, ubieram się, ewentualnie delikatnie układam włosy i maluję.

8.00 śniadanko + kawa, na spokojnie, oddaję się czytaniu, przeglądaniu newsów lub po prostu delektuję się jedzeniem. Pełen relaks, spokój, sielanka. Latem usiadłabym na balkonie, nogi przewiesiła przez poręcz wygodnego krzesła i pozwalałbym się pieścić promieniom wczesnego słońca.

9.00 - 13.00 mega intensywny wysiłek intelektualny polegający na uczeniu się tego czego chcę się nauczyć, praktykowaniu tego, czego się nauczyłam w teorii z przerwami na jedzonko, kawę lub papierosa.książki przygodowe to moja pasja.

13.00-14.00 - przerwa obiadowa połączona z czytaniem wszystkiego tego, na co normalnie nie mam czasu.

14.00 - 18.00 - zakupy lub spacer, fryzjer lub kosmetyczka, spotkanie przy kawie lub winku z kumpelą. Bez pośpiechu, bez spinki, z uśmiechem na ustach i poczuciem spokojnie upływającego dnia.

18.00-19.00 - szybka obiadokolacja z mężem, w miłej knajpce, a później..

19.00 - 21.00 łyżwyyy!!! Uwielbiam!Relaks na lodzie, kręcenie piruetów, potrójny axel, jazda w przód w tył, na lewej nodze, prawej ręce.. no dobra zapędziłam się, potrafię tylko w przód się poruszać, ale to jest mój wymarzony dzień, więc wolno mi.

21.00 - długa, pachnąca kąpiel z książką oczywiście, a potem film i łóżko. Niekoniecznie myślę o spaniu, ale to opowieść o wymarzonym dniu- więc na tym zakończę.
i coś jeszcze:Można być szczęśliwym nie mając dzieci, ale nie wierzę, że można być szczęśliwym bez dzieci, gdy już się je ma.

Odnośnik do komentarza
Gość Mama to ja

Nie mam wielu wymagań, oczekiwań i pragnień. Mój Dzień Matki rozpoczął się w dniu narodzin moich synów. Starszy ma 14 lat i 5 miesięcy, młodszy 1 rok i pięć miesięcy. Urodzili się tego samego dnia niczym bliźniaki z 13 letnią przerwą :-) Moim marzeniem jest móc widzieć ich codzienny uśmiech na twarzy i słyszeć słowo kocham Cię mamo. Największym szczęściem matki jest szczęście własnych dzieci. Moi rodzice nie żyją od 8 lat. Zarówno 26 maja jak i 23 czerwca wybieram się na cmentarz do nich. Największym więc mimo wszystko pragnieniem na Dzień Matki jest świadomość,że mamy dzieci, a one mają nas.

Odnośnik do komentarza

‘’Chciałabym stać się niewidzialna,
A może chciałabym być jako matka idealna!!
Albo zamiana ról mi w tym dniu odpowiada,
Wówczas nic ciężkiego na mnie nie spada!!’’

…ale tak naprawdę to chciałabym, aby w tym dniu jak i w inne dni roku nie martwić się o zdrowie synka. Mój synek urodził się z powikłaniami, bardzo często choruje i bardzo chciałabym, aby …chodź na chwilę nie martwić się o jego zdrowie…i aby wiecznie nie biegać po szpitalach , lekarzach i przychodniach !!

Odnośnik do komentarza

Wymarzony dzień matki .... każdy dzień od chwili narodzin mojej starszej córeczki jest najpiękniejszym dniem matki, każdy dzień jest cudowny i wyjątkowy. Uśmiechy na twarzach moich córeczek sprawiają, że moje serce pęka z zachwytu. Gdy są zdrowe i nic im nie dolega jestem szczęśliwa. A gdy słyszę słowa : "mamusiu kocham Cię, jak stąd do księżyca i z powrotem" jestem najszczęśliwszą mamą na ziemi.

Odnośnik do komentarza

Mój wymarzony "Dzień Matki"-myślę że nigdy tak naprawdę nie myślała nad tym jak taki dzień miałby wyglądać.Myślę też że sam fakt że jestem Mamą to wymarzona niespodzianka i dar.Kiedy urodziłam pierwsze dziecko to swój taki oficjalny dzień matki obchodziłam kiedy miał 3 latka.Gdzieś tam usłyszał że jest dzień mamy wziął kartkę nawet nie była to wielka kartka prosto wycięta tylko jakiś skrawek znaleziony między gazetami,i czerwoną kredką namalował koślawe serce i śmieszną buźkę.Po czym przyszedł do mnie z tą kartką i powiedział "Mamusiu nie umiem jeszcze malować ale to serduszko to moje serduszko i daje ci je dziś bo dziś jest twoje święto"Wtedy pierwszy raz uświadomiłam sobie jak bardzo cenny jest taki prezent i kilka słów wypowiedzianych z ust dziecka.Żadna droga biżuteria i żaden kwiat nie mógł równać się z tą potargana kartką na której było serce mojego dziecka.Dziś jestem mamą dwójki już dzieci to starsze które dało mi swe serce dziś ma 10 lat ale na dzień matki co roku dostaję swój wymarzony prezent czerwone serce na kartce i słowa "Mamusiu Kocham cię nad życie"A młodsza córeczka ma dwa latka i nie umie malować i nie do końca rozumie co to dzień mamy.Ale prezentem od niej jest uśmiech o piątej rano kiedy mnie budzi,widok jej twarzy radosnej i szczęśliwej świadomość że moje dzieci są szczęśliwe zdrowe i kochane i te dwa słowa które moja dwulatka ciągle mi powtarza "Kosiam Cię"

monthly_2014_05/konkurs-dzien-matki-z-bydziubeka_11449.jpg

Odnośnik do komentarza

Mój wymarzony Dzień Matki? To taki spędzony z rodziną. Nie oczekuję tutaj drogich prezentów, po prostu chcę ten czas spędzić razem z rodzinką. Biorę urlop w pracy, zabieram męża i mojego synka na piknik. Ot, tak! Tam zajadamy pyszności, cieszymy się przyrodą, odpoczywamy… Cisza, spokój, pełen relaks. I jeszcze jedno: chciałabym, aby z rana moi dwaj mężczyźni przynieśli mi śniadanie do łóżka i to wszystko. Taki Dzień Matki byłby dla mnie spełnieniem moich marzeń!

Odnośnik do komentarza

Idealny dzień matki to dzień spędzony wspólnie z rodziną. Ciągła praca, szkoła i inne obowiązki często ograniczają czas mamie dlatego w tym szczególnym dniu chciałabym nacieszyć się swoimi dziećmi, spędzić z nimi cały dzień. Nie oczekuję również drogich prezentów od moich dzieci, wręcz przeciwnie. To święto kojarzy mi się raczej z drobiazgami wykonanymi własnoręcznie przez dzieci z myślą o ich mamie. Zdecydowanie takie prezent sprawiłby mi większa radość. Poza tym stało się tradycją, że w tym szczególnym dniu pieczemy razem z dziećmi taki wspólny rodzinny tort, który później dekorujemy i zajadamy podczas zabawy. To jest właśnie mój idealny dzień matki ;)

Odnośnik do komentarza

Idealne święto mamy, rzecz nie bez znaczenia
kochające dzieci mamie składają życzenia
i laurkę na pamiątkę wydarzenia tego
piękną mamie swej malują z serduszka całego
w tym dniu dzieci nie marudzą i nie narzekają
grzeczne są i uśmiechnięte, bardzo się starają
no a mama oczywiście kochając swe dzieci
do zabawy je zaprasza i tak dzień ten leci
dzieci idą spać wesołe, mama uśmiechnięta
pewnie długo nie zapomni tak miłego święta ;)

Odnośnik do komentarza

Najbardziej w Dzień Matki profesjonalne SPA by mnie uszczęśliwiło,
radość i przyjemność największą sprawiło.
O SPA zawsze marzyłam,
swego marzenia jednak nigdy nie spełniłam.
To wyjątkowe miejsce, które dla duszy i ciała jest ukojeniem,
znakomitym odpoczynkiem i odprężeniem.
Tam świetnie bym się poczuła, swój wygląd i samopoczucie poprawiła zdecydowanie, w cudownej atmosferze wypoczęła, po prostu mam ochotę na nie.
Oferta SPA jest bardzo zróżnicowana dla każdego,
można wybrać dla siebie coś odpowiedniego.
Chciałabym tam zabieg głęboko nawilżający przetestować,
przedwczesnemu starzeniu skóry zapobiec i ją zregenerować.
Zabieg aromateraupetyczny także mnie interesuje,
taki zabieg mnie idealnie odstresuje.
Maseczki, peelingi ciała i masowanie,
to jest właśnie coś dla mnie.
Swoją mieszaną cerę pragnę morskimi algami i minerałami pielęgnować,
wszelkie zabiegi dla niej zafundować.
Kąpiel w jacuzzi sprawi, że mięśnie będą rozluźnione,
ciało wodnym masażem dopieszczone.
Choć na jeden dzień zapomniałabym o codzienności, o problemach,
a przeniosłabym się w krainę marzeń, westchnień i przyjemności.
Chcę poczuć na sobie tropikalne zabiegi ujędrniające,
skórę wzmacniające i moją sylwetkę modelujące.
Tradycyjne i egzotyczne masaże i terapie dla ciała,
cała bym się od wszystkiego wręcz rozpływała.
Jest tam i czekoladowa rozkosz i owocowe uniesienie,
winoterapia i jogurtowe orzeźwienie.
Ach, cudownie by było, gdyby moje marzenie się spełniło.
I twarz by była zadbana i ciało by wypiękniało,
każdy zabieg w SPA przeżyć w Dzień Matki by się chciało.

Odnośnik do komentarza

Wymarzony Dzien Mamy to:
- pobudka o 7, byle nie wczesniej ;)
- usmiech (widoczne dwa zabki) mojej coruni i slowa "Mama" wykrzyczane prosto w oczka ;)
- laurka zdjeciowa - gdyz sama takie uwielbiam robic ;) moja rodzinka wie co uwielbiam najbardziej ;)
- pyszne sniadanko zrobione przez Tatusia i podane dla wszystkich do lozka :) nasza osmiomiesieczna coreczka jest jeszcze za mala na samodzielne dzialanie w tej kwestii ale z pomoca Taty, dlaczego nie ;)
- dzien wolny lub pol dnia wolnego Taty, z tejze okazji spacer do lasu, WSPOLNY SPACER,
- na obiad leniwe zrobione przez Mame w tak leniwym dniu ;)
- popoludniowa przejazdzka rowerem,
- kwiatki zerwane z pobliskiego pola bo takie sa najbardziej urokliwe,
- na deser koktajl owocowo - szpinakowy dla calej rodzinki,
- slodki sen coreczki, tuz po kapieli, masazu i karmieniu ;)
- filmowy wieczor z Tata,
- sen ;)
Dzien Matki juz za nami wiec moge napisac ze byl wymarzony ;) Kolaz ze zdjec otrzymalam tuz po polnocy... i jest najpiekniejszy jaki kiedykolwiek dostalam. Zdjecia coreczki z pieknymi komentarzami za co mi - Mamie - dziekuje. Przepieknie wzruszajace ;)

Odnośnik do komentarza

W Dzień Matki nie wymagam wiele od mojej córeczki, która ma nieco ponad 19 mies. Moja Wiktoria nie wie jeszcze co to prezenty, nie wie co to dzień Matki. Jedynym prezentem o jakim marze od dłuższego czasu to pospać dłużej niż do 6.30 ;). Najwspanialszym dla mnie dniem Matki na świecie będzie dzień kiedy usłyszę od mojej córeczki "kocham Cie Mamo". Mimo, że ja mówię jej codziennie, jak mocno ją kocham to nie doczekałam się jeszcze żadnej odpowiedzi ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3ej28mhgnig12.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Wymarzony Dzień Matki powinien wyglądać całkiem inaczej, niż jej zwyczajny, przeciętny dzień. A więc zero gotowania, sprzątania i troszczenia się o innych! W tym dniu matka powinna zadbać wyłącznie o siebie i nie martwić się niczym innym. A co może w tym pomóc? Naturalnie całodzienny pobyt w SPA, gdzie można odpocząć, zrelaksować się, odprężyć i zregenerować po trudach dnia codziennego oraz gdzie profesjonaliści wykonają zabiegi odmładzajęce i upiększające:)
Na początek najlepszy będzie cudowny masaż relaksacyjny całego ciała. Później może kąpiel błotna lub jacuzzi, ewentualnie sucha sauna, łaźnia parowa lub solarium (a najlepiej wszystko po kolei). Następnie jakaś maseczka na twarz czy coś podobnego. No i oczywiście obowiązkowo manicure i pedicure.
Ach, żyć nie umierać:) Po takim dniu każda matka będzie na 100% wypoczęta, rozluźniona i pozytywnie nastawiona do życia.

Odnośnik do komentarza

Próbuje już od kilku dni wziąć udział w tym fantastycznym konkursie. Niestety „Dzień Matki” to nie wyrwana kartka z kalendarza, tylko styl życia. Mój mały szkrab zajął się sobą, więc mogę coś napisać. „Dzień Matki” póki co obchodzę w sercu, bo mój maluszek jeszcze nie wie, że taki dzień istnieje. Nie mogę się jednak doczekać, kiedy namaluje dla mnie laurkę, może kiedyś zaśpiewa piosenkę, może przyjdzie przytuli się i powie „Kocham cię Mamusiu”…Tak to wszystko przede mną, dla większości z Was to coś tak oczywistego, normalnego. Ale tak naprawdę w tym właśnie jest magia, to jest ten „idealny, wymarzony Dzień Matki”. Kiedy obserwuję małego człowieka, jak się rozwija, jak poznaje świat, siebie i Nas –rodziców, już nie mogę się doczekać kiedy się dowie, że taki dzień istnieje. Gratuluje Wam Kochane mamy, że możecie uroczyście świętować ten Dzień. Wszystkim mamusiom życzę, tym co noszą jeszcze dzieci pod sercami również –wielkiej radości i satysfakcji z macierzyństwa, a przede wszystkim samych pięknych uśmiechów, niezdarnych serduszek, piosenek i oznak miłości od Waszych pociech – niech każdy 26 Maja będzie idealny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...